Een voormalig Apple-medewerker gebruikte een vertrouwelijke schematische tekening in zijn werk bij OpenAI. Dat claimt Apple in zijn rechtszaak tegen de AI-ontwikkelaar. Het bedrijf vond bewijs daarvoor op de voormalige werklaptop van de ex-werknemer.
Dit nieuws in het kort
- Apple heeft nieuw bewijs gedeeld in zijn rechtszaak tegen OpenAI en een ex-werknemer.
- Het bedrijf claimt dat hij vertrouwelijke schema's heeft gestolen en daarmee simulaties heeft gedraaid.
- De ex-werknemer zou ook geprobeerd hebben om bewijs te vernietigen, claimt het techbedrijf.
Uit nieuwe rechtbankdocumenten blijkt dat advocaten van de ex-werknemer de MacBook bij Apple hebben ingeleverd. Daarop vond Apple naar eigen zeggen bewijs dat de medewerker bedrijfsgegevens heeft gestolen. In maart 2026 zou de medewerker een schakeltekening van een stroomomvormer hebben gebruikt.
Volgens Apple is die schematische tekening 'slechts een van de tientallen vertrouwelijke Apple-documenten' die de ex-werknemer downloadde nadat hij Apple had verlaten. Apple treedt daarover niet verder in detail. Het bedrijf zegt wel dat de ex-medewerker actief bestanden downloadde tot in april, toen hij allang weg was bij Apple en werkte bij OpenAI.
Simulaties met een AI-agent
Hij zou de tekening onder zijn eigen naam gebruikt hebben om simulaties te draaien in de LTspice-software. Ook trainde hij een AI-agent om die software te gebruiken en de resultaten te analyseren, blijkt uit de rechtbankdocumenten. Volgens Apple gebruikte de medewerker die simulaties 'in zijn werk bij OpenAI'. Waarvoor dat werk bedoeld was, is niet duidelijk.
De medewerker draaide de simulaties niet direct op zijn voormalige werklaptop. In plaats daarvan uploadde hij resultaten uit de simulaties naar zijn iCloud-opslag. Die resultaten werden vervolgens gesynchroniseerd naar de werklaptop, waardoor Apple het bewijs in handen kreeg.
De voormalige medewerker zou in juni gesproken hebben met een collega bij OpenAI, nadat bleek dat Apple hem onderzocht. Hij zou haar gevraagd hebben om apparaten van Apple te resetten en vervolgens veel te gebruiken. Zo wilde hij het bewijs vernietigen, claimt de techgigant.
Rechtszaak loopt al langer
Apple klaagde OpenAI in juli aan wegens het vermeend stelen van bedrijfsgeheimen. Onderdeel van die aanklacht zijn de beschuldigingen tegen de ex-medewerker. Hij zou een authenticatiebug omzeild hebben om data van Apples interne netwerk te downloaden, claimde de techgigant toen.
OpenAI zei vorige maand in een reactie dat de medewerker enkel Apple-bestanden gebruikte om zijn voormalige collega's bij het techbedrijf te helpen. Daarbij zei het bedrijf dat Apple de toegang tot zijn interne systemen niet goed beheert wanneer mensen vertrekken. Ex-medewerkers hebben vaker toegang tot vertrouwelijke Apple-documenten zonder dat zelf te weten.
De AI-maker heeft nog niet gereageerd op de nieuwe beschuldigingen van Apple. Tweakers heeft daarover vragen uitstaan bij OpenAI.
:strip_icc():strip_exif()/u/25009/crop65f1e3109d1b7_cropped.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/304128/crop6a92edeb7dbe5_cropped.jpg?f=community)
:strip_icc():strip_exif()/u/383827/Untitled-2.jpg?f=community)