No Man's Sky krijgt optie bouwen grote ruimteschepen met begaanbaar interieur

No Man's Sky-maker Hello Games kondigt de Voyager-update 6.0 aan. In de contentupdate wordt een bouwfunctie van ruimteschepen geïntroduceerd. Deze Corvette-klasse schepen zijn volledig door de speler samen te stellen. De update is nu beschikbaar.

No Man's Sky Voyager-update
Het bouwsysteem

Voor de Voyager-update introduceert Hello Games naar eigen zeggen 'honderden schipmodules' die door de speler samengesteld kunnen worden tot een Corvette-ruimteschip. Er zijn onder meer varianten van leefmodules, rompen, vleugels, motoren, wapens en verbindingsstukken beschikbaar.

Modules hebben daarnaast ook invloed op bijvoorbeeld hoe het ruimteschip vliegt, hoeveel schade het kan doen en hoever het kan vliegen met de hyperdrive. Corvette-klasse schepen zijn ook in een multiplayersessie te gebruiken. Naast het schipbouwsysteem introduceert de Voyager-update ook de mogelijkheid om in de ruimte uit een Corvette of Freighter te stappen en eventueel te skydiven.

Het interieur van een Corvette is, naast enkele cosmetische opties, niet aanpasbaar; het interieur is afhankelijk van de gebruikte modules. Wel zijn er bepaalde modules, waaronder leefruimtemodules en cockpits, die in drie soorten beschikbaar zijn: Titan, Thunderbird en Ambassador. Deze stijlsoorten zijn volgens de ontwikkelaar gebaseerd op bekende sciencefictionontwerpstijlen: industrieel, ruw en rommelig, en retrofuturistisch uit de jaren '70.

Tot dusver was het niet mogelijk om in No Man's Sky volledige ruimteschepen te bouwen. Persoonlijke ruimteschepen konden al wel samengesteld worden uit verschillende 'sets' onderdelen, maar de speler had bijvoorbeeld geen controle over het aantal modules of waar deze werden geplaatst. Ook was het al mogelijk om een vooraf bepaald, afgezonderd gedeelte van de grote Freighters met functionele modules in te richten.

No Man's Sky Voyager-updateNo Man's Sky Voyager-updateNo Man's Sky Voyager-updateNo Man's Sky Voyager-updateNo Man's Sky Voyager-updateNo Man's Sky Voyager-update

Door Yannick Spinner

Redacteur

27-08-2025 • 19:13

78

Submitter: thomasvan12345

Reacties (75)

Sorteer op:

Weergave:

Kan je nu ook in elkaars schip meereizen als passagier? ( coop/online )
Jazeker! Vrienden kunnen in jouw schip meereizen (en jij in die van hen) terwijl de corvette zelf op autopiloot naar de bestemming reist. Je kunt een groep vormen met 3 anderen en samen het spel spelen :) Dat is een online functie.

Daarnaast kun je zowel tussen planeten in als boven een planeet zelf de achterklep openen en ruimtewandelen of skydiven (inclusief "skydive animatie"), met je vrienden!
Woah dat is echt geweldig!!! Thx voor de info
Zeer interessant want het is mijn favoriet element in Starfield en ik heb No Mans Sky iets 40 uur gespeeld maar na een gegeven moment was ik klaar met de saaie combat en is dat al verbeterd ? een mix van shooting en melee of zo iets of gaat het komen ? NMS blijft een bijzonder verhaal van de beloftes en de lancering maar uiteindelijk wordt het toch iets wat de ontwikkelaars bedoelden en er lijkt geen einde te komen aan de updates ^^
Het is al jaren meer dan ooit beloofd en ze hebben nooit gevraagd om de portemonnee weer te trekken. Ik ben er erg onder de indruk van.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 27 augustus 2025 20:21]

De standaard updates of bedoel je combat updates ? ik zou graag het spel weer spelen met een geweer en een bijl en ja No Mans Sky blijft bijzonder door al die updates en dat hun niet extra vragen voor die extra ondersteuning dat is ook een teken dat het spel en het bedrijf nog gezond zijn door speler activiteiten No Man's Sky Steam Charts · SteamDB en verkoop van DLC zal ook wel goed zijn en meer ontwikkelaars zouden het zo moeten doen dan alleen een spel lanceren en na wat updates direct met volgende verder..
Oh zijn er nu wel betaalde updates of addons dan? Niet gezien.

Maar ze hebben de crisis in het begin ruimschoots goed gemaakt vind ik, als ze nu wat geld vragen zou me dat niet tegen de borst stoten. Ik ben sowieso verbaasd dat ze er zo lang aan hebben gewerkt zonder betaalde DLC.
Um.. nee blijkbaar geen DLC Save 60% on No Man's Sky on Steam dus het basis spel kopen en voor de rest was alle content tot nu toe KOSTELOOS allemachtig zeg dat is heel bijzonder vandaag de dag..
Dat komt ook puur enkel omdat ze full damage control gegaan zijn toen de game uitkwam. Al moet ik zeggen dat ik ze nu wel weer zou vertrouwen met hun nieuwe game.

Ik zal alleen geen pre-order plaatsen en ik hoop ook dat ze niet meedoen aan de pre-order exclusive hyped items/skins.

Al verwacht ik dat ze wel gewoon een game uitbrengen zoals ze nu doen.
Ja ik had destijds het verhaal gehoord en jaren later toen NMS in de aanbieding voor 20€ gehaald omdat de community na veel kritiek op de lancering meer positief werdt en heb wel iets van 40 uur plezier gehad en was nu weer een paar uur bezig geweest om een mooie planeet met een meer of zee en bossen te vinden.

Om in Creator mode een stukje paradijs te maken als Base maar na een tiental planeten geladen te hebben en een tiental minuten rondvliegen tot nu toe niets gevonden en ik zal eens op Youtube kijken naar een specifieke planeet met water en bossen of zijn de planeten zo groot dat je met een 10 minuten vliegen een fractie van de planeet gezien hebt en dus water en bossen overgeslagen heb ?

Op reviews wachten is altijd een verstandig besluit want de meeste spellen krijgen na de lancering tientallen aan GB's aan patches per week voor soms maanden lang en er waren wel studio's die uitstekend werk leverden maar zelfs hun maken soms fouten of leveren gehaast werk vanwege druk van de uitgever.. No Mans Sky is al jaren bezig maar uiteindelijk is het uitstekend geslaagd ^^

Er komen prachtige spellen aan en ik heb ook veel zin in Light No Fire, Under a Rock, Enshrouded enz. maar toch even een paar dagen geduld en reviews afwachten en met pech een week of een maand wachten want irriteren aan slechte gameplay is zonde van de tijd en geld ook als je interesse in een spel hebt en de studio steunen wilt.
Ik heb zelf een kleine 200 uur in NMS zitten. Sinds de Endurance-update, waarbij je je eigen freighter kreeg, werd het gelukkig iets makkelijker om planeten te scannen. Met een scanner room op je freighter kun je meteen alle planeten in je zonnestelsel checken zodra je een warpdrive heb, zonder dat je ernaartoe hoeft te vliegen. Je ziet dan meteen de naam en het type planeet (lush, paradise, radioactive, enz.).

Toch kan het nog steeds uren duren voor je een planeet vindt die je écht leuk vindt, en dan blijf je gewoon doorwarpen tot je iets hebt. Als je het enkel met je ruimteschip doet, kost het natuurlijk nog veel meer tijd.

Een jaar geleden hebben ze de planeten een grote update/overhaul gegeven, en sindsdien is mijn favoriete lush/paradise planeet helemaal veranderd… Nu is die saai en volledig paars geworden. Sindsdien ben ik eigenlijk niet meer ingelogd, want ik zie het niet zitten om wéér uren te zoeken naar een planeet die ik leuk vind. 😅
Dank voor de info en ja ik was bezig om informatie te vinden naar specifieke planeten en ook algemene tips om het scan systeem beter te gebruiken maar de NMS community heeft dat ook al gedaan We now have a NEW Capital Planet! - No Man’s Sky - YouTube

Vooral de laatste twee zien er interessant uit en waren precies wat ik zocht met blauw water en lucht en veel groen en het is misschien saai maar ook met Starfield was met een Restoration mod de Aarde de mooiste planeet.

Het is misschien vreemd maar ook met ruimte exploratie spellen blijven spelers naar iets bekend zoeken ^^ dus wij laten wij weer gaan Exploreren!

[Reactie gewijzigd door Tri Force op 29 augustus 2025 01:20]

Vind je? Er mist nog steeds diepgang naar mijn mening.
Ja, ze hebben bassisen en freighters toegevoegd. Maar de core gameplay is nog behoorlijk kaal en de planeten weinig interessant. Naar mijn mening is er niet veel veranderd.
Ik stel voor punten en komma's te gebruiken bij het schrijven.
larie, interieurs is nooit beloofd. Het is wel een paar keer genoemd dat HG eraan werkte.
Het is tijdens de kickstarter beloofd. https://www.reddit.com/r/...d_braben_said_about_ship/

Ik vond het in het begin een prima spel maar sinds ze VR niet meer ondersteunen met Odyssey ben ik afgehaakt. Bovendien wordt er sowieso niks meer aan gedaan. Heel jammer. Ik ben nogal gedesillusioneerd over elite hoewel ik er veel tijd in heb zitten. Het begon goed maar het is helemaal afgegleden en ze luisteren ook niet meer naar de community.

In tegenstelling daartoe is NMS juist heel goed bezig. Begon erg rampzalig maar ze hebben alles goedgemaakt en veel meer. En ze blijven maar doorgaan. Frontier is meer bezig met hun dinos en rollercoaster spulletjes.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 28 augustus 2025 00:16]

VR wordt toch nog steeds ondersteund?

Op steam staat dit er gewoon nog bij.
Ja maar in de nieuwste expansion niet meer.

Je ziet dan een 2D virtuele monitor helaas. In je schip heb je nog wel VR maar niet in de gebieden waar je rond kan lopen.

Ze noemen dit "VR ondersteuning" maar het is natuurlijk van de gekken.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 28 augustus 2025 09:29]

Ja maar in de nieuwste expansion niet meer.

Je ziet dan een 2D virtuele monitor helaas. In je schip heb je nog wel VR maar niet in de gebieden waar je rond kan lopen.

Ze noemen dit "VR ondersteuning" maar het is natuurlijk van de gekken.
Serieus? Dan stop ik direct met spelen. Speel het spel enkel in VR. Jammer zeg.
Heb je Odyssey niet gespeeld dan? Het is al zo sinds die uitkwam een jaar of twee geleden (of is het al langer?)

PS: Ik heb het hier over Elite Dangerous, niet No Man's Sky! Misschien is dat het misverstand.

No Man's Sky heeft gewoon volledige VR ondersteuning <3

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 28 augustus 2025 10:02]

Dan mag je ook je berichten wat eerder corrigeren ;)
Je maakt het er ook niet makkelijk op de thread te volgen met al je edits, en het random over hele andere games beginnen te hebben.

Maarja, dat is ook niet zo gek want Mario is goed in springen.
Ah, vandaar, vond het al vreemd. Ik dacht al dat het mss aan de versie zou liggen. Ik speel op de PSVR2, en had geen idee hoe de uitbreidingen heette.

Dank voor de opheldering.
Froentier heeft inderdaad aangegeven dat ze interieurs in Elite wilden maken, maar ik heb ook nog nooit gehoord dat HelloGames interieurs in NMS zou zetten.
Oh sorry ik dacht dat @peschinl het over mijn opmerking over Elite had, dat die interieurs nooit gekomen zijn.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 28 augustus 2025 09:48]

Zelfs een upgrade voor de Switch 2 is gratis, wat tevens echt een gigantisch verschil maakt, en de game echt top er uit ziet en draait op de Switch 2. Door die upgrade heb ik een tijdje terug ook het spel gekocht, en al moet ik er nog meer tijd insteken, is die veel en veel beter dan toen ik het ooit speelde (geloof ik via gamepass)
NMS is een space exploration game. Waar jij naar opzoek bent zijn leuke extras maar hoeven van mij part niet in een Space Exploration terug komen.
OK maar extra keuze om meer spelers te bereiken is toch beter dan een specifieke speler te hebben ? ik heb het standaard spel gekocht voor iets van 20€ en geen idee hoeveel DLC er is maar met een combat update zou ik tenminste die DLC erbij kopen en wie weet hoeveel andere spelers..
Wie weet dat het ooit nog gaat komen. Momenteel heeft NMS zoveel dlcs gratis weggegeven. Daar had EA inmiddels al honderden euros voor kunnen vragen. Laten we dankbaar zijn en afwachten wat de volgende update behelst. Misschien een update op combat system?
Sommige uitgevers vragen nog steeds honderden € om spellen van 15 jaar terug compleet te krijgen met alle DLC in plaats van dat er één pack aangeboden wordt voor 20€ kun je tientallen kopen van 5€ tot 10€ en ja ik vind het beleid van Hello Games bijzonder en heb daar waardering voor en hopelijk komt er wel een combat update..

Hun zijn ook bezig met Light No Fire on Steam met exploratie en combat dus misschien komen die combat updates juist niet om de spelers te verdelen op twee spellen en niet dat het ene spel het andere gaat opeten.
Er zijn geen DLC's, Alles wat ooit announced is heb jij nu ook.
Inderdaad en daar wordt dankbaar gebruik van gemaakt en kun je ook zien in de actieve gebruikers na bijna 10 jaar zijn er door de week nog steeds iets van 10K spelers en in het weekend omstreeks 20K en 30K en nu weer 40K maar dat zal ook wel komen door het nieuws en de updates dus het is een gezonde Symbiose ^^

Hello Games investeert in het spel en spelers investeren weer in het spel en dat zouden ontwikkelaars meer moeten doen dan elke 5 jaar een nieuw spel maken ik denk dat op die manier van ontwikkeling er minder onkosten zijn en dus spel ontwikkeling meer rendabel is dan elke keer weer opnieuw een spel te maken en ook het risico dat een spel niet in de smaak valt en dus niet verkoopt..

Hello Games lijkt meer bezig te zijn om met No Mans Sky het vertouwen in hun als ontwikkelaar op te bouwen en daarom zijn hun ook de uitgever van hunzelf om controle te houden en te waarborgen en op lange termijn zullen hun wel de vruchten plukken en Light No Fire zal heel populair worden denk ik net als NMS en ja op een gegeven moment kun je weleens extra geld vragen en dan geven spelers het ook graag.
Ik heb genoeg uur in Starfield zitten, en ook een paar in NMS.
Maar ik heb NMS pas gespeeld na Starfield, en ik moet zeggen ..het hele schip bouw systeem zelf bevalt mij niet in NMS. Buiten Mods om.
Heb je het dan over het oude ship bouw systeem, of het nieuwe systeem waar dit nieuwsartikel over gaat en pas sinds gisteren beschibaar is?
Het oude, het nieuwe ..klinkt alsof het niet veel veranderd maar dat er meer mogelijk wordt binnen het oude.
Totaal anders, je kan een ruimteschip opbouwen met max 100 modules, je kan ook binnen je ruimteschip rondlopen etc etc. Totaal niet vergelijkbaar.
Aan de ene kant zijn mods mooi en ik was zeer verrast toen Bethesda officieel mods ging ondersteunen en met Skyrim en Fallout was het prachtig en ook wel met Starfield maar het blijft een bedrijf en zowel de mod community als de spelers hebben er onder te lijden met Creations.. nog geen ervaring met NMS mod community maar dat zal wel via Steam of via Nexus gaan en ik heb geen PC maar als SteamOS naar PC komt dan gaat de XB weg.
dat had ik ook, in plaats van Starfieldafmaken ging ik helemaal los op schepen bouwen
Het is ook prachtig om schepen te bouwen en met mods kun je ook het interieur veranderen maar het ideale schip bestaat niet dus ik maak altijd één 6 persoons supersonische Search & Destroy schip met een Armstrong cockpit die ook voor exploratie gebruikt wordt en één gigantische schip met een Cabot cockpit en een eigen interieur flora en fauna en waar iedereen kan relaxen ^^

Ben momenteel nog bezig om eerst een mooie planeet te vinden in NMS als basis en dan verkennen en materiaal verzamelen en dan met bouwen van een schip bezig en ja aan de ene kant zijn Starfield en No Mans Sky wel te vergelijken maar ik ben meer relaxed met NMS om met exploratie bezig te zijn en met Starfield is er meer stress en drukte door quests en slechte prestaties en zelfs met mods mankeert er nog van alles aan SF..
Echt insane hoe ze het voor elkaar krijgen om deze game zo lang te blijven doorontwikkelen zonder extra kosten in principe. Denk dat dit vooral veel toevoegt door hun werk aan de volgende game waar ze mee bezig zijn. Schijnt dat ze systemen enzo bouwen voor die game en dan hierin ook gebruiken of andersom. weet de details niet meer precies.

Hoe deze game als flop begon zeg is echt eigenlijk ongekend om zo het tij te keren.
Het spel begon inderdaad niet al te best, daar zijn hele documentaires over te vinden op YT (bijvoorbeeld: YouTube: The Engoodening of No Man's Sky).

Desondanks heeft het uiteindelijk zoveel geld in het laatje gebracht dat de studio het zich kan veroorloven om naar hartenlust updates te blijven maken en gratis aan te bieden. Voor zover ik begrijp, willen ze dat blijven doen zolang de studio bestaat.

Het toont karakter, het nemen van verantwoordelijkheid, beloftes uiteindelijk nakomen en vooral passie voor het spel dat ze zelf hebben gemaakt. Dát is iets waar velen in de "gaming industrie" nog veel van kunnen leren.
Nou eigenlijk niet. Cod is blijf bij bewezen formule en sequel is dan eigelijk een triple A routine productie.

Dat maakt planning zeer strak. Met ook door ontwikkelde game engine en asset pipelines.

De space sandbox met zware procedural features is geen routine productie omdat genre niche is. En je dus met research prototyping feasability en planning moeilijk is. Maar omdat budget gebonden bent de tijd op is en wat je dan kan opleveren niet voledige visie is. Of dat blijk dat opgeleverde sub deel te karig is . En dat snel volgt dat gamer er gauw zat vinden.

Ik ben dit gewent met de Egosoft X series. Low budget geen tijd maar toch grotere visie en poging om meeste in productie tijd te persen waardoor je een te vroeg on af gedrocht krijg. Wat naar dozijn patches pas af voelt.

Elite dangerous zelfde crowed funded 2mil met voorgaande skunk works. Is te weinig om rijke featured game op te leveren.

wat ook belangrijk is dat deze producties minder op snel andere sequel maar langer game door ontwikkelen.

Dat vind ik zelf belangrijker. Je visie kan vele dozijn aan features hebben maar MVP kan daarvan fractie hebben maar als je kan opleveren in 1.0 tot 7.8.1 dan wordt de game rijker en barebone feature zullen na 4 iteratie meer af en polished zijn. Als de game blijft verkopen kan dat genoeg zijn op core dev studio rendabel to houden. Maar dat zal dan ook kleinere studio zijn. Grotere hebben betaalde DLC nodig als meeste content door artist gemaakt wordt ipv zwaar procedureel.
Om eerlijk te zijn, ik snap geen snars van je comment. Misschien is het nog te vroeg en moet ik mijn koffie nog opdrinken maar wat heeft dit exact te maken me wat Ricmaniac zegt?

[Reactie gewijzigd door RoamingZombie op 28 augustus 2025 09:19]

Ik dacht dat het aan mijn lag.
Het zijn allemaal woorden die ik ken maar in een dusdanige volgorde dat ik er totaal niks van begrijp..
En Laced Records heeft een nieuwe vinyl uitgave aangekondigd met de nieuwe muziek, voor de liefhebbers
Lekker! Nog steeds van 65daysofstatic hoop ik?

EDIT: yep!

[Reactie gewijzigd door stuiterveer op 28 augustus 2025 11:14]

Je ziet aan hoe lang ze blijven updaten en wat ze toevoegen, dat ze liefde voor dit spel hebben en luisteren naar input vanuit de spelers.

Ik heb het spel ongeveer 2 jaar terug gekocht en was onder de indruk van de hoeveelheid content die er al in zat en die ze hebben toegevoegd. Heb al een paar maanden niet gespeeld, maar dit soort updates zorgen er voor dat ik het toch weer ga spelen.
Same, ik ben laatst ook weer begonnen. Ik had de game vroeger al op de PS4 gekocht. (rond de tijd dat er ophef was) toen vond ik het al een leuk spel. Later toen ik het op steam kocht was heel het spel anders. er is nu zo veel te doen.

Na elke paar updates kom ik weer terug.
Ik had het spel een jaartje geleden gekocht.

Ik kwam op een paarse heuvelachtige glooiende planeet met wat flora en een witte toren waarvan ik de tekst van de npc's niet kon lezen.
Een eindje verderop werd exact hetzelfde gecreerd met deze toren.
De planeten aan de hemel waren enorm en irrealistisch alsof jupiter en andere op maanafstand waren.
Uiteindelijk zat ik tegen de twee uur aan en heb maar een refund aangevraagd om vervolgens eens te kijken naar subnautica.

Wat handwerk tegenover generatie trok mij toch wat meer.
Ondertussen moet Star Citzen nog uit de pre-alpha fase komen en sommige ladders zijn permanent kapot.

[Reactie gewijzigd door TrafalgarLaw op 27 augustus 2025 19:57]

Voor ladders is er dan ook nog niet genoeg gedoneerd.
Ze hebben anders wel meer geld binnen dan welke andere space game ooit. En het minste gepresteerd.
Hebben ze ooit gezegd dat ze de beste value for money game gingen bouwen dan?
Ik vind het - vanaf de zijlijn gezien - ook een monumentale geldput. Dat die game eigenlijk heel erg hard een producer nodig had die de kosten binnen de perken houdt is al jaren duidelijk, maar kennelijk zijn er nog genoeg mensen die er in geloven en geld blijven doneren.
Hebben ze ooit gezegd dat ze de beste value for money game gingen bouwen dan?
Das een mooie stropop.

Wel makkelijke verdediging voor bedrijven hoor. Als ze aangesproken worden op hun beloftes niet nakomen, gigantisch veel geld ophalen voor een wanprestatie, "Ja maar ze zeiden toch niet dat ze het beste ding ever voor de laagste prijs ever ging maken??????"
Ik neem aan dat de mensen die er geld in af blijven storten het niet zo'n wanprestatie vinden als jij.
Het is alsof er een nieuwe update uitkomt voor No Man's Sky elke keer als ik met mijn ogen knipper. Weer een fijne toevoeging!
Ik dacht gelijk 'Kan je dan ook je eigen Millennium Falcon bouwen?' en op 1:03 laten ze er gewoon een zien! :*)
Wow... Dit heeft Elite Dangerous ook ooit beloofd maar dat is een van de dingen waar ze met de pet naar gegooid hebben.
Daar ben ik als og backer nog steeds een beetje kwaad over. Die producer die op een stream zei dat ze het niet meer overwegen te doen omdat het "saai zou zijn". Diezelfde vent die de engineering en bioscanning grind/gameplay zo super interessant vond. Sindsdien niet meer gespeeld, want het liet wel zien waar hun prioriteiten liggen.

Ze hebben een groot deel van hun sound design team laten gaan, VR wordt in principe niet meer verder ontwikkeld, ze verkopen al een tijdje niet alleen meer skins in hun cash shop maar ook gewoon volledige schepen en de grindy gameplay blijft hetzelfde. Gas giants zie ik ook niet meer komen ondanks dat Braben die tech al in 2014 (!!!!!) heeft laten zien.

Sinds het debacle met F1 Manager zie ik Frontier niet meer echt iets productiefs met Elite doen :(

[Reactie gewijzigd door Khrome op 28 augustus 2025 13:01]

Ik kan nog steeds niet op aarde landen. dat irriteerd me
Ik vind het nog steeds jammer dat je niet door je schip kan lopen in Elite Dangerous. er zit zo veel potentie nog in deze game.
Hmm nog niet beschikbaar op switch 2 denk ik, althans laatste update is 5.75.


update blijkbaar is Nintendo altijd wat traag met update pushen vanuit devs.

[Reactie gewijzigd door sjepper op 27 augustus 2025 20:40]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.