Facebook experimenteert met verschillende gebruikersprofielen onder een account

Facebook onderzoekt hoe gebruikers verschillende profielen kunnen aanmaken op het platform. Bij die profielen hoeven gebruikers ook niet hun echte naam of identiteit op te geven. Het platform test de profielen nu op kleine schaal.

Naast hun hoofdprofiel kunnen gebruikers onder de test vier extra profielen toevoegen. Deze profielen hoeven niet hun echte naam of identiteit te bevatten. Eén profiel zou dan bijvoorbeeld voor werk gebruikt kunnen worden en een ander voor vrienden. Ieder profiel krijgt een eigen feed, zegt Facebook tegen Bloomberg.

Het platform laat bepaalde groepen al langer aanvullende profielen aanmaken, zoals studenten en bekende personen. Nu wil Facebook dit uitbreiden, volgens Bloomberg om zo meer jongeren te kunnen bereiken. De extra profielen blijven gekoppeld aan elkaar. Als een gebruiker dus onder een profiel de regels van het platform overtreedt, kan dit consequenties hebben voor alle profielen onder dat account.

De extra profielen hebben geen invloed op hoe Meta zijn gebruikersaantallen meet, aangezien de losse profielen gekoppeld zijn aan een account. Vooralsnog hebben alleen een aantal Amerikaanse gebruikers 'en sommige gebruikers in een handjevol landen' toegang tot de test.

Door Hayte Hugo

Redacteur

15-07-2022 • 11:44

37

Reacties (37)

37
37
15
1
0
21
Wijzig sortering
Dus het wordt anoniemer? Zal waarschijnlijk dan een toename zijn vand de hoeveelheid bagger in de reacties
Het idee is dat mensen waarschijnlijker sneller gaan reageren.


Je hebt nu steeds vaker dat mensen niet “publiekelijk” reageren en/of sociaal wenselijk reageren en beide zijn ook schadelijk.

Als mensen niet reageren dan ontstaat er geen fatsoenlijk evenwicht.
Een ander probleem is wanneer mensen massaal sociaal wenselijk antwoord gaan geven er een massa in beweging kan laten komen die niet representatief en/of oprecht is maar ondertussen wel complete maatschappijen angst aanjaagt en politici tot actie maant wat weer praktisch niks oplevert omdat het incidentenpolitiek is.


Zo zijn er verschillende aanslagen geweest waarbij het idee werd geschetst dat het echt leefde in w-europa, met BLM domineerde het nieuws, maar niks is daadwerkelijk veranderd, nu met Oekraïne moest er vooral iets gedaan worden maar nu het over het hoogtepunt heen is de aandacht ook ergens anders.
Ik denk dat dit de verkeerde medium is samen met Twitter, voor sociale publiekelijke opinie. De hoeveelheid valse informatie, trolling en pesterijen zal alleen maar toenemen. Meta is een broeipot van misinformatie en dit zal echt niet helpen daarbij.
Niet te vergeten oplichters kunnen zo sneller met dingen wegkomen. en sneller mensen oplichten omdat ze dan niet 100 accounts nodig hebben. maar 25 om dezelfde hoeveelheid scam links/ads te posten
Ja maar als 1 van hun subaccounts om die reden wordt gerapporteerd, worden dus gelijk 4 accounts weggesmeten. Handig op zich dus.

En ik denk dat oplichters juist om die reden hier geen gebruik van zullen maken. Die zullen blijven grossieren in bergen accounts.
Echt anoniemer wordt het niet want Facebook kan zien wie het is.

Sowieso vind ik dat je in elke dienst op internet anoniem moet kunnen zijn, Facebook weet al veel te veel van ons (ook mensen die het niet hebben, zie schaduwprofielen).
Werd wel eens tijd.
Ik heb laatst nog 8 accounts moeten aanmaken voor Quest VR brillen (werk opdracht).
Er zijn inmiddels 6 van de 8 accounts geblokkeerd wegens 'fake'.

Ik gebruik nu op alle 8 de brillen maar 1 van de accounts, maar dit is niet echt een nette oplossing.
Straks kan dat volgens mij fijner met de Meta accounts (zag laatst iets over in de WAN show)
Ik hoop dat die brillen in ieder geval niet gebruikt gaan worden in een datagevoelige omgeving. :X
Elke omgeving is toch datagevoelig?
Maar niet elke omgeving heeft gevoelige data, waar Martinez geloof ik op doelt. Ik zou ook wel een keer achter m'n oren krabben om Facebook's deuren open te zetten binnen een organisatie op machines waar wellicht een hoop andere kritieke informatie op draait. In een sandbox daarentegen, lekker doen!
Maar stel je gaat er mee gamen met een stel kinderen/tieners, dan wil je toch ook niet dat ze getagd worden?
Maar dan nog. Je hebt in nederland een aantal van die VR bedrijfjes waar je sets kunt huren of een middag zo’n vr experience kunt doen. Hoe ga je dan volgens de ToS met accounts om? Het kan niet anders dan dat je een fake profiel aan moet maken of er moet een mogelijkheid zijn een bedrijfsprofiel te kunnen gebruiken (wat volgens mij niet kan omdat bedrijven geen accounts zijn, maar pages waar beheerders en moderators onder hangen die hun eigen profiel hebben). En hoe zit het dan met licenties voor spellen?
De oplossing die ze willen is dat je de enterprise versie koopt, waar je een paarhonderd euro per bril extra betaalt en geen Facebook account nodig hebt.

Inmiddels hebben ze het omgedraaid en gaat ook voor de consumenten versie geen account nodig zijn, ben wel benieuwd waarom ze die keuze nu ineens hebben gemaakt
Nee de enterprise versie is inmiddels alweer geschrapt..

https://business.oculus.com/

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 24 juli 2024 19:26]

Ik heb dit inderdaad ook sinds een week op mijn profiel. Was op zich wel even wennen. En afhankelijk van waar je op klikt schakelt hij ook automatisch tussen profielen. Het is soms dus nogal een verassing met welk profiel je uiteindelijk ergens op reageert. Hopelijk verbetert de implementatie wat beter, met name op het vlak van het automatisch wisselen (of maak dat uitschakelbaar)

Ter verduidelijking: Ik heb een privé profiel (welke zo goed als leeg is, ik geef namelijk niet om social media) en één om een, voorheen een "pagina" genoemd, te beheren. Nu kan ik switchen tussen deze 2 profielen.
Als ik nu naar een pagina ga welke zowel door mijn privé-profiel ik geliked, als door mijn pagina-profiel, schakelt Facebook me nu automatisch naar mijn pagina profiel. Ik kan dan wel weer handmatig terug schakelen.

[Reactie gewijzigd door TFHfony op 24 juli 2024 19:26]

dat automatisch schakelen moet echt uit.. zo verschrikkelijk irritant als je in een chat zit en dan niet naar het andere account kan... ik zit nu met 2 verschillende browsers te stoeien.. (prive en zakelijk) dit probleem heb ik nooit eerder gehad.

Tevens als ik prive facebook surf, ontvang ik in de browser geen zakelijk chat notificaties.
Heb je geen linkje naar de settings voor die profielen?, dan kunnen mensen die het niet hebben proberen of ze er ook bij kunnen komen ;)
op je profiel-oto klikken (daar staan nu pijltjes rondom)
Ik gebruik vrienden lijsten, hiermee kan je alles een beetje gescheiden houden. Ik zie niet hoe dit voor mij persoonlijk een toegevoegde waarde heeft.
Zou mooi zijn als je dit ook per kanaal/groep kunt doen, zoals je ook in een per Discord server een gebruikersnaam kunt bepalen.
De laatste stuiptrekkingen van facebook er zijn nog maar zo weinig echte mensen. Dat een soort spam en trol functie toevoegen zodat mensen niet meer met eigen username hoeft posten. Er komt nog meer onzin op Facebook nog meer wappies en nog meer haat en onbegrip. Ik hoop vurig op de dag dat het vreselijke bedrijf op houd te bestaan
speelt dit niet in het voordeel van catfishers ?
Ook een manier om “actieve gebruikers” op te schroeven. Misschien dat Musk het nog wil overnemen
O, dat zou ideaal zijn, mijn vrouw gebruikt altijd mijn profiel want ze wil geen facebook en ik wordt continu lastig gevallen met berichten en calls voor haar. Als ik die dan uit kan zetten :)
Geen Facebook willen maar wel gebruiken?
Snap dat voor sommige dingen FB wel handig kan zijn, maar een pseudo account is dan toch veel makkelijker?
Anoniem: 1439850 15 juli 2022 12:33
LinkedIn begint al een tijdje meer te lijken op Facebook en Facebook zelf gaat zo te zien meer de Twitter kant op. Gelukkig gebruik ik beide zelden, maar ze gaan hun doel ondertussen wel echt voorbij.
Zo lang er geld binnen blijft komen wordt er nog steeds één doel behaald, mogelijk wel het belangrijkste doel.
[off-topic]
LinkedIn heeft IMHO al weinig tot niks meer te maken met de originele setup, nl. een zakelijk sociaal netwerk.

Het is éen grote uitspatting van reclame en lui die het als FB gebruiken. Komt bij dat een nieuw email adres op eigen domein binnen no-time geleaked werd door LI, onbruikbaar nu dus, vervelende nasmaak van.

[/off-topic]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.