Microsoft voegt donkere modus en meer zoomopties toe aan testversie Paint

Microsoft Paint krijgt een donkere modus. Deze werd bijna twee jaar geleden al aangekondigd, maar is nu pas beschikbaar in een testversie voor Windows Insiders in de Canary- en Dev-kanalen. Daarnaast komen er meer zoomopties en toetsenbordshortcuts beschikbaar.

Het thema verandert automatisch op basis van het thema dat gebruikers voor het algehele besturingssysteem hebben gekozen, maar ook is het mogelijk om de donkere modus handmatig te activeren, schrijft Microsoft in een blogpost. In 2021 liet het bedrijf al weten dat de tekentool ondersteuning zou krijgen voor een donker thema.

Naast een darkmode krijgt Paint nog een aantal verbeteringen. Zo wordt het nu mogelijk om de inzoomgrootte handmatig in te vullen, in plaats van dat er slechts een beperkte hoeveelheid zoomwaardes zijn. Ook komt er een 'schermvullend'-knop waarmee het canvas zo wordt in- of uitgezoomd dat deze precies in het Paint-venster past.

Verder is het uiterlijk van de toolbar aangepast om deze meer te laten passen bij het Windows 11-design en de donkere achtergrond. Tot slot zijn er meer toetsenbordshortcuts toegevoegd. De vernieuwingen zijn nu beschikbaar in versie 11.2304.17.0 van de Canary- en Dev-kanalen. Wanneer deze functies beschikbaar komen voor alle Windows-gebruikers, is nog niet bekend.

Darkmode, zoomopties en shortcuts in PaintDarkmode, zoomopties en shortcuts in PaintDarkmode, zoomopties en shortcuts in Paint

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

03-06-2023 • 13:08

62

Reacties (62)

62
60
25
1
0
22
Wijzig sortering
Wat zou de reden zijn voor een bedrijf als Microsoft om te investeren in apps zoals Paint? Oprechte vraag.
Heel eenvoudig: Paint heeft een enorme userbase:
Windows has long been home to creation, with the original Paint seeing over 100 million monthly users as one of the most popular creation tools.
Zie deze Microsoft-blog uit maart 2017.

Een dergelijk grote userbase wil je op zich best wel aan je blijven binden, en om dat te kunnen doen, moet je er soms in investeren. Wat ze nu dus doen.
Anoniem: 1322 @wildhagen3 juni 2023 14:55
Haha, kom op zeg...
Ja, ze zullen die nummers waarschijnlijk wel halen maar dat komt omdat die 100 miljoen te lui of te onkundig zijn om iets anders te installeren. Paint is de enige 'editior' binnen Windows die meegeïnstalleerd wordt.

Ze hadden de investering decennia geleden moeten voeren. Paint.net is in 2004 uitgekomen en is nog steeds veel en veel beter... Alle alternatieve besturingssystemen (zelfs IOS) hebben betere 'foto' editor mogelijkheden...

De uitbreidingen zijn puur esthetisch (donkere modus) en moest men wel doorvoeren anders valt de consistentie van het OS uit elkaar (hallo, verschillende versies van het configuratie panel)
Alle alternatieve besturingssystemen (zelfs IOS) hebben betere 'foto' editor mogelijkheden...
Toen ik de laatste keer Linux gebruikte miste ik iets als Paint heel erg. GIMP is gigantisch moeilijk en ik wil gewoon een screenshot croppen en een stuk tekst witmaken. Niet iedereen wil iets moeilijks leren voor een simpele opgave.
Gelukkig zijn er genoeg simpele paint-like tools op Linux, zoals Pinta.
Mijn laatste ervaring met Linux was 15 jaar geleden ofzo :). Ik heb toen best lang gezocht en alleen Tuxpaint gevonden wat niet bruikbaar was. En GIMP wat volgens alle Linux-fans zaligmakend was ("de UI is goed, je begrijpt hem alleen niet", "het kan veel meer dan Paint", "als het je niet bevalt kun je het gewoon aanpassen want het is open source", ...)
Ahja, dat is wel echt verandert met pakketten zoals Pinta en Krita.
Er is heel weinig mis met paint en echt een onmisbare tool vind ik. Nog steeds de makkelijkste tool om een screenshot in te plakken en een rood vierkantje om het onderwerp te tekenen in 1 swipe.
Meerdere screenshotjes naast elkaar plakken. Beetje begeleidende tekst erbij plakken. Ik ben meestal al klaar voordat een andere image editor uberhaupt helemaal opgestart is.

Zo lang dat zo is, mag MS van mij lekker geld pompen in paint.

Alle “betere” tools zijn vaak veel complexer, staan niet op iedere windows pc die je tegen komt voorgeinstalleerd en zijn niet zo snel toegankelijk als paint.

Paint opstarten is windows toets, PAI enter en je kunt je plaatje plakken en je ding doen want de opstarttijd van paint is uitgedrukt in milliseconde

Over mijn lijk dat ik een ingewikkelder programma zou gebruiken voor iets dagelijks en doodsimpels.


Het is overigens ook een geweldige tool om de werking van een touchscreen te testen. Paint ondersteunt namelijk minstens 10 touch punten tegelijk en staat op iedere pc. Doodeenvoudig voor diagnose

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 11:35]

Anoniem: 1322 @youridv13 juni 2023 22:47
Over mijn lijk dat ik een ingewikkelder programma zou gebruiken voor iets dagelijks en doodsimpels.
Dat doe je regelmatig op je telefoon ;) met betere tooling..
Waar baseer je dat op? of neem je het gewoon aan?

Op een iphone meerdere screenshots naast elkaar plakken is raketwetenschap tov hoe het in paint werkt.

betere tooling is het zeker niet. en de android fotobewerk functies zijn nog veel archaischer. Het was juist een hele verademing toen ik naar apple ging afgelopen jaar, maar nog steeds niet zo makkelijk als paint voor waar ik het voor nodig heb

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 11:35]

Anoniem: 1322 @youridv15 juni 2023 12:49
Waar baseer je dat op? of neem je het gewoon aan?
Iedereen neemt screenshots, een vrij normale handeling.

Op een iphone meerdere screenshots naast elkaar plakken is raketwetenschap tov hoe het in paint werkt.
Dat is echt geen normale bewerking. Waarom zou je dat überhaupt willen doen?
Je kan prima twee screenshots naast elkaar plakken in je doel programma zoals Mail of een document...
Twee screenshots naast elkaar plakken maakt dingen alleen maar complex en lastiger bruikbaar voor anderen.

betere tooling is het zeker niet.
Op IOS:
  • Vrijwel alle functies van paint en met een vinger te bedienen.
  • Lineaal
  • Meerdere diktes voor verschillende kwasten (paint heeft er slechts 4 diktes)
  • Meerdere kleur / zwart-wit (graduaties voor kwasten (paint heeft slechts 256 kleuren, IOS heeft 16,777,216 16K kleuren)
  • Kleuren picker op eenvoudigers en bied meer opties zoals HEX en P3
  • Transparantie opties voor pennen en gehele afbeelding
  • Arceer pen
  • Mogelijkheid om handtekeningen in te voegen (ook handig met PDF bestanden)
  • Vergrootglas mogelijkheden (met verschillende kleuren omlijning)
  • Speekbubbels en normale pijlen.
Het is naar mijn mening echt onmogelijk om te beweren dat mspaint een betere foto (of screenshot) bewerker is dan zelfs de ingebouwde screenshot editor van IOS. Je ziet letterlijk binnen een seconde als iemand een screenshot heeft bewerkt met Paint, de slordige lijnen, lelijke pijlen en alles is altijd rood.. Alleen het feit dat er tientallen screenshot tools zijn voor Windows moet eigenlijk al genoeg zeggen?

Ik vind het altijd zo bizar dat mensen zulke oude software blijven verdedigen terwijl er objectief echt niets beter aan is. Ik snap prima dat mensen hun gewoontes niet aan willen passen maar dit? Straks begint nog iemand notepad te verdedigen....
Dat is echt geen normale bewerking. Waarom zou je dat überhaupt willen doen?
Dat is gewoon een van de handelingen die ik verricht in paint met screenshots die heel eenvoudig is in paint en niet in andere applicaties voor dit doel. Wat jij ervan vindt dat ik dat doe interesseert mij absoluut helemaal niets. Het is een dagelijkse usecase voor mij en er twee losse plaatjes van maken is ontzettend onhandig. Dat jij je afvraagt waarom ik dat doe, is irrelevant.
Het is helemaal niet complex. Laat mij in het menu in de iPhone app een tweede afbeelding kiezen om in te voegen in dezelfde image editor en laat mij die los verslepen.

Dat jij je niet in de usecase van anderen schijnt te kunnen verplaatsen, op basis van je reacties in deze thread, lijkt me ook de kern van het probleem hier. Ik heb alleen maar beweert dat IK VIND dat voor MIJN USECASE paint een perfecte applicatie is. Vervolgens krijg ik van jou een woedende reactie over wat een ongelijk ik heb. 8)7
Vrijwel alle functies van paint en met een vinger te bedienen.
Paint is ook met 1 vinger te bedienen, de muis namelijk. Ook op een touchscreen met 1 touch punt werkt het prima, ask me how I know.
Lineaal
Paint heeft een optie om rechte lijnen te trekken en er is een coordinaat in beeld die in pixels aangeeft wat je aan het doen bent + een optionele grid en een lineaal die boven en links van de afbeelding staat.
Meerdere diktes voor verschillende kwasten (paint heeft er slechts 4 diktes)
Die afhankelijk zijn van het soort brush die je gebruikt in paint voor windows 11 en voor mijn usecase meer dan genoeg opties biedt.
Meerdere kleur / zwart-wit (graduaties voor kwasten (paint heeft slechts 256 kleuren, IOS heeft 16,777,216 16K kleuren)
256 kleuren is voor screenshot editting meer dan genoeg. Ik heb nog nooit andere kleuren gebruikt dan die 20 tinten uit het quick select menu. Ik gebruik paint niet als fotoshop lol.
Kleuren picker op eenvoudigers en bied meer opties zoals HEX en P3
Maar paint heeft gewoon een color picker die perfect wertk op de screenshots die ik erin plak.
Transparantie opties voor pennen en gehele afbeelding
Is te geavanceerd voor mijn usecase.
Mogelijkheid om handtekeningen in te voegen (ook handig met PDF bestanden)
trackpad of touchscreen en tekenen maar in paint.
Arceer pen
Die is fair.
Speekbubbels en normale pijlen.
Beide zitten in paint
Vergrootglas mogelijkheden (met verschillende kleuren omlijning)
Sorry, je bedoelt gewoon zoom? ....
Ik vind het altijd zo bizar dat mensen zulke oude software blijven verdedigen terwijl er objectief echt niets beter aan is.
Nee, je weigert jezelf te verplaatsen in de usecase van andere gebruikers en als oplossing daarvoor ga je mensen vertellen dat zij het fout doen omdat jij het niet snapt. Ik ben het oneens met jou en dat is fout. Vervolgens ga je proberen om dat te bewijzen door features te noemen die ik prima ken, want ik gebruik beide applicaties, alsof je door middel van het intrappen van een open deur mijn mening gaat veranderen.

iOS image edit is niet universeel beter. Het is uitgebreider. Het is voor wat ik moet doen niet sneller, noch gebruiksvriendelijker.

Ik snap dat paint blijkbaar niets voor jou kan betekenen, maar ik ga al een hele lange tijd mee wat computers en smartphones betreft en ik heb al meer teken applicaties gebruikt in mijn leven dan ik kan tellen. Paint is voor mijn simpele screenshot compositie en lijntjes trekken nog steeds de aller fijnste :)
Als ik het op mijn linux laptop native zou kunnen installeren, dan zou ik dat nog doen ook. Sterker nog, ik zou de package aan mijn standaard lijst toevoegen die ik bij iedere nieuwe install draai.
Straks begint nog iemand notepad te verdedigen....
Prima, zal ik je even flink irriteren dan? (niet opzettelijk maarja) Ik gebruik notepad dagelijks tijdens mijn werk als software engineer en daar voldoet het prima voor. Er is niets wat ik met die tekstbestanden zou willen doen dat notepad niet kan. Werkelijk niets. Code schrijven doe ik in VSCode, maar voor het inlezen van logs en dumps is notepad prima en dus gebruik ik het daar ook voor. Als ik een txt bestand dubbelklik, dan opent notepad sneller dan de andere editors op mijn systeem. Een betere notepad heb ik niet nodig, dan schakel ik wel over op VSCode.

[Reactie gewijzigd door youridv1 op 23 juli 2024 11:35]

Anoniem: 1322 @youridv15 juni 2023 16:33
Vervolgens krijg ik van jou een woedende reactie over wat een ongelijk ik heb. 8)7
Haha, zo zie je maar dat iedereen dingen anders interpreteert. Wees gerust, ik ben niet woedend...
Ik geef alleen weer dat 'twee screenshots naast elkaar plakken' niet echt een overtuigende 'usecase' is. Dat dit voor jou dagelijkse kost is, is helemaal prima. Geen commentaar.

Verder geef ik enkel een aantal punten (welke zelf te testen) waarom de stelling 'betere tooling is het zeker niet' niet klopt. Dat hoeft natuurlijk niet voor jouw usecase te kloppen, enkel dat er meer mogelijk is met de IOS editor dan met mspaint. Dat is ook niet heel moeilijk gezien er al heel lang niets meer aan paint gedaan is (2009 was de laatste grote wijziging, het lint). Je weet dat paint zelfs 5 jaar lang deprecated was? Als in, Microsoft gaf aan deze nooit meer verder te ontwikkelen en dat je over moest stappen op Paint3D?

Maar uiteindelijk begrijp je mij verkeerd:
Paint is letterlijk ingehaald door ieder andere standaard tool. Ik wil daarmee niet zeggen dat je het niet meer moet gebruiken, van mij gebruik je het voor de rest van leven. Maar dat het wel echt tijd is voor verbeteringen. Die zet Microsoft (waarschijnlijk) ook door met de verplaatsing van paint naar de Windows store.
Paint is letterlijk ingehaald door ieder andere standaard tool.
Qua features en complexiteit ja. Maar daar blijft het imho ook bij. Paint is mooi in zijn eenvoud en snelheid.
Van mij hoeven ze helemaal niets te wijzigen.
Volgensmij zijn er recentelijk wel wat brushes aan paint toegevoegd. Althans, die waren nieuw voor mij na de W11 upgrade. Ik gebruik ze niet, dus ik kan ze ook altijd over het hoofd gezien hebben.

Deprecated wil niet zeggen dat er een betere tool voor mijn usecase is. Het woord deprecated betekent voor mij alleen dat MS er geen moeite in wil steken. Dat interesseert mij geen bal.

Paint3D is verschrikkelijk slecht in gebruik en imho nergens goed voor. Als iemand het prettig vindt werken prima, maar ik kan er echt helemaal niks mee.
Paint is een simpele tool om mee te croppen en simpele (vooral functionele, maar soms ook heel kunstige) tekeningen mee te maken. Het is lichtgewicht, heeft al decennia dezelfde basale UI en wordt al op ruwweg dezelfde manier met Windows meegeleverd sinds het OS bestaat.

Er zijn zat alternatieven met allerlei toeters en bellen, maar dit werkt gewoon, en al heel lang op dezelfde manier. Dat is ook iets waard.
Dus jij weet de user-case van de 100 miljoen? En je "verplicht" ze andere apps moeten gebruiken en je vindt ze lui?

Klassieke ik vindt, dus jij moet BS-reactie
Zo vreemd is zijn reactie toch niet? In IT land is er heel veel potentieel die ongemoeid gelaten wordt. En dan laten systeembeheerders je prutsen met tools die standaard meegeleverd worden en niets meer. Gebruikers hebben de rechten niet om andere software te installeren dan de standaard apps. Dat is ook de reden dat Patience en Minesweeper veelal beschikbaar zijn/waren(weet niet of dat tegenwoordig nog standaard meegeleverd wordt, want gebruik zelf windows niet meer). Dan heb je mijn inziens ook gefaald als systeembeheer.
Maar op mij komt het wel over als lui, maar systeembeheerders zullen het verkopen onder het mom van: er is support voor dus veilig en voor iets anders durven ze niet de verantwoordelijkheid te nemen.
En dat is mijn inziens de verklaring dat er 100 miljoen gebruikers zijn.....er is geen alternatief.
Dus je zou als systeembeheerder een inventarisatie moeten doen waar men binnen de organisatie Paint voor gebruikt, wat de wensen en eisen zijn. Daar een tool bij gaan zoeken en moeten (laten) toetsen aan die lijst, dit process mogelijk herhalen als deze toch iet aan alle wensen voldoet. Package o.i.d. (laten) bouwen en testen indien er een endpoint management tool is of anders met het handje op alle endpoints installeren. Process implementeren om regelmatig te controleren op updates, deze uit te rollen en te controleren of alle endpoints up-to-date zijn.

Dit terwijl er binnen de vele organisaties geen grote vraag is naar een alternatief omdat Paint voor de meeste gewoon voldoet voor de simpele taken waarvoor ze zo'n tool nodig hebben (zie ook diverse reacties onder dit artikel)?
Als je het al zo benaderd dan denk ik dat er inderdaad weinig innovatie is binnen die organisatie.
Je zou bijna vergeten dat er ook gewoon gewerkt moet worden.
In de tijd van de telefooncel met telefoonboeken was er ook geen grote vraag naar smartphones...
Als de innovatie van een organisatie afhangt van of een systeembeheerder wel of niet tools installeert dan denk ik dat er wat mis is met de organisatie.
Een beetje zoals huidige regering die niet met beleid komt voor wonen, migratie, stikstof bedoel je? Dat vind jij innovatief? Ik noem het conservatief en nogal beklemmend.
Er zijn natuurlijk ook veel zakelijke computers waar je als gebruiker niet even iets op kan installeren. Wanneer je dan een screenshot wil bijsnijden... Dan is paint prima.
Met de nieuwe meegeleverde screen shot functie is dat nu niet meer noodzakelijk.
Voor de meest simpele dingen gebruik ik paint nog regelmatig. Andere zaken doe ik met Photoshop.
En zoals mij zijn er meer mensen.

Bovendien ken ik meer mensen die alleen maar paint gebruiken.
Waarom?
1. Omdat ze niet meer nodig hebben
2. Geen kennis van andere tools hebben.
3. Simpel weg te lui zijn om zich er in te verdiepen
Voor 99,9% van de dingen die ik wil doen met bewerken van screenshots(pijltjes zetten, lijntjes trekken of iets weghalen) is Paint perfect. Heb er niets anders voor nodig.

Ik denk er veel andere met mij zijn die om die reden Paint boven andere apps zetten.

Daarnaast gebruik ik liever mijn tijd om iets te leren waar ik echt iets uithaal dan een andere applicatie met 1001 nieuwe functies die ik eigenlijk toch niet gebruik mij eigen te maken. En dat voor iets waar ik al een oplossing voor heb.

Hou het simpel, ga altijd voor de simpelste oplossing voor je probleem.

[Reactie gewijzigd door Tjidde op 23 juli 2024 11:35]

Paint is ongeëvenaard. Nergens zo'n krachtige doch simpele tool te vinden.
Vergeet kladblok niet, samen met paint toch een van de meest gebruikte programma's bij mij, naast de programma's die ik sowieso nodig heb voor m'n werk.
Notepad heb ik vervangen voor Notepad++
Ik gebruik het bijna dagelijks, waarom anderen apps installeren als je hier mee je screenshot kan aanpassen.
Tegenwoordig zit die optie zelf ook al in Windows zelf. Ik kan snippets maken en bewerken via Windows knop + shift + s
Het probleem van deze shortcut is dat die wel eens wil stoppen met werken. Daarom blijft editen via Paint handig.
Waarom extra handelingen doen als het niet nodig is
Ik start hem ook wel eens op, maar dan per ongeluk; je hebt echt zo goed als niks aan paint, is mijn ervaring. Tel ik dan ook mee bij die 100 miljoen?
Dat denk ik wel. Tenzij je telemetery compleet hebt uitgeschakeld, want dan kan MS uiteraard niet met je meekijken :p

Gebruik paint zelf regelmatig overigens, vooral om ff snel een pijltje op een screenshot te tekenen of om een simpel plaatje snel te resizen of te croppen.

Voor serieuzer werk heb ik Krita en Lunacy.

[Reactie gewijzigd door !GN!T!ON op 23 juli 2024 11:35]

Je kan er heel mooi mee tekenen hoor, deed ik in het verleden wel. Pixel voor pixel.
Een prettige gebruikerservaring bieden aan iedereen die niet Irfanview, Paint.net of Photoshop installeert.

En dat is de meerderheid.
net zoals notepad en calculator zijn het heel basic programma's die heel veel gebruikt worden omdat je niet meer nodig hebt en quasi uit-ontwikkeld zijn door de jaren heen. Af en toe komt er toch een feature-request naar boven door gewijzigde algemene omstandigheden die nog eens wat wezenlijks toevoegd zonder de experience te ingrijpend te veranderen, want veel mensen willen geen grote veranderingen zien
Ik gebruik het voor simpel werk. Screenshots kroppen. Snel ff wat afbeeldingen naast elkaar zetten, kleine aanpassingen als pijltjes en circles erop tekenen (voor bijv. handleidingen), paar pixel afsneiden omdat iets vierkant moet worden, etc. Spul wat vooral ff makkelijk en snel moet, en niet complex is of per sé van hoge kwaliteit hoeft.

Heb ook Krita voor het echte werk, en zelfs ergens een oude Photoshop voor als ik met dds bestanden werk. Maar die duren langer om op te starten en dat is voor dit soort ff gauw spul gewoon niet nodig.

Sterker nog, ik heb KolourPaint op mijn Linux geïnstalleerd staan naast Krita speciaal voor de use-case waar ik Paint voor gebruik in Windows 🙃.
De app die ik het meest mis op mijn Macbook en Linux systemen is de versie van Paint die je vanaf Windows 7 had. Je hebt apps die er dichtbij in de buurt komen, maar ik mis altijd de eenvoudigheid van Paint. Voor bepaalde taken wil je juist géén Paint.NET, Krita, GIMP of Photoshop, maar iets lichtgewichts en straightforward, zonder overbodige functies en 'handigheden', die juist overkill zijn op dat moment.

[Reactie gewijzigd door crazyboy01 op 23 juli 2024 11:35]

Gratis exposure op nieuwsforums zoals Tweakers ;)
Je denkt toch niet dat Microsoft nog exposure nodig heeft voor paint :p

[Reactie gewijzigd door skunkopaat op 23 juli 2024 11:35]

Niet voor Paint, voor Microsoft. Iets met zorgen dat je naam in het nieuws blijft...
Ik mis een simpele tool zoals Paint op de Mac. Ja er zijn zat alternatieven, maar geen 1 komt standaard met het OS.
Dat is al jaren mijn go 2 als je even snel wat moet doen. En volgens mij heeft ms door dat dat voor veel mensen zo is.
Ik ben heel blij met deze aanpassing.
Omdat het een standaard app is? Of hoeven ze van jou alleen maar de taskbar fancy te maken en de rest lekker in Win95 stijl laten?
Paint is geweldig ik maak veel kleine aanpassingen in paint zoals covers, voorkant van mappen, ik doe veel op stripgebied en paint is simpel en snel en soms gebruik ik ook wel adobe alleen dat is zoveel meer. Adobe is overigens zoals andere tekenprogramma's wel beter om in te kleuren en werkt met layers:)

[Reactie gewijzigd door Noresponse op 23 juli 2024 11:35]

Nu nog layers graag. Dat mis ik nog weleens. Nu start ik nog steeds Photoshop op om layers te hebben.
Leuk maar ik gebruik nog altijd classic omdat het beter werkt voor de simpele taken die ik ermee doe.
Net als de oude foto viewer die beter is omdat hij simpelr is en een simpele kladblok beter is als een uitgebreide word voor simpele taken. Helaas willen ze dat niet inzien.
Dit is gewoon dezelfde paint die we al 10 jaar hebben. De knoppen zitten op dezelfde plek. Het enige verschil is dat het uiterlijk van de knoppen is veranderd.

Het klinkt meer alsof je niet aan iets nieuws wilt wennen, ook al werkt het net zo goed. Hetzelfde geldt voor de Photo's app. Die is zo simpel als maar kan zijn.
Het kan zijn dat gevoelens van nostalgie (vertrouwde omgeving, etc.) zo sterk zijn dat verandering, afwijking wordt ervaren als niet fijn, stressvol en wat al niet meer. Het is denk ik niet een kwestie van "niet willen", meer een kwestie van "niet kunnen".
Microsoft doet ook eigenlijk bijna allen aan visualisatie. En vaak zelfs nog onhandig ook. Als je met veel verschillende besturingssystemen van hun werkt loop je alleen maar te zoeken.
Af en toe iets onder settings dan weer onder control panel, en vaak kom je gewoon uit bij iets wat er was in Windows 2000 of NT..
Niet helemaal hetzelfde. Er zijn workflows in Paint die jarenlang perfect werkten en nu kapot zijn.

Stel ik kopieer een afbeelding van internet, die wil ik opslaan als png bestand. Als ik Paint open, is het vlak te groot voor mijn afbeelding waardoor ik witte randen hou. Daarom resize ik altijd naar 1x1 pixel en plak dan de afbeelding waarna er geen witte randen zijn.

Voorheen kon je resizen met Ctrl+E, 1, Tab, 1, Enter. Nu opent na Ctrl+E nog steeds het venster maar is het eerste veld niet meer geselecteerd dus dat moet je eerst aanklikken. Ik meen ook dat tab of enter niet meer werkt.

Vergelijkbare frustraties heb ik met zoek en vervang in het nieuwe kladblok.

Typisch gevalletje If it ain't broken, don't fix it.
Wat is het verschil tussen classic en deze Paint dan volgens jou?
Wat is erg prettig? Bedoel je de 'dark modus'? Dan ben ik het met je eens.
Zeker darkmodus is wel n must

Voor mij dan althans
Ik mis picture publisher. Uit gebrek gebruik ik paint.
Geef mij maar Paint 3D. Vind ik vele malen prettiger werken dan Paint voor snel bewerken van screenshots enzo. Ff snel croppen, tekst er aan toevoegen, ev een durdeltje erbij en klaar. Alleen jammer dat je het niet als standaard kan instellen ipv Snip & Sketch om direct screenshots te openen. Nu moet je de screenshot eerst opslaan en daaarna openen in Paint 3D.
Mooi, kijken of ik enthausiast word t.o.v. Paint.net met alle plugins..
Donkere modus in Paint, dan kan Tweakers.net eigenlijk niet achterblijven ;-)
We moesten laatst kiezen uit 3 darkmode concepten om op te stemmen voor de verschillende onderdelen van de site, dus die zal nu dan toch echt wel een keer komen...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.