Xiaomi kondigt goedkopere 15T-serie met groter scherm aan

Xiaomi kondigt de 15T-smartphonereeks aan, een goedkopere versie van de Xiaomi 15 uit april 2025. Het gaat om een reguliere Xiaomi 15T van 650 euro en een 15T Pro voor een adviesprijs van 800 euro. De toestellen hebben een MediaTek-soc in plaats van de Snapdragon 8 Elite.

De nieuwe toestellen van Xiaomi hebben een groter scherm dan het origineel: 6,83" in plaats van 6,36". Verder is er geen 1TB-opslagoptie voor de instapvariant meer en biedt Xiaomi geen optie voor 16GB geheugen. De cameraconfiguratie is grotendeels hetzelfde gebleven, afgezien van een ultrawide met 12 megapixel in plaats van 50 megapixel. Xiaomi belooft voor de Pro-versie vijf jaar Android- en zes jaar beveiligingsupdates. De instapversie krijgt vijf jaar Android-upgrades en net zo lang beveiligingsupdates als de Pro.

Xiaomi 15TXiaomi 15TXiaomi 15T

Verder gebruikt Xiaomi voor de 15T-serie andere processors. Oorspronkelijk had zowel de instapversie als de Ultra-variant een Qualcomm Snapdragon 8 Elite. Nu gebruikt de Chinese smartphonefabrikant een Dimensity 8400-Ultra en Dimensity 9400+ voor respectievelijk de 15T en 15T Pro. Die socs kwamen respectievelijk eind 2024 en in april van 2025 op de markt. De Xiaomi 15T-serie is nu verkrijgbaar.

Xiaomi 15T ProXiaomi 15T ProXiaomi 15T ProXiaomi 15T Pro
Model Xiaomi 15T Xiaomi 15T Pro Xiaomi 15
Scherm 6,83"-amoled
2772x1280 pixels
120Hz
3200cd/m²
6,83"-amoled
2772x1280 pixels
144Hz
3200cd/m²
6,36"-amoled
2670x1200 pixels
120Hz
3200cd/m²
Soc MediaTek Dimensity 8400-Ultra MediaTek Dimensity 9400+ Qualcomm Snapdragon 8 Elite
Geheugen Lpddr5x 12GB Lpddr5x 12/16GB
Opslag 256GB
512GB
256GB
512GB
1TB
256GB (12GB)
512GB (12/16GB)
1TB (16GB)
Hoofdcamera
Telecamera
Ultrawide
Selfiecamera
50MP f/1.7
50MP f/1.9
12MP f/2.2
32MP f/2.2
50MP f/1.62
50MP f/3.0
12MP f/2.2
32MP f/2.2
50MP f/1.6
50MP f2.0
50MP f/2.2
32MP f/2.0
Accu 5500mAh
67W
5500mAh
90W
5240mAh
90W
Verbindingen Wi-Fi 6E
Bluetooth 6.0
Wi-Fi 7
Bluetooth 6.0
Afmeting en gewicht 163,2x78x7,5mm
194g
162,7x77,9x7,96mm
210g
152,3x71,2x8,08mm
191g
Prijs bij release 650 euro 800 euro 999 euro (maart 2025)

Door Yannick Spinner

Redacteur

24-09-2025 • 15:30

30

Reacties (30)

Sorteer op:

Weergave:

Nou ja goedkoper, ik zou ipv die 650 dan die 40euro extra uitgeven voor de normale 15 :) als ik de pricewatch nu zie van de 15 itt maart 2025 prijs.
de poco f7 ultra zou ook een goeie zijn, die kost minder en is eigenlijk bijna hetzelfde dan de xiaomi 15 ultra maar dan zonder de over de top camera's haha
Typ ik nu op :) heerlijke telefoon
Waarom heb je dan nodig vraag ik mij wel eens af.. nooit gebruikt en mis het ook niet
Ik werk nog weleens in het buitenland, dan is het wel lekker. Providers vinden het leuk om te zeuren na een half jaar niet in NL, dus dan een lokale E-sim aanzetten ipv de hele tijd simkaartjes wisselen is wel makkelijk.
Jij reist nooit buiten EU of kickt erop de NLse providers te spekken met buitenlandbundels?


Nja dat dus als hoofdreden, lijkt mij een vrij legitieme reden.
Weinig buiten de EU inderdaad. Als ik dat wel doe is het vaak voor werk en heb ik een werk telefoon. Anders een lokale simkaart
je hebt e-sim simkaarten. die kan je via een app programmeren. moet je wel een losse qr code/link kunnen krijgen. met simyo bijv werkt dat niet.
Die e-sim simkaarten werken maar ongeveer 50/50... Uit eigen ervaring is zuid-amerika en azië altijd een beetje hit-or-miss.

Mocht je niet reislustig zijn kan je het onderbouwen met het feit dat een fysieke sim gewoon onhandig gepriegel is en achterhaalde tech...

Voor de prijs van de chip welke dat mogelijk maakt eUICC (ongeveer een tientje of twee engineering max(over de gehele SKU dus niet per stuk) én 50 cent per toestel) hoeft een fabrikant het ook niet te laten.


Offtopic:

Maar goed daar zijn ze wel enorm goed in; de kosten van een O-ringetje in een headphone jack om ze ip67 te maken is ook nog geen euro totale productiekosten en óók daar besparen ze op met de goedkopere modellen helaas.
jammer weer van die mediatek SoC.
Google is sowieso ook aan het treiteren om niet toe te laten van sideloaden van apps,
dan is het handig als je van 3de partij custom roms kan gebruiken.

echt jammer! geen blobs of bijna niet van MTK!!!!
zelf heb ik geen problemen met mediatek hoor.

Mijn vivo x200 pro heeft de dimensity 9400 en mijn tab s10 Ultra de 9300+ en beide draaien maar als een gek door.

De 9400+ is ook iets sneller dan de snapdragon 8 Elite (gen 4 zet ik er even bij), ik begrijp het taboe niet helemaal met de mediatek chips die gewoon snel zijn en minder kosten met zich meebrengen.
Mediatek weigert om drivers vrij te geven waardoor een Mediatek SOC vrijwel standaard betekend dat je geen custom roms kan draaien op het toestel. Hoe erg je dat vind is natuurlijk persoonlijk, het is voor mij ook een dealbreaker.
Hoeveel mensen draaien nog custom roms op hun telefoon vraag ik me wel af.

Ik denk dat dit echt een ontzettend kleine niche is. De laatste telefoons waar ik het zelf heb gedaan was op een Xperia Mini Pro, en dat heeft uiteindelijk voor een gebrickte telefoon gezorgd 😅 en later op een LG G3, waar het opzicht aardig was, maar door die ervaringen heb ik nooit meer de behoefte gehad om het vaker te doen, bij de G3 deed ik het alleen omdat de ondersteuning gestopt was

het is naar mijn idee dan ook helemaal niet nodig, en telefoons worden steeds langer ondersteund waar door dat dat vaak ook geen reden meer is.

Het is in mijn idee een beetje te vergelijken met overclocken van een CPU.. bijna niemand doet dat meer omdat het niet meer echt nodig is

[Reactie gewijzigd door Sinester op 25 september 2025 12:03]

Hoewel ik nu geen custom rom meer heb vindt ik het toch iets anders dan een overclock draaien. Overigens is het niet zo dat android zo veel beter geworden is naar mijn ervaring, maar meer dat door dat het installeren / rooten meer hobbels heeft en lastiger geworden is, zijn custom roms zelf wat minder rijk aan features, toch best wat dingen die in oude versies zijn blijven hangen.

Verder in het geval van Xiaomi is dit voor mij veel belangrijker, van wat ik gebruikt heb is MIUI echt niet lekker, laggy, constant zeurderige prompts als je iets wilt veranderen, en relatief slechte batterijduur naar mijn ervaring.

Dan maar liever vooral stock android.
Heeft niks met performance te maken. Voor mij persoonlijk is dit een domper. En moet dan bijvoorbeeld de Xiaomi 15 halen.

Mtk levert geen drivers of amper. Waardoor custom roms er niet voor gebouwd worden.
Voor custom ROMs was Xiaomi (ook met Snapdragon) mss toch al niet zo'n goeie keus meer.
Want unlocken is n stuk moeilijker geworden, waardoor custom ROM devs mss liever wat anders nemen.
Mss lukt unlocken jou wel als gebruiker, maar dan moeten er wel devs zijn (tenzij je dat zelf bent).
Google is sowieso ook aan het treiteren om niet toe te laten van sideloaden van apps,
ze laten het nu alsnog toe via adb.
Tijdelijk of gewoon echt toelaten?
Ze laten het gewoon toe vanwege de backlash.
Goeie telefoons. Ik snap alleen niet waarom deze zo vlak voor de 17 series uitkomen. De 15T Pro is een aardig toestel alsnog.
De 17 komt in eerste instantie uit in China volgende week. Een global release kan nog maanden op zich laten wachten, dus is de 15T een manier om een gat te vullen, al zie ik niet veel meerwaarde over hun reeds aanwezig aanbod.
Opvallend dat ze geen 120W laden hebben. Ik heb nog een 11T Pro ermee, erg fijn zo snel te kunnen laden.
Ik weet dat MediaTek tegenwoordig goed spul maakt blijft een imago bij mij hangen als een sloom ding. En die roms? Dat boeit niet voor veel mensen die niet op t.net komen. Probleem voor mij is de nummering van MediaTek is voor mij een beetje abracabra. Snapdragon is makkelijk ook al is soms een lagere klasse sneller dan een midrange.
Ik heb even de specs opgezocht, maar kon even niet vinden welke type USB C poort aanwezig is. Indien USB C 3 dan kan je het ook gebruiken in de desktop modus.

Zelf heb ik 13T pro 1TB versie, ben er heel erg blij mij, alleen jammer dat ik het niet in de desktop modus kan gebruiken.
650 euro vind ik toch echt verre van goedkoop!
Valt wel mee voor een goede telefoon
Als je fotografie niet ze interesseert koop dan een Poco X7 Pro met dezelfde soc.

Dat scheelt je een hoop geld en het is gewoon een topper voor dat geld
Heb de ultra en prima camera
Is het nog wel mogelijk om de 15T series te rooten, ondanks dat er geen custom roms komen


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn