Tnx... denk dat dat ook precies de rol van Freedom zou moeten zijn. Strijden voor een beter internet kan ook door andere partijen een beetje wakker te houden.
Strijden voor een beter internet is natuurlijk een nobele zaak en in het belang van iedereen, maar ik vind dat je in de éérste plaats een beter en veiliger internet voor je abonnees dient te creëren c.q. te faciliteren.
Een citaat uit een interview van Tweakers.net met voorganger Anco Scholte ter Horst, bijna 4 jaar geleden:Er zijn onderwerpen waar we ons maatschappelijk voor inzetten. We hebben ons onlangs hard gemaakt voor de actie Stimuleer Encryptie. Toen dreigde bij de overheid een groep onder leiding van Ferd Grapperhaus een motie erdoorheen te duwen om achterdeurtjes in te kunnen bouwen in chatsoftware. Toen hebben we samen met Bits of Freedom en andere partijen gezegd: 'hier moeten we actie op ondernemen'. Daar hebben heel veel partijen zich bij aangesloten. Dat is gelukt want het is voorlopig van de baan. Verder zijn we met The Privacy Collective (stichting voor collectieve schadeclaim voor privacyschendingen, red.) bezig met een rechtszaak tegen Oracle en Salesforce over supercookies die gebruikt worden voor profilering en vervolgens realtime bidding.
Denk verder aan big tech in het onderwijs. Je kunt je kind niet naar de basisschool sturen of die krijgt een Google- of Microsoft-account, en je kunt daar niet 'nee' tegen zeggen. Daar gaan we concreet wat aan doen. Als je cloudopslag wilt, kom je ook weer terecht bij Amerikaanse techbedrijven. Wij willen dat al onze gebruikers in Nederland gehoste, op opensource gebaseerde Nextcloud-omgevingen krijgen. Dat zijn we aan het bouwen.
Dat is dus bijna 4 jaar geleden..., het is er nog niet...
Uit het eerste gedeelte blijkt het goede werk van Freedom Internet voor eenieder, voor het algemeen belang. Het is echter jammer dat het beloofde tweede gedeelte, in Nederland gehoste op opensource gebaseerde Nextcloud-omgevingen voor al jullie gebruikers, nooit van de grond is gekomen. Jullie gebruikers zijn immers wel diegenen die jullie financieren.
Die gebruikers hebben vaak voor Freedom gekozen om betere privacy te krijgen, en zijn bereid daar ook wat meer voor te betalen. Natuurlijk is die, laten we het maar noemen 'algemene strijd' eveneens in hun belang, maar abonnees mogen in ruil daarvoor zelf natuurlijk ook wel wat concrete voorzieningen krijgen om die Bigtech enigszins te kunnen ontwijken. Dat het niet enkel bij activisme blijft.
De beloofde Nextcloud-omgeving is al genoemd, maar ook een bij een abonnement inbegrepen VPN-dienst zou daar enorm bij helpen. Bij XS4All bestond vroeger een proxy, die (oorspronkelijk niet daarvoor bedoeld was, maar) gebruikt kon worden om je IP-adres enigszins te maskeren. Helemaal anoniem werd je daarmee niet, diverse 'watismijnipadres'-sites konden dan bijvoorbeeld toch je echte IP-adres zien, maar het was wel voldoende om de stortvloed aan trackers die alom aanwezig zijn te misleiden. Natuurlijk worden mensen ook op andere manieren geprofileerd (canvas fingerprinting, etc..), maar het IP-adres is toch wel een heel belangrijk en makkelijk te volgen kenmerk. Waarom wordt zoiets niet geïmplementeerd, een proxy met een pool aan IP-adressen die worden gehusseld, of iets in die geest?
Het gaat er niet om allerlei onwettige zaken te faciliteren, desnoods logt Freedom Internet alle proxy- of VPN-activiteiten om
in geval van een gerechtelijk bevel deze te overhandigen, maar om privacybevorderende maatregelen en faciliteiten voor hun betalende abonnees.
Het is jammer dat daar zo weinig sprake van is.