No Man's Sky Echoes-update voegt nieuw ras en verbeterde ruimtegevechten toe

Hello Games heeft de grote Echoes-update voor No Man's Sky uitgebracht. Update 4.4 introduceert voor het eerst sinds de release van de game in 2016 een nieuw ras. Ook is het ruimtegevechtensysteem uitgediept en is er een nieuwe verhaallijn aan de game toegevoegd.

De Echoes-update diept het bestaande ruimtegevechtsysteem op verschillende manieren verder uit. Zo kunnen spelers voortaan extra energie sturen naar hun motor, wapens of schildgenerator voor meer controle over het ruimteschip. Freighters hebben met de update individueel verwoestbare modules gekregen, zodat een speler systematischer een dergelijk schip kan uitschakelen. Verder zijn Capital-schepen voortaan volledig te verwoesten, waarmee spelers extra grondstoffen kunnen verdienen. Dreadnoughts van de nieuwe Outlaw-factie bevatten een trench run-mechaniek die vermoedelijk is geïnspireerd door de gelijknamige scènes uit verschillende Star Wars-films.

Verder introduceert de update het Autophage-ras, een robotlevensvorm die telt als factie. De Autophages hebben een eigen taal die de speler kan leren. Spelers kunnen verschillende cosmetische items en nieuwe tech van het ras krijgen, waaronder vernieuwde Exosuit-upgrades. Tot slot voegt Hello Games de mogelijkheid toe om Multi-Tools te recyclen. Tot dusver konden spelers niet van dit gereedschap afkomen.

De update is nu beschikbaar voor alle versies van No Man's Sky. De game is beschikbaar voor de PlayStation 4 en 5, Xbox One, Series X en S, Nintendo Switch en op de pc via onder meer Steam en de Xbox Game Pass.

No Man's Sky EchoesNo Man's Sky EchoesNo Man's Sky EchoesNo Man's Sky EchoesNo Man's Sky EchoesNo Man's Sky Echoes

Door Yannick Spinner

Redacteur

24-08-2023 • 17:52

56

Reacties (56)

Sorteer op:

Weergave:

Nooit gedacht dat na de initiële blunder van NMS, dat ze na 7 jaar nogsteeds updates eruit aan het pompen zijn

[Reactie gewijzigd door Derekboy2000 op 23 juli 2024 10:43]

Ik de k er hetzelfde over.
Het feit dat ik de game ooit voor €15 in een sale gekocht heb op steam, de game was toen al 3 jaar oud.
Maar voor die €15 krijg ik nog steeds updates voor dat spel, iets wat ik niet eerder bij tegen gekomen bij games.

En dan bedoel ik vooral games waarbij je slechts eenmalig iets koopt, er zijn nog wel andere games die nog langer onderhouden worden. Maar die hebben dlc, expensions of ene subscription model.
Minecraft, 12 jaar(?) geleden voor 5 euro gekocht en nog steeds updates.
Gedeeltelijk waar, Minecraft is inmiddels ook een behoorlijke marktplaats van Skins geworden.

Maar ook dat spel heb ik inderdaad voor €5 gekocht, zo zijn er vast nog wel meer voorbeelden.
Maar het zijn eerder uitzonderingen dan vaste regels met dit soort games.
Warcraft 3 maarja die werd er niet beter op. haha
Het spel wat ik toendertijd heb gekocht heeft als enige extra aankopen een Realms server.
Wel hebben ze een tweede spel met eenzelfde naam uitgebracht voor andere platforms.
whoops, kleine typo is er doorheen geslipt
Als ik deze game nog nooit heb gespeeld, is het anno 2023 dan nog de moeite waard?
Ik ben het dit jaar beginnen spelen, hoe voelt zeker niet oubollig of gedateerd aan maar het moet wel je ding wat zijn want anders gaat het snel vervelen. Na een uur of 40 had ik het wel gehad met al die resources verzamelen, sindsdien niet meer aangeraakt.
Kan je allemaal instellen. Gewoon een andere mode kiezen, of een custom mode maken.

https://nomanssky.fandom.com/wiki/Game_mode
Dat had ik ook. Dat grinden doet voor mij de das om.

Dat en ik wordt misselijk van dat menu dat constant heen en weer beweegt, zonder dat dit uit te zetten is (was?)
Het type spel moet je liggen. Het is een grote sandbox zonder dat je aan het handje gehouden wordt. Maar anno 2023 zeer goed speelbaar.
No Man Sky is voor mij echt een game die mij echt een reset geeft. Laatste keer dat ik 'gespeeld' heb ik bijna een jaar geleden en ik heb denk ik een weekend niets anders gedaan dan van stelsel naar stelsel vliegen. Eigenlijk dus niets gedaan behalve met wat NPC praten in de Starbase, hier en daar een basis gemaakt i.v.m. resources en weer doorgevlogen op zoek naar volgende S-grade ship.
Naar mijn mening absoluut de moeite waard, mits je van het genre houdt natuurlijk. Het is voor mij een game welke ik soms even een tijdje laat liggen, maar dan weer terugkom voor een update zoals bijvoorbeeld deze.
No man’s sky, een hoop features Maar eigenlijk iets teveel, het is overweldigend geworden.
Ook de bugs tellen op, vooral met basis bouwen en npc’s (als dat nog een ding is) er voor zoeken en dat eigenlijk verplicht moeten doen steeds.. en ik zeg steeds want met oude saves verder gaan kan soms maar meestal kan je beter opnieuw beginnen door alle onderliggende veranderingen bij iedere grote patch.
Ja ik dacht 4 uur geleden om na 2 jaar weer te spelen, komen ze met deze update aan en kan ik opnieuw beginnen...
Bij elke update krijgt de planeet waar mijn huidige base op staat hele rare velle glitched kleuren..
Ze voegen veel toe maar in de basis is het vooral veel grind en inventory management. De laatste keer dat ik de game probeerde hadden ze net settlements toegevoegd en moest ik ineens uren wachten om verder te kunnen. Was ik snel weer klaar mee.
Sommige quests schijnen zelfs wachttijden van 24 uur te hebben.
Misschien tijd om de ontwikkelingen af te ronden en te werken aan NMS 2 (of iets anders)? Ik waardeer het dat ze zo lang updates blijven geven, maar op een gegeven moment zou ik iets nieuws beginnen.
Kan mij voorstellen dat er al een (klein) team binnen Hello Games zich bezig houdt met een nieuwe game.
Op naar de volgende PREORDER hypetrain
Jorgen Moderator Beeld & Geluid 24 augustus 2023 21:12
Voor een spel waar zulke hoge verwachtingen van waren - en dat gigantisch flopte - hebben ze toch wel erg hard hun best gedaan om er alsnog iets moois van te maken.
Hun best gedaan zeker, maar helaas is dat niet echt gelukt. Spel is een grote zooi aan systemen en mechanics die weinig synergy hebben en allemaal half af voelen. Daarnaast heb je na een handjevol planeten bezocht te hebben alles wel zo ongeveer gezien (en er is sowieso weinig interessants te doen op een planeet). Erg jammer.
Jorgen Moderator Beeld & Geluid @lilmonkey24 augustus 2023 21:54
O dat is dan weer jammer! Ik had in verschillende reviews gelezen dat het inmiddels een volwaardige goede game was die de beloftes eindelijk inloste.
Hier was ik op aan het wachten. Eindelijk!

FOVEATED RENDERING FOR PSVR2

Utilising eye-tracking technology, this advanced rendering technique boosts resolution and detail at the centre of your vision, sharpening and beautifying the things you focus on
Oh gatver! Dat werkt altijd zo slecht dat het lelijk wordt. (de lag tussen waar je kijkt en wanneer het scherp wordt)

Dit soort technieken; eerst zien dan geloven.
Dan heb je duidelijk de techniek niet gezien, aangezien het perfect werkt bij de PSVR2. Je merkt er totaal niks van en er zit geen lag tussen.
Linus was anders overdonderd door hoe goed het werkte het noemde het zelfs een gamechanger.
ik heb begin gespeeld... maar ik val hele tijd in slaap..

Heeft iemand nog iets van advice? wat ik moet gaan doen
Ik had hetzelfde. Ik ben echt een ontzettende ouderwetse gamenerd, en niet vies van grinden, maar ik had na het voltooien van de eerste planeet echt totaal geen voldoening. Vooral zo iets van... Pff... Weer minutenlang achter dat pijltje aanlopen op de horizon waarop staat '863m' totdat je het op nul hebt, en dan de gehighlighte stengeltjes linksklikken met je zuigpistooltje oid. En dan het volgende groepje, en het volgende. En dan '473m' lopen naar de andere resource. En dan weer 1132m teruglopen naar je schip en op ok next yes build drukken, en dan weer op pad. Ik vond het weinig voldoening geven, nog minder dan steentjes matchen in een match3 oid :)
Je kan dat oplossen door er naartoe te vliegen of met exocrafts werken. Als je iets meer explored dan de quests doet heb je dit inderdaad voor, dan word het een loop simulator. Ook even alle plantjes farmen in je fregate en een miner voorzien voor elke soort resource.
Meer slapen, minder gamen.
Als je het saai vindt zou Starfield wel iets voor je kunnen zijn. Natuurlijk de reviews even afwachten (never pre-order), maar als het Skyrim/Fallout in space is vind ik het al prima.

(mits er geen game-breaking bugs zijn)
Jah, heb hem ook gepreorderd!,,

Weet ook goede is..Everspace 2!.


Hoe groter de game is des te meer kans voor bugs
Dat is niet te voorkomen, maar laten we het hopen dat het niet zo erg is als Skyrim en Fallout

[Reactie gewijzigd door darkempire op 23 juli 2024 10:43]

Als Skyrim 6 of Starfield lijken op Skyrim/Fallout laat ik het links liggen, mag wel wat vernieuwing in zitten.
Fallout 4 vond ik al te oudbollig.
Ze blijven maar met updates komen. Benieuwd hoeveel Starfield van de playerbase van NMS af gaat snoepen.
Ik ben vooral benieuwd naar de verschillen tussen NMS en Starfield. Heb NMS helemaal uitgespeeld, maar zoals hiervoor ook al werd gezegd: end game is het toch vooral grinden en inventory management. De lol van verkennen is er dan wel af, alle soorten planeten heb je op gegeven moment wel gezien.
LOL. het kan niet slechter worden dan de launch van No Mans Sky. Starfield lijkt echter een hit te gaan worden.
Het is Bethesda dus bug-infested en zo kleinschalig dat er van een vergelijk geen sprake is. Random space shooter #274737 ….
Klinkt eerder als een salty Playstyation owner dan als een goed argument.
Nou ja, om eerlijk te zijn leek nms ook een hit te worden. Dus die vlieger gaat niet op, op dat punt.

Het is ook zeker zo dat het track-record van Bethesda games wat bugs betreft ook niet geweldig is.

Het enige grote verschil is dat ik denk dat de gepresenteerde features er waarschijnlijk wél in zullen zitten en speelbaar zijn, daar waar het bij nms bij de launch niet het geval was.
Die vlieger gaat nooit op is de ervaring. Als zelfs CDPR een dergelijke fuckup kan maken dan kan Rockstar dat b.v. ook met GTA6. Daarom pre-order ik zelden digitale content. In dit specifieke geval zijn er nogal wat huilerige PS5 bezitters die ook graag een nieuw Bethesda spelletje zouden willen spelen op het internet te vinden. Iets wat nog veel vermakelijker zal zijn bij "The Elder Scrolls 6".

"Het is toch buggy want Bethesda", het is een "kleine wereld"
Klinkt allemaal als bagatelliseren bij een mentale tegenslag, iets wat we allemaal doen.

Bugs zullen er zeker in zitten, die zullen gepatched worden. Kleiner is niet minder goed, ik prefereer een paar zonnestelsels met meer unieke realistische planeten incl gas giants, een stad en meer handgemaakte unieke content en landmarks dan een eindeloos automatisch gegenereerd universum waarin alle planeten op elkaar lijken en leven hebben.
Ik snap je redenering, maar ik ben ook nog wel huiverig over Starfield. Fallout 4 viel me uiteindelijk ook behoorlijk tegen. Maar Bethesda heeft me nooit echt aangesproken. En het is raar dat ze ook op Series X 30 fps gaan doen, maar gelukkig komt het meteen op PC voor wie meer fps wilt.

Maar eigenlijk maakt het allemaal niet uit. Starfield komt op de Game Pass (lijkt me) en dan kun je het voor heel weinig proberen op Xbox en (hopelijk) PC. Dat is wel echt een enorm voordeel van dat ze Xbox first party (zijn ge-)worden.
Ik snap je redenering, maar ik ben ook nog wel huiverig over Starfield. Fallout 4 viel me uiteindelijk ook behoorlijk tegen
Dat is persoonlijk. Ik heb me behoorlijk vermaakt met Fallout 4, helemaal met de VR versie en een zooi mods.
Maar eigenlijk maakt het allemaal niet uit. Starfield komt op de Game Pass (lijkt me) en dan kun je het voor heel weinig proberen op Xbox en (hopelijk) PC.
Alle MS games zijn dag 1 speelbaar op gamepass PC. Sterker nog, met gamepass is de digital deluxe edition €31,49 en speelbaar op 1 september vs 6 september en €99 voor de digital deluxe edition op Steam.

Ga er maar van uit dat er genoeg reviews en gameplay van reguliere gebruikers te vinden zal zijn op youtube een week voor de eigenlijke release. Dit klinkt niet als iets wat een developer met een slechte game vol bugs zou doen. Maar goed, je weet het nooit. We gaan het meemaken volgende week vrijdag.

[Reactie gewijzigd door nullbyte op 23 juli 2024 10:43]

Cyberpunk had nog een veel slechtere launch.
Er zijn betere (voetbal) games dan Fifa, maar Fifa heeft de naam en dus het marktaandeel. Hetzelfde geld voor Starfield, de naam, de publisher, de hype. NMS zit nog steeds met diens slechte reputatie omdat ze overpromised hebben voor JAREN, dat is nu anders, maar dat is nog steeds de reputatie...
Wat gaaf dat jij starfield al heb kunnen spelen en dat je ons je ervaring deeld.
Op Reddit waren wat topics van anonieme reviewers, geheel tegen NDA in. Hoewel niet verifieerbaar, was de conclusie dat we moesten opmaken voor een traditionele Bethesda launch. Oftewel bugs, heel veel bugs. Kan ook evengoed trollers geweest zijn, ik kijk wel even eerst de kat uit de boom 😉
Als je daar staat weet je dat het veel meer dan een space shooter is. Qua grootsheid zal het idd een wannabe-NMS zijn (ze lijken deels de procedural generation i.c.m. mining ervan 'geleend' te hebben), maar het bevat des Bethesdas veel meer RPG-componenten incl. verhaallijn, voice acting, handgemaakte settings, bugs, humor, etc.

De launch van NMS was overigens ook niet om over naar huis te schrijven. Wat een oppervlakkig spel was dat in het begin.
...maar het bevat des Bethesdas veel meer RPG-componenten incl. verhaallijn, voice acting, handgemaakte settings, bugs, humor, etc.
Dit is de reden waarom MS ze heeft overgenomen, de hele "It's a feature, not a bug!" filosofie van beide klikte perfect... ;)
En dan is dat je onderbouwing van een game.
Elke keer als ik NMS oppak na X aantal maanden / jaar dan start ik weer opnieuw omdat mijn inventory zo vol is en ik geen idee meer heb wat waarvoor was.

Ook de tig events en unlockables geven mij enorme keuze stres en verlies van focus.

(Starfield neem ik wel met maandje game pass en speel hem uit in diezelfde maand.)
In dit spel heb ik wat grotere schepen nodig die in orbit kunnen vliegen. Waarom zou je jezelf opsluiten in een eenpersoons voertuig met alleen een stoel? Een klasse tussen fighter en freighter?
Even iets meer bewegingsruimte en een automatische piloot zou wel lekker zijn voor de immersie.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.