Nintendo Switch Online-game Pac-Man 99 gaat in oktober offline

Nintendo stopt in oktober met Nintendo Switch Online-game Pac-Man 99. Dan gaan de onlinediensten van dat spel offline. Gebruikers die de Mode Unlock- of Deluxe Pack-dlc aanschaffen voor 8 september, kunnen na de eol-datum de offlinemodi blijven spelen.

De servers van Pac-Man 99 gaan op 8 oktober offline, meldt Nintendo in een blogpost. Vanaf dan zijn de verschillende onlinemodi van de game niet langer speelbaar. Op 8 augustus stopt Nintendo met het verkopen van thema's voor in de game en op 8 september wordt ook de verkoop van de Mode Unlock- en Deluxe Pack-dlc gestaakt.

Spelers die voor die tijd een van die twee dlc-pakketten aanschaffen, kunnen de offlinemodi van Pac-Man 99 blijven spelen nadat de game offline gaat. Met die modi kunnen gamers het spel spelen met computergestuurde tegenstanders. De Score Attack- en Blind Time Attack-modi blijven daarmee ook offline speelbaar.

Pac-Man 99 betreft een online battleroyaleversie van de klassieke game. Spelers nemen het in de game op tegen 98 anderen, die allemaal tegelijk een ronde Pac-Man spelen. Gaandeweg kunnen spelers elkaar dwarszitten door obstakels naar elkaar te sturen. De speler die het langst in leven blijft wint. De game is sinds april 2021 beschikbaar voor Nintendo Switch Online-abonnees. Nintendo introduceerde eerder battleroyaleversies van Tetris en Super Mario Bros.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

17-05-2023 • 14:30

27

Reacties (27)

27
26
15
0
0
8
Wijzig sortering
Sarcasm mode enabled

Zo enorm fijn altijd alles digitaal te kopen overal toegang tot je digitaal aangekochte spullen! Geen gehannes met disks of cartridges! Heerlijk!

Sarcasm mode disabled

Hmmm lekker dan services van games van een console die nog gewoon in de winkel ligt gaan nu al offline?!?!
In de winkel? Het is een gratis download.
Hij zegt dat de console nog in de winkel ligt, en ja de game is gratis maar wel met betaalde extra's/dlc's
Dat het een fysieke disk/cartridge was geweest had niet veel uitgemaakt. Ze halen de server voor een online multiplayer game offline.
Hopelijk brengen ze Mario 35 weer terug, maar het is Nintendo dus was wel niet.
Misschien Mario 40 over 2 jaar ;)
Hehe, met Super Mario World als game. Kan nu al niet wachten om daar mensen in te slopen 😆
Wat een gezeur. Nintendo shadow dropt een gratis game voor NSO gebruikers. Ze geven aan dat de game limited time speelbaar is net zoals Mario 35. Ze hoeven het niet toen, het is een stukje service ter ere van Mario en Pac-Man in dit geval. Wees blij dat we het hebben kunnen spelen. Ik ben benieuwd wat de volgende game gaat zijn!

Het geeft juist een stukje exclusiviteit mee voor de online dienst. Ze spelen in op de fomo, en dat is toch prima. Het is nu eenmaal een bedrijf met aandeelhouders.
Ik wist niet eens dat deze game er was. Misschien is de reden dat er niet genoeg actieve gebruikers zijn om de service online te houden?
Als je een kwartier moet wachten tot er 99 spelers verzameld zijn is de lol er ook snel af. Daarnaast is Pac man meer een gaming icoon dan een spel wat nog heel veel gespeeld wordt (behalve in een kleine niche van die-hard fans). Tetris 99 daarentegen loopt nog steeds hard...
Ik mis een beetje de reden in het artikel?
Ik mis hier de reden waarom nintendo na 2 jaar al de stekker uit deze servers trekt?
Wordt het niet meer gespeeld? Is er nu en andere versie welke mensen meer spelen?
Nintendo geeft ook geen reden waarom ze stoppen met de ondersteuning.
Maar dat zel wel een gebrek aan interesse zijn of de kosten zijn te hoog geworden.
Te weinig inkomsten, te hoge kosten. Toen de game uitkwam tikte het al snel aantal miljoen downloads aan, maar met dezelfde snelheid nam de game ook weer in spelers af. De game was gratis voor de Online subs, dus denk niet dat er initieel veel geld is verdiend met wat DLC's, dan hun verdere verdienmodel op die skins lagen, blijkbaar niet zo succesvol meer.
Nintendo kon geen geld verdienen aan deze game. Ze waren gewoon gratis speelbaar als je een NSO had.
De game was gratis voor de Online subs
dat zeg ik.. :?
Wat betekent dat ze er geld aan verdienen. Aangezien je NSO moet kopen om het te spelen.
Ja je kan het als "gratis" zien als je al NSO had en er toevallig langskomt, maar dat is niet hoe het werkt aan de financiele kant. Ze kijken hoeveel mensen actief spelen en maken schattingen hoeveel % van de NSO inkomsten komen door Pacman 99.

Blijkbaar is dit aantal nu te laag om het online te houden.
Beetje jammer. Net als Mario 35. Die game deed het best goed, maar Nintendo don't care en gooit die game offline.
Maar met die game was het op zijn minst wel gecommuniceerd vanaf het begin dat het maar een tijdelijke game zou zijn ter ere van de verjaardag van Mario.

Hij was gratis en ze hebben het aangekondigd, dus ik klaag er niet te veel over. Maar jammer is het wel want het was een van mijn favoriete spellen.
Van mij ook... altijd gelachen hoe ik bijvoorbeeld ineens tig bowsers kreeg nadat ik eerst dat bij anderen deed... soort boomerang effect.
Nintendo heeft een heel andere doelgroep als Sony en Microsoft. De laatste twee varen in elkaars vaar water terwijl Nintendo zich op een andere groep richt
Nintendo kan een decennium zwaar verlies draaien en het niet merken. Dat is hoeveel geld ze hebben.
De video op 00:41, jammer
Aan de ene kant begrijpelijk aangezien je meestal niet meer 99 spelers kan vinden. Aan de andere kant verrassend omdat Bandai Namco recent nog een PAC-MAN toernooi had georganiseerd op basis van dit spel.

PAC-MAN Mega Tunnel Battle heb je ook niet meer sinds Google Stadia neergehaald is door Google’s niet-functionerende management.
Laat aub Mario 35 terug komen. Wat een geweldige (grappig) spel was dat! Pacman 99 helemaal niks mee. Tetris 99 speel ik nog wel regelmatig.
Je kan een namco classic game bundel aanschaffen voor pc via steam tegen een prikje ipv te betalen voor een abonnement per maand. En het is nog legaal ook.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.