DICE werkt aan meer grote maps voor Battlefield 6

Ontwikkelaar DICE werkt aan meer grote maps voor de recente shooter Battlefield 6. Hoewel de game goed werd ontvangen, is er sinds de release in oktober 2025 kritiek op het gebrek aan voldoende grote maps in het spel. Battlefield staat bekend om grootschalige multiplayergevechten.

DICE zegt de afgelopen dagen in meerdere interviews dat het de feedback van spelers ter harte neemt. Een topman van de EA-studio, Phil Girette, zegt bijvoorbeeld tegen PC Gamer dat de oudere, grote Battlefield 4-map Gulmud Railway getest wordt in Battlefield Labs. Dit zou een van de manieren zijn waarop DICE naar de fans heeft geluisterd. Via Battlefield Labs kunnen spelers maps en gameaanpassingen testen. De testomgeving geeft een indicatie van de ontwikkeling van Battlefield 6.

Tegen The Gamer zegt Girette dat de ontwikkelaar de focus legt op nieuwe maps. Hij benadrukt echter dat dit een van de tijdrovendste elementen van het doorontwikkelen van Battlefield 6 is. "We hebben wat meer tijd nodig", aldus de topman.

Battlefield 6 Season 2Battlefield 6 Season 2Battlefield 6 Season 2Battlefield 6 Season 2

Seizoen 2 is eerste stap in goede richting

Na een verlengd eerste seizoen introduceerde DICE deze week Season 2 voor Battlefield 6. Deze contentupdate introduceert de grote nieuwe map Contaminated en later in het seizoen een zeer kleine map genaamd Hagental Base.

Het is de tweede keer dat Battlefield 6 nieuwe speelvelden krijgt. In het eerste seizoen werd de middelgrote map Eastwood uitgebracht. Sinds de release is er dus slechts één grote nieuwe map aan Battlefield 6 toegevoegd; daar vragen veel fans sindsdien al om.

Seizoen 2 voegt naast de nieuwe spelomgevingen ook een nieuwe helikopter, vijf nieuwe wapens, cosmetische items en een battlepass toe. Spelers kunnen de wapens en voertuigen gratis ontgrendelen. Voor cosmetische items moeten zij de battlepass aanschaffen.

Door Yannick Spinner

Redacteur

19-02-2026 • 09:04

40

Reacties (40)

Sorteer op:

Weergave:

Ze geven ook een gebrek aan middelen de schuld voor de karige content. Als ze nou is stoppen met limited time events, en die middelen steken in het ontwikkelen van nieuwe (grote) maps, zoals we gewend zijn van BF, zou het er allemaal heel anders uit zien.

https://fandomwire.com/battlefield-6-dev-blames-lack-of-resources-for-fewer-maps/
Die limited timed event was anders maar een kleine aanpassing voor leveldesign zelf van wat ik begreep (en meer een engine test voor sneeuw dan anders). Er is vaak commentaar op, maar als je leveldesigners nog bezig zijn, hoeven de gameplay designers en asset bouwers niet op hun handen te zitten natuurlijk. Niet elk team zal evenveel werk hebben over dezelfde periodes. Daarnaast kun je niet meer leveldesigners ertegen gooien om een map sneller af te krijgen en duurt het opzetten van tests ook wel wat tijd voordat je weer feedback kunt verwerken.

Vooralsnog voelt de balans in de nieuwe map prima en hebben ze vast veel geleerd van de feedback op de overige maps. Bij voorgaande games duurde het ook vaak een paar maanden voordat het uitbrengen van maps een beetje op stoom kwam (heb een post erover nog in het BF6 topic), dus dit volgt wel een beetje dezelfde lijn.

Daarnaast hebben ze natuurlijk wel last ondervonden van de dood van de executive producer. En sommige mensen zijn gewoon verwend bij andere games en snappen niet hoeveel meer werk een BF6 map is ten opzichte van een 3-lane COD map of een (qua leveldesign) niet zo spannende BR map. Bij die laatste heb je minder te maken met balans en objectives vanwege de opzet van de modus.

[Reactie gewijzigd door Martinspire op 19 februari 2026 09:24]

Ik wil alleen even terugkomen op je opmerking over dat BF6-maps meer moeite zijn dan 3-lane CoD-maps. Ik maak weleens scènes in Blender en heb ook weleens voor de lol maps uit sommige games ingeladen in-engine, zodat ik details kan ontdekken en kan bewonderen. Maar leveldesign is soms iets waar snel overheen wordt gekeken. Het is inderdaad lastig om een BF6 te maken met alle details die ze erin stoppen, maar ik weet niet of het meer moeite is dan een 3-lane CoD-map. Tenminste, als ik het over de 3-lanes heb, dan refereer ik wel naar degenen die we nu ervaren als echte classics, en niet degenen die de laatste 10 jaar zijn uitgekomen. Want dat is in de meeste gevallen troep.

De balans voor een goede 3-lane is echt een prachtige vorm van goed leveldesign. Of het lekker speelt, was in de eerste dagen geen toeval. Dit was anticiperen op hoe spelers liepen en waarnaar ze keken, de hoeveelheid spelers die deze route pakken, of er flanking routes zijn, of er lookout points zijn die punten kunnen drukken en de lookouts moeten ook weer de flanken/counteren zijn. En soms heb je zelfs in een 3-lane een pad dat eindigde in een mini-3-lane. En dan heb ik het nog niet eens over de vormgeving; dit wordt pas later gedaan wanneer het goed speelt. Natuurlijk zullen ze tijdens de blockout-fase al rekening houden met het thema en bepaalde elementen, maar de gameplay was hier leidend.

De basemaps van BF6 geven mij meer het gevoel dat ze nadachten over wat er visueel indrukwekkend is om op in te spelen en daarna pas van: oké, hoe gaan we dit invullen? Ik merk daarom dat de paden tussen verschillende objectives niet lekker lopen. Of dat de objectives niet echt op goede plekken staan, alsof dit een beetje een afterthought was.

Ik heb het gevoel dat BF6 wel een goede fundering heeft, maar ze moeten echt de levels een keer gaan nailen. BF6 is echt niet de enige titel die hier last van heeft. Als ik oudere games speel, zit ik soms met verwondering te staren naar hoe hoog het niveau voor leveldesign lag als je het vergelijkt met hoe het nu is.
De devs die bezig zijn met limited time events zijn niet dezelfde developers die maps maken. Het een sluit het ander dus absoluut niet uit.
De devs die bezig zijn met limited time events zijn nu niet dezelfde devs, maar je kan ze wel dezelfde maken door ze aan maps te laten werken.
En die omscholing kan niet binnen een paar weken worden gedaan, en is ook niet goedkoop, dus hoe dan ook heb je tijd nodig voordat zoiets zijn vruchten kan afwerpen.
To little, to late.

Ook na de Season 2 blijft het aantal speler erg laag. Ik speelde ook het nodige hardcore, maar maar ben er mee gekapt. Speelt niet lekker weg vreemd genoeg.
Dacht dat het aan mij lag dat het niet lekker weg speelt. Nou vond ik het bij de gewone BF6 multiplayer nog wel meevallen, voelde wel weer een beetje als vanouds, maar bij REDSEC kan ik er niet echt inkomen. Kan daarin niet echt een goede flow krijgen. Dan voelt Warzone toch wat lekkerder.
Ik vind het wel apart. Bij veel andere artikelen over games, consoles, etc. op Tweakers is iedereen lovend over BF6, maar nu het effectief over BF6 gaat, is iedereen ineens niet meer zo lovend…
Ik ben er ook ondertussen van afgehaakt. Het is simpelweg niet de Battlefield meer die ik gewend ben en misschien is een shooter die iedereen probeert te pleasen niet meer mijn ding. De oude waren net even wat meer gefocust op wat Battlefield bijzonder maakte ten opzichte van andere grote FPS-titels. Maar BF6 probeert heel casual te zijn en teamplay te implementeren, maar ook fast-paced fps, etc. Het is in veel dingen goed, het ziet er mooi uit en de movement voelt heel smooth. Alleen is de balancing en de manier waarop de classes ingedeeld zijn een pijnhoop. Ik probeerde niet te veel in oude dingen vast te blijven hangen, maar als ik weer terug naar BF1, BF4 of BF3 ga, dan is de balance veel lekkerder en speelt het ook veel fijner. Dus ik hoop dat BF6 nog een fix krijgt, maar anders speel ik die alleen als ik ff zin heb in iets casuals en andere games voor wanneer ik zin heb in iets dat meer serieus is.
Na een update ergens eind vorig jaar is het voor mij heel zwaar achteruit gegaan. Had nieuwe videokaart gehaald, PC volledig opnieuw geinstalleerd en had heerlijke performance.

Update geweest en ik krijg microstutters, lag-achtige bewegingen en de hele input van muis voelt niet lekker en consistent.

Na de update probeer ik het echt wel, maar het is zo doodzonde...
Ik zal in een kleine groep horen maar ik probeer zelf vaker games te spelen die draaien op linux. BF6 heb ik na release daarna ook niet zo vaak aangeraakt daardoor.
Dit heb ik ook. Kan mijn vinger er niet op leggen maar het speelt gewoon niet lekker.
Ik heb het spel de eerste twee weken gespeeld. Maar ben al vlug afgeknapt op de kleine mappen. Ik heb zelf geen idee wat S2 gebracht heeft aangezien ik het niet meer goed opvolg.

Over het algemeen vind ik het ook niet lekker spelen. Ik kan er de vinger niet opleggen waarom juist. Maar tov BF1 & BFV welke ik echt honderden uren heb gespeeld vind ik deze echt niet lekker spelen (net als de vorige trouwens).

[Reactie gewijzigd door kayjay op 19 februari 2026 09:18]

Voor mijn gevoel komt het niet lekker spelen doordat het teveel een CoD manier van spelen is. Tactiek en teamplay (zoals in BF2 (oude vent i know ;))) is ver te zoeken, hetgeen wat battlefield in mijn ogen juist moet hebben
Idd, het 'voelt' niet als een Battlefield game maar een CoD game.
Hier ook mee gestopt; was erg hyped en speelt nogsteeds erg lekker maar een of ander manier te grote focus op challenges die je her en der door je strot wordt geduwd icm allemaal timed events... dan ben je mij gewoon kwijt. De gemis van grote maps snap ik goed maar benieuwd of dit nog echt spelers gaat trekken of langzaam gewoon gaat doodbloeden naar een handje vol spelers.
Via Battlefield Labs kunnen spelers maps aanpassen en zelf speelbaar maken via Battlefield 6.
@YannickSpinner

Dit klopt niet.

Battlefield Labs is een testomgeving waar regelmatig testsessies op plaatsvinden met pre-release versies van Battlefield 6. Hiervoor moet je ook uitgenodigd worden en het is niet vrij toegankelijk.

De gamemodus waar spelers zelf maps kunnen maken heet Battlefield Portal.

[Reactie gewijzigd door Exhonor op 19 februari 2026 09:27]

Ah crap je hebt gelijk, thanks! Ik fix
Wacht nog steeds op het vervolg van 2142 :( Titan mode was zo leuk.
De grootste gemiste kans van BF2042 was dat ze geen experimentele DLC uit hebben gebracht met meer futuristische en experimentele technologie wat richting BF2142 ging.

Titan mode, maar dan met experimentele, vroege Titans.
Ik vond zelf de maps eerder te groot dan te klein. Moet wel bekennen dat sinds midden december ik het spel niet meer geopend heb omdat het allemaal voelde als eenheidsworst.
Zelfs 2042 heeft betere maps, ik heb BF6 vandeweek verwijderd, irriteerde me al mateloos aan de aantal snipers ook, steeds maar dezelfde maps en voor mij de enige vernieuwing was je gewonde maat wegslepen.
Veel gespeeld maar twee weken terug gestopt met spelen. Had het wel een beetje gezien. Misschien over een tijd weer oppakken.
Ik speel Battlefield 6 sinds release wel wekelijks en heb er ondertussen 110+ uur er in. Als speler merk ik wel dat BattlefieldStudios (Dice + andere studios) echt luisteren naar hun spelers. Van Cosmetics die aangepast worden tot objectives in mappen verbreden. Met de aankondiging van dat er aan grotere mappen gewerkt worden is dus voor veel BF spelers een fijn geluid. Echter balen natuurlijk veel spelers van dat de huidige mappen te klein zijn, maar die verwachten dan waarnschijnlijk dat ze een grote (Hoog kwaliteit) Map krijgen binnen een week.

De game hangt nog steeds rond de 75k dagelijks peak spelers (SteamDB) en je ziet een kleine krimp, maar ik denk zelf dat de game niet een pijnlijke dood krijgt zoals COD7 en dat BFstudios iets moois gaan maken van Battlefield 6
Toch is het bizar dat er indies zijn die zo'n grote productie hebben ingehaald qua spelersaantallen.

Ben wel blij dat ze luisteren naar feedback, ook al heb ik het gevoel dat de fans die het meer willen laten lijken op CoD altijd wat luider zijn. Zeg niet dat het een kopie is van CoD, maar ze gaan wel duidelijk voor die doelgroep. Snap de move ook wel van EA (ik zeg bewust geen DICE, want die studio is allang dood), omdat de CoD-playerbase voor het oprapen lag, omdat CoD de Fortnite-playerbase achterna ging.

Dus ik hoop dat BF6 nog veel support gaat krijgen, omdat het wel een leuke casual shooter is die veel mensen in hun bibliotheek hebben staan. Als de servers weer werken zoals met BF3/BF4/BF1/BFV, waar communities makkelijk hun eigen servers op kunnen zetten en regels in kunnen stellen, dan kan het met goede en wellicht grotere maps best wel eens leuk worden voor mij.

P.S. Het is geen slechte game, maar door 2042 ben ik shooters gaan spelen die niet bang waren om iets nieuws te proberen. Shooters die niet vriendelijk waren naar nieuwe spelers, maar iets leren voordat ik goed was, dat was weer een verfrissende ervaring. Ik heb geaccepteerd dat Battlefield niet meer zo'n franchise is.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn