Raspberry Pi komt met een nieuwe 1TB-ssd voor zijn singleboardcomputers. De fabrikant bracht eerder al ssd's uit onder een eigen merk, maar die waren tot nu toe alleen beschikbaar met 256 of 512GB opslagruimte. De ssd kost 94,95 euro en is per direct beschikbaar.
De Raspberry Pi 1TB-ssd beschikt over een PCIe 3.0-interface en haalt sequentiële lees- en schrijfsnelheden van 3,3 en 2,6GB/s, met random reads en writes van 90.000 iops. De drive heeft daarnaast een M.2-2230-formaat, wordt geproduceerd door de Chinese fabrikant Biwin en beschikt over tlc-nand met een slc-cache.
De 1TB-ssd voegt zich bij de overige Raspberry Pi-ssd's die de fabrikant aanbiedt. Raspberry Pi biedt sinds oktober vorig jaar eigen drives aan, die specifiek bedoeld zijn voor de Raspberry Pi 5. De ssd's zijn op dat systeem te gebruiken in combinatie met een bijbehorende M.2-HAT+.
De 1TB-ssd krijgt los een adviesprijs van 70 dollar, wat omgerekend neerkomt op 72,27 euro. De drive is momenteel echter beschikbaar bij een enkele Nederlandse webshop, waar hij 94,95 euro kost.
Update, 08-09 – In het artikel stond aanvankelijk dat de ssd kan worden gebruikt met een M.2-HAT, maar dat moet een HAT+ zijn.