WhatsApp werkt aan mogelijkheid om berichten vast te pinnen binnen gesprek

WhatsApp werkt aan de mogelijkheid om een specifiek bericht vast te pinnen binnen een gesprek. Dat test het bedrijf nu in bèta. Met die feature kunnen gebruikers een bericht van bovenin een gespreksvenster ophalen.

De functie zit in bètaversie 2.23.7.3 van de Android-app, schrijft WABetaInfo, maar is nog niet voor iedere bètatester beschikbaar. In de update is het mogelijk een individueel bericht vast te pinnen, net zoals dat nu mogelijk is met een chatgesprek met een contactpersoon. Het is niet duidelijk wanneer de functie definitief beschikbaar komt en of dat in de eerste plaats wel gaat gebeuren, maar dat lijkt onvermijdelijk; berichten vastpinnen is een veelgevraagde toevoeging van gebruikers.

WABetaInfo toont aan hoe die functie werkt. Gebruikers kunnen dan berichtopties oproepen door het bericht ingedrukt te houden. Als gebruikers een bericht vastpinnen, verschijnt bij het bericht een nieuw pictogram en staat het bericht bovenaan in een chat. Het is niet duidelijk of dat alleen mogelijk is met een enkel bericht of dat er meerdere berichten tegelijk kunnen worden vastgepind.

WhatsAppBetaInfo pinned whatsapp bericht android
Bron: WABetaInfo

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

21-03-2023 • 09:46

29

Submitter: Anonymoussaurus

Reacties (29)

Sorteer op:

Weergave:

@TijsZonderH
Dat test het bedrijf nu in bèta.
De functie zit in bètaversie 2.23.7.3 van de Android-app, maar is nog niet voor iedere bètatester beschikbaar.
Nee, dit klopt niet. WABetaInfo ontdekt verborgen (niet-geactiveerde code) welke hij zelf kan activeren. Daardoor is de feature zichtbaar. In het WABetaInfo staat namelijk ook "status: under development". Later in het artikel staat dit ook nog:
The ability to pin messages is under development and it will be released in a future update of the app. When we have more details to share with you, we will definitely publish an additional article on this website.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 23 juli 2024 17:47]

In de update is het mogelijk een individueel bericht vast te pinnen, net zoals dat nu mogelijk is met een chatgesprek met een contactpersoon.
En wat voor chat bedoelen jullie dan? Niet via whatsapp neem ik aan?
Jawel, je kunt nu een hele conversatie pinnen, zodat die altijd bovenaan staat in je lijst.
Dat heb ik gedaan met mijn vriendin, en met een chat met mezelf (die Notities heet) (volgens mij is daar nu ook een feature voor, maar ik die chat al daarvoor aangemaakt).
owww, op die manier.
Geen idee waarom dat kwartje niet viel in mijn hoofd. Ja, specifieke gesprekken heb ik ook gepind staan inderdaad :)
Dank je voor de opheldering.
Jawel, je kunt nu een hele conversatie pinnen, zodat die altijd bovenaan staat in je lijst.
Ik heb deze optie al jaren in Whatsapp. Ik heb het ook al jaren in gebruik. Ik denk dat we nu op jaar 3 of 4 zitten. Tot maximaal 5 chats kun je pinnen.
Deze functie bestaat al in Telegram. Je kan daar in chats een bericht pinnen die dan bovenin blijft staan. Heel handig. Ik neem aan dat Whatsapp dezelfde implementatie gaat gebruiken.
Klopt, als iemand een bepaald gegeven (rek.nr, postcode whatever) doorstuurt dan kun je die binnen het gesprek pinnen en blijft ie bovenaan staan.
Ik krijg al langer de melding om berichten te pinnen in WhatsApp (ik zit in de beta van WhatsApp). Ook bij gesprekken waar berichten automatisch verwijderd kunnen worden. Het icoontje ervoor (de bookmark icon) zag ik echter nooit, hoewel dat wel aangegeven werd om te doen.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 23 juli 2024 17:47]

Dat is een andere feature die "keep messages" heet. Dit gaat om het daadwerkelijk pinnen van berichten zoals op Discord, zie https://wabetainfo.com/?s=keep+messages.
Sorry voor de wellicht wat late reactie, bedankt voor de toelichting. Maar ik zie nog altijd de bookmark icon niet in dergelijke gesprekken. Zowel in de web, als desktop app niet, maar ook niet op mijn Android telefoon. Ik zit op de telefoon op versie 2.23.7.17.
Wordt geleidelijk uitgerold, niet iedereen heeft het nog. Kan nog wel ff duren.

@CH4OS Ik heb het even voor je nagevraagd bij WhatsAppBetaInfo himself :)

https://tweakers.net/foto...mkTDTkqJ5eje1mXxVWSTy.png

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 22 juli 2024 20:24]

Thanks! Vermoedde al zoiets, maar vind het dan wel gek wel de melding te krijgen, maakt het best verwarrend. Grootste nadeel van in de beta zitten denk ik.
Dat is "keep" alsin, "verwijder deze niet". Daarmee pin je geen berichten boven in het gesprek. Wel heb je de functie al veel langer om berichten een ster te geven.
Wordt het ook mogelijk voor 'group admins' om berichten vast te pinnen voor leden van die groep?

Wij hebben wel eens berichten die dermate belangrijk zijn dat we ze zouden willen vastpinnen.

[Reactie gewijzigd door Rekcor op 23 juli 2024 17:47]

Dat vraag ik me ook af.

- Kan iedereen een bericht vastpinnen of alleen de admin(s)?
- En kan je dan maar 1 bericht per keer vastpinnen of meerdere?
- Wie kan een vastgepind bericht verwijderen? Alleen degene die het bericht heeft vastgepind of alleen/ook de admin(s). Of iedereen binnen de groep?
- Zou je een timer kunnen instellen zodat het vastgepinde bericht automatisch na X aantal min/uren/dagen verwijderd word.
Scheelt wel weer een paar handelingen vergeleken met berichten markeren met ster. Wat ik persoonlijk ook makkelijk vind.
Mooi nieuws. Hopelijk komt dit z.s.m. naar de definitieve versie. Ik zou het vooral gebruiken bij het afspreken met vrienden. Vaak gebruik ik daarvoor een poll om een geschikte datum te prikken, maar al snel verdwijnt die poll tientallen zo niet honderden berichten naar boven. Op deze manier kan iemand die het gesprek na pas een tijdje opent, toch meteen zien wat er "belangrijk" is (in dit geval stemmen op de poll.

Edit: typo

[Reactie gewijzigd door crobo op 23 juli 2024 17:47]

Maar 1 bericht? Of kan meerdere berichten ook?
Soon heeft whatsapp alles wat telegram dan jaren geleden al zou hebben geïntroduceerd.
Exact. Wat nu nog mist zijn
- polls
- announcement channels/groepen (waar admins alleen mogen praten)
- verwijderen van gehele chat voor beide partijen
- elkaar kunnen spreken zonder het hebben van elkaars telefoonnummer
- desktop app die geschreven is in native c++ die super licht is en stabiel is
- de hele sticker meuk rondom telegram

@Anonymoussaurus
De native app werkt bij mij voor geen meter, laggy, traag, buggy, de electron app werkt stukken beter, maar is helaas wel stukken zwaarder dan telegram
De timer is niet echt wat je noemt "ik verwijder nu het hele gesprek aan beide kanten"
De stickers zijn niet wat het zijn op telegram

Announcement channels wist ik niet, nice :)
Polls same, ffe zoeken hoe ik dat doe

[Reactie gewijzigd door jaenster op 23 juli 2024 17:47]

Onder welke steen heb jij geleefd? Het volgende kan allemaal al:
  • Polls
  • Announcement groups (worden 'communities' genoemd)
  • Verwijderen van hele chat voor beide partijen dmv timer
  • UWP-app op Windows en native MacOS app
  • Stickerondersteuning
ja maar de stickers zijn minder leuk, en dat is toch het allerbelangrijkste aan een chat app 8-)
wat ik zelf mis is de mogelijkheid om iemand toegang te geven tot berichten in een groepsapp die geplaatst zijn voordat die persoon aan de groep werd toegevoegd. Nu heb ik wel eens een groep waarbij iemand wordt toegevoegd waarna er eerst nog een karrevracht aan screenshots moeten worden gestuurd om die persoon up-to-date te krijgen.
Als Telegram nou ook een keer e2ee in zou bouwen voor groepen zou het zo'n goede messenger zijn. De Signal-code ligt binnen handbereik, hoeveel jaar moet dit nu duren...
En soms heeft Telegram alles wat andere apps jaren geleden al hadden. Altijd leuk, zo'n spelletje verpissen.
Persoonlijk zie ik hier totaal de meerwaarde niet van. Ik zie liever dingen als offline back-up en eenvoudige migratie van data tussen telefoons zonder dat je al je data kwijt bent eens goed geregeld.

Maar kennelijk is er vraag naar zo te lezen hier.
Wel typisch dat WA alle features van telegram kopieert.

Is het niet 100x makkelijk om over te stappen, dan heb je jaren nieuwe features voor Meta hier mee komt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.