Life is Strange-game Double Exposure met Max Caulfield komt 29 oktober uit

Square Enix heeft een nieuwe Life is Strange-game aangekondigd. In Double Exposure speelt Max Caulfield, het hoofdpersonage uit de eerste game, opnieuw de hoofdrol. De game komt op 29 oktober uit.

Uitgever Square Enix werkt samen met ontwikkelaar Deck Nine. De bedrijven toonden zondagnacht een trailer van de game tijdens de Xbox Showcase. Life is Strange: Double Exposure is een nieuw verhaal dat draait om een zichtbaar ouder geworden Max Caulfield, die ook in de originele game uit 2015 de hoofdrol speelde. Max ontdekte in dat eerste deel dat ze de tijd kon terugdraaien. Spelers moesten dat spelelement gebruiken om puzzels op te lossen, hoewel Life is Strange in de eerste plaats een narratieve game is waarbij het verhaal en de keuzes van spelers het belangrijkst zijn.

In het nieuwe deel moet Max haar krachten opnieuw gebruiken als blijkt dat haar vriendin is overleden. Die vriendin is Safi en niet Chloe, het andere hoofdpersonage uit het eerste deel. Max ontdekt dat ze door parallele tijdlijnen kan reizen en moet deze vaardigheid gebruiken om Safi te redden.

De game komt op 29 oktober uit voor de Xbox Series X en S, PlayStation 5 en pc.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

10-06-2024 • 09:42

18

Reacties (18)

18
18
12
0
0
5
Wijzig sortering
Kijk hier naar uit, leuk dat Max weer terug de hoofdrol speelt. Life is Strange 1 en Before The Storm waren geniaal, de rest had ik wat minder mee.

Heb de de fysieke Limited Editions van beiden nog geseald liggen, die komen pas beschikbaar meestal als het spel is uitgebracht via de Square Enix store. Had ze initieel voor weinig aangeschaft via Steam maar het is zo goed dat ik graag twee keer betaal.

Hopelijk komt hier ook weer een Limited Edition van.
@CriticalHit_NL
Een aantal actrices van LiS Before The Storm hebben zelfs een signeersessie gepland.
https://streamily.com/katybentz/34611

Ben erg benieuwd hoe het verhaal gaat aansluiten op de 1e 2 games.
Eens. Maar ik kijk hier niet naar uit. Heb sterk het idee dat Don't Nod heeft gepiekt met die eerste twee games en hetzelfde niveau nooit meer zal bereiken
Wellicht, maar had me ook wel vermaakt met True Colors, ik geef ze het voordeel van de twijfel en vermaak me er vast wel mee. :)
hoewel Life is Strange in de eerste plaats een narratieve game is waarbij het verhaal en de keuzes van spelers het belangrijkst zijn.
Totdat het hele spel wordt teruggebracht tot een binaire keuze op het einde, die een groot deel van je andere keuzes irrelevant maakt. Ik heb LiS bij de launch gespeeld (dus per episode) en het einde was echt één grote teleurstelling. Deze game laat ik dan ook liggen tenzij het lyrische reviews krijgt.
Die keuze is voor veel spelers een mooie keuze, een mooie twist en een mooi eind van het verhaal geweest. Bijna iedereen die dit spel heeft gespeeld weet nog welke keuze hij/zij destijds heeft gemaakt en het paste ook gewoon goed in het verhaal.

Het is natuurlijk een kwestie van persoonlijke voorkeur maar als ik content lees en zie over LiS1 krijg ik niet de indruk dat het gros van de spelers teleurgesteld in het einde was dus ik denk dat je hier een uitzondering in bent.
Het is natuurlijk een kwestie van persoonlijke voorkeur maar als ik content lees en zie over LiS1 krijg ik niet de indruk dat het gros van de spelers teleurgesteld in het einde was dus ik denk dat je hier een uitzondering in bent.
Misschien, maar de kans bestaat natuurlijk ook dat de mensen die het einde niets vonden (of die niet eens zo ver gekomen zijn) het gewoon niet meer over de game hebben.

Door het gebrek aan spoilertags op de frontpage zal ik hier geen specifieke plot points bespreken, maar laten we het er op houden dat het einde het verhaal wat mij betreft niet 100% kloppend maakte, en dat ik mij daar aan erger in verhalen met tijdreizen en parallelle werkelijkheden.

Overigens heb ik door deze trailer ook het idee dat ze geen canon einde voor deel 1 durven te kiezen. Op deze manier is zelfs de binaire keuze voor een einde irrelevant.
Ik twijfel of ik dit spel wil spelen. Naar mijn smaak is deze franchise erg gericht op DEI.

[Reactie gewijzigd door Mausthemighty op 22 juli 2024 19:20]

Ik lees dat de laatste tijd wel vaker. Alle games zijn gericht op DEI en uiteraard moet Sweet Baby Inc niet ontbreken. Wat ik nooit begrijp: als het verhaal en de gameplay goed zijn, wat maakt het uit dat een karakter wel of geen onderdeel is van het hippe alfabet? Bij zowel het origineel of True Colors had ik het idee dat ik iets door m'n strot geduwd kreeg. Ik heb genoten van de games, zonder daarbij na te denken of een persoon wel de juiste kleur had of de juiste seksuele voorkeur. Een goede game, is een goede game en een goed verhaal is een goed verhaal.
Oh zo sta ik er ook in hoor. Ik heb niets tegen andersgeaarde mensen en juich het toe als ze in games zitten. Als het verhaal origineel en de gameplay goed vind ik zo'n spel best te doen.

Ik merk echter bij diverse media zoals Netflix dat bij bepaalde series het bronmateriaal geen recht wordt aangedaan en dat er onder het mom van politieke correctheid en DEI personages en verhaallijnen worden veranderd. Dandelion en Fringilla Vigo van de Witcher bijvoorbeeld, of wat ze bij The Sandman hebben gedaan.
Ik zie die trend ook bij games waarbij de gameplay en kwaliteit van de game ondergeschikt wordt gemaakt aan het voldoen aan de DEI-checklists.

Ik wacht af wat de reviews zeggen en hoop dat ik het fout heb, wat betreft deze game.
De parallel wereld verhaal doet me denken aan Medium en Control.
Ik ben heel benieuwd!
Ik neem aan dat ze veel geleerd hebben sinds de originele LiS, dus hopelijk wat betere lip-sync enzo.
Ik zal natuurlijk geen preorder doen, maar ik denk dat dit een zeldzame aankoop voor mij zal worden :)
Zeer groot fan van de eerste LiS, maar krijg hierbij helaas nog niet hetzelfde gevoel. Denk vooral dat het komt door het verschil tussen Dontnod en Deck Nine. En als Max Caulfield terugkomt in een LiS game dan hoop ik dat Chloe Price ook niet zal ontbreken. Sowieso eerst maar wat recensies afwachten, momenteel ben ik nog een beetje sceptisch.
Moet True Colors nog spelen, maar heb tot nu toe van elke game genoten, en vond deel 1 met Max tot nu toe de beste, deze wil ik hoe dan ook gaan spelen.
Life is Strange (alles na 1) was voor mij de reden om de Xbox Series S aan te schaffen, omdat LiS1 zoveel indruk op me maakte toen ik nog op de X360 speelde. Meteen de Ultimate Edition van True Colors gekocht en dat stelde niet teleur.
Benieuwd naar de nieuwe avonturen van Max!
Net gisteren de hele serie uitgespeeld (LiS 2 als laatste). Dat is echt wel rough stuff.

Deck Nine had recent wat geheibel door ruzie onder het personeel. Benieuwd hoe dat is afgelopen.

Edit: Er was in het verleden ook gezegd dat "het verhaal van Max is afgelopen". Vreemd hoe ze daar nu dan toch naar terug grijpen.

[Reactie gewijzigd door dinoballz op 22 juli 2024 19:20]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.