Een door de regering ondersteunde groep in Taiwan is van plan om volgende maand een nieuwe High-Definition DVD (HD-DVD) standaard in te voeren. Deze technologie gebaseerd op blauwe laser is gemaakt door het Advanced Optical Storage Research Consortium. Er zijn al twee andere groepen bezig met het ontwikkelen van producten met blauwe laser: Toshiba en NEC werken aan een eigen techniek en een negental bedrijven uit Europa, Zuid-Korea en Japan zijn bezig met Blu-ray. Als deze HD-DVD door het DVD-Forum als standaard geaccepteerd wordt zal het land minder afhankelijk zijn van technologie uit het buitenland. De capaciteit van de schijfjes zal met de nieuwe techniek toenemen naar 15-17GB, de huidige fabrieksstandaard is 4,7GB:
This time, the blue-light HD-DVD will scale up disc capacity to 15-17GB from the current industry standard of 4.7GB and its optical drive will boast a capacity of 18-27GB.
Huang said initially the format will be applied to home HD-DVD players and HD-DVD ROMs for computers.
The two other current formats for HD-DVD were introduced by Toshiba and NEC in August, and nine optical storage companies from Japan, South Korea and Europe in September.