Creative Assembly brengt rts-game Total War: Pharaoh in oktober uit

SEGA en ontwikkelaar Creative Assembly kondigen rts-game Total War: Pharaoh aan. Dit strategiespel speelt zich af in Egypte en krijgt onder meer een 'aanpasbare campagne'. De game komt in oktober uit voor pc's.

Total War: Pharaoh speelt zich af in het Egyptische Nieuwe Rijk aan het einde van de bronstijd. De Farao is net overleden en het land is op zoek naar een nieuwe leider. Spelers bepalen in de game 'het lot van drie grote culturen': Egyptisch, Kanaäns en Hettitisch. Volgens ontwikkelaar Creative Assembly hebben die culturen allemaal een eigen speelstijl. Spelers kunnen daarbij spelen als acht verschillende factieleiders.

Volgens de ontwikkelaar krijgt Total War: Pharaoh 'dynamische realtimegevechten' waarin, naast vijanden, ook zwaar weer en natuurrampen invloed kunnen hebben op de uitkomst. Stortregen en zandstormen kunnen bijvoorbeeld een invloed hebben op de omgeving. Brand kan zich daarnaast over het hele slagveld verspreiden en nederzettingen beschadigen.

De game draait naast realtimegevechten ook om het beheren van een eigen rijk. "Als Farao moet je Egypte redden van de rand van de afgrond en je volk door de rampzalige ineenstorting van de Bronstijd loodsen", schrijft de ontwikkelaar. Dat kan, naast gevechten, ook met diplomatie. Spelers kunnen bijvoorbeeld 'het hof charmeren', hoewel Creative Assembly daar verder niet concreet over uitweidt.

De game krijgt verder een Campaign Customization-functie, waarmee gebruikers opties krijgen om de spelcampagne aan te passen voor verschillende playthroughs. Spelers kunnen bijvoorbeeld kiezen voor willekeurige startposities voor alle facties, de grondstofinstellingen beheren en 'spelen met natuurrampen'.

Total War: Pharaoh komt in oktober uit, maar de ontwikkelaar noemt geen concretere releasedatum. De game komt alleen beschikbaar voor pc's via Steam en de Epic Games Store.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

24-05-2023 • 14:46

25

Submitter: Zeror

Reacties (25)

25
25
14
0
0
11
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

Hopelijk is dit een realistisch game.
Zonder hero's en al dat gedoe.

1 poppetje wat een hele leger aan kan.

Ik mis Rome Total War 2 en Total War Atilla tijden.
Ik mis Rome Total War 1 en Medieval Total War 2 tijden...
Ja en nee. Ik speelde laatst TW:M2 en er zijn toch heel wat quality of life features die je al snel mist. Al is het maar camera movement of de kwaliteit van de AI. Zulke zaken lopen wel echt achter op de nieuwe total war games.

Zou mooi zijn als er een "definitive" edition Zou komen zoals ze bij aoe2 hebben gedaan. Heeeel veel verbeteringen qua gameplay en QoL.
Die is er al wel voor Rome Total War, maar die is lauwtjes ontvangen.

Ik vond Rome 2 overigens echt een gedrocht. Leek totaal niet op de voorganger, hele onduidelijke interface, chaos.
Totaal mee eens. Als een kind heb ik Rome Total War helemaal plat gespeeld, maar Rome 2 vondt ik echt niks.
Ik speel nog steeds TW Rome 2 maar dan met de DEI (Divide Et Impera) mod met historische correcte units zeker een aanrader :)
Zo word de game veel beter dan het origineel.

Ik zag bij die Pharaoh game al DLC packs en wat lijkt op unieke leiders en cosmetisch gedoe etc, dus die ga ik overslaan ;)

[Reactie gewijzigd door DennisH82 op 28 juli 2024 06:05]

Mooi, dit keer geen Epic-exclusieve launch voor Total War. Ik begrijp dat een zak geld belangrijk is voor een uitgever, maar ik vind de Epic Launcher nog steeds zo verschrikkelijk in gebruik dat ik het koste wat het kost vermijd
Je kan het met de Heroic launcher proberen.
Zelf ben ik Linux gebruiker, dus er een beetje op aangewezen, maar ze hebben volgens mij ook een windows versie.
Ik heb GOG en Epic daarmee in 1 launcher, en hij kan (in ieder geval onder linux) de games automatisch aan steam toevoegen na installatie, wat ik wel prettig vind omdat ik anders games gewoon totaal vergeet :+

[Reactie gewijzigd door VNA9216 op 28 juli 2024 06:05]

GOG Galaxy is een betere optie wat dat betreft. Die ondersteunen namelijk ook Steam, Xbox, Ubisoft en Origin. Playnite ziet er ook interessant uit.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 28 juli 2024 06:05]

Wel met haken en ogen.
De Ubisoft integratie knalt er eigenlijk altijd uit, ook voor steam moet je regelmatig opnieuw inloggen.
Yep, na 'm even opgestart te hebben trek ik mijn aanbeveling in. Steam werkt niet meer, Epic deed het niet.
Nu Playnite geïnstalleerd en dat werkt veel netter en met nog meer integraties. Mist alleen de graphics voor Steam games. En daar is ook een oplossing voor.

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 28 juli 2024 06:05]

Even online gekeken en dit ziet er super nice uit, thanks voor de tip! Ga hier vanavond even voor zitten :)
Hopelijk is het een oplossing voor de ergernissen die je hebt met de Epic launcher, die gratis games die ze steeds aanbieden zijn namelijk wel erg leuk om toch elke keer mee te pakken ;)
Mocht je tegen problemen aanlopen, meld ze bij de devs, in mijn ervaring zijn ze erg snel met het oppakken van problemen.
Ziet er weer fraai uit! Heb weinig met deze tijd, maar Sea People invasies klinken dan wel weer aanlokkelijk :)
Heeft die arme kever die keutel helemaal voor niks daarheen gerold. :+ Fraaie trailer in elk geval. Ben erg benieuwd naar hoe deze game eruit gaat zien!
Na jaren van fantasy zijn ze weer terug bij history! Ik kan het alleen maar toejuichen en weet dat vele fans hierop hebben gewacht. Of het oude Egypte een vruchtbare bodem is voor bestaande en nieuwe fans moet nog blijken maar de Nijl was het in ieder geval zeker.
Eindelijk, speel eigenlijk alleen maar Rome 2.., Ik wil in niet in de future spelen, maar in het verleden. Ben benieuwd! Trailer is wel netjes.
Elke Total War release is een stap dichter bij Total War Shogun 3 :)
Het is altijd wel exciting om weer een nieuwe Total War te zien! Toch hoop ik stiekem ooit op een nieuwe Empire Total War. Interessant tijdperk (uiteraard speel Nederland een rol!) voor gevechten met grote groepen en formaties.

Empire Total War was leuk maar het voelde toch wat minder aan om een of andere reden.
Blij dat ze klaar lijken te zijn met de warhammer setting. Heb het geprobeerd maar fantasy warhammer doet mij echt he-le-maal niks. Benieuwd naar deze titel.
Er komen dit jaar 3 DLC's uit voor TWWH3 dus nee ze zijn nog lang niet klaar met Warhammer. Dit spel wordt ook door een compleet ander team gemaakt.
Kwam het op reddit ook tegen inderdaad:
As someone who desperately yearns for Medieval 3, Empire 2, and Shogun 3...it's worth pointing out that Pharaoh is not resetting the timer on a big historical game. Pharaoh is confirmed to be coming from Sofia, the SAGA team, and so the core developers are still working on the next big title.

Not only that, but the main team (not this Pharaoh team) is currently being consulted by medieval swordfighting experts and developers who work on articulated/mechanized vehicles. This could mean any number of things, like we might get Medieval 3 followed by a Victorian or WW1 side title like Troy/Pharaoh....or the next huge flagship might be a pike-and-shot game that concludes around the Victorian era or something.
Main team lijkt ook bezig met middeleeuwse consultants, dus misschien toch stiekem ook al bezig met een nieuwe medieval. Tijd zal het leren. :Y)
Wat fijn eindelijk weer eens een Total War in een historische setting te krijgen! Welliswaar een omgeving/tijdperk dat me weinig interesseert, maar soit :) Als ze nou ook al die superhelden en goden nonsense eruit kunnen laten ga ik hem zeker kopen.

Ik ben benieuwd hoe het eruit gaat zien... zouden we nog steeds dezelfde engine gebruiken als met Rome 2?
Ik ben benieuwd hoe het eruit gaat zien... zouden we nog steeds dezelfde engine gebruiken als met Rome 2?
Er lijkt flink gesleuteld te zijn aan de engine:
"There will be an intense weather system that’ll totally disrupt the game at the most inopportune moments and for the first time in the series, Pharaoh will include ‘Campaign Customisation’."

https://insider-gaming.com/total-war-pharaoh-revealed/
https://www.dsogaming.com/news/total-war-pharaoh-releases-this-october-on-pc

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.