Meta kampte met wereldwijde storing Facebook en Instagram - update

Meerdere platformen van Meta, waaronder Facebook, Instagram en Messenger, lijken wereldwijd getroffen te zijn door een storing. Gebruikers lijken automatisch op deze platformen te zijn uitgelogd en kunnen niet meer inloggen. Er is nog geen oorzaak van het probleem bekend.

Tienduizenden gebruikers van over de hele wereld melden via AlleStoringen dat Facebook, Instagram en Messenger niet bereikbaar zijn. WhatsApp lijkt niet door de storing te zijn getroffen. Vooralsnog hebben officiële kanalen van de betreffende bedrijven niets over de storingen gemeld op bijvoorbeeld X, het voormalige Twitter. Op de officiële statuspagina van Meta worden enkele verstoringen van services getoond, maar ook die website is slecht bereikbaar.

Update, 19.00 uur: Intussen lijken alle platformen van Meta weer te functioneren. Op de statuspagina van het bedrijf staat bij praktisch alle categorieën dat Meta storingen aan het verhelpen is. Op AlleStoringen worden nauwelijks nieuwe meldingen van een eventuele storing gemaakt.

Door Yannick Spinner

Redacteur

05-03-2024 • 16:50

185

Submitter: PeacekeeperNL

Reacties (185)

185
178
41
3
0
65
Wijzig sortering
Facebook, maar nog veel meer Messenger, is voor mij als autist een belangrijke manier om in contact te blijven met familie en vrienden. Ik raakte dus wel even in paniek omdat ik dacht gehackt te zijn.
Als een paar uur storing je al in paniek laat raken wordt het de hoogste tijd om bij jezelf te rade te gaan: ben je niet 'gewoon' verslaafd aan sociale media?
Is er echt nooit een halve dag (of langer) zonder dat je zit te scrollen en te liken en te reageren? Tijd voor bezinning!

Een goed begin is om alle notificaties (geluid en trillen) uit te zetten. Het Is Nergens Voor Nodig.
Als het initiatief bij jou komt te liggen krijgen andere zaken (bijna) vanzelf meer prioriteit.
Misschien dan nu een goede "eerste stap" tijd om te kijken naar overstap naar WhatsApp of iets anders? Alles op één paard houden is best een ding. Ik snap je punt (als mede autist), maar ik raak veel meer in paniek als ik maar één manier heb om dingen te doen.
Misschien is Telegram dan wel iets, oh nee... die scheen ook even last van een storing gehad te hebben. Misschien Signal dan? Oh, die ook al... enig idee wat dan een goede alternatief is?

[Reactie gewijzigd door DarkForce op 22 juli 2024 13:21]

Al heb je maar een fallback. Redundancy in je communicatiemogelijkheden is opzich wel prettig.

SMS ooit iemand van gehoord? Schijnt dat dat helemaal buiten internet om gaat.
Haha! Klopt, maar denk niet dat de meeste mensen daaraan zullen denken. Als Messenger en Whatsapp het niet doen, zullen mensen waarschijnlijk eerder gaan kijken naar een ander (soortgelijk) alternatief en ook hier waren blijkbaar even wat problemen gaande.
Dat is zo grappig eigenlijk. Iedereen scheldt op de grote social media bedrijven en vergeten ondertussen dat hun eigen telecomprovider een veilig, en reclamevrij alternatief heeft dat ook nog eens werkt tussen alle mobiele telefoons zonder dat beide kanten dezelfde app moeten gebruiken. En ondertussen moet er veel energie worden gestoken in wetgeving te maken die interoperability verplicht maakt terwijl iedereen al iets heeft op z'n mobiele telefoon die dat al vanaf het allereerste begin had.
Klopt wel maar sms kost geld (afhankelijk van welk gsm abonnement je hebt), al helemaal als het om telefoonnummers in een ander land gaat en is niet echt geschikt voor het sturen van foto's en video's. Ook groepsgesprekken zijn lastiger. Maar vooral het kostenaspect heeft ervoor gezorgd dat iedereen zijn/haar communicatie via Zuck&co doet :)
Gewoon … bellen of langsgaan
Die hebben beiden geen storing gehad. Let op dat die grafiek schaalt (dus lijkt erger dan het is) en downdetector al bij een paar rapportjes zegt dat er “mogelijk” een probleem is. Met miljoenen gebruikers zijn 13 en 23 rapportjes niet bepaald indicatief dat er werkelijk een probleem is. Van Signal heb ik zelf ook geen enkel probleem gehad, maar goed; dat is n=1. Maar de link van dd geeft geen enkele indicatie dat er bij Signal of Telegram een storing is geweest. :P

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 13:21]

Serieus, dat slaat echt helemaal nergens op. Autisme heeft hiermee niks te maken.
Probeer ajb respect te hebben.
Opmerkelijk dat tienduizenden mensen WERELDWIJD naar de Nederlandse site allestoringen.nl gaat om dit te melden.

maar met die AI vertalingen tegenwoordig zal een Nederlandstalige site geen probleem meer zijn
Allestoringen.nl is geen Nederlandse site, maar onderdeel van downdetector. Elk land heeft bijna allemaal downdetector.XX, maar in Nederland heet het domain toevallig allestoringen.nl.

Het is overigens van Ookla
We hebben het ooit gestart in NL en vanwege de historie nog steeds in Nederland gewoon lekker op zn Hollands gehouden <3
Het zou wel eens een paar dagen mogen uitliggen. Even "back to reality" voor velen
Leuk als je het platform gebruikt voor je inkomsten. Dan kan je wel zeggen "dan moet je maar een ander business model verzinnen" maar dat is dan hetzelfde als zeggen dat mensen een bedrijf maar ergens anders moeten vestigen als ze last hebben van wegopbrekingen.
Ondernemersrisico heet dat.
Als je als ondernemer faalt in ondernemen, en dan een ander de schuld geeft, verdien je het.
Of dan zeggen we dat je als bedrijf nooit alles van 1 partij moet laten afhangen.
Zeker niet als het zo belangrijk is om uw bedrijf recht te houden.
Inderdaad, het is ene kant absurd hoe afhankelijk mensen zijn van Facebook of instagram. Het is gewoon voor velen een verslaving waar ze blijkbaar niet zonder kunnen. Als whatsapp er nu ook nog eens bij uitvalt dan ga je toch echt richting paniek bij een gedeelte van de wereldbevolking. Persoonlijk vind ik het hilarisch als je collega's of vrienden hoort praten wat te doen als het eruit ligt. Bedoel, er is een hele wereld om je heen, maar lijkt wel of mensen meer en meer achter hun scherm leven.
Het is natuurlijk al lang bewezen dat de grote social media platformen bewust verslavend gemaakt zijn - helaas met veel "succes".
Ja, helaas wel. Je ziet het overal, mij valt het het meeste op als ik met de kinderen ergens ben en toch zowat 90% van de ouders druk op de telefoon zit. Je ziet of whatsapp, instagram, Facebook open staan. Dan valt mij soms niks in als andermans kinderen met mij willen stoeien als ik met mijn kids dat doe. Zeg altijd moet je aan mama of papa vragen. Ga toch niet andermans kinderen entertainen of mee stoeien en dalijk ergens beschuldigd van worden, kijk wel uit 😅
Snap wat je bedoeld maar als een drone op je telefoon scrollen door Facebook of instagram noem ik geen hobby meer. Dan valt de krant lezen ook onder een hobby, je gaat met je kinderen erop uit en dan spendeer je die tijd door op social media platformen te zitten is in mijn ogen best triest maar ja ieder zijn eigen mening ☺️
Zo heb je als gebruiker dus wel beter in de gaten welke platformen meer afhankelijk van elkaar zijn. Whatsapp zit nog niet zo in het Meta systeem als de rest.
Ik zie op Allestoringen.nl dat heel veel websites en diensten een storing laten zien, onder andere Facebook, Google, Reddit, TikTok, Twitter en ga zo maar door. Die zijn toch niet allemaal afhankelijk van Facebook lijkt mij. Zou er een onderliggend probleem zijn, zoals de beschadigde onderzeekabels in de Rode Zee?
Ik denk dat mensen op die sites inloggen met Facebook en als dat niet werkt de site als schuldige aanwijzen.
Als bedrijf moet je je ook afvragen of je alles wel wilt integreren. Je kunt wat resources een beetje optimaler gebruiken maar hoe meer services hetzelfde platform gebruiken hoe complexer upgrades en updates worden omdat er steeds meer moet worden afgestemd met meerdere stakeholders.
Ik heb louter een FB account voor de Meta quest. Deze werkte tijdens de storing ook niet. Kon niet opstarten, toch meer impact dan alleen een social media platform 😔
is een Facebook account dan nog steeds verplicht voor de quest? ik dacht dat het niet meer noodzakelijk was.
ah ja, klopt. Maar het META account werkte dus ook niet :o
Mooi, kunnen we wat nuttigs met onze tijd doen :Y)

Ontopic: ben wel benieuwd wat deze wereldwijde storing veroorzaakt. Vaak zijn storingen hier regionaler. Wellicht iets met het authenticatie systeem omdat zowel FB als Insta er uit liggen.
Nu Tweakers nog even uit de lucht halen :-) Dan hebben we helemaal veel tijd om een goed boek te lezen.
Threads ligt er ook uit
Lijkt vanaf 16:17 begonnen te zijn (zie "Facebook Login)":
https://metastatus.com/

[Reactie gewijzigd door JaZed op 22 juli 2024 13:21]

Die site ligt er nu ook uit :+
Kennis van me heeft net bevestigd dat ie een aanmeld waarschuwing kreeg van Facebook van iemand uit Rusland.
Het ging dus waarschijnlijk om een digitale aanval. Al dan niet gedeeltelijk.
YouTube en Twitter laten momenteel ook pieken zien, is dat om het verkeer verplaatst?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.