De Belgische provider Proximus zegt dat er 'nog geen beslissing is genomen' over wanneer e-sims op smartwatches ondersteund zullen worden. Eerder gaf het bedrijf aan dat dit in 2023 mogelijk zou zijn, al werd dit later uitgesteld tot 2024.
De provider zegt tegen Tweakers dat het netwerk van het bedrijf niet geschikt is voor 'multi-ringing', waarbij een oproep tegelijk overgaat op een smartphone en een smartwatch met e-sim. Het vereist volgens Proximus 'zware investeringen' om dit wel mogelijk te maken. Hierbij merkt de provider op dat er 'niet echt een business case' is om deze investering te rechtvaardigen.
Proximus zegt dat er daardoor nog geen beslissing is genomen over wanneer het bedrijf e-sims op smartwatches zal ondersteunen. De provider zei in oktober 2022 hieraan te werken en de ondersteuning in 2023 mogelijk te willen maken. Concurrenten als Orange en Telenet boden het toen al. Proximus ondersteunt al sinds 2020 e-sims op smartphones. De provider zei in februari vorig jaar de ondersteuning voor e-sims op smartwatches uit te stellen naar 2024 vanwege 'aanpassingen in de prioriteiten'.