EA stopt op 20 januari 2026 met De Sims Mobile

De Sims Mobile gaat op 20 januari 2026 definitief offline. Dat zegt uitgever Electronic Arts. Het spel is vanaf dinsdag niet langer beschikbaar voor nieuwe spelers en vanaf 6 januari wordt alle betaalde content gratis beschikbaar voor iedereen.

De Sims Mobile heeft maandag zijn laatste update gekregen, waarbij het onmogelijk is gemaakt om in-gamegeld te kopen voor het spel. Spelers kunnen eerder gekocht in-gamegeld nog wel gebruiken tot 20 januari. De update geeft Sims ook onbeperkte energie, wat nodig is om bepaalde acties in de game uit te voeren. Voorheen kon die energie onder meer worden aangevuld door de in‑gamevaluta te gebruiken die met fysiek geld gekocht kon worden.

Het spel wordt op 21 oktober uit de Apple App Store en Google Play Store gehaald, waardoor het niet langer te downloaden is voor nieuwe spelers. Gebruikers die het spel eerder hebben gedownload, kunnen het spel wel nog opnieuw downloaden. Op 6 januari worden alle items beschikbaar gesteld, ook items die eerst met fysiek geld aangeschaft moesten worden. Twee weken later, op 20 januari om 15.59 uur Nederlandse tijd, gaan de servers offline en is het spel niet langer speelbaar. EA geeft geen reden voor het stopzetten van de game. De Sims Mobile werd in 2017 aangekondigd.

De Sims Mobile

Door Hayte Hugo

Redacteur

21-10-2025 • 07:53

22

Reacties (22)

Sorteer op:

Weergave:

Je zou maar paar honderd euro erin gestoken hebben. Ikzelf snap het niet, alles wat online is speel ik niet (Oke ik geef toe, ik speel wel Fall Guys met dichte portemonnee). Voor dat geld wat straks in de sloot wordt gegooid kun je een hoop single player games kopen
Dat is een keuze natuurlijk. Er zijn gigantisch veel spellen met leaderboards en dat soort zaken. Er zijn ook zat competitieve en collaboratieve games. Ik vind het persoonlijk niet erg om geld in gaming te steken, maar ik zal nooit "consumables" als 'muntjes of diamandjes' kopen, alleen 'permanente' zaken, maar dat is aan iedereen natuurlijk.

Maar ik zie het ook zo. Als iemand nou heel veel lol uit dit spel haalt, en in de afgelopen 5 jaar 200 euro erin heeft gestoken. Dan heeft voor 40 euro per jaar zichzelf van entertainment voorzien. Dat is minder dan met je gezin naar de Mac gaan. Ieder z'n ding.
Als niemand geld uitgeeft stopt de game vrij snel, of ze moeten de game volstoppen met advertenties. Mocht Fortnite ooit op een dag stoppen, dan is iedereen ook zijn of haar skins / items kwijt... Maar zolang je er jaren plezier aan hebt gehad? :)
Dus je koopt in essentie een License, geen bezit.
Dan mag je het naar mijn mening ook geen kopen noemen, maar huren.
Vandaag heb ik geleerd: Er was een Sims Mobile en het was een typische EA gatcha game.
Mobile games heb ik jaren geleden al opgegeven. Of de game is of de game wordt uiteindelijk een vreselijk gokspel/wachtspel of pomp veel geld erin om verder te komen.
Er zijn genoeg spellen die het waard zijn, maar de hoeveelheid rotzooi is wel echt buitenproportioneel.
Mijn tablet gebruik ik bijvoorbeeld graag voor spellen als Balatro, Monument Valley, Crashlands, Broken Sword en meer.
Ik heb me nog best veel vermaakt met Call of Duty Mobile, samen met anderen, voice chat, telefoon op de controller geklikt, laagdrempelig om even op te starten enz.

Tuurlijk er zijn zaken als battle passes etc zoals in elke game tegenwoordig, maar buiten dat toch een hele complete game.
bedoelde u "suprise mechanics?"

ik wist ook niet dat er een sims mobile was maar blijkbaar speel ik dus ook geen games op me telefoon om dit wel te volgen
Nog nooit gehoord van The Sims Mobile. Dit is ook leuk: Spelers kunnen eerder gekocht in-gamegeld nog wel gebruiken tot 20 januari 2026. En vanaf 6 januari 2026 is alle ingame content gratis, op 20 januari 2026 15:59 uur gaan de servers uit. Het zal allemaal wel volgens de voorwaarden zijn, maar je zal er maar in geïnvesteerd hebben, omdat je het zo’n leuke game vond. Binnen drie maanden alles weg.

[Reactie gewijzigd door Jumpman op 21 oktober 2025 09:53]

Dat geldt toch voor ieder spel met een (verplicht) servercomponent? Of überhaupt met spellen die niet meer ondersteund worden. Op een gegeven moment zijn er door aanpassingen in besturingssystemen/drivers/hardware. Nou is dat natuurlijk veel en veel trager, maar het gebeurd uiteindelijk met alles.
Binnen drie maanden alles weg.
Binnen 8 jaar, bedoel je?
Zijn er geen 2 Sims spellen voor mobiele telefoons?

- De Sims FreePlay
- The Sims Mobile
[...], op 20 januari om 15.59 uur Nederlandse tijd, gaan de servers offline en is het spel niet langer speelbaar.
En dit is weer een goed punt voor het Stop Destroying Games initiatief. Je kan wat vinden van het spel (ben zelf niet zo'n fan van deze type spellen), maar mensen hebben er tijd (en geld) in gestopt. Zowel spelers als ontwikkelaars. Dat dit nu allemaal weg gaat is, is gewoon jammer. Ook heel jammer dat niet een optie voor offline modus in bouwen.

Nu is het in dit geval zo dat een vergelijkbaar spel ook gewoon op PC beschikbaar is, maar mijn punt blijft dat het gewoon jammer is.

[Reactie gewijzigd door bleuthoot op 21 oktober 2025 08:59]

Gelukkig werken mijn Sega Mega Drive spellen van 35 jaar geleden nog gewoon :) (en de 35 jaar oude console werkt ook nog steeds).
Nou toegegeven, ik lees hierboven dat The Sims mobile straks beter werkt voor de speler dan ooit tevoren :+
Dat is van korte duur (gratis),


"op 20 januari om 15.59 uur Nederlandse tijd, gaan de servers offline en is het spel niet langer speelbaar."
Dat vereist in de meeste gevallen ook wel het solderen van nieuwe condensatoren. Dat is voor bijna niemand weggelegd om te doen. Of laten repareren wat ook niet bepaald gratis zal zijn. Neemt niet weg dat ik je punt wel begrijp :)
Bij de Mega Drive speelde het condensator probleem nog niet echt, ook de Nomad en Master System heb ik nog niet gehad met dit probleem.
De Game Gear heeft hier wel veelvuldig last van, en af en toe een Mega CD (eerste versie met front-loader)
Dit is toch standaard voor elke free 2 play game? Alles wat je met echt geld koopt, kan je gebruiken zolang de game bestaat en nog live is. Dan moet je dus geen geld investeren als je daar niet tegen kan. Bij Netflix betaal je ook voor toegang tot films en series die er op dat moment zijn. Een dag later kunnen ze zomaar zijn verdwenen.
Met een partner die flink diep zit in Sims 4 is het verbazingwekkend om te zien hoe slecht EA met dit IP om gaat. Ze hebben een ontzettend trouwe player base, maar brengen keer op keer echte drek uit met expansion packs die bijv gewoon de hele game kapot maken.

Zet daarnaast deze gefaalde mobile variant, een compleet bizarre saga rondom een mogelijke opvolger (sims 4 is dik 10 jaar oud) wat uitliep op een drama is het een klein wonder dat er nog überhaupt een player base is.

Echt ongelooflijk hoe ze zichzelf in de voet aan het schieten zijn.
Ik heb ooit dit spel gespeeld en vrij snel gestopt. Voor zover ik kon herinneren had je bepaalde items en inderdaad energie nodig om bepaalde handelingen te doen. Het duurde soms echt lang, tot wel uren voordat je wat kon.

Er zijn maar een handje vol mobile games die ik speel. Delta Force, Once human en hearthstone (alle drie speel ik ook op PC), uhhhhhh Goddess of Victory: Nikke... speel het voor een vriend :P en mijn meest gespeelde game Warhammer 40k tacticus. Voor de rest speel ik eigenlijk niks meer. Heb ook ooit Sim City mobile gespeeld, maar daar moest je ook even later net als The Sims mobile items hebben om door te kunnen gaan.

Veel mobile games heb ik ook opgegeven.

[Reactie gewijzigd door Toonen1988 op 21 oktober 2025 10:34]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn