Gerucht: Bose maakt drie nieuwe noisecancelling headphones waarvan een in-ear

Bose komt naar verluidt met drie nieuwe hoofdtelefoons: twee over-ear en een in-ear, allemaal met noisecancelling. Een releasedatum voor de producten is er op dit moment nog niet. Prijzen variëren van 350 tot 500 euro.

Het gaat om de over-ears genaamd QuietComfort Headphones en QuietComfort Ultra. Het onderscheid tussen de twee modellen wordt in ieder geval de geluidskwaliteit en de kwaliteit van de noisecancelling. Verdere informatie over een onderscheid in features is er in dit bericht in ieder geval niet. Het derde model betreft de QuietComfort Ultra Earbuds. Deze in-earheadphones moeten de QuietComfort Earbuds II opvolgen en zo'n beetje de helft lichter zijn dan dat model.

De Headphones moeten 400 euro kosten, de Headphones Ultra 500 euro en de Ultra Earbuds zouden uitkomen op 350 euro. Het gerucht is afkomstig van Dealabs, dat in het verleden bijvoorbeeld kwam met een goeddeels accuraat gerucht over de prijsstijging van de Nothing Phone (2).

Tot slot moeten de headphones beschikbaar komen in de kleuren zwart, wit en groen. De Ultra wordt wit of zwart. Van de Ultra Earbuds is niet bekend welke kleuren ze krijgen. Afbeeldingen heeft Dealabs niet, maar Twittergebruiker Kamila Wojciechowska kwam eerder dit jaar met een afbeelding van de QuietComfort Ultra. Die werd snel offline gehaald door middel van een takedownverzoek. Hij is echter gearchiveerd door de Wayback Machine.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

08-08-2023 • 10:52

117

Reacties (117)

117
117
36
3
0
68
Wijzig sortering
Weet iemand een goeie ANC headset met deftige mic die ook voor gaming gebruikt kan worden? Sony (bv. XM4) en huidige Bose modellen hebben goeie noise cancelling maar ik vind de microfoons echt verschrikkelijk slecht in vergelijking met die van mijn Corsair Virtuoso SE.. Heel spijtig dat de Bose QC35 ii Gaming nooit naar Europa is gekomen.
Korte versie, voor gaming wil je bedraad of een "radio" verbinding (oa Steelseries), BT is niet ideaal voor gaming.

Allereerst, latency is een ding met BT. Low latency BT bestaat, maar je adapter moet die codecs ondersteunen (er zijn er verschillende, zowel je headset als je adapter moeten dezelfde ondersteunen) . Het standaard SBC protocol is gewoon te traag.

Op zich is een boom mic in potentie beter dan een virtuele 3d mic, maar mijn ervaringen met deze klasse headsets is erg goed, ook zonder boom. Maar dat is met videoconference via een laptop of telefoon waarbij de codecs ondersteund wordt..

In mijn ervaring maakt je BT adapter nogal uit zodra er up en downstream audio moet worden verzorgd. Dat je bedrade virtuoso dan beter werkt is niet zo raar. Zeker als je een gamepc hebt met een losse adapter is het misschien niet de headset maar de adapter die het issue is (wat prima kan gaan als het alleen afspelen is), maar is het de bandbreedte (al dan niet vanwege de codecs zie hierboven). Daarnaast is CPU usage ook een mogelijk issue.

Een high end gaming headset heeft daarom meestal een boom en een touwtje of een radio dongle. Steelseries maakt imho mooie headsets, waaronder eentje met ANC.
Bose 700 heeft best een goed geluid, gebruik hem altijd voor calls…
Sony heeft met hun latere generaties de microfoon enorm verbeterd. Probleem is echter Windows en hoe bluetooth gebruikt wordt. Wanneer ingaande en uitgaande audio gecombineerd wordt kan om de een of andere reden de audiokwaliteit niet hoog gehouden worden.

Dus als het draadloos moet, moet je iets met een aparte dongle hebben. Je kan natuurlijk ook een ANC-koptelefoon nemen en een losse microfoonoplossing. Clipon of gewoon zo'n usb-ding voor je neus.
Jep, het is in mijn ervaring vooral een bandbreedte issue met bluetooth/codecs. Die 3d virtuele microfoons van deze klasse headsets werkt op zich prima.
Dit doet mij afvragen waarom deze capaciteit niet verbeterd kan worden via een heel andere aanpak. Desnoods twee antennes die je langs elkaar laat werken. Legacy-compatibiliteit-gerelateerde redenen?

Want als je alleen een microfoonopname maakt op Windows, dan klinkt zelfs de meest cheape set TWS zelfs beter dan die Teams-gecertificeerde headsets die tegelijkertijd in- en uitvoer moeten managen.
Dit doet mij afvragen waarom deze capaciteit niet verbeterd kan worden via een heel andere aanpak. Desnoods twee antennes die je langs elkaar laat werken. Legacy-compatibiliteit-gerelateerde redenen?
Dat, en dat alle fabrikanten graag hun eigen aangepaste versie van de standaard naar voren schuiven en verwachten dat alle anderen daar voor gaan betalen. Er is nog niemand het gelukt om de hele markt over te houden. Dus vallen we steeds weer terug op de basis van Bluetooth die wel universeel worden ondersteunt.
Nou... Microsoft zou dit toch moeten zijn? Zeker met een platform als Teams in handen en het feit dat ze zelfs een certificatie-label hebben zouden hier toch kansen moeten liggen. En eigenlijk is het gewoon nodig, want we weten allemaal dat het beter kan.

Maar goed, misschien praat ik gewoon te makkelijk. Ik heb hier zowel de Poly Voyager Free 60+ UC als de Jabra Evolve2 Buds liggen, die beiden een losse dongle gebruiken, maar de microfoon klinkt er niet beter van (en de audio blijft ook mono tijdens conference calls).

Het zijn dus vooral gameheadsets die gebruik maken van een losse dongle.
Nou... Microsoft zou dit toch moeten zijn? Zeker met een platform als Teams in handen en het feit dat ze zelfs een certificatie-label hebben zouden hier toch kansen moeten liggen. En eigenlijk is het gewoon nodig, want we weten allemaal dat het beter kan.
MS zou het kunnen maar ergens ben ik blij dat ze het niet doen, dat bedrijf is al zo groot en heeft veel te veel activiteiten. Als MS een nieuwe codec verplicht zou stellen dan zou de halve wereld ze aanklagen voor misbruik van hun monopoliepositie.
Maar goed, misschien praat ik gewoon te makkelijk. Ik heb hier zowel de Poly Voyager Free 60+ UC als de Jabra Evolve2 Buds liggen, die beiden een losse dongle gebruiken, maar de microfoon klinkt er niet beter van (en de audio blijft ook mono tijdens conference calls).
De Jabra Evolve2 dongle heb ik ook en dat is een bluetooth dongle. (De geluidskwaliteit van de Evolve2 in conferentiestand vind ik overigens erg tegenvallen in vergelijking met de ooncurrentie. Erg veel vervorming, clipping en vreemde compressieartifacts die pijn aan mijn oren doen. Bij de eerste Evolve was dat veel beter. Ik ga er van uit dat het een sofwareprobleem is want in audiostand merk ik er niks van.)
MS zou het kunnen maar ergens ben ik blij dat ze het niet doen, dat bedrijf is al zo groot en heeft veel te veel activiteiten. Als MS een nieuwe codec verplicht zou stellen dan zou de halve wereld ze aanklagen voor misbruik van hun monopoliepositie.
Het kan natuurlijk iets zijn waar ze als industrie-breed aan werken en vervolgens niet vastleggen aan patenten. MS profiteert er hoe dan ook van aangezien ze dat certificeringslabel kunnen upgraden en mensen reden hebben om Windows te blijven gebruiken. Hardware-ontwikkelen vs software-ondersteuning is een beetje kip ei, maar de aanzet komt meestal vanuit software waarvoor hardware ontwikkeld moet worden.
De Jabra Evolve2 dongle heb ik ook en dat is een bluetooth dongle. (De geluidskwaliteit van de Evolve2 in conferentiestand vind ik overigens erg tegenvallen in vergelijking met de ooncurrentie. Erg veel vervorming, clipping en vreemde compressieartifacts die pijn aan mijn oren doen. Bij de eerste Evolve was dat veel beter. Ik ga er van uit dat het een sofwareprobleem is want in audiostand merk ik er niks van.)
Ik heb het alleen in combinatie met de buds gebruikt en daar werken ze prima mee. Ook is het fijn dat je vanuit Windows je instellingen kan maken (maar dat kan alleen als je met een Jabra-headset werkt die die dongle ondersteunt). De inkomende geluidskwaliteit, ondanks dat het mono is, is veel beter. De microfoon is echter net zo matig.

Dat is overigens ook reden dat veel fabrikanten niet echt veel doen aan de kwaliteit van de microfoon van bluetooth-opties.
Wanneer ingaande en uitgaande audio gecombineerd wordt kan om de een of andere reden de audiokwaliteit niet hoog gehouden worden.
Het is inherent aan bluetooth. Dat heeft niet genoeg bandbreedte voor audio om ingaand en uitgaand te combineren. Er zijn fabrikanten die zelf aanpassingen hebben gedaan om het te verbeteren maar dat werkt typisch alleen met hun eigen apparaatuur. Standaard bluetooth klinkt altijd slecht als zowel wil opnemen als afspelen.
Eigenlijk kun je alle draadloze koptelefoons uitvlakken voor gaming. Ten eerste is er audio lag en ten tweede is het door een beperking van het Bluetooth protocol niet mogelijk om én goede geluidskwaliteit én goede microfoon kwaliteit te hebben.
er zijn voldoende draadloze headsets die het via wifi doen ipv bluetooth.
Wanneer het om gaming gaat is bij mij altijd alles bedraad, alles.
Zo dacht ik er vroeger ook over maar heb nu dus een draadloze headset en muis van Logitech (G Pro wireless). Beide werken prima voor WFH en gaming, ook competitive shooters dus weinig/geen last van latency. De batterij van de headset gaat na 3 jaar intensief gebruik nog steeds een hele dag mee en die logitech muis gebruik ik elke dag en hoef ik maar 1x per maand ofzo een paar uurtjes op te laden.
Ik vergeet nog wel eens dingen op te laden…, en wanneer ik ga gamen wil ik kunnen gaan zitten zonder daar bij stil te moeten staan.
Ik had een Razer Viper draadloos, die ging helaas kapot na bijna 2 jaar dus nu tijdelijk een bedrade Logitehc G Hero 501. Merk qua latency geen verschil.

Qua headset kan ik onmiddellijk latency vernemen, maakt niet uit welke BT standaard je gebruikt, of een dongle van de fabrikant (zoals Jabra). Onspeelbaar imo.
Blietooth is draadloos, maar niet alle draadloos is bluetooth ;)
Ik gebruik gewoon een webcam als mic. (logitech C920 HD Pro)
Ik ga mijn koptelefoon keuze niet laten beperken vanwege een mic.
Sterker nog ik wil echt surround. Dus tijdens gamen geen koptelefoon
Zou Bose ooit eens echt highend audio spul gaan maken, of blijven ze in het average consumer segment met de PR dat ze highend maken :?
Wat verkoopt, verkoopt uiteindelijk. Ben zelf ook niet zo een fan van de filtering die zij toepassen in hun headsets en speakers. Toch zijn er behoorlijk wat mensen die Bose associëren met hoogwaardige audiokwaliteit, terwijl er zoveel merken beter zijn. Althans, in mijn oren.
Toch zijn er behoorlijk wat mensen die Bose associëren met hoogwaardige audiokwaliteit, terwijl er zoveel merken beter zijn. Althans, in mijn oren.
De geluidskwaliteit is redelijk. De noise cancelling wordt vaak omschreven als 'second to none', en alleen daarvoor leg ik al geld neer.
Dat is ook wat waard natuurlijk. Is Sony echter niet beter met noise cancelling?
Vergeet Apple niet met hun AirPods Max. De noise cancelling schijnt even goed of zelfs iets beter te zijn dan die van Sony. Als de prijs zou zakken, ze usb-c zouden hebben en goede ondersteuning voor Android (gaat niet gebeuren, behalve de usb-c), dan zal ik ze wel willen uitproberen.
Een hoofdtelefoon die ik niet hardwarematig kan uitzetten? Hard pass.
Oja, vergeten! Dat moet ook nog gecorrigeerd worden in de volgende versie. Zolang android niet goed ondersteund gaat worden, houd ik het sowieso bij Sony.
Dan koop ik nog liever Bose, eerlijk gezegd.
Ik zie Bose geen high end merk worden a la Focal, ZMF of Audeze. Die markt lijkt me voor Bose te niche.
ook heel andere prijsklasse
De QuietComfort lijn ís een high-end product. Alleen niet in de categorie Hi-Fi koptelefoons, maar in de categorie noise-cancelling koptelefoons.
De Bose Qc 35 ii is anders ook een zeer goede koptelefoon voor de kritische luisteraars. De beste in de draadloze klasse maar hij kan zich ook heel goed meten in het middensegment van de bedraade klasse audiofiele koptelefoons.
Dat klopt, ik heb hem al jaren. Heeft trouwens ook een goede gillende kinderen in vliegtuigen filter. Heeft me heel wat hoofdpijn gescheeld op lange vluchten
Volgens mij is het vrij duidelijk waar Bose zich op richt: High-end spul voor gemiddelde consumenten met iets ruimer budget. Prima toch? Het is geen slecht spul verder.

Nou is "high-end" vrij breed natuurlijk. Voor de ene is een Sony XM5 al high-end, voor de ander is dat 1000en euros per apparaat of speakers ter waarde van een luxe auto. Boven de QC2/Sony XM5 niveau aan koptelefoons noem ik dan ook gewoon "HIFI enthousiast gear". Dat heeft niets meer te maken met "high-end", dat is gewoon een categorie voor mensen die onvoorstelbaar geld willen uitgeven voor een "audio beleving".

[Reactie gewijzigd door Gamebuster op 22 juli 2024 22:06]

Waarom zou dat uitmaken of ze dat wel of niet doen? Iemand koopt spul naar wat die persoon fijn vindt klinken toch?

Ik vind persoonlijk Bose en SONOS niet fijn. Ik word altijd ‘moe’ van het geluid. Na een halfuurtje krijg ik altijd zo’n ‘pfffff’ gevoel. Alsof het te hard moet werken of zo.
Ik kan het niet anders beschrijven dan dat. Ik haal de twee er letterlijk blind tussenuit. (Ik praat dus niet het gedoe over hoge en lage tonen na, het is echt puur een moe gevoel dat ik er van krijg)

Maar goed. Dat ben ik. Heel veel mensen vinden het wel fijn klinken. Als de marketingmolen van Bose ervoor zorgt dat iemand het idee heeft dat hij heel mooi/goed spul heeft dan is het toch alleen maar beter voor die persoon? En als iemand daar extra voor wil betalen is dat toch prima?

Of misschien vindt iemand het design gewoon mooi en dat de extra euro’s waard? ((Ik vind het design van Bose wel heel mooi over het algemeen))

Geluid is uiteindelijk heel persoonlijk en in veel gevallen een ondergeschoven kindje. Heel veel mensen interesseert het uiteindelijk blijkbaar ook niet echt.
Zo heb ik nog nooit een soundbar gehoord die naar mijn mening ‘goed’ geluid geeft voor het geld dat ervoor betaald is.
Uiteraard is alles beter dan de speakers in een tv (ik snap niet dat ze ze er in doen om eerlijk te zijn), maar het geld dat ze durven vragen voor soundbars vind ik schandalig. Behalve als je het design weer meeneemt. Het ziet er wel vaak netjes uit.
nogthans is net hun soundbar veelal door reviews bij de betere (de 600 serie als voorbeeld). En zulke set is nog steeds pakken beter dan de embedded boxen (zeker als deze achter de plaat zitten). Sonos is voor mij echt een klank kleur die veelal te zwaar klinkt. Als je beide vergelijkt zou ik eerder Bose kiezen.

klank is natuurlijk discutabel, ik luister naar KEF reference series en vooral bij deze serie was er veel commentaar op dat deze te neutraal waren. Wat ik gemerkt heb (na 8 tal versterkers te testen...) was vooral dat het de versterker was op de KEF dat zorgde voor andere klank kleur en dus eigenlijk niet de boxen zelf zijn.. mijn volgende upgrade is sowieso een LS serie.

maar het topic gaat hier natuurlijk over headsets, geen full audio of soundbars. Ik ben zelf geen voorstander van headsets nog oortjes, maar soms is het een nodig iets.

[Reactie gewijzigd door d3x op 22 juli 2024 22:06]

Je maakt nu ook deels mijn punt :)
Ik ga nu even heel letterlijk focussen op wat je schrijft.

De soundbar van Bose behoord 'volgens reviews' tot de betere. Mijn statement is dat ze 'allemaal' het geld niet waard zijn (te weinig kwaliteit voor het bedrag dat ervoor gevraagd wordt). Ik zou niet weten wat die Bose soundbar kost, maar voor mij klinkt dit alleen maar bevestigend. Gechargeerd: "De beste van een reeks slechte producten, is nog steeds een slecht product."
Je kunt vaak beter een 2.0 of 2.1 setje kopen en naast je tv zetten voor het bedrag dat je anders aan die soundbar kwijt zou zijn. Het enige is dan dat die soundbars er meestal wel heel strak uitzien en aangezien het veelal om een woonkamer gaat, is dat ook zeker wat waard natuurlijk.

Maar zoals ik al schreef. Een (bijna willekeurige) soundbar inderdaad beter klinkt dan de standaard speakers van televisie, maar die zijn dan natuurlijk ook wel echt serieus slecht. :)
Dan klopt je test/vergelijk niet. In goede blinde testen haalt niemand er de juiste versterker uit.
Klankverschillen worden ervaren door een aantal zaken: volumeverschillen tussen de versterkers; equalizersettings en je psychoakoestiek (je betaalde meer, dus denkt je brein dat het mooier klinkt). Als je de versterkers op pure direct zet, met exact gelijk afgesteld volume, dan is er geen verschil.

Zelfs als je kleine natuurkundige verschillen zou kunnen meten, dan zijn wij biologisch niet in staat om deze te horen. Getuige dus ook het feit dat dat ook bij de testen blijkt.

[Reactie gewijzigd door Jorgen op 22 juli 2024 22:06]

Dan klopt je test/vergelijk niet. In goede blinde testen haalt niemand er de juiste versterker uit.
Klankverschillen worden ervaren door een aantal zaken: volumeverschillen tussen de versterkers; equalizersettings en je psychoakoestiek (je betaalde meer, dus denkt je brein dat het mooier klinkt). Als je de versterkers op pure direct zet, met exact gelijk afgesteld volume, dan is er geen verschil.
Het probleem is dat we de term "versterker" voor verschillende soorten apparaten gebruiken. Een pure versterker doet niet meer dan het geluid harder maken en dat zou verder geen invloed op de kwaliteit moeten hebben. Je kan objectief meten of een netjes de gewenste geluidsgolven produceert en met hoeveel vervorming. Dat kunstjes beheersen we tegenwoordig zo goed dat zelfs eenvoudige versterkers dat perfect kunnen. De afwijkingen zijn inderdaad kleiner dan wij biologisch gezien kunnen horen.

Maar, de meeste mensen hebben geen pure "versterker" maar één die gecombineerd is met een receiver, een equalizer, een DAC en nog wat meer audiogerelateerde functies (een geintegreerde versterker). In de volksmond wordt dat echter ook gewoon een "versterker" genoemd. Alleen de grootste audiofielen kopen nog pure versterkers. De meeste mensen weten niet beter dan dat die andere functies ook bij een versterker horen en die andere functies kunnen wel degelijk invloed hebben op het geluid. De hele functie van een equalizer is het geluid veranderen dus dan mag ik hopen dat je het verschil ook kan horen.

In pure direct zou je geen verschil moeten kunnen horen maar de meeste mensen willen dat niet. Die willen gebruik maken van die extra functies (zoals de equalizer) om het geluid te verbeteren. Sterker nog, er is niet eens een universele definitie voor "goed" of "accuraat" geluid. Dat is vooral een kwestie van smaak. De een houdt bv van veel bas en de ander niet. Daarnaast heeft de kamer waar je in zit ook veel invloed op het geluid, net als de ruimte waarin het geluid is opgenomen waardoor er niet één juist geluid is. Zelfs niet voor volledig digitale apparaten. Een elektrisch gitaar klinkt op een podium in de open lucht dan in een gesloten studio of je woonkamer. Er is geen manier op objectief te zeggen wat de juiste manier is. Nu is gelukkig wel zo dat de meeste mensen ongeveer dezelfde voorkeuren hebben. Je kan dus wel degelijk beoordelen of geluid bepaalde eigenschappen heeft die veel mensen fijn vinden maar uiteindelijk blijft het een kwestie van smaak en niet van objectief meten.
Vandaar dat moderne "versterkers" veel mogelijkheden hebben om het geluid aan te passen aan de wensen van de luisteraar.

De stelling dat "alle versterkers hetzelfde klinken (als ze genoeg vermogen hebben om het gevraagde volume te leveren)" is in praktijk dus alleen waar voor high-end audiofielen met losse versterkers.

De rest van de wereld bedoelt met "versterker" een apparaat dat juist het doel heeft om het geluid te veranderen. Het geluid harder maken is wel de minst interessante functie van het apparaat. Mensen betalen zelfs een hoop extra voor meer manipulatie van het geluid (bv via Dirac),

Er is hier geen goed of fout. Beiden groepen hebben gelijk voor hun eigen definitie van het woord "versterker".

[Reactie gewijzigd door CAPSLOCK2000 op 22 juli 2024 22:06]

Met je eens hoor. Equalizers zijn inderdaad bedoeld om het geluid naar smaak aan te passen. Of dat nu alleen de bass en treble is, of juist over een breder spectrum, dat kan tegenwoordig allemaal. Daar kopen sommige mensen ook een buizenversterker voor omdat ze dat type geluid mooi vinden. Maar dan zouden mensen die de verschillen horen dus ook moeten zeggen dat ze naar verschillende equalizerstanden hebben geluisterd, want in pure direct maakt het inderdaad geen verschil. Als een versterker enkel presets heeft zoals een discostand met extra bas of een stadionstand met extra galm, dan zou je dus nog kunnen vergelijken van welke equalizerstanden je blij wordt. Heeft ie echt traploze instelmogelijkheden dan heeft het weinig zin om te zeggen dat "deze vesterker warmer klinkt" en "deze breder" want dat kan je dan met zijn buurman net zo goed bereiken.

Is het niet zo dat Audyssey, Dirac en MCACC enkel het volume en de afstand/timing van het geluid bepalen, maar verder niks toevoegen aan het geluid? En dat je in principe ook zonder hen, handmatig exact dezelfde settings kan invoeren?
Is het niet zo dat Audyssey, Dirac en MCACC enkel het volume en de afstand/timing van het geluid bepalen, maar verder niks toevoegen aan het geluid? En dat je in principe ook zonder hen, handmatig exact dezelfde settings kan invoeren?
Ik ben geen expert maar volgens mij doet Audyssey afstand, volume, crossover en equalization. Strict genomen is een equalizer natuurlijk ook een vorm van volumecontrole.
Wat deze technieken niet doen is kanalen bijverzinnen of echo toevoegen of zo iets.

Dat kun je in theorie inderdaad ook met de hand doen als je weet wat je doet met een meetmicrofoon en spectrumanalyser. De Audyssey equalizer op mijn versterker heeft 32 kanalen per speaker dus als je een volledige Dolby Atmos setup hebt ben je wel even bezig met die handmatig in te stellen ;)
Hahaha, ja, dat is zo inderdaad.

Ja klopt, volumecontrole per stukje van het geluid. Maar dan kan je receivers dus al helemaal niet meer met elkaar vergelijken op geluid. Of iemand zou per 1000 verschillende combi's moeten gaan luisteren en beoordelen ;)

[Reactie gewijzigd door Jorgen op 22 juli 2024 22:06]

Kef Reference met McIntosh versterker en je hebt het beste geluid ter wereld.
Bose richt zich met de headsets dan ook niet op de echte audiofiel. Hun duurste headset is de A30, die bedoelt is voor piloten https://www.bose.nl/nl_nl...DSETAVIA-BT-GADUAL-BAT-WW

De consumentenheadsets van Bose gebruiken de noise cancelling techniek uit die luchtvaartheadsets, maar dan in een wat handzamere verpakking. De meeste consumenten die voor een Bose QC headset gaan doen dit volgens mij ook primair voor draagcomfort en goede NC. Dat er dan nog een vrij aardig geluid uit komt is een fijne bijkomstigheid. Ik draag zelf al jaren in het vliegtuig mijn QC25, daar is het een fantastisch apparaat voor. Voor de echte purist, die comfort en NC minder belangrijk vindt dan geluid, zijn er voldoende andere opties.
Comfort is bij min erg belangrijk, bij bijvoorbeeld de Sennheiser koptelefoons krijg ik altijd hoofdpijn doordat de draagband op mijn hoofd drukt, noise cancelling hoeft voor mij niet per se, geluidskwaliteit, bouwkwaliteit en features vind ik het belangrijkste, daarnaast moet de koptelefoon goed aanvoelen en zonder problemen lang gedragen kunnen worden, gewicht speelt dus ook wel een rol, Bose was helemaal hype in de 90’s bij velen, oh ja en B&O hahaha, ik heb met allebei nooit iets gehad.
Voor een audiofiel is een gesloten bluetooth ANC headset nooit ideaal.

Voor consumenten gebruik is Bose over het algemeen high-end. Voor een audiofiel niet, maar die sporen lopen nogal uiteen. Closed back, Bluetooth, noise canceling, 7-1, Dolby surround sound etc, het doet altijd af van het pure geluid van het bronmateriaal.

Dat jij Bose niet high-end vind is dus vooral een persoonlijk ding, voor een ander is dat wel degelijk waar.

[Reactie gewijzigd door roffeltjes op 22 juli 2024 22:06]

Loop Even de gemiddelde Mediamarkt (of huiskamer) binnen en je ziet dat de meeste mensen simpelweg niets geven om de geluidskwaliteit. Waar je 30 jaar geleden nog catalogi had waar het vermogen, vervorming enz. beschreven stonden …. voor wat dat waard is … maar tegenwoordig krijg zelfs die info niet meer. Toen mijn versterker kapot ging dacht ik even een nieuwe stereo versterker te kopen zeg 500€ of zo en kwam 3 modellen en wat meer geld later bij een Hi-Fi dealer eindelijk met een model dat ook echt klinkt. De meeste spullen zijn nauwelijks te beluisteren en zo ja dan niet met mijn speakers.
Allereerst, vervorming in de versterker is veel lager dan vroeger, dus veel minder een issue. Dat ligt aan de power supplies (enorm veel beter en enorme impact op vervorming), de circuits en de filters. Waar jij tegenaan loopt is niet vervorming, maar de verwerking.

Op het moment dat je artificieel aan de gang gaat met geluid (anc, surround) is vervorming een lastig verhaal, je gaat altijd weg van het pure geluid.

Maar het probleem is subjectief, jij stelt dat jouw eisenpakket het juiste is en de enige manier om iets luisterwaardih te maken. Een ander vraagt zich af waarom jij geen Dolby surround hebt, waarom jouw open back hoofdtelefoon zo slecht isoleert en waarom je niet jouw speakers kan aansturen via hun iPhone.

Hun wensen zijn niet minderwaardig en heeft in ieder geval weinig te maken met vervorming zoals we vroeger hadden, die is voor een groot deel geelimineerd ;)

[Reactie gewijzigd door roffeltjes op 22 juli 2024 22:06]

Je leest meer in mijn reactie dan ik erin gestopt heb: ik vind het prima als iemand muziek luistert met 2 Logitech speakertjes die zwaar over hun bereik gestuurd worden!
Als mensen daar lol bij hebben is het OK, daar is inderdaad niets minderwaardigs aan.
Maar dat die vervorming tegenwoordig zoveel minder is: dat was precies mijn gedachte toen ik "even" dacht voor 500€ een "goed genoeg" 2.0 versterker te halen (nu ook alweer een tijd geleden, weinig klasse D versterkers), zonder streaming of wat dan ook, en behoorlijk teleurgesteld werd van de kwaliteit van het geluid. mijn broer die ook redelijk fanatiek is zweert bij een Bluesound versterker - inderdaad klasse D. Dus als de huidige ontploft ga ik het ook eens met zo'n ding proberen, al heb ik dat streamen niet echt nodig .
Je hyperbool over overstuurde Logitech speakertjes geeft wel aan dat je het eerder zwaarder dan minder zwaar neemt.

Maar goed, afhangend van het vermogen wat er moet worden geleverd kan je bij Onkyo, Marantz, Nad, Denon en Yamaha prima rond onder de 500,-.

De bluesound Node zit daar in prijs iets boven en schijnt idd heel goed te zijn (ken ze niet).

Yamaha a-s301 levert iets meer vermogen dan de instap bluesound voor de helft vd prijs. Geen idee over de "kwaliteit" van het klankbeeld maar ik ben een heiden die denkt dat je vanaf dat (hoge) niveau het niet meer hoort. Wat dat betreft is het allemaal veel minder spannend dan toen we konden kiezen tussen de radio-casette recorder en de instap hifi set met losse speakers (en ja dat hoorde je wel).

Succes ermee :+
Klopt als een zwerende vinger.
Bose van vroeger is ook niet meer bose van nu. Idd als je verteld wat je hebt gehad en/of heb staan of zelfs heb gebouwd kwa installatie dan verklaren ze je voor gek. Mensen willen mp3 en dan nog xtra warm en fuzzy geluid; echt geluid willen ze niet anders moeten ze luisteren en ontdekken ze details in de muziek.
Als je in de audiofiele communities zou rondkijken wist je dat er tegenwoordig aanzienlijk minder vervorming is op HiFi gebied. Betreft mp3, ik kom uit de tijd van de lp en de casette, dus verhalen hoe veel slechter het is moet ik heel erg hard om lachen.

Ik had ook een Yamaha hifi set met grote BNS torens. Ik heb nu flinke BT speakers die ik aanstuur met mijn laptop. Door compressie verlies ik ongetwijfeld kwaliteit tov mijn oude cd speler maar het is zoveel praktischer en gebruiksvriendelijk. En het is altijd beter dan een pickup of een cassettebandje :+

Jullie probleem is meer dat jullie klagen dat de bakker om de hoek geen specialistische banket bakker is.
Veel geld uitgeven aan een stereoversterker heeft echt helemaal geen zin. Met d-klasse is het allemaal hetzelfde. Zou het dan lekker stoppen in het verbeteren van de positie van speakers en je kamer akoestiek.
Je wil dat hij genoeg vermogen levert om je speakers aan te sturen, maar of het dan een Onkyo, Denon of Yamaha is maakt volgens mij erg weinig uit. *Ik zou de goedkoopste checken qua reviews en dan kopen tenzij hij wordt afgekraakt*

Voordeel is ook wel dat het zo niche is dat je volgens mij weinig troep neer hebt (ik zit er al decennia niet meer in maar als ik even snel de merken scan zie ik op het eerste gezicht geen slecht spul).
High end verkoopt niet, dus waarom zouden ze dit doen? Ze hebben in het verleden wel speakers gehad en voor professionele omgevingen maken ze deze nog steeds. Maar de consument koopt wat anders en daar verdienen ze veel meer geld mee dan wat bijv een Focal doet met hun opties. Stel dat Bose dat soort producten wel gaat maken, hoeveel mensen kopen het dan? Zelfde voor andere mainstreammerken. Verschillenden hadden die opties wel, maar het verkocht gewoon niet.
Het verschil was in de hoogtij dagen van de HiFi ook wel groter. Je had de radio cassette recorder, dan een enorme kloof en daarna de HiFi set. We hadden ook geen subwoofer, dus je wilde een flinke klankkast.

Het geluid wat je nu uit een pak hem beet édifier trekt is zoveel beter dan het instap spul van toen. Ik hoor ook wel het verschil tussen een fors bemeten HiFi set en mijn bluetooth set. Maar het verschil is voor mij en vele anderen niet meer groot genoeg om zo'n ding in de woonkamer neer te zetten. Te duur, onpraktisch en te groot.

En dat heb je ook met soundbars. Een goede soundbar is goed genoeg... Hij is compact, naadloos geïntegreerd in je tv bediening en niet te duur. 7.1 satellieten zijn leuk, maar voor huis tuin en keuken gebruik overkill.

Niks mis als je die dingen wel belangrijk vindt, compleet begrijpelijk. Maar het is niet zomaar een verhaal dat de consument er niet om geeft. Het komt ook omdat de instap spullen van nu zoveel beter zijn geworden dan het instap spul van vroeger.

En dan zie je dat er ook wel ruimte is voor high end sound bars etc. Geen HiFi, wel flink beter dan de geïntegreerde tv speaker of de 80 euro soundbar.

[Reactie gewijzigd door roffeltjes op 22 juli 2024 22:06]

De bedrijfsvoering van Bose is gewoon gebaseerd op een groot deel marketing. Prima kwaliteit voor een premium prijs.

Bose bedient een ander markt segment dan high end audio. Het markt segment van high-end audio is ook veel kleiner waardoor het bombarderen met marketing niet rendabel is.
Mooi moment voor een update na de introductie van de Beats Pro, al zijn de huidige QuitComforts nog zeker een goed product met een nu zeer redelijke prijs.
Ik heb zelf de QC 35 II al jaren in gebruik, en vlieg er rustig mee naar Nieuw Zeeland op een lading met goede noice cancellation en aangesloten op het geluid van het entertainment systeem. Ik moet zeggen dat die mijn beste aankoop ooit is rondom koptelefoons.
Anoniem: 345323 @swhnld8 augustus 2023 11:13
Eens, hier ook een zeer tevreden gebruiker. Moest wel laatst de kussens vervangen, want die waren toch wel wat sneller dan verwacht aan vervanging toe. Bose vraagt 35 euro, voor de helft twee paar gekocht op Ali en die is van dezelfde kwaliteit (waarschijnlijk dezelfde fabrikant).
Misschien een rare vraag maar hoe weet je dat die van dezelfde kwaliteit zijn ? Ik heb ze onlangs ook vervangen maar omdat ik niet wilde inboeten aan geluidsisolatie heb ik het zekere voor het onzekere genomen en de bose kussens gekocht
Ik heb third parties voor mij sony maar het geluid klinkt toch anders. Iets doffer of verder weg. Heel raar.
Niet echt raar. Ivm grado hoofdtelefoons zijn er hele threads te vinden welke pads met welke hoofdtelefoon het leukste geluid geeft. Of wat welke pad doet ivm het geluid.

Het aansluiten, de stof zelf, de dikte. Het maakt allemaal uit.
Je weet het als het slechter is :+

Ik heb ook vervangende kussentjes moeten kopen - van Bol.com. Geluidsisolatie was toch minder, en het stukje stof met L/R heeft zo'n ring van schuim. Bij de namaak was die beduidend dunner/harder. De oorkussens voelen wel hetzelfde aan. Met de originele stukjes stof en nieuwe kussentjes is de geluidsisolatie weer als vanouds.

Maar het is dus inderdaad wel een gok wat je ontvangt.
Anoniem: 345323 @fretnn8 augustus 2023 13:54
Juist een volkomen terechte vraag, maar ik heb kennelijk geluk gehad. En ik luister veel podcasts en af en toe muziek als ik door de stad loop en het verschil was voor mij niet te merken.
Ah oké. Ik dacht ff dat je adhv één of ander serienummer te weten was gekomen welke namaak kussentjes de echte waren maar in een andere verpakking 😀
Ik ben van een QC35 II overgegaan naar een B&W PX7 S2 en mis het comfort van de QC35 II, ondanks het geluid van de PX7 S2 beter is. De originele kussens gingen bij mij bijna 5 jaar mee, de Ali exemplaren (echt lang gezocht naar de beste keuze) een jaar voordat ze ranzig werden. Nu weer originele erop en mijn vriendin gebruikt 'm met veel plezier op lange vluchten. Voor die paar euro extra had ik gelijk die originele moeten kopen achteraf gezien. :)
Ik heb ze nu een paar maanden erop zitten, ben benieuwd. Voorlopig had ik 2 paar voor minder dan 1 paar originele. Ik ben niet zo netjes met de koptelefoon, zit regelmatig zonder hoes in mijn rugzak, vandaar dat de originele niet zo lang mee zijn gegaan.
En over een paar jaar een extra paar oren vanwege de chemicaliën die misschien zijn gebruikt tijdens het Chinese productieproces ;)

Ik heb ook die headset maar met die Ali troep weet je nooit wat voor materialen zijn gebruikt. Loop een willekeurige Action in en je ziet aan de vele terugroepacties wat voor risico's dat spul met zich meebrengt helaas.

Ik bedoel niet je aankoop af te kraken, maar het is wel verstandig om dat soort dingen in overweging te nemen. Voordat je het weet blijkt je Ali aankoop nogal duurkoop.
Hmm goeie, ik hanteerde sowieso al de vuistregel: stop niets van Aliexpress in je lichaam of 220 volt.
(Het AC 220 volt spul zijn dikwijls onafgezekerde en op alles bezuinigde apparaten)

Ik heb echter wel die kussentjes en degene die ik trof voelen exact hetzelfde als de originele
Kan ook best zijn dat het gewoon prima spul is natuurlijk :)
Ik heb zelf die van Sony (Mx4) valt me op dat de NC klinkt aanvoelt alsof je in een aquarium zit en de kussens vrij warm op je oor zitten. Is dat bij Bose ook?
Ik vind ze prettig zitten en niet te warm, en voor de audio in het vliegtuig vindt ik ze prima.

Maar als je iets anders zoekt zou ik zeker even in een winkel ze testen.
Mooi zo! Ik gebruik nu al 5 jaar mijn QC35 ii. Wat een top-hoofdtelefoon is dat zeg! Slechts eenmaal heb ik de oorschelpen vervangen met originele (na een jaar of 3). Tevens blijft deze maar hartstikke goed meegaan. Ziet er nog steeds als nieuw uit. Het geluid icm iPhone.. ik blijf het heerlijk vinden.

Gemiddeld gebruik tijdens werkdag (incl pendelen op trein): 2 uur.

Deze ultra ziet er een mooi upgrade uit op termijn.

[Reactie gewijzigd door Waarez op 22 juli 2024 22:06]

Ik gebruik nog altijd mijn QC35 na 7 jaar! Echt een prettig ding, alleen is nu het kussentje in de hoofdband langzaam een beetje op. Dus een kijken of die te vervangen is, en gelijk nieuwe oorschelpen als ik toch bezig ben. Weer nieuw leven in blazen, ze gaan echt lang mee dus zijn in mijn ogen de prijs dik waard.
Helemaal mee eens! Oorschelpen heb ik op de bose website zelf gekocht. Ze kosten wat (35 euro), maar zeker waard om de originele te kopen.
Hopelijk werken deze headphones goed in winderige omgevingen. Als ik buiten zit in de tuin, veilig en al, dan hoor ik alleen maar de mic windgeluiden die zorgen voor verstoringen in het geluid. Bij Sony is dit wat minder het geval. Of kan dit bij de huidige QC45 ook al softwarematig worden opgelost?
Daarvoor zijn andere koptelefoons te koop. Bv de hellberg Xstream LD
Gewoon een sound barrier met bluetooth en zeer redelijk geluid.
Het muziek genot op de fiets of in andere herrie overtreft zelfs de Sony. Bellen gaat niet zo goed maar daar is een extra microfoonboom voor te koop.
Ik ben nog tevreden met mijn QC35's maar sinds een update een hele tijd terug is de ANC erg achteruit gegaan (bevestigd door deze video). Bose zegt dat dit was om de de 'druk' op de oren iets te verlichten, dat doet het ook wel, maar de optie om terug te gaan naar de eerdere firmware geven ze niet. Door dit soort geplande veroudering twijfel ik of ik ooit nog wat koop van Bose, erg jammer.
Bose is sowieso altijd een een erg... middelmatig merk, dat het vooral van marketing moest hebben. Ik zou sowieso andere merken overwegen ;) Er zijn goedkopere merken emt dezelfde kwaliteit, of betere aan dezelfde prijs.
Bose is een merk, evenals Duracell, dat het van de goede naam in het professionele circuit moet hebben. Er zullen wel meer merken zijn die het wegens de naam goed doen op de amateurmarkt, maar daar juist bagger leveren.
Producten worden gewoon gereviewd. Dat de Bose QC-serie alleen goed was voor de ANC en niet het geluid is al sinds de QC25 al niet meer zo. Het is gewoon een heel degelijke koptelefoonserie, al jaren en dat blijkt ook uit reviews.

Er zijn overigens zat alternatieven. Alleen Sony zit op datzelfde niveau qua ANC, maar zo belangrijk is hoe goed de ANC is niet voor veel mensen.

Ik heb naast de XM5 van Sony ook de XB900 en 660 van Epos-Sennheiser en in de ervaring maakt het niet veel uit. Zeker rond eentonige geluiden. Zit je echt in een rumoerige omgeving, dan sure, dan is het een ander verhaal.
Eigenlijk had ik het niet over de ANC's maar over alle andere troep die ze op de consumentenmarkt gooien en doen alsof het high-end producten zijn. Je hebt gelijk dat ik te een te algemene reactie gaf.
Wat 'high end' is, is voor interpretatie vatbaar. De QC-serie van Bose functioneert in een segment waar je verschillende van dit soort opties hebt en ze doen gewoon mee om de bovenste plekken met hun QCx5, al jaren. Het is geen monitor-oplossing die je voor de studio gebruikt, het is iets dat gericht is op wat algemene consumenten willen. Dat is geen neutraal geluid en iets dat meer op ervaring gebaseerd is.

Als het om overige producten van Bose gaat, moet je gewoon meenemen dat ze juist voorloper geweest zijn in wat consumentenaudio tegenwoordig is. Design en gebruikservaring is wat de consument wil dus daar richtten ze zich op. Geluidskwaliteit herkennen ze al jaren niet meer, en dat was al zo voordat digitaal gecomprimeerde bestandjes de norm werden (gedownloade mp3's) en extra versterkt nu velen muziek leren kennen met kleine oortjes terwijl ze naar Spotify luisteren..

Bose is verre van de enige die deze keus maakte. Harman Kardon werd ook gezien als een high-end merk en ze hadden in het verleden best goed spul. Maar ook die zijn de design-tour opgegaan. Wat denk je dat mensen liever kopen? Een design als de HK Citation of iets als de DALI Opticon (en dan noem ik nog een optie waar wat design in zit)?

JBL is een heel andere kant opgegaan, en ze scoren met die over-bassy bluetooth speakers veel betere cijfers als toen ze nog serieuze audio maakten, wat ze dus ook opgegeven hebben (buiten de professionele sector, zo zie je in veel bioscopen nog steeds JBL-speakers).

Sony heeft het ook opgegeven om gewoon degelijke neutraal-klinkende opties te maken en hun koptelefoons zijn ook dynamisch getuned sinds de 1000X-serie een ding werd. Veel websites begonnen ze op dat moment opeens goede reviews te geven, opmerkelijk genoeg. Ook qua hifi maken ze alleen nog DAPs en versterkers en bijv. geen speakers meer.

De meeste mensen weten niet eens wat neutraal geluid is. En als ze het horen vinden ze het vaak saai. Maar een neutrale weergave is wel het enige signatuur waar je echt kan profiteren van degelijke drivers. Niemand die een Focal van 2500 euro draagt, wil een pompende bas. Maar laat je mensen luisteren naar een koptelefoon van 2500 vs iets dat meer voor mainstreamgebruikers gemaakt is, dan zullen ze zeker in het geval van het luisteren naar popmuziek voor de goedkopere optie kiezen.

Verder zijn dingen als reflective audio en virtuele surround gewoon bijdragen die een merk als Bose geleverd heeft aan de industrie. Is het net zo goed als het echte werk? Nee, maar hoeveel mensen willen meerdere speakers in hun kamer neerzetten of ze perfect plaatsen?

Ondanks dat HK geen 'high-end' meer maakt, innoveren ze nog wel en heb je onder de Harman-organisatie waar ook o.a. JBL, Lexicon en Mark Levinson toe behoren, nog altijd mooie innovaties die gerealiseerd worden op audiogebied. Dat instituut kunnen ze betalen, slechts deels doordat mensen in hun Lexus een mooie ML-installatie kiezen, maar vooral door de verkopen van de JBL Flip 5's van deze wereld.

Mand!
Niets meer aan toe te voegen.
Ik vond de QC25 ook uitstekend. Ik gebruik hem nog steeds. Juist door de AAA batterij is hij eeuwig houdbaar (geen lithium accu die je niet kan vervangen). En werkt gewoon met een draadje, super <3 Het enige dat echt slijt zijn de oorkussens en het snoer en beide zijn gewoon te vervangen.

Zoiets zouden ze weer moeten maken voor als de mijne stuk gaat.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 22:06]

tja tot dan (zeker in de QC 35 range en zo) was er bijna geen keuze?
Want welke dan? Sony had geen multi point bv op dat moment

En multi point is voor mij een killer feature, dat moet ik hebben, ik wil gewoon met 2 apparaten (eigenlijk 3) te gelijk geconnect zijn, en het moet "seamless" overgaan als het ene apparaat geluid maakt en daarna weer terug naar de andere (bv tablet met netflix/youtube en dan telefoon waar een belletje binnen komt)

gelukkig hebben meerdere apparaten nu dat ook sony in de laatste versies (en was het niet Bose die hetzelfs weg heeft gehaald in 1 van hun huidige??)
Ja, zo'n headphone zonder multi-point lijkt me zo onpraktisch. Ook de reden waarom Bose destijds de enige optie was voor mij.
Ik heb een Sony-koptelefoon met multi point en het is een van de slechte functies ooit. Heb het uit eindelijk uitgezet nadat ik de koptelefoon al twee keer een reset heb gegeven. Op een of andere manier gaat het gewoon niet goed. Hij verbindt met mijn laptop en telefoon. Denkt altijd dat mijn laptop geluid afspeelt. Hij springt dus niet vanzelf over.
Ik heb exact hetzelfde als jij. Zou dat niet gewoon een Windows-probleem zijn? (aangezien die zogenaamd altijd geluid afspeelt)

[Reactie gewijzigd door MarnickS op 22 juli 2024 22:06]

ik heb mijn met QC35 geconnect naar mijn tablet of telefoon en mijn laptop nergens problemen mee zover ik weet.
Werkt altijd precies hoe ik het wil, het laatste apparaat wat geluid heeft geproduceerd heeft "voorrang"

ik gebruik het vrij vaak over 3 apparaten heen (en dat is al irritant moet er altijd 1 de BT uit zetten als ik net de 2 andere wil gebruiken, daarom zou ik graag 3 apparaten multi point willen hebben)
Tja, bij mijn QC45 werkt het dan voor mij weer niet goed. Wanneer mijn telefoon en computer verbonden zijn krijg ik steeds korte onderbrekingen in de audio op mijn pc (ook als er niks gebeurd op mijn gsm). Voor mij is het gewoonweg niet bruikbaar.
Ik heb zelf de 2de versie van QC35 en als ik hem op zowel de laptop als op mn telefoon heb verbonden krijg ik storing in mn gesprekken op de laptop. De storing houdt in dat er af en toe de melding komt "verbinding met telefoon X verloren" en dan gelijk daarna weer "verbinding met telefoon X hersteld". Dit duurt een paar seconden maar gedurende die tijd hoor ik dus niets van het gesprek. In een overleg is dat soms best irritant.
Ik ben zelf een Mac en Windows gebruiker. Ik ervaar hetzelfde op beide platformen. Dus ik denk niet dat het erg aan het platform ligt. Op een of andere manier 'denkt' de koptelefoon dat er geluid wordt afgespeeld.
In Windows, Mac of Linux geen problemen met mijn QC35II.
Hi Joco,

Ik ben sindskort eigenaar van de Sennheiser momentum 4. Deze heeft multi point ondersteuning en een redelijke noise cancelling. Geluid is ook top in mijn beleving.

Wellicht is dat model dan iets voor je?
ja tegenwoordig zijn er opties, maar niet in de tijd (al flink wat jaren terug) dat ik mijn QC35 heb aangeschaft

Toen was er heel weinig keuze (of misschien niet eens meer dan 1) die dat goed ondersteunde..

Maar ik ben nog steeds prima tevreden over mijn QC35 zolang die niet stuk is koop ik denk ik niets nieuws, daar zie ik het nut niet echt van in.
Wat een echte "killer" feature was in de letterlijke betekenis voor de Bose headphones was hun vreselijk irritante voice-over waar je 0 controle over had. Daar zit je dan, 23u s'nachts nog even lekker door te werken tot plots uit het niets een stem in je oor op maximum volume ROEPT dat de batterij op 15% staat. En dat elke 10 min opnieuw.

Ik heb er voor lopen googlen, reddit posts gelezen van mensen met hetzelfde probleem, niets hielp behalve een mooie Sony mx4 (en ondertussen een 5.)
In de app kun je die voice-over toch uitzetten? Dan communiceert ie alleen in piepjes in plaats van hele zinnen al struikelend over apparaat namen.
Hebben we het hier over Bose als algemeen merk, met onder andere hun design tv's wat onderhuids gewoon Philips was.

Of specifiek over de koptelefoons / in-ears?

Want de koptelefoons en een in-ears zijn qua draag comfort beide ongeëvenaard.
De over-ears hebben de minste drukbelasting van alle merken en voor de in-ears hebben ze al jaren het stay-hear design.

Geluid bleef vroeg wat achter voor de prijs, maar dat is bij deze laatste paar generaties ook opgelost.
Volgens mij haal je hier Bang&Olufsen en Bose door elkaar. Bose verkoopt helemaal geen TV’s.
Hebben we het hier over Bose als algemeen merk, met onder andere hun design tv's wat onderhuids gewoon Philips was.
Heb je het nu niet over Loewe?
De NC700 serie het zelfde verhaal met betrekking tot de ANC, naast de aanhoudende brakke bluetooth implementatie twee redenen om nooit meer een Bose headset te kopen.
Flinke prijsverhogingen tov de huidige Quietcomfort lijn, ben benieuwd of deze dan ook echt zoveel beter is. Vooral omdat Sony XM5 ook nog een stuk lager zit dan de basis nieuwe Quietcomfort straks.
Dit is ook een pro model, en niet een regulier model zoals de quietcomfort nu is. Dus de prijsverhoging is dan logisch.

De huidige quietcomfort heeft wat mij betreft al een bijna perfectie, dus vraag me af tot hoeverre je het nog echt kan verbeteren.
Ah, interesting. Ik ben al een tijdje in de markt voor een upgrade van mijn Bose 700. Een headset waar ik een haat-liefde verhouding mee heb: comfort, geluid, microfoon en ANC: prima. bouw en firmware: abominabel.

Nu ben ik wel nieuwsgierig naar die Ultra, maar zou die zo hoog geprijsd zijn nu Apple met zijn ANC zo (overdadig) hoog in de markt staan? Voorheen was dat altijd in dit segment een strijd tussen Sony en Bose, en dan ongeveer 400,-...
Ik ben benieuwd naar de kwaliteit. Ik en mijn vrouw hebben vijf jaar geleden beiden een QC 35 II gekocht. Fantastische noisecancelling, en voldoende kwaliteit audio voor zowel muziek als bellen.

Echter, Ik heb de earpads bijna elk jaar moeten vervangen. Een QC inmiddels overleden door kabelbreuk van de ander is een schroefje losgegaan waardoor een oorschelp eraf viel (uiteindelijk via garantie opgelost), maar ook deze heeft nu soms last van 'krakend' geluid, wat duidt op een ontstane kabelbreuk. Die zal het ook niet lang meer uithouden.

Voor een prijs van 350 euro verwacht ik betere kwaliteit. En met prijzen van 400-500 euro verwacht ik zeker goede kwaliteit.
Dat ze maar weer een keer Wired in-ears maken. Ik gebruik mijn headset vooral bij het vliegen en het is gewoon fijn om mn QC20 in te kunnen pluggen op het entertainment system. Opladen gaat eenvoudig via de USB aansluiting in de stoel.

Ik heb gewoon geen zin een bluetooth adapter te gebruiken. En daarnaast is het kwijtraken van je oordopje in een vliegtuig ook een drama.
Ja, ik mis ook bedrade ANC IEMs. Als ik Bluetooth wil dan zou ik er een Qudelix 5k op aansluiten. Maar ik wil niet van Bluetooth afhankelijk zijn, noch van de beperkte accuduur acculevensduur.

Ik koop daarom alleen ANC headphones.
Ik gebruik de qc20 voor gaming, ben er erg blij mee!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.