'Apple Watch Series 9 en Ultra 2 krijgen nieuwe hartslagmonitor en U2-uwb-chip'

De Apple Watch Series 9 en Ultra 2 krijgen een vernieuwde hartslagmonitor, accuratere sensors en een U2-ultrawidebandchip. Dat beweert Mark Gurman van Bloomberg op basis van gesprekken met ingewijden.

Volgens Gurman wil Apple zich voor de smartwatches die dit jaar worden uitgebracht, focussen op 'snelheid, efficiëntie en accuraatheid'. Om die reden zouden verschillende sensors van beide horloges vervangen zijn door accuratere versies en krijgen ze een nieuwe versie van Apples optische hartslagsensor. Gurman stelt daarnaast dat zowel de Apple Watch Series 9 als de Ultra 2 een U2-ultrawidebandchip meekrijgt. Die moet ook aanwezig zijn in de iPhone 15-serie en zou door zijn verbeterde locatiedetectie onder meer zorgen voor accuratere tracking in de Zoek Mijn-applicatie.

Daarnaast beweert de Bloomberg-verslaggever dat de nieuwe horloges uit meer gerecyclede materialen zullen bestaan en dat het de bedoeling is dat de casings van de roestvaststalen Series 9-horloges in 3d geprint worden. Het ontwerp van de smartwatches zou er verder ongeveer hetzelfde uitzien als de iteraties van vorig jaar.

In een eerder gerucht meldde Gurman al dat beide horloges een nieuwe S9-processor krijgen. Die is gebaseerd op de A15 Bionic-soc van de iPhone 13 en moet voor het eerst sinds de Watch 6 een grote prestatieboost voor de slimme horloges opleveren. De smartwatches worden naar verwachting dinsdag, samen met onder meer de iPhone 15-serie, officieel aangekondigd tijdens Apples Wonderlust-evenement.

Apple Watch Series 8 en Ultra
Apple Watch Series 8 en Ultra

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

08-09-2023 • 15:19

87

Reacties (87)

87
87
34
4
0
41
Wijzig sortering
Dan kunnen ze in de VS die data meteen delen met je verzekeringsmaatschappij en die kunnen de premies dan mooi omhoog gooien als ze zien dat je vaak pieken of dalen hebt.
Je wordt omlaag gemod maar dat is in de VS inderdaad vrij normaal. Althans, dat allerlei instanties grootschalig data kopen en verkopen. Apple zal dit niet doen. Maar third party apps waarschijnlijk wel. Zoals met data van menstruatie-apps gebeurde toen na dat abortusgedoe in de VS. Het is een heuse en in de VS grotendeels ongereguleerde markt:
In 2018, American companies spent $19 billion acquiring and analyzing consumer data.

[Reactie gewijzigd door Sando op 23 juli 2024 08:29]

Goed om te lezen dat er geprinte en gerecycled materiaal gebruikt wordt. Dan wordt de watch vast een stuk goedkoper
Goedkoper om te produceren voor Apple, waardoor ze hogere marges hebben: Ja.
als ik de laatste prijzen zie en voorheen dan denk ik dat ze gewoon de prijs gaan vragen wat ze ook voor een basis iphone vragen :)

Ik heb al leidraad dat een toestel niet meer dan 400-500 euro mag kosten , want het blijft een app machine en hedendaagse camera's overdag zijn allemaal wel goed en vaak is er wat verschil indoor situatie's met licht, maar dat is vaak niet echt een probleem. De batterij is ook wel belangrijk.

Een watch is even moeilijk, want wat wil je er allemaal mee doen. Wil je hartslag, wil je draadloos betalen of gewoon je stappen tellen en de tijd weten. Voor dat laatste heb je goede smartwatches voor rond de 200 euro en wil je een heel pakket ga je al richting de 500 euro of meer.

Ik heb zelf geen smartwatch en hoor de meeste toch klagen dat de steps niet helemaal goed zijn, of dat het soms niet herkend dat je steps maakt of bewegingen qua sport en verbranding en dat laatste is gis werk van de fabrikant hoeveel je hebt verbrand icm activiteit, bewegingen en duur,

Een Smartwatch heb ik niet en mijn toestel is een oneplus 9 pro van 400 euro met black friday gekocht en mooie camera en batterij gaat de hele dag mee.

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 23 juli 2024 08:29]

roestvaststalen ? moet dat niet roest vrij zijn.Nog nooit gehoord dat roest vast moet zitten.
Ok ,Thanx.Ik wist dit dus echt niet.Zo zie je maar weer ,op T.net leer je zeker wat bij.
Geen enkel staal is roestvrij (ook al heet het in de wandelgangen zo), het is roestvast.
Anoniem: 1802422 @Isheara9 september 2023 22:25
Inderdaad. Het is roestvast. Er zijn metalen die niet oxyderen, die zijn roestvast en blijven dus roestvrij. Metalen die (op den duur) wel oxyderen zijn aanvankelijk roestvrij, maar zijn dus niet roestvast :)
Op zich ook wel logisch. Nieuw staal dat gewoon kan roesten is ook "roestvrij"... totdat het gaat roesten dus.

Roestvast geeft veel duidelijker aan wat het precies is.
En roest vrij is het zeker niet. Het roest namelijk ook, vooral 304 in zoute omgeving. Maar het is inderdaad roest vast om die reden.
Het is echt roestvast maar zo zijn er veel meer termen die leken net wat anders gebruiken. Stopcontact in plaats van wandcontactdoos bijvoorbeeld. Of stoplicht in plaats van verkeerslicht.
Kan je niet gewoon even googelen voor je hier de comments sectie vervuilt met nutteloze commentaar?
Kun je niet gewoon even nadenken of je bijdrage positief is voordat je de comments-sectie vervuilt met je onaardige opmerkingen? 😜
De applewatch 10 krijgt een bloeddrukmeter o.a. en nog wat grotere wijzigingen, dit is meer een tussenmodel lijkt mij
hopelijk ook suiker! Kan niet wachten op een samsung watch met bloedsuiker indicaties! :)
Anoniem: 1073917 @killerbie8 september 2023 16:04
waarom zou je in godsnaam vrijwillig dat soort info willen delen met apple of samsung?
Dit soort informatie wordt niet gedeeld met Apple en er is ook geen mogelijkheid voor Apple om deze data in te zien, net zoals alle andere (health-)data dat kan worden verzameld en bijgehouden. Je hebt zelf de controle of je deze data wilt delen en ook met wie. Zo kun je bijvoorbeeld alleen een familielid of bijvoorbeeld huisarts/specialist inzicht geven. Apple is hier heel duidelijk en transparant over en er is genoeg informatie te vinden die jouw argwaan zal wegnemen.

Ik kan niet spreken over Samsung, ik ken hun policies niet, maar het lijkt mij toch dat dit niet veel zal afwijken van Apple. Dat mag ik hopen, althans.
Commercieël gezien, op dat niveau van bekendheid en alomtegenwoordigheid zal je wel moeten. Anders kan Samsung net zo goed zelf Apple Watches gaan verkopen.
Dan kunnen ze in de VS die data meteen delen met je verzekeringsmaatschappij en die kunnen de premies dan mooi omhoog gooien als ze zien dat je vaak pieken of dalen hebt.

Want het is steeds vaker het geval dat je moet toestaan om gegevens te delen om gebruikt te kunnen maken van veel van de functionaliteit.
Of je krijgt het in Nederland als optie om te delen en zodra ze zien dat je gezond bezig bent geven ze je korting. Net zoals sommige autoverzekeringen die je korting geven als je een kastje in je auto plaatst en je goed lijkt te rijden.
Of je krijgt het in Nederland als optie om te delen en zodra ze zien dat je gezond bezig bent geven ze je korting. Net zoals sommige autoverzekeringen die je korting geven als je een kastje in je auto plaatst en je goed lijkt te rijden.
Ja, dat gebeurt in Nederland ook al bij o.a. ASR.

Je kon daar een Apple watch krijgen in ruil voor je data. Daarna verplichtte ASR de gebruikers om te bewegen, wat werd uitgebreid naar heel veel moeten sporten. Op het radarforum/Kassa forum waren daar klachten over verschenen van gebruikers die zoveel moesten gaan bewegen dat hun gratis watch in gevaar kwam doordat ze faalden toen de vereisten gedurende het jaar flink omhoog werden getrokken.

https://www.asr.nl/vitality/beloningen
Dit klopt niet. De terugbetaling van de apple watch is vanaf het begin af aan afhankelijk geweest van de behaalde beweeg/prestatiepunten.
Dit klopt niet. De terugbetaling van de apple watch is vanaf het begin af aan afhankelijk geweest van de behaalde beweeg/prestatiepunten.
Klopt, even voor de helderheid: dat je moest bewegen was voor de gebruikers vanaf dag 1 bekend. De protesten kwamen omdat ASR de vereisten voor het terugverdienen verder omhoog schroefde.
Laat dat een waarschuwing blijven voor zover niet al duidelijk was dat een verzekering andere belangen heeft dan enkel het beste voor de verzekerde. Dingen zoals gratis en persoonlijke korting werken niet bij verzekeraars, want je krijgt niet je hele leven korting omdat je nu lekker beweegt. Marketing, klantenbinding en later uitknijpen als het eens minder gaat. Oppassen geblazen want verzekeringen zijn net als casino's: in het grote plaatje wint het huis altijd.
Dat betekent niet dat er geen gezamenlijke belangen zijn. Het is nog steeds in belang van beide dat je gezond bent.
En ja de verzekeraar kan dat alleen iets schelen omdat hen dat geld oplevert, maar is dat zo’n probleem? Omgekeerd interesseert het de verzekerde niet hoe het met de financiën van de verzekeraar gaat.
Dat kan wel een probleem worden ja. Long covid, reuma, ongeluk met chronische klachten tot gevolg, auto immuun ziekte met lange termijn effecten enzovoorts. Gezondheid is niet altijd maakbaar, en als je premie dan verdrievoudigd omdat je niet meer 30.000 stappen per dag maakt heb je een probleem. De verzekeraar spint er garen bij, want hoe meer dure klanten het aanvullend pakket niet meer kunnen betalen, hoe korter zij zulke kosten maar hoeven dragen. Trap er niet in mensen, het lijken nu voordeeltjes voor gezonde mensen, maar uiteindelijk raken er heel veel de klos, we worden allemaal een keer oud...
Maar dat is niet wat er gebeurt als je opeens die doelen niet haalt. Het gaat om een niet substantiële korting op je verzekering/watch, en daar moet je best wat voor doen. lukt dat niet, dan valt die korting weg. wat ik wel matig vind, is dat meedoen aan het Vitality programma ook geld kost. Dus je verliest dan niet alleen je korting, wat je betaalt er ook voor.

En idd, die data zit me niet lekker. Ik ben uiteindelijk voor een Watch Ultra van de eigen centjes gegaan, en nog steeds niet aangemeld voor Vitality.
Dat is best slim dit, zolang het vrijwillig is natuurlijk. Geld is bij veel mensen de grootste drijfveer. Dus als je korting krijgt hierdoor is dat zeker mooi. Beter voor iedereen.

Het wordt natuurlijk anders wanneer je meer moet betalen wanneer je ongezond bezig bent. Dat is wellicht de volgende stap.
Positieve uitkomsten op basis van vrijwillig delen zie ik niet als een probleem. Het probleem is echter dat het delen veelal niet vrijwillig is. Het wordt geforceerd om het product volledig te kunnen gebruiken.

[Reactie gewijzigd door pietjuhhh1990 op 23 juli 2024 08:29]

Dan moet men wel begrijpen wat er in de voorwaarden staat (als men de voorwaarden überhaupt al helemaal doorleest). Ik denk dat dik in de 90% van de mensen z.s.m. naar het vinkje 'I Agree' scrollt.
Positief betekend altijd ook negatief. Als iedereen hetzelfe betaald, dan middel je risico, als je korting gaat geven aan mensen, zullen andere meer moeten betalen bij gelijk inkomsten. Dus indirect betalen de 'slechte' voor door geen korting en ook voor jouw horloge.
Noem eens een voorbeeld waar dit delen voorwaardelijk is??
Veel websites die niet werken als je de cookies niet accepteerd.
Sommige Apps missen functionaliteit als je bepaalde zaken weigert.
Cookies oke. Apps onzin. Alle functionaliteit van Apple producten is te gebruiken zonder gegevens te delen.
Naar mijn mening horen de cookies NIET in de apps!!! Keuzes horen alleen in de settings/instellingen.
Cookies zitten ook niet in de apps die ik gebruik. Apps met cookies mieter ik namelijk direct weer van m’n telefoon. Maar ja, het zou mooi zijn als je cookie acceptatie op OS niveau kunt regelen.
ik woon niet in de VS en dat kan me eigenlijk niet schelen om eerlijk te zijn.
Je krijgt je loon op een bankrekening gestort vermoed ik he? Sluit die maar meteen af want die delen met de fiscus!
Delen met de fiscus vind ik toch nog wel wat anders als het delen met andere private instellingen. Hoewel ik zelfs nog wel wat te zeggen vind voor het niet delen met de fiscus tenzij je verdacht bent van iets.

Het gebeurd nu namelijk vaak dat mensen door het delen van die data onterecht aangemerkt worden als fraudeurs. De overheid doet veel dingen fout en hoe meer ze doen, hoe meer fouten ze maken.

Maar er moet echt goed gekeken worden naar privacy en ook echt goed gekeken worden naar bedrijven welke onnodig verplichten om data te delen.

Wil je bij Tesla bijvoorbeeld zien waar je auto staat, dan moet je locatie gegevens delen met Tesla, logisch anders kan Tesla het niet zien. Echter, je moet dan ook toestaan dat ze die data kunnen doorverkopen, dat vind ik nergens op slaan.
Al helemaal nu huisartsenposten worden opgekocht door investeerders. Dan weet je wel waar het naar toe gaat in de toekomst.
Dan kunnen ze in de VS die data meteen delen met je verzekeringsmaatschappij en die kunnen de premies dan mooi omhoog gooien als ze zien dat je vaak pieken of dalen hebt.
Sommigen kunnen beter met een helm op op de heide gaan zitten, en dan verstoken van iedere vorm van digitalisering ;)
Het gezegde is "in een hutje op de hei", geen idee waarom je met een helm op in de heide zou gaan zitten.

Daarmee verstoken zijn van iedere vorm van digitalisering is niet per sé jezelf afsluiten van de samenleving, al wil menig enthousiast automatiseerder je dat graag doen geloven.
Volgens mij werd op een helm van aluminiumfolie gedoeld. Maar met je alu hoedje op de heide bekt dan toch iets beter dan helm inderdaad.
Ja ik denk wel dat dat gebeurd
Terecht om je vraagtekens te zetten bij welke (semi)medische gegevens er, al dan niet vrijwillig, gedeeld worden. Zeker ook is belangrijk hoe er om deze gegevens toestemming gevraagd wordt, is dat zoals altijd zo’n doorklikt setup, of wordt er echt duidelijk en expliciet om toestemming gevraagd mét een waarschuwing dat je (semi) medische gegevens gaat delen? Want ook al benoemt @killerbie dat het hem niet kan schelen, het zijn hoe dan ook bijzondere persoonsgegevens en dan is het wel fijn dat al die (onwetende/kan-me-niets-schelen) gebruikers beschermd worden.
Gebeurt nu toch ook al voor een schuldsaldoverzekering in België? Heb je een aandoening dan moet je dat melden.
En terecht. Daarover liegen is fraude.
Oh, je bedoelt het delen van informatie via een app voor de Veilig Rijden Autoverzekering van de ANWB in Nederland. Je weet wel, die vlek op de kaart bij de Noordzee.
Data is king en vooral in Amerika. In de EU is dit goed geregeld ivm privacy en zo kan de arbo zonder jou toestemming niet in jou gegevens kijken.

Wat wel zorgelijk is dat is data op je mobiel en je auto als die bepaalde route rijdt die bekend staat voor bijvoorbeeld meer botsingen, kleine ongelukken en de vraag is hoe bijvoorbeeld die data van whatsapp, google gebruikt wordt hoewel hier ook de privacy voor is binnen de EU krijgen ze regelmatig boeten voor het overtreden van de privacy. Andersom kan ook natuurlijk als je weinig rijdt en die data deelt van je auto en dan korting krijgt.

Het wordt wellicht tijd voor een eigen OS in de EU voor computers en mobieltjes met privacy en dat je gewoon betaald voor je OS en voor de duur van je security update's.
Daar hoop ik ook op!, echter zal dat volgens macrumors nog enkele jaartjes duren
https://www.macrumors.com...e-up-to-seven-years-away/
bloedsuiker kan alleen maar door bloed te meten. Ik zou never nooit niet een correlatie verttrouwen tussen bloed suiker en iets wat om je pols gemeten kan worden. Je kunt vrij goedkoop tester kitjes kopen en als er dan wat lijkt te zijn ga je naar de huisarts. Ik begrijp niet zo goed je 'kan niet wachten?' Als je last hebt van een verkeerde bloedsuiker spiegel dan weet je dat al lijkt me?
Dat is niet waar natuurlijk, rt-CGM sensoren bijvoorbeeld (Dexcom, Freestyle Libre, Medtronic Guardian, Eversense, etc.) meten immers het interstitiële vocht (vloeistof tussen cellen) en zeker niet het bloed. Die zijn over het algemeen zeer accuraat (slechts zelden is een kalibratie nodig) met minimale vertragingen. Met de data uit zo’n sensor wordt op het moment mijn volautomatische kunstmatige alvleesklier (dmv software/algoritme op m’n iPhone) aangestuurd. ;) (Gister uit eten geweest zonder ook maar een gram koolhydraten in te voeren en geen pre-bolus gegeven, prachtig in-range gebleven. (Al is dat ook enkel mogelijk dankzij een nieuwe ultrasnelle insuline genaamd Lyumjev.))

Toch is dat anders dan non-invasieve methodes die als de heilige graal worden gezien. Het doel is vziw om dmv (Raman) spectrografie de bloedsuikerwaardes door de huid heen te meten; en in laboratoria werkt dat prima. Ik denk dat dit op een Apple Watch in eerste instantie niet meer zal zijn dan een ruwe schatting van de BG, maar als die kan inschatten dat je vaak te hoog zit en zo dus pre-diabetes of type 2 kan detecteren (en/of een trendpijl kan tonen), dan is daar een enorme winst te boeken (zeker in de VS…) door er op tijd bij te zijn en zo mogelijk de leefstijl om te gooien en/of verder onderzoek te doen. Dat is echt al een hele stap. Voor real-time monitoring met dezelfde MARD-scores als onderhuidse sensoren geloof ik best dat er ook technieken, of vooruitgang in de hierboven genoemde techniek, voor gaan/gaat komen uiteindelijk, maar daarvan vermoed ik dat het nog wel wat langer gaat duren. :) Er zijn er ook die het geprobeerd hebben met zweet, maar dat leek teveel vatbaar voor externe beïnvloedingen.

Wel eens dat als iemand denkt dat de suikers niet goed zijn dat nu een testkitje halen wel aan te raden is ja. :P Maar ondanks deze kennis en dat ik niet verwacht dat het voor mij heel praktisch zal zijn (in eerste instantie, met nieuwe ontwikkelingen misschien wel), kan ook ik niet wachten tot het er is - puur uit interesse en enthousiasme over de geboekte vooruitgang in de techniek. :) Hoop dan ook dat het Apple lukt.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 23 juli 2024 08:29]

dank voor de uitgebreide reactie, erg nuttig! Spectrografie had ik niet aan gedacht. Dat is wel mooi natuurlijk.
Een gewichtsensor lijkt me wel wat ! Even op mijn pols staan en ik weet weer waarom ik die friet speciaal had moeten laten staan. ;)
Wel, dat is nu de tweede keer dat ik iemand over die bloeddruk hoor spreken.
Ik wou mijn AW6 van drie jaar oud met serieus verminderde batterij dit jaar upgraden, maar dit soort berichten doen mij dat toch een jaartje uitstellen.

Men heeft mij bij een toevallig onderzoek bij de dokter al een paar keer gewezen op een bloeddruk die soms wat te hoog is. Handig als je dat met zo'n watch kan monitoren.
In het artikel wordt een grote prestatieboost benoemd. Zelf heb ik een Watch 7 en ik ben erg benieuwd of er hier gebruikers zijn van de series 6 t/m 8 (en de ultra) die op dit moment snelheid tekort komen.

Mijns inziens kunnen ze nl. beter de prestaties grofweg gelijk houden en de toegenomen efficiëntie van de chip benutten voor een langere accuduur.
Die chip is waarschijnlijk weer 'twice as fast' bij 'even more battery life' ofzo :) nieuwe sensoren die nauwkeuriger meten vragen waarschijnlijk ook meer van de SOC.

Snelheid is ook perceptie. Ik deed 5 jaar met mijn iPhone 8. Die vond ik nog best vlot eigenlijk, maar eenmaal een 13 Pro in handen en je wilt niet meer terug. Dus snelheid 'missen' is subjectief, maar meer snelheid is altijd lekker natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door BeQuietAndDrive op 23 juli 2024 08:29]

Door waterschade van mijn iphone12 pro vorig week heb ik een refurbished iPhone XR aangeschaft en heb dezelfde “feeling” van het product.
Nou even more battery life vast niet, het zzal nog steeds denk ik die zelfde 18 uur blijven :+ .
Maar inderdaad iets meer batterij life mag wel een keer, die 18 uur deed de Apple Watch 2 al dacht ik.

Ja snellere chip etc maar een keer iets langer met je device doen is toch ook wel eens leuk.
Ik heb zelfs een Serie 4 en zou niet weten wat er sneller zou moeten zijn, voor mij voldoet deze dus prima.
En accuduur? Dat is mijn grootste ergernis bij een apple watch. Ultra is geen optie met dunne polsen.
Waaraan erger je je dan? Ik heb nog een Apple Watch 2 en na 6 jaar heb ik nog altijd geen last van batterijduur. Kan perfect mijn fietstochten van enkele uren met Strava opnemen en dan nog voldoende ‘s avonds over hebben. Dan mooi aan de lader terwijl ik slaap en ‘s morgens mooi opgeladen.
Nu heb ik mijn scherm onlangs gekrakt waardoor touch niet meer werkt en ben verplicht een nieuwe te kopen dus ben nieuwsgierig naar de ervaringen met nieuwere modellen.
Ik haal soms de dag niet. Vooral als ik ga sporten. Hierdoor ervaar ik een soort van range anxiety. Ik kan er niet vanuit gaan dat hij de dag haalt. Ik heb trouwens de series 7 en AOD uitgezet.

[Reactie gewijzigd door n3z op 23 juli 2024 08:29]

Wellicht heb jij meer baat bij een hopelijk-iPhone15-functie, zoals reverse charging, waarmee je met je iPhone de Watch kan opladen. Elk beetje extra batterijleven door efficiëntie is mooi meegenomen, maar altijd en overal je horloge kunnen opladen met je iPhone is bijna net zo praktisch.
lijkt me helemaal niet praktisch. Een biologische klok die werkt op een boterham met pindakaas per dag, dat is een ander verhaal.
Je wil toch een hele dag kunnen wandelen of fietsen en dit kunnen vastleggen incl gps en lichaamsfuncties. Reverse charging of welk bijladen dan ook moet je niet willen.
Uiteraard is een langere batterij zonder offer, zoals minder snelle chip of grotere behuizing, in het geval van de Watch niet wenselijk.

Echter.. Een iPhone 14 heeft een 3200mah accu. Uitgaande van 90% gezondheid houd je nog 2880 over. Een 44mm watch heeft een accu van 296mah. Even eenvoudige wiskunde, kan je met 5% iphone accu een Apple watch 50% bij laden (onder ideale omstandigheden). De vraag is hoe lang dit duurt, maar de meeste mensen kunnen echt wel een kwartier tot half uurtje beide apparaten neerleggen.

Dan heb ik echt wel liever reverse charging als oplossing voor wanneer mijn Watch leeg is, dan een ander compromis om extra batterijduur te realiseren.
Ik heb geen ervaring met de Apple Watch maar wel met een smartwatch van Garmin. Met alle functies aan kan je daar een hele dag activiteit mee tracken, ik denk dat de Apple Watch dat vast ook lukt.
same here,
Ik heb al een aantal keer gehad dat ik mijn workout echt net op <10% accu stopte. Dat is echt niet comfortabel.
Als Apple niks aan accuduur doet deze generatie ga ik dan ook over op Garmin. kleine maand accuduur lijkt me echt een verademing
Batterijduur verlengen is een veelgevraagde feature. De nieuwe chip zou efficiënter en dus ook zuiniger moeten zijn. Dus ik verwacht dat de batterijduur zeker verbeterd is.
De prestatieboost zou ik vooral ingezet willen zien in de verlenging van de batterijduur. Als het goed is is het een zuinigere processor. Bij de komst van een "always on display" maakte de zuinigere processor het verschil in energieverbruik goed met de vorige generatie. Dus er is best wat mogelijk.
Wat mij betreft krijgen ze een iets andere vormfactor: dunner en strakker.
Ik heb een AW5. Op zich een leuk ding. Wat trager geworden na de laatste update. Menu opent bijvoorbeeld niet meer zo flitsend, nu een soort "zandlopertje".

Zou alleen willen dat de AW een dag of 3 mee gaat op een acculading. Dus zonder energie spaarstand en zonder vrijwel alle functies uit te moeten zetten. Gewoon, net als een Garmain o.i.d. Tot die tijd koop ik geen nieuwe AW. Van een smartwatch die honderden euro's kost, verwacht ik meer "accu" zeg maar.

Allemaal prachtig, dat nog-meer-gerecycled materiaal, nog hippere productieprocessen en nog flitsender socs, dat is voor mij niet te belangrijkste reden om er een te kopen.
De accuduur heeft voor mij ook grotendeels naar de Garmin 965 gedrukt. Zocht een nieuw hardloop horloge en twijfelde tussen de Apple watch 8 en Garmin 965.

De Garmin is natuurlijk niet een echte smart watch, maar waarschijnlijk wel wat meer geënt op het hardlopen waarvoor ik hem hoofdzakelijk heb gekocht. Als de Apple watch dezelfde batterijtijd had gehad als de Garmin dan was de beslissing nog heel moeilijk geworden.
Ik heb nu een AW Ultra en wacht nog wel 4 jaar zoals ik dat met de AW4>Ultra gedaan hebt.

Ik ben eerlijk het was niet genoeg, AOD, dubbel batterij capaciteit, wat meer sensoren, allemaal aanwezig op mijn Ultra vs mijn AW4 maar het is nog steeds geen smart watch... Alles is basis op basale berekeningen, ik wacht allicht dit keer wel tot er een goeie A.I intergratie komt, ik wil een slimme watch die mijn gegevens kan vertalen in coaching, data planner etc.

Siri is al jaren tergent slecht en verre van bruikbaar. Mijn Ultra experience is bijna exact dezelfde als mijn AW 4. En dat is niet genoeg meer voor mij om er weer 800 euro aan uit te geven, ik heb mijn steentje bijgedragen aan de ontwikkeling van de AW, nu mag het wel eens tijd worden voor een echte smartwatch.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.