Vorige week werd door de Consumentenbond nog iedereen afgeraden een Epson-printer aan te schaffen, nu wordt deze waarschuwing echter alweer ingetrokken, zo is te lezen op de site van de Consumentenbond. Het intrekken van het negatieve advies is naar aanleiding van een 'goed gesprek' wat de Consumentenbond heeft gehad met Epson. In dat gesprek zou Epson met goede onderbouwing zijn gekomen voor het feit dat er inkt achterblijft in de cartridge als gevolg van een chip die het printen blokkeert zodra er een bepaalde hoeveelheid afdrukken zijn gemaakt. Eerder deze week had Epson al in een advertentie in landelijke dagbladen de beschuldigingen van de Consumentenbond afgewimpeld als onkunde. In de betreffende advertenties werd gesteld dat de consument niet voor de achtergebleven inkt betaalde.
De reden voor het achterlaten van inkt in de cartridge is gelegen in de techniek die Epson voor het printen gebruikt. Deze piëzo-techniek vereist dat er een constante inkttoevoer is naar de printkop. Wanneer er geen inkt in de printkop aanwezig is zou deze kapot gaan, zo stelt Epson. Volgens Epson wordt de gewraakte chip die aanwezig is op de cartridge, en volgens de Consumentenbond zou worden ingezet voor het blokkeren van het printen, alleen gebruikt voor het bijhouden van de hoeveelheid inkt in de cartridge. De software op de computer van de gebruiker zou bepalen wanneer het printen wordt geblokkeerd.
De Consumentenbond raadt consumenten niet langer af inkjetprinters van Epson te kopen. De gewraakte restinkt blijft niet te kwader trouw achter. Een negatief koopadvies is daarom niet op zijn plaats. De Consumentenbond betreurt het feit dat door het eerder gestelde negatief koopadvies een verkeerd beeld over Epson in de markt is ontstaan en dat Epson daardoor schade heeft geleden. Dat is de uitkomst van een goed gesprek dat de Consumentenbond en Epson deze week hebben gevoerd.
Epson zal overigens geen schadeclaim indienen tegen de Consumentenbond, al zegt het wel schade te hebben opgelopen. Binnenkort zal de printerfabrikant een campagne starten om het imago op te krikken, volgens een bericht op Teletekst