Nederland koploper in online gamen

Volgens een onderzoek van Nielsen/NetRatings maakt het online gamen in Nederland een onstuimige groei door, zo verviervoudigde het totale bezoekersaantal van gamessites van 277 duizend in januari 2002 naar 1,1 miljoen in januari 2003. Daarnaast is de markt nergens zo volwassen als in Nederland en is de participatie van de surfer nergens zo groot. Bijna achttien procent van de actieve surfers bezoekt een gamessite, waarbij Zylomgames.com het populairst is. Met ruim driehonderdduizend bezoekers per maand is deze met afstand de grootste gamesite van Nederland, gevolgd door Spelpunt.nl met hondervijftigduizend maandelijkse bezoekers. Verder blijft de bezoeker op Zylomgames.com maar liefst vijf uur en tweeëntwintig minuten bezig, terwijl het gemiddelde op circa twee uur ligt. Online gamer

Niet alleen in Nederland doen de gamessites het goed, ook in de rest van Europa is een stijgende tendens waar te nemen. De 2,8 miljoen online spelers van 2002 hebben gezelschap gekregen van 3,1 miljoen tegenstanders, wat het totaal aan Europese online gamers op bijna zes miljoen brengt. Opvallend is wel dat in de rest van Europa vooral de mannelijke gamer online te vinden is, terwijl in Nederland 48,5 procent van het totaal aantal gamers vrouw is. Verklaring voor de stijging van het aantal online gamers wordt toegeschreven aan de groei van breedbandverbindingen en populariteit van games in het algemeen.

Door Jeroen P Hira

21-02-2003 • 11:32

50

Bron: Emerce

Reacties (50)

50
50
38
12
0
0
Wijzig sortering
Op verschillende sites staat dat onder online gamen (mbt dit bericht) alleen websites vallen die spelletjes aanbieden zoals tetris en darts.
UT, CS etc. vallen hier dus niet onder!!
Volgens het artikel vallen console computers ook onder online gaming (laatste alinea in de link bovenaan deze pagina). Dus geen websites, of ik moet me enorm vergissen.

Duidelijkheid over online gaming schept dit artikel in ieder geval niet aangezien online gaming niet gedefinieerd is.
Ja, in dat geval is het natuurlijk eigenlijk een beetje een vreemd verhaaltje...
Kun je net zo goed zeggen dat 85% van de nederlanders gamers zijn: Iedereen speelt wel eens een spelletje mijneveger of Freecell..

* 786562 Smylodon
Van die 48.5% vrouwen is waarschijnlijk 99% mannelijk ;)
Dan heb jij vast geen zus / moeder / vriendin die Mahjong verslaafd is, want dan zou je weten dat die uuuuuren achter elkaar op de site van zylom zich kunnen vermaken, afgewisseld met nog een paar andere spelletjes.
Ik heb genoeg uren (maanden) online bridge gespeeld om te weten dat er ook veel vrouwen online spelen, maar ik heb ook genoeg mannen als vrouw zien spelen :)

Het hangt van het spel af meestal.
Euh... Virtual Strip Poker?
"Daarnaast is de markt nergens zo volwassen als in Nederland"

Probeer maar eens als clan iets gesponsored te krijgen, weinig kans hier in NL. In duitsland is bijna elke goede clan gesponsored...

Volwassen? Men neemt het iig niet echt serieus hier.
Anoniem: 25624 @Redje21 februari 2003 11:46
wat ik erg grappig vind is al die wannabee clans die op zoek zijn naar een sponsor want dat staat stoer. en dan hopen ze op meer idlers op irc..

sponsors in gaming is alleen nuttig als je naar internationale toernooien kunt daardoor..

voor de rest is het onzin en slaat de commercie helaas toe ook in het echte online gamen :/
Hier sluit ik me bij aan,
en, met de slechte economie van tegenwoordig staan de bedrijven niet echt te springen om vanalles te gaan sponsoren.

Zoals hierboven ook al gezecht, er valt voor het bedrijf zo weinig klanten mee te winnen, dus te verdienen, dus levert het sponsoren niet veel op. Behalve als je naar grote tournooien gaat, en de gemiddelde clan organiseert volgens mij zelf af en toe een tournooitje, gewoon met wat vrienden.

Verder is het als je een aardige clan hebt en het bedrag door iedereen deelt, echt niet zo fantastisch duur om een eigen server te hebben (via een gameprovider / bedrijf dat misschien wel een BEETJE mee wil sponsoren).

maja, je kent de nederlanders he, allemaal geld te kort, en zuinig!!!
Ik heb het dan ook over top clans.. dus NL top 3 oid.

Als je als clan je reizen gesponsored krijgt zoals bv. duitse top clans, dan is het een stuk goedkoper als gamer.
Ik denk dat er geen hond aan denkt om een vlucht te boeken naar de US voor een tournooitje :)

Dus gaat het niveau imho ook niet omhoog hier in NL.

Maar het komt vast wel... :)
NL topclans ?

Ik zit in XtremePower, een clan die in de NL cs scene vrij bekend is. Bijna iedereen heeft wel van xP gehoord, die wat langer cs speelt (jaar of 2).

Wij worden ook gesponsord, door meerdere organisaties. 1 Webhost, 2 CS servers (2 bakken bedoel ik, er draaien meerdere servers op).Met de nodige bandbreedte. Op lans krijgen we van een andere organisatie shirtjes en energy drank gesponsord.

En dan zitten we lang niet in de nederlandse top. Ok, we komen af en toe wel een keer hoog in een andere (buitenlandse) ladder, maar word er daarna weer uit gekickt.

Het is natuurlijk wel wat anders als mTw (duitse clan) die gesponsord word alternate.de, en dus hun volledige computers gesponsord krijgen. Dit zijn ook pro's, die verdienen hun brood er mee.
Verwarrend. Bij online gamen versta ik niet echt spelpunt.nl, maar bijv. shooters zoals UT/CS/Q3a.
gamen is gamen...

maar die site die word aangegeven vind ik zo raar.

Volgens mij gaan de meeste nederlanders via gratiz.nl of spelpunt.nl de webgames doen.
gamen is gamen en onlinegamen is onlinegamen hoe full of beperkt het ook is. Dus van een partijtje hartenjagen online tot games als everquest waar je zelfs een maandelijke contributie voor betaald. Het zoe leuk zijn als juist deze gegevens gepresenteerd zouden worden, maar helaas worden die niet gegeven.
vaag... ik dacht idd dat dit over online gaming ging, als in CS, UT, Q3A, BF1942 enz... maarja, als het daar niet over gaat is het niet gek dat veel vrouwen het spelen...
hier is wel vaker iets niet wat het lijkt :S.
de titel van de post is weer is ouderwets vaag
Ik stel voor dat we om verwarring te voorkomen 2 zaken duidelijk scheiden:

1. onlijn spelletjes (die onzin waar het hier over gaat)
2. online gaming, Het echte werk CS, RTCW, AOM etc
Fout. Zuid-Korea is het walhalla voor gamers.
Nielsen zijn rukkers.
Zie http://www.webwereld.nl/nieuws/14215.phtml, "Amerikanen domineren het web nog altijd", kijk naar het reportje waar naar wordt gerefereerd, http://www.nielsennetratings.com/pr/pr_030220.pdf
en lees:
Source: Nielsen/NetRatings Global Internet Trends Q4 2002
Europe covers: France, Germany, Italy, Netherlands, Spain, Sweden, Switserland and United Kingdom
Asia & Pacific covers: Australia, Hong Kong, Japan
Latin America covers Brazil
Rest of World is based on countries not under Nielsen/NetRatings measurement at end of Q4 2002.

Die amerikanen zijn compleet geschift. Alsof wij bij een telling maar een paar staten van de VS meetellen, want Nederland is het centrum van de wereld en de rest ontwikkelingslanden. Zuid-Korea en China bestaan niet eens voor ze. Gezien de cijfers had dat webwereld berichtje dus moeten heten "Amerikanen domineren het web NIET meer, ingehaald door zowel Europa als Azie" Nielsen? *ploink* Het is steeds meer Multiscope. Het gaat om het verkopen van reportjes, niet over de juistheid van de inhoud ervan.
waarbij Zylomgames.com het populairst is
Grappig, ik heb nog nooit van deze site gehoord :|
Ik heb er ook nog nooit van gehoord, maar toen ik net ging kijken:

http://www.zylom.com/

kwam het wel heel bekend voor:@Home

Dus dan kan ik het me wel weer voorstellen, want @home linkt weer naar zylom.
en klick je op battlezone dan kom je op www.gamepoint.net/athome
Ik ook niet maar hun spelletje 'diamond forever' is best grappig als afwisseling op SOF II. (Bovendien ook het enige dat loopt hier op mijn werk..)
Op zich zijn ze ook nog niet zo heel lang bezig geloof ik hoor, al is een bepaald deel van het medewerkersbestand alsmede ik geloof een klein deel van het inetellectueel eigendom afkomstig van een eerdere onderneming die over de kop is gegaan. Het management schijnt nu voor zover ik weet echter de zaken goed op orde te hebben en ook de financiering verloopt volgens mij, voor zover ik ook uit de persberichten kan vernemen, goed. Daarnaast zijn ze nu dus inderdaad nog goed in ontwikkeling, en dat zal dan ook de reden zijn dat er nu wat meer andere spelletjes uitkomen.

Overigens respect voor de CEO, een neef van me ;), voor het zo goed opzetten van het bedrijf.
Ik ook niet......... Ik vind het maar een vaag artikel. Volgens mij word er hier alleen het online gamen op websites bedoeld ofzow.
Titel volgens mijn mening:
Nederland heeft de meeste hobbyloze mensen
Dus spellen zijn geen hobby??
Dan blijft er weinig over :)
Spellen zijn tijdverdrijf en geen hobby :P
Of is vier-op-een-rij op je telefoon een hobby? :o

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.