Xiaomi kondigt MIX Flip 2-foldable met grotere accu en tablet met eigen soc aan

Xiaomi introduceert een nieuwe versie van zijn MIX Flip-foldable. Deze MIX Flip 2 lijkt op zijn voorganger, maar krijgt een betere Qualcomm-soc en een grotere accu. De fabrikant kondigt ook een nieuwe Pad 7S Pro-tablet aan, die gebruikmaakt van Xiaomi's eigen 3nm-chip.

Xiaomi voorziet de nieuwe MIX Flip 2 van een Snapdragon 8 Elite-soc, die is voorzien van Qualcomms eigen Oryon-cores. Het eerste toestel in de serie had nog een Snapdragon 8 Gen 3 op basis van 'kant-en-klare' cores van Arm. Daarbij beschikt het MIX Flip 2-topmodel over maximaal 16GB ram en 1TB opslag, hoewel er ook varianten met 12GB ram en 256GB of 512GB opslag komen.

De accucapaciteit wordt daarnaast opgehoogd naar 5165mAh, terwijl het vorige toestel een 4780mAh-accu had. Dat is relatief groot voor een flipphone; de huidige fliptelefoons van Samsung en Motorola hebben accu's van 4000 en 4700mAh. De accu van de MIX Flip 2 kan bedraad opgeladen worden met 67W, of draadloos met maximaal 50W.

Verder lijkt het toestel op zijn voorganger. Het heeft een vergelijkbare behuizing en het binnenste 120Hz-scherm heeft hetzelfde formaat van 6,86". De telefoon heeft nog steeds twee camera's aan de achterkant, beide met een 50-megapixelresolutie. Aan de binnenkant van het scherm zit nog een 32-megapixelcamera voor selfies.

Xiaomi introduceert de MIX Flip 2 vanaf 5999 Chinese yuan voor het model met 12GB ram en 256GB opslag. Omgerekend en zonder btw komt dat neer op 715 euro, hoewel de fabrikant nog geen officiële europrijzen deelt; vermoedelijk vallen die hoger uit. Een versie met 512GB opslag kost omgerekend 775 euro, terwijl het model met 16GB ram en 1TB opslag 870 euro zou gaan kosten. Xiaomi zegt niet of en wanneer de telefoons buiten China verschijnen, maar de eerste MIX Flip is ook verkrijgbaar in Europa.

Xiaomi MIX Flip 2
Bron: Xiaomi

Xiaomi Pad 7S Pro 12.5 krijgt eigen Xring O1-soc

Xiaomi kondigde donderdag ook een nieuwe tablet aan: de Pad 7S Pro 12.5. Die maakt gebruik van de Xring O1, een soc die door Xiaomi zelf is ontworpen. De Chinese fabrikant kondigde de chip eerder al aan. Het gaat om een Arm-chip die is geproduceerd op 'een tweede generatie 3nm-procedé', hoewel de fabrikant niet zegt welk bedrijf de chip precies maakt. Vermoedelijk gaat het om TSMC's N3E-node.

De chip beschikt over twee Cortex-X925-cores op 3,9GHz, naast zes Cortex-A725-kernen op maximaal 3,4GHz en twee zuinige A520-kernen op 1,8GHz. De Xring O1 heeft daarnaast een Arm Immortalis-G925-gpu met zestien cores en een npu met 44 Tops aan AI-rekenkracht.

Het apparaat beschikt verder over een 3,2k-lcd van 12,5", waarbij de fabrikant ook adverteert met een piekhelderheid van 1000cd/m². De tablet heeft daarnaast een 5,8mm-dikke behuizing die een 10.610mAh-accu bevat. Die accu ondersteunt snelladen op maximaal 120W. De tablet ondersteunt verder Wi-Fi 7. De fabrikant noemt een adviesprijs van 3299 yuan, omgerekend exclusief btw zo'n 392 euro. Een duurdere versie met matte schermafwerking kost omgerekend zo'n 486 euro. Het is niet duidelijk of en wanneer het apparaat ook naar Europa komt.

Xiaomi Pad 7S Pro 12.5
Bron: Xiaomi

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

26-06-2025 • 18:38

23

Reacties (23)

Sorteer op:

Weergave:

Die tablet is wel heel interessant, als die net zo goed als high end mediatek functioneert dan is het een koopje. Voor android liefhebbers dan, iPad OS blijft voor mij veruit superieur.
De O1 SOC is bijna identiek aan de Dimensity 9400, met een paar Xiaomi 'in-house' verschillen. Op CPU vlak doet hij het volgens verschillende benchmarks zelfs beter dan de SD 8 Elite, alleen is de GPU dan weer wat zwakker.
Dan is het echt een beren goede deal
De prijs voor Europa zal stijgen
Kleine gok incl btw 550-600
iOS is een prima besturingssysteem voor een tablet, maar om het als superieur te bestempelen is overdreven. Ook Android werkt gewoon goed. Beide systemen hebben hun eigen plus en minpunten. De eigen voorkeur (en gewenning) zal maken dat jij iOS superieur vindt, maar anderen zullen dat van Android vinden.
Volgens mij staat er “voor MIJ veruit superieur”, iets met een mening hebben?
Serieus joh? Wat is er zo superieur aan iPad OS? :P
Iets met native ondersteuning voor resoluties 😜
Wat bedoel je precies met native ondersteuning voor resoluties? Een scherm heeft gewoon een bepaalde resolutie, daar is niks native of niet native aan. En als je de apps bedoelt die de native resolutie van het scherm ondersteunt, dan doen ze vaak juist niet. Het zijn in de meeste gevallen iOS apps die opgeschaald worden naar de schermresolutie van de iPad.
Het is opvallend dat steeds meer fabrikanten teruggrijpen naar LCD-schermen, terwijl voorheen zelfs budgettablets vaak al een OLED-scherm hadden. Dit voelt als een aanzienlijke stap terug, zeker als je gewend bent aan de superieure beeldkwaliteit van OLED.

Bovendien missen de meeste Android tablets tegenwoordig GPS-ondersteuning. Een paar jaar geleden was dit nog standaard. Dit is vooral onhandig als je de tablet als navigatiesysteem in de auto wilt gebruiken, wat voorheen uitstekend werkte.
Daar liep ik inderdaad ook tegenaan toen ik mijn Poco Pad voor het werk wilde gebruiken. Nu een Redmi Pad Pro 5G die zo vergelijkbaar is dat hij in dezelfde hoes past.
Redmi en Poco vallen dan ook allebei onder Xiaomi. Goede kans dat daar wel wat hergebruik is uitgekomen tijdens het designen.
Microled of miniled technieken worden ook steeds beter, ik weet niet of dit hier ook gebruikt en/of welk type en is eigenlijk misschien goedkoper/makkelijker/slijtvaster en dus misschien (commercieel) meer rendabel.

Wellicht kan iemand met beter inzicht hierop reageren?
Tsja. Er is ook nog wel een verschil onderling in OLED's. Het zijn niet allemaal instant best in class schermen alleen omdat er "OLED" in zit. Komt nog veel bij kijken .

Dus die OLED uit je pietje puk budget tablet is totaal niet te vergelijken met een OLED van Samsung of Apple. En dan zou je mischien beter uitzijn bij een 120hz LCD met local dimming zones. LCD is ook volwassen geworden op andere aspecten, en blijft nog steeds de grote marktaandeel hebben, dus verbaasd me niks dat budget weer terug naar LCD zweeft.
Oh, vreemd. Ik heb een Lenovo P11 Pro Gen 2 voor 300 euro gekocht. 2.5k OLED, 600 nits, 120 Hz. Ok, die was afgeprijst van 450 omdat het volgende model er aan kwam. Uitstekend scherm.

Je hebt ook heel veel OLED schermen die je als 2e scherm kan kopen op e.g. Amazon. Geef toe dat LCD beter is geworden, maar als je de tablet ook in het donker gebruikt komt er toch niets bij OLED zelfs maar in de buurt.
Xiaomi heeft nooit OLED gebruikt voor hun tablets, enige uitzondering is the Pad 7 Ultra, die onlangs is gelanceerd, met een 14 inch OLED scherm, bedoeld als concurrent voor de Galaxy Tab xx Ultra. Dat gezegd, de LCD schermen in de Xiaomi Pad reeks zijn sinds de eerste altijd qualitatief zeer goed geweest.

Ik vermoed dat de Pad 7S Pro net zoals de Pad 7 Ultra niet buiten China gaat verschijnen vanwege de SOC, best jammer, de 7S Pro ziet er best interessant uit en de prijs om hem te importeren valt ook best mee, ik heb alleen geen zin in de Chinese HyperOS ROM. De prijs voor de Ultra versie is wat minder interessant, dan zou ik eerder wachten op de Samsung Tab S11 Ultra.

Heb nu de Xiaomi Pad 7 Pro en deze bevalt echt prima, alleen ben ik een beetje aan het zoeken naar een tablet met groot scherm als laptop vervanger. Android tablets worden steeds meer bruikbaar en ik merk dat ik steeds minder game en meer richting Netflix, Youtube, etc. ga, naast emailen, etc. Mobiele spelletjes worden ook steeds beter, plus laatst Geforce Now een beetje geprobeerd en dit werkt ook onverwacht goed en kan op een tablet worden gebruikt.

[Reactie gewijzigd door dgtazzman81 op 26 juni 2025 21:43]

Wat interessant is om te vermelden: net zoals OnePlus komt Xiaomi dit jaar niet met een nieuwe foldable zoals de Xiaomi Mix Fold 4.

Samsung, Honor, Vivo en Oppo hebben wel een nieuwe foldable uitgebracht of lanceren hem binnenkort. Opvallend is dat vrijwel al deze lanceringen niet ver voorlopen op de Xiaomi Fold 4.

De Xiaomi Fold reeks was overigens nooit buiten China verkrijgbaar als Global versie.
NIks over de Xiaomi Ai Glasses?
Lijkt me een leuke gadget. Geen idee hoe het met sterktes zit.
Er komen steeds meer foldables op de markt. Een clamshell heeft ook wel voordelen. Het is lekker compact en zakt lekker diep in de zak en zal er niet uitsteken of vallen.
De foldables zijn nu nog een behoorlijke geldmachine. De prijzen liggen hoog, maar de specs zijn meestal wat minder dan die van de flagships. Nu er steeds meer foldables op de markt komen zie je al dat de prijzen niet meer stijgen en er zelfs wat concurrentie begint te ontstaan.
Het design van de tablet komt mij wel heel erg bekend voor.

Wel veel waar voor je geld al blijf ik liever weg Xaomi, ook lees ik niets over update beloftes…
Xiaomi gebruikt dit ontwerpt in principe al 6 jaar, dus...

Qua update beleid hebben ze voor de Pad 7S Pro nog niets officieel naar buiten gebracht, maar ik neem aan dat dit hetzelfde wordt als de Pad 7 Ultra, 4 OS updates en 6 jaar security. Mijn Poco X7 Pro en Xiaomi Tab 7 Pro krijgen dusver netjes elke maand een update met de laatste security patch.

HyperOS... You love it or you hate it, persoonlijke smaak. Ik heb er zelf geen problemen mee nadat alle bloat er uit is.
Xiaomi maakt goede value producten. Deze tablet lijkt weer een mooie deal te worden. Ik heb vaker Xiaomi producten gehad, elk van hoogwaardige kwaliteit tov duurdere concurrenten.

Vergelijk bv eens de uitvoering: Xiaomi Mix Flip Zwart met de uitvoering: Samsung Galaxy Z Flip6, 256GB opslag Blauw : zelfde SoC, 2x zoveel opslagruimte, hogere resolutie scherm, hogere resolutie front camera, voor een lagere prijs.

Onlangs nog de uitvoering: Xiaomi Sound Outdoor Zwart en qua geluid en features doet 'ie niet onder voor andere speakers die dubbel zo duur zijn.
D'r is nog geen review van, wat let je :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.