Huawei brengt MateBook X Pro '24, MatePad 11,5"S en FreeBuds 6i uit in Nederland

De Huawei MateBook X Pro 2024, MatePad 11,5"S en FreeBuds 6i zijn vanaf 4 juni beschikbaar in Nederland. De apparaten zijn eerder al in andere landen uitgebracht. De laptop is verkrijgbaar van 2.000 euro en de tablet vanaf 400 euro. De draadloze oordoppen kosten 100 euro.

De nieuwste versie van de Huawei MateBook X Pro weegt iets minder dan 1 kilogram en is 13,5mm dik. De laptop beschikt over een flexibel oledscherm van 14,2" met een resolutie van 3120x2080 pixels en een beeldverhouding van 3:2. Daarnaast heeft het scherm een verversingssnelheid van 120Hz. De laptop is beschikbaar met Intel Core Ultra 9 185H- of Ultra 7 155H-processor. De accucapaciteit is verhoogd in vergelijking met de vorige generatie, van 60 naar 70Wh. Volgens Huawei moet dit 11 uur aan video kijken mogelijk maken. Dankzij 90W-snelladen moet de laptop na 10 minuten opladen weer 2 uur kunnen functioneren.

De Chinese fabrikant brengt daarnaast de MatePad 11.5"S uit in Nederland. De tablet heeft een PaperMatte Display die reflecties moet verlagen, waardoor het apparaat bruikbaar is in omgevingen met veel lichtinval. De tablet heeft een 3:2-beeldverhouding, een beeldverversing van 144Hz en een resolutie van 2800x1840 pixels.

Daarnaast maakt Huawei de FreeBuds 6i beschikbaar in Nederland. De draadloze oordoppen bieden actieve ruisonderdrukking en moeten over een verbeterde geluidskwaliteit en accuduur beschikken. De oordoppen moeten over een 50 procent krachtigere bas beschikken en bieden ondersteuning voor de LDAC-codec en Hi-Res Audio Wireless. De FreeBuds 6i moeten 8 uur aan accuduur bieden. Inclusief oplaadcase komt de totale afspeeltijd volgens Huawei uit op 35 uur. Daarnaast moet een oplaadbeurt van 10 minuten voor 4 uur aan luistertijd geven. De oordoppen zijn beschikbaar in de kleuren zwart, wit en paars.

Door Sabine Schults

Redacteur

04-06-2024 • 00:00

10

Reacties (10)

10
10
3
0
0
5
Wijzig sortering
Scherm op die laptop klinkt fantastisch. Hopelijk komt 3:2 langzamerhand wat breder voor.
Interessant dat het snelladen nu ook bij laptops en earbuds doorbreekt.

[Reactie gewijzigd door Inkjet op 23 juli 2024 14:26]

Toe maar.. een nieuws artikel om 24.00 uur in de nacht.. over ijverige medewerkert..? ;)
Is natuurlijk gewoon geautomatiseerd. Waarschijnlijk een embargo wat er precies om middernacht af ging ;)
En nu hopen dat ze middernacht juist geinterpreteerd hebben. Straks zijn ze een dag te vroeg. Of erger, dag te laat.
Las onlangs dat Qualcomm en Intel geen chips meer mogen leveren aan Huawei. Ben wel benieuwd of dat voorlopig het einde betekent van de MateBook serie. Denk dan ook niet dat deze nieuwe MateBook erg lang op de markt zal zijn.
Mag deze laptop wel gewoon Windows draaien en Intel chips gebruiken? Wat houdt Amerikaanse handelsverbod dan eigenlijk precies in? Als het een gevaar vormt voor Apple dan blokkeren we de boel en anders niet?

[Reactie gewijzigd door Master FX op 23 juli 2024 14:26]

Komen deze ook in België?
Ik dacht dat Intel geen cpu's meer mocht leveren aan Huawei? Dat lijkt me een behoorlijk risico nu alles tegenwoordig op het mainboard gesoldeerd wordt. Als er dan een garantieclaim volgt - ben je absoluut niet zeker dat je aan spare-parts kan geraken...
Ik heb nu s24 ultra maar denk om deze nieuwe huawai tablet te kopen. Ik vraag me af of niet te beperkt word in gebruik met hun harmonyOS (films / youtube kijken) iemand ervaringen ermee?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.