Telegram kondigt 'mini-appwinkel' aan en lost apk-exploit op

Telegram-oprichter Pavel Durov kondigt ter viering van 950 miljoen gebruikers een 'mini-appwinkel' voor het platform aan, naast een in-appbrowser met ondersteuning voor web3-pagina's. Het sociale medium lost daarnaast een zeroday op met betrekking tot apk-bestanden.

Het wordt uit het bericht niet duidelijk wanneer de appwinkel uit moet komen. Telegram heeft al langer Mini Apps, wat losstaande webapps zijn die binnen het platform kunnen draaien. Die moeten uiteindelijk in een appwinkel beschikbaar komen.

Verder hint Durov op ondersteuning voor web3-pagina's, een concept voor het internet waarmee blockchain geïntegreerd moet worden. Telegram werkt al langer met concepten die een raakvlak met cryptovaluta hebben. In het verlengde daarvan kondigt de ceo van het platform een gedecentraliseerd verificatiesysteem aan waarmee organisaties verificatielabels kunnen toewijzen.

Telegram versie 10.14.53 moet tot slot een recente zerodaykwetsbaarheid verhelpen waarbij apk-bestanden als video's gepresenteerd konden worden. Uit onderzoek van securitybedrijf ESET bleek dat de zogenoemde EvilVideo-kwetsbaarheid het mogelijk maakte om malware-apk-bestanden naar Android-gebruikers te sturen. Door op een dergelijke 'video' te klikken, werd de malware op het toestel geïnstalleerd, mits gebruikers toestemming geven om een 'externe mediaspeler', de betreffende apk, te gebruiken.

Door Yannick Spinner

Redacteur

23-07-2024 • 16:48

15

Submitter: TheVivaldi

Reacties (15)

15
15
10
0
0
5
Wijzig sortering
En ja hoor, alweer een wereldwijd gebruikte dienst die weer vakkundig verpest wordt door "Web3"... Kan er iemand mij uitleggen wat nu feitelijk de meerwaarde is voor Web3 bij een CHAT APP?
Decentrailisatie is het grote speerpunt van Web3. Met het oog op censuur en staatsactoren is het hebben van een decentraal netwerk voor berichten verkeer helemaal zo'n gek idee nog niet. Een staat kan nooit alle decentraal geregistreerde servers plat krijgen of blokkeren. Ze hebben immers praktisch 0 te zeggen in een ander land. Met sommige landen heb je verdragen ja, maar nooit met allemaal tegelijk en al helemaal niet met je vijanden. Aangezien ieder land wel een " vijand" heeft (ja ook wij) zit je dus altijd wel safe met een regime wat niet in gaat op het verzoek van een andere.
Daar heb je wel een punt. Ik snap alleen niet goed waarom de blockchain daarvoor nodig is. Volgens mij gaat decentralisatie ook perfect zonder zo'n gedrocht.
Ja, leuk om dat zo te zeggen, maar dan mogen ze bij Telegram wel eerst end-to-end encryptie fixen, zodat groepschats dat standaard ook aan kunnen hebben zonder heel veel features kwijt te raken
Minder controle/invloed van een land op de content die je post. Ze kennen de klant gewoon heel goed :)
Ik zie nut in een decentrale chat-app. NFT's en andere blockchaintroep mag van mij wel eens afsterven, ik dacht dat we daar onderhand overheen waren.
En daar begint de enshittification van Telegram...
Vergeet niet dat Telegram eerder probeerde de cryptocurrencymarkt op te gaan, maar teruggefloten werd door financiële waakhonden en daar flink voor hebben moeten dokken. Ze hebben ook al advertenties toegevoegd aan hun app. Ik krijg ook meldingen over Telegram Plus/Premium of iets in die richting als ik bepaalde instellingen wil aanpassen.

De "enshittification" van Telegram is al jaren aan de gang, en dat was natuurlijk ook onvoorkomelijk voor een gratis chatapp zonder inkomstenbron. Op een gegeven moment was de Russische miljardair die de boel gesponsord heeft ook klaar met betalen, en dan moet de app zelf een manier bedenken om de kosten te dekken en de lonen te betalen.
Ik vind het juist heel erg meevallen. De basis van Telegram is nog net zo goed als jaren geleden. Ze hebben nooit bestaande gratis features omgetoverd naar betaald. De ads zijn privacy vriendelijk en een deel van de opbrengst van de ads gaat naar de kanaaleigenaar.

Durov heeft het destijds zelf mooi omschreven: https://t.me/durov/142
Samengevat:
  • 1. We are not going to sell the company like the founders of Whatsapp.
  • 2. Telegram is here to stay for a long time.
  • 3. In order to make points 1 and 2 possible, Telegram will begin to generate revenue, starting next year (2021). (Non-intrusive)
  • 4. All the features that are currently free will stay free.
  • 5. All parts of Telegram devoted to messaging will remain ad-free.
  • 6. In addition to its messaging component, Telegram has a social networking dimension. ... introducing our own Ad Platform for public one-to-many channels – one that is user-friendly, respects privacy and allows us to cover the costs of servers and traffic.
  • 7. If Telegram starts earning money, the community should also benefit.
Zou mooi zijn als ze de app ook fatsoenlijk ontwikkelen.
Alles werkt nog wel, sort of, maar trying op Android is de app verschrikkelijk irritant geworden.

Voorbeeld, probeer maar eens een foto of video te maken in landscape een als je klaar bent voor het verzenden je telefoon te draaien...... Weg foto of video.......
Net geprobeerd, maar er gebeurt niks raars. De foto blijft klaar staan voor verzenden.

Device specific issue, denk ik dan?
Wellicht zijn weer meer pixels 8 pro gebruikers die het hebben? I don't know...
Dit is iets anders in mijn ogen. Ik denk dat ze al heel lang bezig zijn om een Westerse variant van de grote Aziatische platforms te worden.
Wat is tegenwoordig een goede en veilige chatapp ? Eentje die echt alleen maar chat app is, al dan niet met foto/video/media/stickers delen maar zonder winkels en spelletjes en andere zaken die niet chat gerelateerd zijn?
Waarschijnlijk een app die door niemand anders gebruikt wordt en daarom zo goed als onbruikbaar is.

Het heeft ook een hele tijd geduurd voordat het merendeel van mijn contacten gebruikmaakte van Telegram, zodat ik van WhatsApp af kon stappen, zonder al teveel van mijn contacten kwijt te raken. En in een aantal gevallen kan dat dus nog steeds niet, omdat de betreffende persoon geen Telegram heeft.

Een andere chatapp is leuk. Maar als verder niemand het gebruikt, dan houdt het al snel op.

Dat gezegd hebbende, je zou Signal kunnen proberen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.