Nexperia China zegt chips te blijven leveren tot minimaal einde van het jaar

De Chinese fabriek van Nexperia zegt dat het chips kan blijven leveren tot minimaal het einde van het jaar, hoewel het geen wafers meer krijgt uit Europa. Of die chips vervolgens ook naar Europese automakers komen, is niet bekend.

Nexperia China heeft genoeg voorraad om te blijven leveren tot minimaal einde van het jaar, meldt persbureau Reuters. Dat Nexperia vanuit Nederland geen wafers meer levert, is volgens de Chinese tak 'extreem onverantwoordelijk'. Het lokale management van de Chinese fabriek zou de 'overeengekomen contractuele betaalvoorwaarden' niet nakomen. De Chinese tak noemt dat 'misleidend en zeer bedrieglijk'. De twee takken werken los van elkaar nadat de Nederlandse overheid de controle over het bedrijf overnam.

Het Chinese ministerie van Handel zei zaterdag volgens Reuters dat het overweegt om het exportverbod voor Nexperia-chips op te heffen. De Chinese overheid heeft begin oktober exportrestricties opgelegd aan Nexperia's Chinese chipfabriek, waardoor deze niet meer mag leveren aan bedrijven buiten China. De fabriek assembleert naar schatting zo'n zeventig procent van Nexperia's eindproducten.

Deze stappen volgen op een conflict dat al langer speelt tussen Nexperia en zijn Chinese eigenaar, Wingtech. Eind september nam de Nederlandse overheid het beheer over de chipfabrikant over. NRC meldde later dat de ceo Zhang Xuezheng van plan was om de Europese tak van het bedrijf te ontmantelen.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

03-11-2025 • 07:17

32

Reacties (32)

Sorteer op:

Weergave:

In de post schrijft Nexperia China dat het voldoet aan de Chinese wetten en dat het bedrijf volgens deze wetten een 'onafhankelijke rechtspersoon' is. "Nexperia is een Chinese onderneming, die onafhankelijk wordt beheerd en onafhankelijk beslissingen neemt." Het bedrijf stelt dat alle werknemers daarom verplicht zijn om de werkinstructies van Nexperia China te blijven volgen en 'externe instructies die niet zijn goedgekeurd door de wettelijke vertegenwoordigers van Nexperia' te weigeren.
en dan surprised pikachu face dat de nederlandse tak je niet meer de producten gaat leveren... :+

Ach als er 1 ding pijnlijk duidelijk is geworden voor bedrijven dat je productie in China plaats laten vinden het domste is wat je kunt doen want er is geen wet nodig om je volledige investering te laten verdwijnen.

ARM is hier ook een mooi voorbeeld van

https://newsletter.semianalysis.com/p/the-semiconductor-heist-of-the-century
Removing Allen Wu has proven to be very difficult. Despite a 7-1 vote by the Arm China board, the company seal was still held by Allen Wu. In China, the seal/chop is a stamp which authorizes the person in possession to bind a company and its representatives with rights and obligations. Retrieving this seal and the business license would be a multiyear drawn-out legal process. Furthermore, it would mean at least some investors besides Arm must be along for the ride. Currently other investors still agree with ousting Allen Wu. The Chinese court system would also need to agree with ousting an executive in favor of one that was hand selected by western influencers.

[Reactie gewijzigd door Zyphlan op 3 november 2025 07:39]

Het verschil met Allen Wu in China is dat de chinese overheid zich er niet mee heeft bemoeid en ARM China niet heeft onteigend.

Investeerders uit azie en midden-oosten zullen zich tweemaal bedenken voordat ze investeren in Nederland nu blijkt dat buitenlands bezit in Nederland onteigend wordt.

Bedrijven trekken zich sowieso al terug uit nederland vanwege vestigingsklimaat.
https://www.nu.nl/economie/6374246/de-ene-na-de-andere-fabriek-sluit-we-maken-het-onszelf-niet-makkelijk.html
Ik heb de belangrijkste redenen eruit gepikt waarom het investeringsklimaat in Europa momenteel niet zo goed is.
Vaak hebben de bedrijven dezelfde uitleg. Ze kunnen niet langer opboksen tegen goedkope concurrenten uit China, onder meer door hoge energieprijzen. "Chinese bedrijven hebben verkoopprijzen die lager zijn dan de kostprijs in Europa",

Daarbij speelt mogelijk ook mee dat Chinese bedrijven veel duurzame brandstof voor de luchtvaart maken en die verkopen op de Europese markt. "Daarmee worden we afhankelijker, wat we niet willen", legt Poppe uit.

Ze noemt Europa "kampioen regelgeven". "Europa houdt zich braaf aan de afspraken, maar anderen doen dat niet. Zo voldoen producten uit Azië niet aan dezelfde standaarden, maar zijn ze wel goedkoper. We zijn het onszelf niet makkelijk aan het maken."
Dat heeft vooral te maken met één specifiek land dat zijn eigen industrieën enorm subsidieert (tegen de afspraken van de WTO in) en waar bedrijven leningen krijgen van staatsbanken leningen die wij in het Westen simpelweg niet mogen geven,gratis land en nog heel wat andere voordeeltjes.

Dan is de beste oplossing uiteindelijk toch om de markt te sluiten voor partijen die zich niet aan de regels willen houden.
Een BYD Dolphin kost in china $14.000 maar in nederland € 37.000 hoezo subsidie.
Dat is winstoptimalisatie. Ze betreden hier net de markt en daar zit nog ruimte om hogere prijzen te vragen. Mede door het lange slapen van de Europese fabrikanten overigens die nu pas met vergelijkbare auto's in die prijsklasse komen. BYD heeft dus heel veel ruimte om op prijs te concurreren tegen de Renault 5 etc.

Maar wat ze niet willen is meteen een superlage prijs neerzetten, want dan heb je geen premium uitstraling en lange termijn winst.

Maar dat ze die auto in China voor $14.000 kunnen verkopen, en daar ook nog winst op kunnen maken, is zeker wel mede het gevolg van allerlei (verborgen) subsidies.
Dan is de beste oplossing uiteindelijk toch om de markt te sluiten voor partijen die zich niet aan de regels willen houden.
Dat lijkt me onmogelijk, we zijn in sommige sectoren (zoals medicijnen) vrijwel volledig afhankelijk.
Het bedrijf is niet onteigend, maar de topman/eigenaar is uit zijn functie gezet.
Hij krijgt nog wel dividend uitgekeerd, en kan zijn aandelen ook verhandelen.
Zodra je andere gereguleerde markten betreedt door daar producten of diensten aan te bieden, onderwerp je je organisatie aan de daar geldende wet- en regelgeving en mogelijkheden tot handhaving.

Als Nexperia China enkel binnen/voor China produceert en de rest overlaat aan doorverkopende exporteurs, dan hoeven zij geen rekening te houden met de rest van de wereld.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 3 november 2025 09:16]

En daarom is het dus een heel slecht idee om de Chinese markt te betreden, want je bedrijf kan daar letterlijk binnen één dag worden overgenomen en dan heb je, simpel gezegd, gewoon pech.

Hier moet je heel ver gaan voordat zoiets gebeurt. In China is het een kwestie van een lokale CEO die weigert te vertrekken en je bent je hele investering kwijt. Zoals in het artikel staat: de fabriek assembleert naar schatting zo’n zeventig procent van Nexperia’s eindproducten. Zonder de halffabrikaten kun je simpelweg niet veel.
En daarom is het dus een heel slecht idee om de Chinese markt te betreden, want je bedrijf kan daar letterlijk binnen één dag worden overgenomen en dan heb je, simpel gezegd, gewoon pech.
Hier ook blijkbaar.
In China is het een kwestie van een lokale CEO die weigert te vertrekken en je bent je hele investering kwijt.
https://newsletter.semianalysis.com/p/the-semiconductor-heist-of-the-century

De bron staat letterlijk 1 post erboven. Dus nogmaals ik zie je bron tegemoet.
Dit hele verhaal is letterlijk over dat het in Nederland ook gebeurt. Iets dat je nota bene een regel eronder ook aangeeft.
Het is een slecht idee om je bedrijven door China te laten opkopen. Zo krijgt China overal een vinger in de pap
In China, the seal/chop is a stamp which authorizes the person in possession to bind a company and its representatives with rights and obligations.

Dat is de grootste probleem, dat je niemand zomaar iemand eruit kan schoppen. Alle consequenties vandien, ik heb ook zon stampertje van mijn bedrijf in mijn bezit in Nederland. Die blijft echt niet in China. En als het bij een ander persoon belandt krijgt die persoon van mij zeer strike voorwaarden en zeer ernstige financiele consequenties voor misbruik.

Nationalisatie gebeurd overal, de vraag is eerder op wat voor gronden. ABN was ook genationaliseerd. Daarom is investeringsklimaat is belangerijk, want als je 1x doet dan zijn buitenlandse investerdeers huiverig om weer te investeren netals wat is gebeurd is landen met veel olie.

Maar goed jij je mening, ik mijn mening op basis van feiten en mijn ervaring (China, Taiwan, Japan en Z-Korea).
Dit ruikt een beetje naar "oeh, export blokkeren heeft niet uitgehaald wat we hoopten, nu zitten we met deze voorraad die ons alleen maar geld kost, laten we de export maar weer beginnen", of ligt dat aan mij?
Niet helemaal, want meer dan 90% van de wereldwijde elektronica wordt in China gemaakt, en daar zal gewoon aan geleverd worden. Ik denk wel dat klanten als autofabrikanten lucratiever zijn, maar niet voor de grootste volumes zorgen.
Als één enkele VW-auto al zo'n "honderden" van hun producten gebruikt gebruikt, zijn autofabrikanten natuurlijk geen kleine klanten.
Vergis je niet hoe goedkoop deze producten zijn, een transistor kost minder dan 1 cent.
Veel halfgeleiders zijn centen werk. Voor grote marges moet je naar gpu's, custom spul, netwerk asic's en cpu's.
Bepaalde IC's en transistors zijn generiek genoeg dat andere fabrikanten dezelfde of 1:1 vervangbare onderdelen maken.

Voor gespecialiseerde IC's en uC's waar het hier vooral over lijkt te gaan is dat wat minder makkelijk.
Nexperia maakt vooral vrij eenvoudige (vervangbare) ICs, maar wel soms in ongebruikelijke (kleine) packages. Maar voor automotive is het volgens mij niet altijd zo makkelijk om gewoon een 1 op 1 replacement te pakken in verband met testen/certificering.
Ik denk dat je iets verder dan de EU moet kijken in dit geval.

De USA is een handelsoorlog begonnen met China. En de USA auto-industrie heeft ook nexperia componenten nodig. Door een wereldwijde blokkade er op te zetten heb je een extra drukmiddel in de onderhandelingen. Dat de EU hier ook last van heeft is in dit geval bijzaak.

Deal met de USA gesloten, voorlopig. Doel bereikt. En de onderdelen kunnen weer wereldwijd verkocht worden.
Ook al loopt het misschien met een sisser af, ik blijf het toch een prestatie vinden van Karremans dat hij in zijn eentje zo'n beetje de gehele autoindustrie bijna tot stilstand heeft gebracht :+
Kunnen de berichten van Nexperia niet in een opvolg post verwerkt worden?

ondertussen 13 berichten in de afgelopen 3 weken geplaatst. vanwege elke kleine update die er is rond het bedrijf
Ik vind het eerlijk gezegd ook wel serieus nieuws dat veel aandacht rechtvaardigt.
Ik snap dat het aandacht rechtvaardigt, maar kan het niet in een update post?

hebben we gelijk de chronologische volgorde wat er nou gebeurd is, als je niet alle posts heb gelezen. ik vind het een beetje ''te''
Ja ik snap dit ook niet. Het is ook totaaL geen technisch verhaal en wat moeten we hier verder mee.
Dutch chipmaker Nexperia's China unit said on Sunday that it had established "sufficient inventories of finished goods and work-in-progress" and that its supply chain remained secure and stable after its parent halted wafer supplies.
In het oorspronkelijk bericht staat dit. Betekent dit dat Nexperia China nu zonder de levering van wafers van Nexperia NL toch genoeg weet te produceren?
Klink bijna als een opluchting, als Nexperia Chips zal blijven leveren tot minimaal einde van het jaar. Iedereen weet dat Chip supply chains wereldwijd vertakt zijn. De strategie van Nexperia om alles te gaan nationaliseren lijkt mij een bijzonder ondoordachte beslissing.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn