Battlefield 6 krijgt oorlog op zee en 'grootste map ooit' in nieuwe update

Battlefield 6 krijgt volgende week zijn vierde grote seizoensupdate. Spelers kunnen vanaf dan oorlog voeren op zee: de update voegt bestuurbare schepen toe. Ook keert een iconische map uit eerdere Battlefield-games terug: Wake Island.

De Season 4-update van Battlefield 6 verschijnt op 21 juli, zo bevestigt ontwikkelaar DICE in een trailer. De toevoeging van schepen is de grootste aanpassing. Dit soort naval warfare zat al in veel voorgaande Battlefield-games, maar ontbrak nog in BF6.

De update introduceert ook een compleet nieuw speelveld: Tsuru Reef. Volgens DICE is dat de grootste Battlefield-map ooit. Deze bestaat uit meerdere eilanden en bevat daarom de nodige boten. Natuurlijk is er ook genoeg grondgebied en luchtruim voor helikopters en straaljagers.

Later keert ook een klassieke map terug: Wake Island. Dat speelveld stamt uit Battlefield 1942 en verscheen ook in latere Battlefield-games, waaronder Battlefield 2, 3 en V. De map legt de nadruk op gevechten op het water, waardoor deze goed past bij de nieuwe BF6-update. Wake Island verschijnt niet meteen op 21 juli, maar volgt 'later in het seizoen'.

Verder krijgt Battlefield 6 straks vier nieuwe wapens en een nieuw seizoen in de gratis battleroyalemodus RedSec. Spelers die Battlefield 6 al bezitten, kunnen de update op 21 juli gratis downloaden.

Battlefield 6 Season 4
Seizoen 4 van Battlefield 6 verschijnt volgende week. Beeld: DICE

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

15-07-2026 • 15:40

58

Submitter: IMarks

Reacties (58)

Sorteer op:

Weergave:

Ondanks de grote hoeveelheid negativiteit rondom deze game vermaak ik me nog prima! Wekelijks een paar potjes met mijn maten online, altijd leuk. Ben benieuwd naar deze update.
Ik ben er zelf niet per se negatief over, maar ik vind het wel een oer- en oersaai spel.

Het is echt een heel mooi spel, veel mooie graphics. Maar het mist voor mij de nieuwigheid en de leuke maps of features van Battlefield I en Battlefield 2042. Ik vond ze beiden erg leuk, zeker na de updates en bugfixes heb ik met 2042 heel veel plezier gehad, de nieuwe classes waren ook leuk (al snap ik dat niet iedereen dat vindt). Die constante updates die veel tijd in beslag nemen als je even lekker een potje wil gamen helpen ook niet.

Na ongeveer 30 levels heb ik het spel ook laten liggen. Voor mijn gevoel is het ook veel moeilijker dan een 2042, maar kan ook aan m’n lage level liggen. Helaas is 2042 zo goed als uitgestorven en zitten er alleen nog maar bots in het spel.

[Reactie gewijzigd door Rhinosaur op 15 juli 2026 16:52]

Ik haakte gelijk af bij bf 2042.

Bf1 is een heel goed spel. Bf2 Bf4 en bc2 blijven voor mij de beste. Ik vermaak me ook best met bf6. Alleen het feit dat ze alles proberen te reguleren staat mij tegen. De vrijheid en eigen dingen proberen staat je tegen. Mis ik dedicated servers
Bf3 ontbreekt in het rijtje? Daar heb ik nog de meeste uren in gestoken.
Die is ook goed. Maar door zware studie weinig uurtje in zitten. En daarna kwam al heel snel bf4. Neemt niet weg dat het een goede zeer vernieuwende game was.
Voor mijn gevoel was BF1 het hoogtepunt wat ze (schijnbaar) niet opnieuw lijken te kunnen halen om wat voor reden dan ook, en een goede afsluiter van de franchise voor mij. Ik heb de nieuwere games wel gedaan, maar vrijwel nooit meer dan een weekje of twee.

BF6 ziet er inderdaad mooi uit, maar het voelt gewoon niet als Battlefield. Tenminste niet de Battlefield zoals ik het ken sinds de eerste games, zelfs 2042 had naar mijn idee meer de BF 'soul' dan BF6, met de grote schaal maps en aantal spelers per map. In BF6 zijn allemaal zulke ontzettend kleine maps en worden spelers constant door trechters gehaald om de actie zo gecondenseerd en chaotisch mogelijk te maken tot iets wat ik alleen maar kan omschrijven als een "high-octane meatgrinder", waar je alleen maar die constante 'GO-GO-GO' ADHD mentaliteit om je oren krijgt om hetzelfde spawn-schiet-dood riedeltje een paar dozijn keer in een ronde te herhalen met geen enkel gevoel van voldoening of beloning.

Misschien ben ik wel te oud geworden voor dit soort games, maar het voelt ook gewoon alsof de richting van de franchise mij echt compleet ontgaan is. Ik vermaak me tegenwoordig echt veel meer met games als Squad, dat is een veel trager niveau, realistischer, communicatie met andere spelers, serieus maar toch met veel lol en zelfs casual toegankelijk. Ik had gehoopt dat BF6 weer een stap in de richting van BF2 was (waar Squad eigenlijk ook van af stamt via Project Reality), maar ik geloof niet dat het ooit weer zo nostalgisch zal worden.
Het probleem is een beetje dat ze alle mensen die de Battlefield series grootgemaakt hebben, hebben ontslagen, of uit hunzelf zijn weggegaan bij EA/DICE.

Battlefield 1 was de laatste waar die mensen aangewerkt hadden.

Daarnaast battlefield 6 vereist secure boot en TPM 2.0. Daar houdt het bij mij mee op.

Ik heb alle battlefields gespeeld actief bij clans. Voor namelijk Battlefield Vietnam en Battlefield 3 en 4. Toen was het nog leuk.
Ik weet niet precies waarom er een grote negativiteit rondom de game zit. En is dat ook echt zo? BF3 en BF4 waren ook niet top bij launch maar werden met de jaren beter. BF1 vindt men helemaal geweldig, maar het enige wat ik er leuk aan vindt zijn de graphics. Gunplay is niet fijn bijvoorbeeld.

Vermaak me ook prima met BF6 en momenteel lijkt er weer veel content bij te komen wat in het begin best karig was.
Ik vind het ook een leuk spel maar ik vind het meer Call of Duty nu dan Battlefield. Ik ga in een potje vaker dood dan in nuketown en dat wordt heel snel, heel irritant.
Wake Island kijk ik toch weer erg naar uit. Gigantisch veel gespeeld in 1942. De demo met die map was echt wel de reden waarom ik het spel toen heb gekocht.
Yay weer een grote map. Dat ontbreekt enorm in BF6, wat raar is voor een Battlefield game.

Alhoewel ze laatst ook eindelijk een grote map toegevoegd hebben :)
BF6 blijft erg vermakelijk om te spelen. Veelal tdm in mijn eentje of gauntlet met vrienden. Sommige intense battles doen met dan terug denken aan bf3.
Eindelijk Wake island, helemaal grijs gespeeld vroeger. Eerst in 1942 daarna in 3.
Ook heel veel gespeeld in BF2, vooral met conquest was er altijd een mooie balans in de map.
Toch nog maar eens downloaden dan, wake island was geweldig goed. En ik hoop dat seabattles de gameplay weer wat meer in de buurt van BF2 stuurt. Want dat is nog steeds mijn grootste liefde van de franchise.

On a sidenote, ik zou best top dollar willen betalen als ze eindelijk eens een remake maken van BF2 in de latest engine maar dan met exact zelfde gameplay en misschien wat kleine QoL toetsen. En breng dan ook die paratrooper vliegtuig terug (BF OG) waar mee je een hoop troepen zeer snel achter dw linies kin krijgen. Dat waren pas echt geweldige gevecgten vol met adrenaline
Voorlopig gaat in iedere nieuwe update weer iets anders stuk. Afwachten wat dat nu weer is.
Wat gaat er stuk dan? Het enige wat ik merk is dat veel maps (uiteraard voornamelijk Conquest op Railway to Goldmud) gewoon bijna altijd 100% CPU load veroorzaakt (5800X3D). De game is gewoon nogal zwaar.
Ik speel op PS5, maar bijvoorbeeld RedSec glitch met belichting in Downtown. Dit was nooit tot season 4 update. Zo zijn er nog wel wat te noemen, recoil bugs, hitbox bugs.
Ah, zelf speel ik geen RedSec.
Een 8 core, oef. Time voor een upgrade ;)

En de IPC/clock gains op latere generaties zal ook vast behoorlijk verbeterd zijn.

[Reactie gewijzigd door Marctraider op 15 juli 2026 15:50]

En toch wordt er door veel YouTubers (en hier op Tweakers) gezegd dat de 5800X3D nog een van de snelste CPUs is voor gaming. Daarom heb ik eerder het idee dat de boel gewoon slecht geoptimaliseerd is. En nee, ik weiger te upgraden naar bijvoorbeeld AM5, want gigantisch dure hardware op het moment.
De 5800X3D is krachtig zat, het probleem is dan gewoon de game. En een 8 core is echt prima voor gamen, heb zelf een Ryzen 7 7700 die mijn RTX 4080 kan bijbenen
De snelste gaming CPU's verkrijgbaar zijn 8 core X3D cpu's. Er is niets snellers verkrijgbaar.
Een 100% CPU load zegt niet zoveel, als jij een 5090 hebt en je speelt op 1080p dan is je cpu automatisch de bottleneck en zal je gpu moeten wachten op je cpu. Dan krijg je al snel een 100% cpu load.
Ik zeg daarmee niet dat dat het geval is in jouw situatie, maar probeer vooral te zeggen dat een 100% CPU load niet automatisch zegt dat een spel zwaar is.
Je zal alsnog gelijk kunnen hebben want je moet natuurlijk de positie van 64 spelers op de map bepalen dus het zal best cpu heavy zijn.
Verder gebruik ik een 7800XT op 1440p met FSR 4 op quality. FSR 4 vreet natuurlijk ook wat CPU, maar dan nog. Battlefield 4 deed dat toch ook, de positie van 64 spelers bepalen? Sinds 2042 is het echt een zware game geworden heb ik gemerkt. Zelfs met die game had ik met mijn 5800X3D een enorm hoge load.
Ja ik denk opzich dat het spel altijd al wel redelijk leunde op je cpu, het kan natuurlijk best dat het alleen nog maar erger is geworden met alles wat er tegenwoordig in zit. Je hebt zelfs 128 spelers potjes, destructive physics en de anti-cheat natuurlijk.
En ik kom dit ook nog tegen, geen idee of het helpt.
Battlefield 6 High CPU usage fix in case you didn't know : r/Battlefield
Zonder even de video te hebben bekeken: dat gaat zeker over een user.cfg? Ook geprobeerd, maar dan krijg ik last van stuttering, nog erger dan bij constant 100% load. Volgens mij komt het ook omdat BF6 niet alle cores en threads volledig benut. Dat is iig wat ik zie in taakbeheer.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 15 juli 2026 16:37]

Vergeet niet dat BF6 een competitieve game is. Meeste mensen die goed zijn draaien niet eens op ultra hoge settings maar op/low medium voor betere stabiele framerates en zo hoog mogelijk. Dan ga je echt wel 100% CPU load merken op 1440p. CFG truukjes verlagen alleen je FPS. Het helpt alleen als je last hebt van stutters om meer headroom te geven aan je CPU.

[Reactie gewijzigd door Pomoku op 15 juli 2026 23:28]

Helpteksten (voor nieuw toegevoegde mechanics) die in beeld blijven staan, ook nadat je dood bent gegaan. Een volgende match laden als je er eentje hebt afgerond, 50/50 of dat lukt (matchmaking werkt dan niet). En een probleem waar BF1 in het begin ook veel last van heeft gehad wanneer je een in een (net begonnen) server komt er een glitch is met de menu's die niet helemaal weg kunnen waardoor je niet kunt spelen, of een stukje loadout blijft staan. Bugs genoeg die het onmogelijk maken om verder te kunnen spelen.
Matchmaking ben ik idd mee eens dat dat ruk is. Vaak kom ik of in potjes die al bijna afgelopen zijn, of telkens in lege lobbies waar ik heel lang de enige ben. Die andere bugs die je noemt heb ik geen last van.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 15 juli 2026 16:24]

Dit klopt, had ik ook met 5700X3D dus moest ik 9800X3D gaan halen. Ik had dit ook aangegeven hier op forums, als advies dat mensen geen 5600X3D moeten gaan halen voor BF6. :) maar je had gastjes die zo overtuigd waren dat 6 core prima waren met hun benchmarks 'van kleine beta maps' van google geplukt terwijl het spel zelf niet spelen. Ligt niet aan de spel, je hebt maps die zo groot zijn dat het gewoon kij veel van je CPU kan vragen. Grappig dat vaak foute informatie als correct worden beschouwd.

[Reactie gewijzigd door Pomoku op 15 juli 2026 23:16]

Waarom zou je dit spelen als je ook Battlefield 1 kan spelen op een paard?
Omdat ik zelf de setting niet zo leuk vind om met wapens uit het jaar kruik te schieten. Hedendaagse wapens vind ik een stuk interessanter.
Precies wat hij zegt. Wel vindt ik de setting van BF1 goed, grafisch ook mooi!
BF1 heb ik nooit echt leuk gevonden en is volgens mij mijn minst gespeelde BF sinds release van 3.
Mijn favoriete setting was BF1943, alleen op de PS3 en Xbox360, en dan met name de air superiority, 4 vliegdekschepen in 2 vs 2. Helaas werd het na een jaar nogal "stil" daar en moest je echt afspreken.
Sinds januari van dit jaar eigenlijk alleen nog maar op linux gezeten, ook met gamen.

Gaat niet werken met bf6 en om eerlijk te zijn mis ik het ook niet. Dat geneuzel met secure boot and hun kernel-level-anticheat....

Afijn, misschien toch mijn dualboot maar een eens afstoffen, updaten en een keertje bf6 proberen met deze aankondiging. Benieuwd of het een speelbaar gehalte heeft waardoor ik toch weer windows in kan duiken voor een game :)
Zoals ik het nu gedaan heb.

Bazzite linux als mainOS. Deze staat op Raid.0 config (2x4TB NVME Gen.4).

Alle games van steam daar op.

Games als GTAV , BF series op externe Windows To Go schijf van 1TB NVME Gen.3 op USB C 3.2.

Voor die paar keer dat ik Winblows nodig heb doe ik het op die manier dus.
Heb het spel toen voor 100,- gepreordered, en eigenlijk niet meer online gespeeld na de beta, het store-gedoe met seasons geeft bij mij meteen zoiets dat ik er geen zin in heb.

Echter deze trailer en map ziet er legendarisch goed uit, en Wake Island blijft natuurlijk een succesnummer, ik denk dat ze het met een beetje goodwill goed proberen te maken t.a.v. de redelijk tamme launch.

Maar misschien is het wel een beetje te laat nu, we gaan het zien, dit soort mappen hadden er vanaf dag 1 al in moeten zitten.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn