POCO X5 Pro 5G met 6,67"-scherm en Snapdragon 778G-soc kost 349 euro

Xiaomi-merk POCO heeft twee nieuwe X5-toestellen aangekondigd. Beide hebben een 6,67"-scherm en verschillen voornamelijk in de soc en de camera's. Zo heeft de X5 Pro 5G een snellere soc. Beide telefoons zijn vanaf 13 februari te koop.

Het scherm van de X5-toestellen lijkt niet veel anders te zijn dan dat van de X4 Pro van vorig jaar; het 6,67"-scherm heeft een resolutie van 2400x1080 pixels en een verversingsfrequentie tot 120Hz. POCO zegt wel dat het X5 Pro-model een flexibel oledpaneel gebruikt, waardoor dit scherm lichter en dunner moet zijn dan dat van de X4 Pro en de X5. Het scherm ondersteunt verder honderd procent van het DCI-P3-kleurenspectrum en 10bit-kleurdiepte. Het heeft een piekhelderheid van 900cd/m².

De X5 Pro bevat Qualcomms Snapdragon 778-soc, waardoor de smartphone onder meer 4k-video's kan opnemen. De smartphone heeft een 108-megapixelsensor aan de achterzijde, een 8-megapixel-ultragroothoekcamera en een 2-megapixelmacrocamera. In het cameragat in het scherm zit een 16-megapixelsensor.

De telefoon heeft een 5000mAh-accu en kan met 67W worden opgeladen. Het toestel heeft afmetingen van 162,9x76,0x7,9mm en weegt 181g. De POCO X5 Pro 5G komt in het zwart, blauw en geel, en kost 349 euro. Daarbij krijgen kopers 6GB geheugen en 128GB opslag. Voor 8GB geheugen en 256GB opslag moeten klanten 50 euro meer betalen.

POCO X5 Pro 5G

De reguliere X5 5G heeft niet dat flexibele paneel, maar wel nog steeds een oledscherm. Dit scherm heeft bovendien een hogere piekhelderheid van 1200cd/m². De overige specificaties van het scherm lijken gelijk te zijn, al heeft het X5-scherm een kleurdiepte van 8bit. Deze telefoon heeft ook dezelfde ultragroothoek- en macrosensors als de Pro, maar de non-Pro-versie heeft een 48-megapixelhoofdcamera en 13-megapixelselfiecamera. Dit model heeft ook een 5000mAh-accu die met maximaal 33W op te laden is.

POCO's goedkopere model is 165,9x76,2x8,0mm groot en weegt 189 gram. Deze smartphone komt in het groen, blauw en zwart, en in dezelfde uitvoeringen als de Pro. De X5 met 6/128GB kost 299 euro; de variant met 8/256GB kost 349 euro.

POCO X5 5G

Door Hayte Hugo

Redacteur

06-02-2023 • 15:55

60

Reacties (60)

Sorteer op:

Weergave:

Een tragere CPU dan de Poco X3 PRO voor een hogere prijs. Jammer, Poco was altijd wel een goed merk qua prijs/kwaliteit. Een reden voor een upgrade zie ik nog niet.
De X3 heeft een lcd paneel, deze een OLED. Dat was voor mij altijd de reden geweest om voor de F modellen te gaan. Ik vind dit X modelletje er wel interessant uit zien. Je weet dat je ze tijdens een sale weer ergens rond de 250 kan oppikken, kan flashen naar een pixel rom en gewoon geniet van een budget pixel zonder Chinese spyware met gratis Google Photos opslag. Ik geniet al bijna twee jaar van mn Poco f3 van €260 op ElixirOS!

Ik zou nog wel even minimaal 2 maanden wachten op de Poco f5. Kijken hoe die eruit ziet

[Reactie gewijzigd door rohitpenace op 23 juli 2024 02:36]

Ik heb precies het omgekeerde.

Na een ingebrand scherm op mijn Samsung Galaxy S6 en OnePlus 3 (beiden OLED) weer een tijdje toestellen met een LCD-paneel gebruikt (waaronder de Poco F1). Met de F3 toch weer de fout gemaakt om voor OLED te kiezen en ook die is inmiddels alweer ingebrand (zit veel op de weg met navigatie aan). Het is alleen vervelend dat het steeds lastiger wordt om goede smartphones met een LCD-scherm te vinden, want OLED is voor mijn gebruik gewoon nog steeds niet geschikt.
En zo blijkt het toch dat Poco voor ieders wat wils heeft :)
Gezien jouw specifieke wensen zou ik ff naar dit toestel kijken: https://www.po.co/nl/product/poco-x4-gt
LCD van 144hz met de dikke Dimensity 8100 chip, power van een SD888
efficiëntie en uithoudingsvermogen van een 778+
En zit ook nog een headphone jack op ook, wat wil je nog meer? :)
Is de custom ROM support van Mediatek inmiddels beter? Want hoewel ik (op het OLED-scherm na) hardwarematig zeer tevreden ben over mijn huidige (en vorige) Poco moet ik er niet aan denken om de stock ROM te gebruiken. Verder ziet hij er zeker uit als een kanshebber :)
Inbranden gebeurt toch alleen als pixels te lang aan staan in dezelfde stand/kleur? Dat zou je dan juist bij navigeren niet verwachten omdat het beeld continu verandert. Of zie ik dat verkeerd?
Dat gaat dan ook over UI neem ik aan.
Wat @onlinaius zegt inderdaad, het is de user interface die inbrandt. Het gaat inderdaad om de statische elementen en omdat ik veel overdag rijd staat de helderheid relatief hoog waardoor het proces nog eens wordt versneld.
Vooral met google maps is het het totaal onnodige spraak assistentie icoon rechtsbovenin wat inbrand. Dit is het enige vh hele gebeuren wat niet verandert en dus uren aan staat.
Ik heb al sinds de iPhone X een oled scherm (nu heb ik een iPhone 13) en heb nog nooit een ingebrand scherm meegemaakt...
Dan zal je jouw toestel op een andere manier gebruiken dan ik.
ElixirOS.... man wat een enorme berg reclame op die site....

[Reactie gewijzigd door Tadango op 23 juli 2024 02:36]

Nou had die X3 PRO ook wel een bizar snelle CPU voor zijn prijs, dat was echt een uitschieter.
Ik zou zelf liever deze hebben, iets minder snelle CPU maar wel een Amoled scherm, al zal dit toestel hem ook niet worden, ik wacht op een budget/midrage telefoon zonder gat in het scherm voor de camera.
Gekocht in april 2021, belofte 3 jaar firmware updates. Ik draai nu de nieuwste, security update juli 2022. Zo kan ik ook 3 jaar updates geven. Voor mij nooit meer Poco. Draai internet bankieren, crypto, etc. Op deze manier veel te riskant voor mij.
Flauwekul hoor, ja de laatste security update is van juli 2022, maar de laatste fw is van dec 2022 en in q2 2023 brengen ze android 13 ook nog uit voor de poco x3 pro.
Ik lees overal iets anders qua upgrade vaar A12 of 13. Zag ook al een Miui 14 voorbij komen. Waar heb jij je info vandaan?
Flauwekul hoor, ja de laatste security update is van juli 2022, maar de laatste fw is van dec 2022 en in q2 2023 brengen ze android 13 ook nog uit voor de poco x3 pro.
Wat eigenlijk nog steeds een beetje treurig is, security fixes zou je op z'n minst eens per maand moeten hebben. Dat bedoel ik niet specifiek als kritiek op Poco maar op die hele markt.

Ik weet dat er allerlei redenen zijn waarom het zo langzaam gaat maar daar heb ik niks aan. Objectief gezien is het gewoon niet genoeg.

Nu snap ik best dat de wereld niet perfect is en het ondersteuningsproces van Android moeizaam is. Deels door de gekozen architectuur, deels door keuzes van Android en deels doordat de telefoonfabrikanten zichzelf afhankelijk hebben laten worden van de chip-leveranciers voor het schrijven van firmware en drivers. Dat is echter al 10 jaar zo dus veel respect voor deze beperkingen heb ik niet meer. Als ik het al weet dan moeten die fabrikanten het ook weten. Als ze apparaten verkopen waarvan weten dat ze die niet goed kunnen ondersteunen zijn ze eigenlijk hun klanten aan het misleiden. ("De rest doet het ook" is geen excuus).

Dan kun je wel zeggen "het gaat nu eenmaal niet anders" of "meer support wordt veel te duur" maar daar moet de fabrikant dan maar eerlijk over zijn en de hete aardappel niet naar de gebruiker doorschuiven.

Daarbij geloof ik het gewoon niet.

Als gratis besturingssystemen als LineageOS iedere maand (zo niet iedere week) updates kunnen uitbrengen dan hebben de hardwarefabrikanten geen enkel excuus. Niet dat LineageOS altijd perfect is en nooit een fix mist, zo zijn firmware-updates haast niet te doen zonder contract met de chipfabrikant, maar het verschil met de meeste commerciele leveranciers is wel heel pijnlijk groot.

Deel van het probleem is dat de leveranciers vast zitten aan Google dat zo'n dominante invloed op de markt heeft dat een telefoon zonder Google Play haast onverkoopbaar is (met uitzondering van iOS dat gewoon geen optie is voor andere leveranciers dan Apple).

Toch blijft het een keuze om in die markt te opereren en dus vind ik dat we ze er op aan mogen kijken anders voelen ze ook geen aandrang om de situatie te verbeteren. Niks zo fijn als de verantwoordelijkheid bij een ander neerleggen ("het moet zo van google / snapdragon").

Ik zou graag zien dat de telefoonmarkt een voorbeeld neemt aan de PC-markt waarin je relatief eenvoudig kan wisselen tussen OS'en omdat het OS niet inherent aan een bepaald stuk hardware is gebonden.

Nogmaals, dit is tegen de hele markt gericht, niet specifiek tegen Poco.
Gekocht in april 2021, belofte 3 jaar firmware updates. Ik draai nu de nieuwste, security update juli 2022.
Via de playstore kun je 'MIUI downloader' installeren. Wanneer je door alle reclame heen worsteld (!) kun je vrij makkelijk de laatste FW update downloaden. Beetje omslachtig, maar goed. Na het downloaden kun je 'm weer verwijderen.

Als je vervolgens in de ingebouwde MUI updater in de settings van je phone (daar waar je het MUI versie nummer vind) een aantal keer op de versie tikt (10x) krijg je extra opties rechtsbovenin bij de 3 puntjes binnen dat scherm. Zo kun je recentere FW flashen.

Ik zit nu op 13.0.6.0 met sec. update 01.12.2022. Ik kwam van 13.0.2.0 volgens mij (april sec. update) en leek geen updates meer binnen te krijgen. 13.0.6.0 is ogenschijnlikk terug getrokken en 13.0.3.0 is weer actueel, maar ik heb nog geen negatieve ervaringen met 13.0.6.0. Oh, en MUI 14 komt er ook aan voor de X3 Pro.
Dan installeer je lekker een custom rom waarmee je maandelijks je security updates hebt🤔

Maar effe wat anders
Zijn er daadwerkelijk mensen geweest die problemen hebben gehad met bankieren/crypto/digid/etc door verouderde updates? Hoor vaak mensen klagen over dat fabrikanten het niet lang genoeg doen voor telefoons maar nooit over dat iemand echt problemen erdoor heeft gehad.
Omdat er weinig mensen zo dom zijn om dat te doen. Ook al krijg je je bankapp aan de praat met een customrom, als je gehackt wordt o.i.d. dan heb je mooi pech en wordt er niets vergoed.
Uhm iets zegt mij dat je niet zoveel weet over custom roms
Uh, dat een bank app vaak wel functioneert met een custom rom wil niet zeggen dat de bank het ook ondersteund... Mocht je geld gestolen zijn via een telefoon die gebruik maakt van een custom rom, dan ben je niet verzekerd. De bank/verzekering zegt dan gewoon: "je gebruikt geen officiële versie van Android dus je hebt pech", en je bent vervolgens je geld kwijt.
en dat kunnen hun ruiken?
Je hoort het niet vaak, maar ik ken inderdaad wel mensen die verplicht hun (goedkope) toestel moesten vervangen omdat ze die al een jaar of 6 a 7 hadden en gestrand waren bij een antieke android versie. Op een gegeven moment weigeren je apps te updaten en kun je ze niet meer gebruiken. Waaronder inderdaad ook een bank app.
Ging dus echter om de Android versie en niet zo zeer de laatste security update.

Dus juist voor mensen die graag zo lang mogelijk met een toestel doen is het belangrijk dat ze een toestel kiezen met lange support en niet een low budget toestel of iets wat al een jaar op de markt is en nog max 1 upgrade krijgt.
Nee maar ik bedoel echt de security updates aangezien dat is waar men steeds over klaagt(vooral op tweakers en hwi)
Legitieme vraag. Ik ben er ook wel benieuwd naar. Waar zitten de risico's als je al enige tijd geen security updates meer hebt ontvangen. Het gaat mij dan voornamelijk om praktijkvoorbeelden. Theoretisch kan ik mij er wel iets bij voorstellen. Ik gebruik de telefoon alleen maar om te bellen, betalen, een appje versturen en lezen en af en toe een foto maken. Verder de gebruikelijke apps als marktplaats, buienradar en NOS/NU. Gamen en video's bekijken op de telefoon doe ik niet aan. Mijn anderhalf jaar oude en nog geen 150 euro kostende Motorola G30 voldoet mij prima en de laatste update is van november 2022. Volgens de kenners krijg ik vermoedelijk nog een paar keer een security update en daarna niet meer.
De Snapdragon 778G van de Poco X5 Pro is in sommige benchmarks een klein beetje sneller dan een Snapdragon 860 van de Poco X3 Pro, alhoewel het amper scheelt, en in sommige benchmarks net wat trager, dus het is zeker geen voluit tragere CPU.

Het klopt dat we helaas een stap terug gegaan zijn van de Snapdragon 800-reeks naar de 700-reeks. Blijkbaar willen ze de 800-reeks (en nu 8-reeks) enkel gebruiken in de Poco F-modellen, de toppers dus.

[Reactie gewijzigd door RuddyMysterious op 23 juli 2024 02:36]

Jammer dat de Note 12 pro niet beschikbaar is in Nederland, die heeft een hele snelle cpu (MediaTek Dimensity 1080) en een hele goede camera sensor (Sony IMX766), voor 240 euro kan je hem bestellen in China.
240 voor de global versie?
Ik zit in hetzelfde schuitje.
Over twee maanden aan de beurt voor een nieuwe en je krijgt minder opslag, minder RAM, mindere CPU en een scherm waar ik niet op zit te wachten.
Het was een mooie tijd de laatste vier jaar met Poco F1 en X3 Pro maar met die fijne inflatie is dat nu afgelopen.
Ik bestel een nieuw hoesje en ga sim only dan zie ik wel waar het schip strand voorlopig.
Die X3 Pro is nog steeds meer dan vlot zat en een hartstikke fijn ding als je de fabrieksapps er af knalt.
Updates schmupdates.
Ik draai nog een Poco F1 op een Google-loze rom Android 12
/e/Os
Niks mis met Poco.
Gooi Gcam erop en je hebt ook betere foto's dan met de standaard app.
Altijd zo jammer dat ze geen Wireless Charging hebben :(
Natuurlijk kan je het wel oplossen met een hoesje, maar ik ben die eenhoorn die geen hoesje gebruikt...
Je verwacht draadloos laden bij een telefoon van 200-350 euro?? Je krijgt waar je voor betaalt.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 23 juli 2024 02:36]

Dan een versie met wireless charging voor 100 euro meer. Voor de rest bevatten ze alles wat ik wil en een actieve modding community. Bij geen enkele andere telefoon vind je dat helaas.
Realme toestellen hebben ook een goede actieve modding community, draai Android 13 op mijn 4 jaar oude Realme X, komen zelfs regelmatig security updates uit voor de rom die ik nu gebruik.
Waarom ik de Poco's zo interessant vind is oa de fingerprint aan de zijkant, dit hebben de Realmes weer niet. Enige telefoon die allemaal heeft wat ik wil is de Sony Xperia 1, ik heb nu de mark 3. Maar modding community is hartstikke dood en mijn god die prijs doe ik nooit meer.
Ik vind die kleine vingerlezer maar niets (X3 PRO), heb al een paar keer gehad dat ik met een vinger dat er niet instaat toch de foon heb unlocked. Dat had ik niet bij mij Moto X4 want grotere vinger sensor.
Eventueel een duurdere versie met draadloos laden kan altijd toch (zeg ik als iemand die niet om draadloos laden geeft)

Overigens, als ze nou de nutteloze camera's eruit halen is er misschien ineens wel wat extra ruimte om binnen diezelfde budget, draadloos laden toe te voegen.

Want de meeste budget telefoons hebben alleen 1 (selfie terzijde) goede camera, rest is filler waar je voor betaald maar wat net zo goed weg kan voor meer nuttige functionaliteit.
Ook al was het een topmodel die tijd. De Samsung S6 had al wireless charging. Vind dat in deze tijd ook raar dat het er niet in zit. Toch is het geen dealbreaker voor mij.
De S6 was toentertijd geen 350 euro. :)
Ik zou persoonlijk de Wireless charger + Magnetic charger nemen, wireless zal ongeveer rond de 10W gaan, bedraad kan je hem ook nog met 67W blijven laden. ;)
was meer aan het laten zien dat het niks voor hun kost om er in te doen en dat het prijspunt daarom er niks over zegt
Maar wat is het daadwerkelijke nut van wireless charging?
1 het is inefficient
2 je zal altijd of een kabel aan je "wireless" lader hebben of een powerbank blok in je hand
Je kan de kabel wegwerken en integreren. Waardoor je bv. een tafel hebt met dan een plekje om je telefoon op te laden, waardoor alles strak blijft. Tevens zijn er ook al auto's waar er wireless charging in zit, waardoor je je telefoon er op kan leggen en draadloos charger geen kabel nodig, vermits de fabrikant dit geïntegreerd heeft in het dashboard.
Hier ook een tijd poco gebruikt, prima toestellen.
Zelf een mi9 gehad en een poco. Ik kon totaal niet leven met de invasieve manier van het opdringen van hun eigen apps. En heb nooit de moeite genomen om de rom aan te passen. Maar qua hw blijven ze wel interessant.
Als je er niet mee kan leven. Waarom heb je dan toch niet de moeite genomen of gekozen voor een poco?
Dit toestel zal wel geen optical image stabilization hebben denk ik of wel? De poco f4 is voor mij toch nog een betere keuze ivm betere foto's tenzij de poco x5 pro ook ois heeft. En wie weet, misschien komt er nu ook een poco f5
Misschien old scool
Ik heb hier nog een lenovo P2 Super AMOLED deze lenovo P2 heb ik regelmatig in gebruik. Ooit eens van een mede tweaker over genomen ? +- 4 jaar geleden.
De overstap van de lenovo P2 was de reden dat deze een Super AMOLED scherm had en foto's & video veel beter waren. inmiddels heb ik een moto G9 plus uit noodzaak omdat mijn Poco de geest had gegeven.
Voor mij is het belangrijkste dat ik kan bellen en zo nu en dan een foto en video kan maken, en een agenda en wat aantekeningen kan maken.
Zeker is het scherm, geheugen,opslag wel een factor die mee weegt bij een aankoop. Maar denk dat je aan 4 GB ram en 64GB opslag wel genoeg hebt, anders prik je er een SD kaartje bij (mits die optie er is)
Als ik zo deze hele phone hype bekijk vraag ik me wel eens af, gaat meer richten alles in een en een handheld video game console, flip en fold mega prijzen
Maar goed wie ben ik mijn Lenovo P2 gaat nog zeker 2 dagen op een lading.
Moet allemaal in een nano seconde vandaag de dag>
geen netwerk of verbinding heb je ook weinig aan je flip of fold van +> 1000E

[Reactie gewijzigd door Jeroen hofman op 23 juli 2024 02:36]

De X4 Pro heeft een SD695, maar wel een MicroSD.. deze X5 een iets snellere soc maar geen mSD slot..
Jammer.. toch weer die kleine dingetjes die ze weghalen in een volgende generatie.

De X3 Pro 5G is kwa prijs/kwaliteit (i.c.m. een custom rom) een hele mooie telefoon.
Wel vind ik dat deze chinaphones echt een custom rom nodig hebben; de stock software is ontzettend bloated (soms zelfs met ads).
De X4 GT komt met amoled, 120w snelladen en een SD Gen 1 voor minder dan 400,-
De Poco X4 GT heeft een geen OLED maar een LCD, een Mediatek Dimensity 8100 en wederom geen microSD slot.
Ik heb zelf een X3 Pro, maar waarom zijn alle Poco's die na mijn toestel komen ''op papier'' minder?
Voor mij waren juist de specs in combinatie met de prijs een reden om te kopen.
Momenteel slechts 299 voor 256 GB versie bij Belsimpel. Vergelijk hem met een Samsung A53 die nog een paar tientjes duurder is en je hebt een snellere processor, bijna 2x sneller opladen, 2x zoveel opslag, en 2 GB meer geheugen. Ik gok dat het scherm van de Samsung wellicht net ietsje beter is en de camera's wellicht ook. Dit is gewoon weer een mooi apparaat voor een mooie prijs in mijn ogen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.