Android-gebruikers kunnen via 'Vind mijn apparaat'-app locatie delen

Android-gebruikers kunnen voortaan hun locatie delen via de Vind mijn apparaat-app van Google. Voorheen was dat alleen mogelijk via Maps. Daarnaast worden alle verbonden apparaten nu meteen na het opstarten op de kaart getoond.

Google Android Vind mijn apparaat

Via de Find my Device- of Vind mijn apparaat-app is het voortaan niet enkel mogelijk om apparaten te vinden, maar ook mensen. 9to5Google ontdekte dat er in versie 3.1.277 van de app een 'Mensen'-tabblad is toegevoegd, waarmee het mogelijk is om de locatie te delen met andere gebruikers. Gebruikers kunnen bepalen hoelang hun locatie zichtbaar blijft voor anderen en met welke contacten deze wordt gedeeld. Ook kunnen ze de locatie van andere gebruikers zien.

De functie werkt vrijwel hetzelfde als in de Google Maps-app, waarin deze mogelijkheid al langer aanwezig is. Als gebruikers hun locatie al via Maps delen, wordt deze ook meteen in Vind mijn apparaat getoond. Vind mijn apparaat lijkt nu meer op de Zoek mijn-app van Apple, waarmee het ook mogelijk is om mensen te zoeken.

Googles app werkt overigens ook voor het vinden van apparaten iets anders. Voorheen kregen gebruikers bij het opstarten van de app een lijst met apparaten te zien. Als ze op een apparaat tikten, werd de locatie daarvan weergegeven. Nu opent de app direct een Google Maps-plattegrond waarop de gebruikers hun locatie zien en de locatie van alle verbonden apparaten in de buurt.

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

15-03-2025 • 13:42

87

Reacties (87)

87
85
34
1
0
39
Wijzig sortering
De functie werkt vrijwel hetzelfde als in de Google Maps-app, waarin deze mogelijkheid al langer aanwezig is.
Hu? Nooit geweten dat dit kon via Gmaps.
Werkte bij mij nooit zo optimaal. Niet updaten of te laat.
Elke keer dat je gsm zijn locatie bepaald update maps de locatie. bv. als ik Tom Tom go gebruik op men gsm, dan is mijn gedeelde locatie realtime.
Bij mijn vrouw (Android) werkt dat prima.
Bij mijn zoon (apple) slecht. Het lijkt soms wel alsof hij tracking uitzet maar dat is niet zo. Kan uren 'uit de lucht' zijn. (We hebben het van elkaar altijd aanstaan want handig met eten op tijd klaar, niet ter controle). Maar iemand enig idee?
Zodra een telefoon in energie-spaarmodus staat deelt ie de locatie niet meer, gezien de GPS dan minimaal gebruikt wordt.
GPS is tegenwoordig echt niet meer nodig voor een accuratie locatie.
Wifi en Bluetooth triangulatie zijn ook verbazend nauwkeurig geworden.
Je kan in google maps bluetooth beacons aanzetten, en dan kan je heel accuraat rijden in tunnels die bluetooth hebben :-)

[Reactie gewijzigd door sebastienbo op 16 maart 2025 19:31]

Bij mij in de buurt is net een nieuwe tunnel. Niet eens zo lang. Maar in de tunnel valt de radio en de GPS helemaal weg. Ik snap wel hoe dat kan. Maar veel tunnels hebben dat al lang opgelost. Ik vind het echt armoedig dat deze tunnel dat niet heeft.
Anoniem: 1201820 @sebastienbo16 maart 2025 19:19
Je kunt inderdaad zien waar in huis iemand zich bevindt: de plaats in een kamer en welke verdieping.
En dat is dus super onhandig, want Murphy’s law bepaalt dat áls je een keer écht de locatie van kind lief nodig hebt, z’n telefoon leeg is en het twee uur ‘snachts is
Apple zet na een paar minuten alle apps in de slaapstand, behalve zijn eigen apps. Dus als je locatie deelt via de app van Google maps op je telefoon en je doet je telefoon uit dan gaat hij naar een paar minuten in de slaapstand. Dan stopt de app Google maps ook met delen van zijn eigen locatie. Eigenlijk alle apps lopen hier tegen aan behalve de eigen apps van Apple zelf, zoals het “Zoek mijn” app van Apple zelf en helaas werkt die alleen met Apple apparaten. Veel niet Apple software die op de achtergrond moeten synchroniseren, die vallen allemaal in slaap. Heel vervelend. Ik ben zelf ook Apple gebruiker en vind dat de meest vervelende eigenschap van mijn telefoon. Geld overigens niet voor de verschillende berichtenservices want dat werkt op een andere manier.
Ben geen apple-man dus dit is een heldere uitleg. Ik kan mij herinneren dat hij battery-saving standaard aan heeft staan. Dank allen voor de reacties!
Lijkt me niet te kloppen, want apps zoals Strava en andere activiteitstrackers werken volgens mij prima op de iPhone.
Nou, als die apps (en ik reken de navigatie tot dezelfde apps) staan volledig open en ze gebruiken ook stroom. Je ziet het aan de blauwe balk bovenin. Das hetzelfde als audio afspelen etc. Waar ik het over heb is dat de app in x in de zoveel tijd actief moet worden om zijn locatie door moet geven of bestanden moet synchroniseren. Als een app eenmaal in slaap is kan hij er ook niet meer uitkomen mits je hem als gebruiker met de hand activeert, ook al staat in de instellingen dat de app op de achtergrond actief mag zijn. (De keerzijde en das het positieve, dat wanneer een app in slaap is hij ook niet onbedoeld data door kan geven) Maar goed het zou ook kunnen zijn dat strava dat wel voor elkaar heeft gekregen bij Apple, dat weet ik niet… maar je moet het maar eens opzoeken.
Dat wil gewoon zeggen dat heel die tijd zijn toestel geen enkele keer een locatie bepaling heeft uitgevoerd.

Wat @sjongenelen zegt kan daar een oorzaak van zijn.

[Reactie gewijzigd door BlaDeKke op 15 maart 2025 18:11]

Dit is bij Google niet anders. Als je op 1 vaste locatie bent, update hij niet.
Apple heeft sterke restricties voor achtergrond locatie requests, deze kunnen maar x keer per uur geupdate worden, had hier ook veel last van toen ik op iOS zat
Soms even handmatig op "updaten" tikken kan helpen. De locatie is sowieso niet realtime. Mijn ervaring is dat ik maximaal eens per 2 minuten een update krijgt.
Ik heb hetzelfde.

Wat voor mij werkt is de app Life360 downloaden.
Je hoeft de app zelf niet actief te gebruiken na het instellen. Deze app zorgt ervoor dat beide toestellen WEL het GPS signaal blijven updaten. Gmaps doet dit niet altijd ondanks ik de batterij instellingen heb gecontroleerd.

Ik gebruik het zelf niet om een locatie te checken, maar mijn smart home vind het wel prettig wanneer het weet wie wanneer thuis is/komt om daar op te kunnen acteren :)
Binnen ons gezin gebruiken we dit al een tijdje, mijn vrouw en ik en twee van onze dochters kunnen van elkaar zien waar we zijn. Superhandig om te zien of iemand al onderweg is bv. Je moet elkaar wel op zijn minst een beetje vertrouwen uiteraard.
Hoe lang kan je het delen zonder opnieuw te delen zoals whatsapp? Is het eenmalig instellen voor altijd?
Ja, het blijft gewoon actief. Met enige regelmaat krijg je van Google een herinnering dat je je locatie deelt met een of meer mensen, maar het blijft gewoon werken
Dit kan onbeperkt. Ik gebruik het ook al geruime tijd. Je krijgt regelmatig een mailtje dat het aanstaat.

Als ik het zelf zou bouwen, zou ik graag een functie willen waarbij ik kan toestaan dat een ander altijd mijn locatie kan opvragen, maar dat ik wel te zien krijg dat een ander mijn locatie bekeken heeft. Is nog net een stapje privacy-vriendelijker en het verhoogt de drempel om altijd maar naar de locatie van de ander te kunnen kijken.
Ik vind het ethisch niet gezond om altijd te weten waar mijn relaties uithangen.
Je bent niet de enige. Wij doen exact hetzelfde. Superhandig, maar dan moet iedereen het er wel mee eens zijn.
Je krijgt ook regelmatig een herinnering van Google dat je actief je locatie deelt, wel zo prettig.
Dit gaat niet om de locatie delen met Google, het gaat om je locatie delen met anderen, zoals mijn vrouw. Google zelf heeft die functie niet nodig om jouw locatie te bepalen, dus discussie omtrent algehele privacy binnen het Google ecosysteem kunnen we gerust achterwege laten.
Moet je geen jaloerse vrouw hebben, de deur uit gaat en zegt ga naar de buurman terwijl je bij de buurvrouw zit.
Ik wil helemaal niet gevolgd worden door mijn vrouw etc. waar ik mij bevindt, dan voel ik mij niet vrij on te gaan en staan waar ik mij op dat moment bevindt, dit soort meuk blijf ik ver vanaf, laat staan andersom ook niet wil niet weten waar mijn vrouw zich bevindt als ze de deur uit is.
Dat je elkaar kunt volgen via de smart vind ik persaoonkijk inbreuk.
Tja, als je relatie blijkbaar dermate fragiel is dat je niet kunt vertrouwen dat je elkaar niet constant bespioneerd kan ik me voorstellen dat je dit niks vindt.
Wij delen elkaars locatie en we kijken echt alleen wanneer het nuttig is. We zitten echt niet de hele dag elkaar in de gaten te houden. Als mijn vrouw buiten dat om graag wil weten waar ik ben of geweest ben hoeft ze me dat enkel te vragen. Ik heb echt niks te verbergen.
Wij gebruiken hier Home Assistent voor, maar deze feature is wel handig voor Signal groepsgesprekken aangezien die app dat niet OOB ondersteunt.

Blijkbaar tegenwoordig wel :)

[Reactie gewijzigd door iqcgubon op 15 maart 2025 17:04]

Op signal is dit niet 'live', kan enkel een eenmalige locatie delen

[Reactie gewijzigd door jeroen7s op 15 maart 2025 21:11]

Anoniem: 1201820 @P_Tingen16 maart 2025 19:12
Een soort chaperonneren dus! Is in bepaalde kringen een heel normaal iets.
Debug functies aanzetten en dan je spoof locatie op het Witte Huis zetten
Als je het ooit afgevraagd had was heel makkelijk te vinden.
Daarnaast is de optie locatie delen niet zo heel gek bedacht voor het delen van je locatie.
Zelf gebruik ik het ook al een tijd en werkt vrij goed. Al is het natuurlijk wel het beste als je always power en data geeft aan de app, of dat nou iOS of Android is.
Ik doe dit altijd gewoon via WhatsApp. Geen Google voor nodig.
Handig dus voor de mensen die de overstap van WhatsApp naar Signal willen maken
Signal kan dit ook gewoon hoor :)

Maar ik zou nu niet meer naar Signal gaan. Amerikaans.
Steam ook al verwijderd van je PC dan? Ik snap dat we meer EU producten kunnen consumeren en kritisch moeten zijn maar onmiddellijk alles vanuit de US klakkeloos afzweren is gewoon belachelijk.
Nee maar ik gebruikte al wel zo vaak als mogelijk GOG. Ook voor de Trump naaierij begon. Als het op gog stond, kocht ik het daar. Want Steam staat DRM toe. Dat is nog Pools ook dus komt nu ook goed van pas.

Maar ik zei ook niet dat je zou moeten stoppen met Signal te gebruiken. Ik zou nu alleen niet meer nieuw beginnen met Signal. De enige manier om de Amerikanen hun onzin in te laten zien is ze treffen in hun portemonnee, waar ze het meest om geven.

Natuurlijk heeft Steam niks met Trump te maken, maar er werken wel mensen met stemrecht. De enigen die er echt iets aan kunnen doen. Als die hun baan verliezen doordat er steeds minder afgenomen wordt uit de EU dan denk ik niet dat ze daar volgende keer weer op stemmen. Het is het enige dat wij kunnen doen om ze een handje in de juiste richting te helpen.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 15 maart 2025 17:11]

Waarom? Als whatsapp de facto standaard is heeft het niet echt zin om van usa naar usa over te gaan.
Waar mogelijk is het juist een goede movement om Amerikaanse zaken zo veel mogelijk links te laten liggen.
<offtopic> als wa die info van je wel kan inzien en signal niet dan ben je toch beter af. Laat perfect niet in de weg staan van (veel) beter...<\offtopic>
Niettemin interessante functie. Ik heb deel mijn locatie altijd uit vanwege geen prio, batterijbesparing, en niet aan willen wennen dat mijn locatie altijd inzichtelijk is.
Maar los daarvan wel mooi dat dit zo doordacht werkt.
Permanent live delen zoals op Google Maps bedoel je? Heb je instructies? Dan zet ik het uit op Google Maps 😀
WhatsApp zit veel meer vertraging in dan Maps, Google heeft die data toch al omdat ik mijn Maps tijdlijn aan heb staan, en ik vertrouw Google eerder met mijn locatiegegevens dan Meta..
Maar meta heeft die gegevens niet, want e2e encrypted. Google dus wel. Die gebruikt ze ook echt. Als je de geschiedenis niet uit hebt gezet kan je tot jaren terug zien welke minuut je waar was: https://www.google.com/maps/timeline
Dat is helemaal niet waar tenzij je recent zelf expliciet hebt aangegeven dat je dat wil. Google ruimt nu standaard je timeline na 3 maanden op, is nog heel veel gedoe over geweest van mensen die die notificatie hebben gemist en nu jaren aan gegevens kwijt zijn
Ah ik gebruik al een jaar of geen Google account meer. Mooi dat ze dat gefixt hebben, ik vond het niet bepaald netjes. Maar dat vind ik van niks wat Google doet.

Ik hoop dat er nu eindelijk eens een Europees mobiel OS komt nu we in handelsoorlog met de VS raken. Want Apple is ook niet geschikt voor me.
Dat durf ik niet te zeggen. Maar volgens mij is het wel per se met google maps. Als in de kaarten die je daar gebruikt zijn van google. Dus geen google voor nodig is sowieso niet waar.
Verder weet ik ook niet hoe ze het delen? Dat zou kunnen via een soort e2e als chatberichten maar zou me niks verbazen als ze een aangepaste versie van google maps delen gebrukken
Dat durf ik niet te zeggen. Maar volgens mij is het wel per se met google maps. Als in de kaarten die je daar gebruikt zijn van google. Dus geen google voor nodig is sowieso niet waar
Nouja, hij gebruikt de standaard kaarten API van je telefoon. Op een telefoon met een andere suite dan google play (bijvoorbeeld MicroG) kan dat ook een andere kaart zijn, zoals openstreetmap in het geval van de MicroG Maps API.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 15 maart 2025 17:00]

Ah, dat snap ik dan nog niet helemaal. Nog nooit iemand zonder google maps gezien volgens mij.
Maar is dat alleen te veranderen met custom roms? Of kun je dat ook normaal aanpassen?
Nee normaal niet helaas. Alleen met custom rom. Of als fabrikant natuurlijk, maar dan zullen ze wel de Google Play status verliezen.
Dat is toch maar voor maximaal 8 uur?
Ja met whatsapp ook maar een paar uur. Maar dat is wel voldoende toch? Langer dan dat wil ik ook zeker niet doen.

Ik weet nog dat er vroeger een nieuwe app voor was, Latitude heette die geloof ik. En de collega's waren daar gek van. Vervolgens belde er een collega dat hij later kwam omdat hij in de file stond en ondertussen zagen we hem bij de McDonald's op de parkeerplaats staan :') Dat is dus zo'n reden dat je dat beter niet aan kunt laten staan.

Edit: Grappig, Latitude was dus van Google dus uiteindelijk zijn ze hun eigen 'killed' produkt weer opnieuw aan het invoeren 8)7

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 15 maart 2025 16:35]

Er zijn genoeg redenen om continu je locatie te delen met naasten. Denk aan ouder/kind. Mijn vriendin en ik delen ook continu elkaars locatie, is vaak erg handig!

Locatie delen via WhatsApp gebruik ik ook vaak hoor, voor de tijdelijke gevallen.

Edit: grappig, Latitude, zo te zien is dat opgegaan in Google+ en daarna Google Maps. En nu dus (ook) in de 'Vind mijn apparaat'-app (waar nu overigens wel een nieuwe naam voor zal moeten komen, hehe).

[Reactie gewijzigd door Tuktop op 15 maart 2025 17:05]

Als je kinderen hebt kan ik me er wat bij voorstellen ja. Met mijn vriendin zou ik mijn lokatie weer niet constant delen :P

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 15 maart 2025 17:24]

Ik kan me dat juist niet voorstellen met kinderen. Dat ontneemt ons allemaal de noodzaak om te communiceren met elkaar, afspraken te maken over planning, etc.
Mijn kinderen zijn desondanks nog nooit ontvoerd of erger, en kennen onze telefoonnummers uit het hoofd. Dus in geval van echte nood werken ze zelfstandig naar een oplossing..
Gaat het bij Whatsapp/Signal niet om het delen van een statische vaste locatie? Via Google is het dynamisch, de locatie wordt geupdate, terwijl dat bij Signal juist een vaste locatie is of lijkt te zijn.
Bij WhatsApp niet in elk geval, je kan kiezen tussen statisch of live gedurende X uur. Telegram ook.

Signal gebruik ik eigenlijk nooit dus wat de opties daar zijn weet ik niet.
"Android-gebruikers kunnen via 'Vind mijn apparaat'-app locatie delen" had een veel betere kop geweest... Compacter en duidelijker. Dacht in eerste instantie dat het om een bug/leak ging dat je andere mensen kon tracken via de app, niet bewust er voor kiezen je eigen locatie met andere mensen te delen.
Ik neem aan dat als je de app niet hebt, er dus niks gedeeld kan worden?

De app staat niet op mijn toestel bijvoorbeeld (geen behoefte eraan).
Staat op mijn Samsung onder "beveiliging en privacy" in de instellingen.
Het kon al via Google Maps. Die functionaliteit is nu (ook) te vinden in de 'Vind mijn apparaat'-app.
1 van de vele dingen die ik verwijder van mijn telefoon. Mijn locatie staat overigens ook altijd uit. Enkel als ik navigeer zet ik die aan.
Prima natuurlijk, zolang je je er maar bewust van bent dat men echt niet enkel een GPS locatie nodig heeft om te bepalen waar je bent (geweest).
Jammer dat er geen integratie is met Apple. Ik kan vanaf mijn Android mijn dochters met iPhone erg lastig vinden als het nodig mocht zijn. iCloud web gebruiken is niet fijn.

Ik snap... alles naar 1 eco systeem brengen is de oplossing, maar ik heb moeite om over te stappen naar iOS. En vice versa.
Je zou life360 kunnen gebruiken, die app is er voor zowel Android als iOS. Niet optimaal om elk een 3rd party app te moeten installeren, maar het werkt wel.
Heb zojuist de app geïnstalleerd maar zie geen tabs voor devices en people. Ik zie alleen gewoon een lijst met devices, de oude situatie blijkbaar.

Zijn er mensen die dit daadwekelijk zien op hun Android?

O, wacht, de versie die op mijn telefoon geïnstalleerd wordt is een oudere dan de genoemde versie.
Stom, ik installeerde vanuit de instellingen van "vind mijn apparaat" maar dan krijg je blijkbaar niet de nieuwste versie. Vanuit de Play store kon ik vervolgens updaten naar deze nieuwe versie.

[Reactie gewijzigd door comecme op 15 maart 2025 17:24]

Na life360 gewist te hebben wil ik geen datagrabber meer. Owntracks die de locatie naar mijn HA-minimal stuurt via een wireguard vpn. (HA-minimal heeft geen Google Play Service afhankelijkheid en daarmij ook geen locatie service).
Edit: owntracks ipv ownserver

[Reactie gewijzigd door Maarten69 op 15 maart 2025 14:55]

Wat is HA-minimal?
Home Assistant:
The Android app has a full flavor that uses Google Play Services to offer features like location tracking and notifications. There is also a minimal flavor that does not require Google Play Services and can be found in the releases section. The minimal flavor does not have location tracking or notifications.
De companian app.
Link
Overigens heb ik wel notificaties vanuit HA...

[Reactie gewijzigd door Maarten69 op 15 maart 2025 14:18]

Ja klopt, dat is al een tijd geleden aangepast. HA krijgt dan notificaties van de server zelf, niet van Google. Kost wel wat meer accu maarja al die datadiefstal van Google kost ongetwijfeld meer stroom.

Location tracking zou op zich ook moeten kunnen. Maar alleen via GPS dan. Zelf niet geprobeerd want dat stond toch al uit.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 15 maart 2025 14:47]

Ik heb de GPS (locatie sensor) niet meer als optie in de companian app (HA-Minimal) vandaar de oplossing via Owntracks. De notifcaties zonder Google vind ik wel top. Overigens niets meer van Google op mijn Android wat naar huis belt. Alles wat eraf kan (adb) erafgehaald. Zelfs mijn google account verwijderd. Alles FOSS vanaf nu. Zelfs de signal-foss versie in gebruik.

[Reactie gewijzigd door Maarten69 op 15 maart 2025 14:55]

Oh okee ik dacht dat die gewoon verdwenen was omdat ik die uitgeschakeld had. Wel vreemd, als je het graag wil zou het toch wel moeten kunnen.

Ik heb ook geen google account meer op mijn telefoon. Nog wel Play services helaas, want ik heb dat nodig voor wat gedoe van mijn werk. Maar het verbaast me hoeveel nog werkt zonder account. Push berichten bijvoorbeeld werken nog gewoon.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 15 maart 2025 17:02]

Ah, ik wist niet dat er twee versies van de Android app beschikbaar waren, kon ook niks vinden op HA-minimal, ga het eens proberen, bedankt voor de info!
Graag gedaan en succes.
Android-gebruikers kunnen via 'Vind mijn apparaat'-app locatie van mensen zien delen

Bait…

[Reactie gewijzigd door BlaDeKke op 15 maart 2025 14:07]

Heb dit als feedback gegeven, inmiddels aangepast.
9to5Google ontdekte dat er in versie 3.1.277 van de app een 'Mensen'-tabblad is toegevoegd, waarmee het mogelijk is om de locatie te delen met andere gebruikers.
Ik denk dat met "ontdekte" de Pixel Tips worden bedoeld die dit direct na de laatste Android beveiligingsupdate op het scherm tevoorschijn tovert 8)7

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.