Screenshots tonen licht gewijzigde interface Samsung One UI 5

Er zijn screenshots verschenen van Samsung One UI 5 voor Galaxy-telefoons. Dat is de interface die de marktleider gaat gebruiken over Android 13. De screenshots tonen lichte wijzigingen ten opzichte van het huidige One UI.

De screenshots komen van telecomjournalist Max Weinbach, die ze op 9to5Google heeft gepubliceerd. Hij heeft een interne build van de software kunnen proberen die hij doorgestuurd heeft gekregen van een niet nader genoemde bron.

De build toont onder meer nieuwe gestures voor het gebruik van multitasking. Die zijn momenteel nog niet actief. Door met twee vingers omhoog te vegen zouden gebruikers splitview kunnen openen, terwijl het mogelijk wordt om van een venster een pop-up te maken door van rechtsboven naar beneden te vegen.

Notificaties hebben nieuwe, grotere iconen. Ook zien menu's om te vragen om permissies er anders uit. In plaats van de stijl die Samsung zelf hanteerde, lijkt het erop dat Samsung de Google-vensters gaat laten zien. Die zitten ook midden in het scherm, in plaats van onderin. Daarnaast is er nu een toggle voor ultrawideband en kunnen gebruikers tekst uit afbeeldingen kopiëren en plakken met het toetsenbord.

Samsung toont One UI 5 vermoedelijk als het zijn eerste publieke bèta's voor Android 13-upgrades live zet. Dat gebeurt waarschijnlijk dit najaar. Samsung brengt upgrades als eerste uit voor zijn high-end modellen. Er is nog geen roadmap voor wanneer welke telefoon de upgrade naar Android 13 krijgt.

Samsung One UI 5, bron: 9to5GoogleSamsung One UI 5, bron: 9to5GoogleSamsung One UI 5, bron: 9to5GoogleSamsung One UI 5, bron: 9to5GoogleSamsung One UI 5, bron: 9to5GoogleSamsung One UI 5, bron: 9to5Google

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

11-07-2022 • 07:53

84

Lees meer

Reacties (84)

84
84
26
1
0
45
Wijzig sortering
Er is nog geen roadmap voor wanneer welke telefoon de upgrade naar Android 13 krijgt.
Is dat updaten naar nieuwe versies nu nog een probleem bij Android? Dat dat 10 jaar geleden speelde snap ik nog enigszins maar als je nu een telefoon koopt kan je toch wel 2 a 3 nieuwe android versies verwachten?

De iphone 8 uit 2017 krijgt bijvoorbeeld nog iOS 16 is de verwachting. Dat moet voor Android fabrikanten toch ook gewoon mogelijk zijn.

[Reactie gewijzigd door HKLM_ op 23 juli 2024 11:26]

Als je een beetje fatsoenlijk toestel koopt dan is dat geen probleem en krijg je gewoon lange ondersteuning.

Daarbij moet overigens wel opgemerkt worden dat vooral de security updates van belang zijn. De Android versie zegt niet zo heel veel meer. I.t.t. iOS krijgt android namelijk ook de nodige system updates binnen via play store en play system updates. Zo kun je ook in oudere android versies gewoon nieuwe features erbij krijgen. Denk bijv aan nearby share dat ook ineens op oudere toestellen verscheen van fabrikanten met een minder goed update beleid. IOS moet alle systeem updates binnenkrijgen via grote OTA updates naar een nieuwe punt versie terwijl een hele reeks systeem apps in Android met grote regelmaat gewoon via de play store hun updates krijgen.

Google maakt steeds meer onderdelen van Android update-baar via het Play systeem. Wat nieuwe Android versies nog wel met zich meebrengen zijn bijv verbeterde en meer gefinetunede app rechten. Maar in grote lijnen zijn upgrades naar nieuwe versies niet meer zo van belang als tot enkele jaren geleden. Als de security updates maar binnen blijven komen en dat doen de meeste A-fabrikanten inmiddels al netjes 5 jaar voor elk toestel.
Het beste voorbeeld van waar de iOS zwakte ligt is dat de browser en imessage onderdeel zijn van het OS en bij Android zijn dat losse apps die los bij te werken zijn uit de play store. Bij een vulnerability in webview/chrome worden alle Android versies die nog in kunnen loggen op de play store bijgewerkt, dus ook zelfs versie 4.4. Bij een vulnerability in Safari (of imessage en nog wat ander spul) moet er een hele OS update komen bij Apple. In die zin is dus een deel van de support op Android langer dan bij Apple en een ander deel korter.

Samsung doet 't op zich wel netjes, door tegenwoordig zo'n 5 jaar support te leveren, ook op hun midrange toestellen en dat maakt ze veel interessanter dan de concurrentie die, buiten de Pixel 6, over het algemeen niet verder komen dan 2 jaar security updates.
Google maakt steeds meer onderdelen van Android update-baar via het Play systeem. Wat nieuwe Android versies nog wel met zich meebrengen zijn bijv verbeterde en meer gefinetunede app rechten. Maar in grote lijnen zijn upgrades naar nieuwe versies niet meer zo van belang als tot enkele jaren geleden. Als de security updates maar binnen blijven komen en dat doen de meeste A-fabrikanten inmiddels al netjes 5 jaar voor elk toestel.
Ik denk dat dit ook wel de reden is dat Samsung zegt; kom maar op met die Android upgrades. Ook voor Samsung worden ze steeds makkelijker en Samsung ziet dat ook als concurrentievoordeel ten opzichte van Android en maait zo een beetje het gras weg voor de voeten van Apple die altijd doet alsof ze veilgier zijn.

Op dit moment is een Samsung toestel met Knox beduidend veiliger en ook langer veilig dan welk iOS toestel dan ook, dat zegt ook wat. Apple heeft de laatste paar jaar flink liggen slapen. Een browser als onderdeel van het OS hadden we dacht ik massaal afgeleerd door wat Microsoft met Internet Explorer deed, maar Apple is soms een beetje hardleers.
Nu moet ik wel zeggen dat Knox echt super slecht gemarket wordt. Ik heb al sinds de S4 een Samsung-toestel en weet dat ik ergens tussen de upgrades een toestel heb gekregen met Knox erop, maar wat dat nou precies doet heb ik werkelijk geen idee van.

Ik weet dan ook niet of ik het uberhaupt wel gebruik. Moet ik bijvoorbeeld de bestanden die ik veilig will houden markeren ofzo? Of beveiligt hij automatisch alles? Ik zou het niet weten.
Niet alleen de play services, Android heeft allerlei dingen losgekoppeld welke ontwikkelaars kunnen gebruiken met hun Jetpack libraries.Dus waar je in iOS de hele framework moet updaten voor nieuwe features, kun je in Android veel nieuwe dingen gebruiken als ontwikkelaar omdat die in een losse library zitten en niet in de Android SDK zelf. Hierdoor hoef je als ontwikkelaar minder snel de min-sdk omhoog te schroeven (aka oude android telefoons te droppen) dus hoef je als gebruiker minder snel een nieuwe telefoon te kopen, ondanks dat je wellicht tegen beveiliginsproblemen kan oplopen als je systeem niet meer geupdate wordt...
Google maakt steeds meer onderdelen van Android update-baar via het Play systeem. Wat nieuwe Android versies nog wel met zich meebrengen zijn bijv verbeterde en meer gefinetunede app rechten. Maar in grote lijnen zijn upgrades naar nieuwe versies niet meer zo van belang als tot enkele jaren geleden. Als de security updates maar binnen blijven komen en dat doen de meeste A-fabrikanten inmiddels al netjes 5 jaar voor elk toestel.
Dat vind ik een ramp want om die updates te mogen downloaden moet je een playstore account aanmaken en dus de bijhorende gebruikersvoorwaarden accepteren. Dat wil ik niet en dus kan ik mijn nieuwe telefoon niet updaten.

Het klink heel mooi en slim om updates via de Playstore te verspreiden maar nodig is het op zich niet. Er is geen enkele goede reden om die updates niet openbaar aan te bieden. Ik snap dat het voor Google handig is om gebruik te maken van de infrastructuur die ze toch al hebben maar een aparte download-site maken voor updates zou voor een parij als Google ook geen probleem moeten zijn.

Het is niet nodig om security upgrades te verspreiden via een gesloten appstore. Google vindt het verzamelen van mijn data belangrijker dan het leveren van een veilig product. Dat Google zichzelf voorop stelt is natuurlijk geen nieuws, maar dat je geen updates kan krijgen zonder Google account vind ik spelen met vuur en op de rand van chantage.

En ja, wettelijk is het toegestaan en alles taat netjes (ahum) in de kleine lettertjes. De realiteit is dat je tegenwoordig een smart phone nodig hebt om mee te kunnen doen aan deze maatschappij. Voor de meeste mensen is er praktisch gezien niks anders te kiezen dan Android en Apple (als je het kan betalen).
Concurreren is haast niet mogelijk omdat je niet alleen met een telefoon-OS concurreert maar ook met alle extra services en diensten die er aan zijn geknoopt. Dat kost tientallen miljarden en vele jaren werk. Je gaat niemand vinden die dat wil investeren, veel te onzeker en veel te duur.
Google Play services werken zonder account. Je moet wel Google Play geïnstalleerd hebben, of een alternatief pakket dat de APIs ook toevoegt als MicroG (maar dan moet je zelf updaten). Dit systeen staat op zich los van app-updates waar Google wel een account voor wil zien.

Er zijn partijen als /e/ die de concurrentie met Google aan willen gaan maar de doelgroep wil gewoon Candy Crush spelen zonder gezeik. Qua grotere bedrijven probeert men het wel, maar ik heb ook geen zin om mijn aankopen bij de Samsung Store te doen zolang die alleen maar op Samsung-apparaten werkt.

Epic kan hier een grote verandering in brengen zodra hun rechtszaken eindelijk allemaal van de baan zijn; een Epic Games store kan vermoedelijk snel het bestaan van alternatieve stores normaliseren, ook op een manier dat niet alles open source of gratis moet zijn.
"Dat vind ik een ramp want om die updates te mogen downloaden moet je een playstore account aanmaken en dus de bijhorende gebruikersvoorwaarden accepteren. Dat wil ik niet en dus kan ik mijn nieuwe telefoon niet updaten."

Je kunt toch nog gewoon OTA updates dan wel losse ROM updates binnenhalen? Dan worden die system apps ook bijgewerkt. Alleen duurt het tussendoor wat langer en zit je dus in feite in de iOS situatie.
Het is nogal een verschil of je OS op 25 of 25.000 verschillende hardware-configuraties draait.
Ohjee, je vraagt je bijna af hoe Microsoft dat voor elkaar krijgt…
Met heeeeeeel veel legacy erin bouwen. Bovendien heb je hier te maken met een OS waar vervolgens iedere fabrikant zijn eigen plasje overheen doet.
Want Windows op fabrikantpc's is altijd clean?

En dan nog heb je fabrikanten die hun eigen plasje ver doortrekken, zoals die Asus-laptops met tweede scherm boven het toetsenbord. Het is niet alsof dat uit zichzelf werkt of dat Microsoft dat ondersteunt. Bovendien voegt Asus daar een aparte UI aan toe. En zo zijn er nog wel meer voorbeelden te noemen.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 11:26]

Ik kan altijd een "clean" windows installatie doen op een willekeurige laptop (even los van Apple laptops). Dat gaat je niet zonder meer lukken op een willekeurige Android toestel, dus ja, dat is wel degelijk anders. En zoals gezegd, heeeel veel legacy in bouwen om het "overal" werkend te houden.
Tuurlijk wel. Je kunt met adb allerlei fabrikantmeuk verwijderen zonder root, en als alternatief kun je op veel telefoons zelfs een geheel andere rom zetten (op sommige toestellen zelfs mét behoud van garantie).

Daarbij ga je volledig aan mijn tweede punt voorbij...

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 11:26]

Ik heb niet vaak meegemaakt dat ik bepaalde software niet kon verwijderen uit een windows installatie. De drivers voor een windows installatie worden geleverd vanuit de leverancier van de hardware. Dat is bij Android toestellen vaak niet het geval en vergt nogal veel moeite (custom roms). Daar moet je echt nogal wat technische kennis van hebben. Een schone Windows installatie heb je redelijk snel geregeld,

Mijn punt is dat de link tussen hardware en OS bij mobiele toestellen en laptop nogal anders zijn waardoor het (nog) niet echt makkelijk is.
Nogmaals: adb is een prima alternatief om dat soort meuk te verwijderen. Is heel makkelijk in het gebruik. Niet voor Henk & Ingrid uiteraard, maar die zijn toch niet technisch genoeg. ;) Het kost dus helemaal niet "veel moeite".

En ja, je kunt best zulke Asus-software (om even mijn enige voorbeeld op te volgen) verwijderen, maar dan werkt het tweede schermpje ook niet meer. Leuk dat je het makkelijk kunt verwijderen, maar het komt de gebruikservaring niet ten goede, want dan had je net zo goed een laptop zónder tweede schermpje kunnen kopen...

En w.b.t. die roms hangt het er ook maar net vanaf wat je zoekt. Custom Android-roms is een dingetje, maar bijv. Ubuntu Touch en Sailfish OS zijn heel makkelijk te installeren. Je downloadt gewoon de installatiewizard op je computer, sluit de telefoon aan en in een paar klikken staat een van de twee op je telefoon. Net zo makkelijk als op een computer, dus.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 11:26]

Ok, dus als ik sailfish installeer op mijn mobiel dan werkt alles? Maakt het uit welke Android toestel ik heb?
In principe werkt alles, ja. Het toestel maakt uit, omdat Sailfish niet zoveel toestellen ondersteunt. Ubuntu Touch ondersteunt wél een hele hoop.
De hardware voor pc's is al jaren uitontwikkeld, maar nog niet zo lang geleden waren er nog telefoons met trage SOC, GPU en weinig RAM. Daarnaast onderscheiden telefoonfabrikanten zich vooral op UI terwijl hardwarefabrikanten (voor pc's) dat niet doen. Het is dus appels met peren vergelijken.
Maar is dat dan niet juist waar je probleem zit? Zou dit hele proces niet een stuk vlotter lopen wanneer fabrikanten zich nu meer richten op goede hardware ipv het toevoegen van kleurtjes, knopjes en functietjes?
Ja, dat ben ik helemaal met je eens. Voor mij persoonlijk voegt OneUI van Samsung visueel weinig toe, maar aan de andere kant voegt OneUI functioneel daadwerkelijk iets toe aan Android, zoals: meer mogelijkheden om te customizen en tweaken, meer settings voor privacy en security, integratie in het Galaxy-ecosysteem, etc.
Microsoft heeft volledig beheer over het besturingssysteem, Google niet; Google brengt een versie van Android uit die effectief geforked wordt door hun partners, tenzij ze in Android One oid zitten.

Persoonlijk vind ik het updatemechanisme van Microsoft ook veel beter dan dat van Google. Aan de andere kant probeert Google steeds meer individuele componenten vanuit hun kant te updaten (Play Services etc.) en daar hebben veel mensen weer problemen mee vanwege de privacy-issues die daarbij meetellen.

Wat ook scheelt is dat AMD en Intel veel langer drivers produceert voor hun chips dan Qualcom. ARM-fabrikanten hebben de softwaremarkt verneukt voor hun eigen voordeel waardoor je na twee jaar flink mag betalen voor nieuwe updates voor je "oude" chip, waar je op de desktop gewoon nieuwe drivers krijgt omdat die bedrijven wél naar de consument kijken.

Daarentegen kan ik niet upgraden naar Windows 11 op mijn desktop. Ik krijg voor Windows 10 nog wel een tijdje updates, maar ik kan de feature-update niet installeren omdat ik "maar" een 7700k heb. Het is duidelijk dat ook Microsoft niet meer zo van de eeuwige ondersteuning is.

Ook is het maar de vraag hoe goed Windows nou werkt op al die apparaten. Ik zie in de praktijk amper nog bluescreens, maar Android-kernelpanics zie ik een ordegrootte minder. Die uitgebreide ondersteuning gaat op veel vlakken ten koste van stabiliteit en modernisering van de API.
Ten tijden van 98/2000/ME geen last gehad dat de helft van de hardware niet meer werkte omdat er (nog) geen drivers waren? lucky you!
Printers waar geen driver voor uitkwam na XP...
Dat zou je denken, maar toch gaat het bij iOS-updates ook vaak genoeg goed mis. Het aantal maakt dus minder uit dan je zou denken.
Krijg alle updates netjes binnen op mijn S21, dus in mijn geval niet echt nee.
Die is ook 1,5 jaar oud. Niet echt een maatstaaf naar wat @HKLM_ bedoelde..

Laten we een reminder inplannen over 3 jaar, en dan zien of je nog steeds de nieuwste versie krijgt. Ik durf er wel een wedje op te leggen :+

Helemaal met HKLM eens dat het frapant is dat dit vaak (niet altijd) nog zo slecht geregeld is.

Edit: De mening mods komen weer door hoor. manmanman. Het is gewoon een inhoudelijke reactie. Hoezo is dit ongewenst..

[Reactie gewijzigd door Qlusivenl op 23 juli 2024 11:26]

In dezelfde tekst wordt de beperking tot vier Android versies gegeven. Dus in deze context kunnen ze allebei gelijk hebben :P
Android komt met één versie per jaar, dat betekent elk jaar ondersteuning een versie omhoog als ik het zo lees. Dat plus de versie die al op je toestel stond betekent dat je in vijf jaar vijf Android-versies krijgt als je hem rond release koopt. Misschien dat ze het zo timen dat de laatste versie niet mee hoeft, maar vier major versies is op zich ook prima.

Ik heb zelf gekeken of ik mijn telefoon naar een custom ROM wil gooien om Android 12 te krijgen maar ik zie eigenlijk niet wat het voordeel nou is ten opzichte van Android 11. Android 13 ziet er ook niet superspeciaal uit, misschien dat ik 12 maar oversla en direct naar 13 probeer te gaan.
Omdat, als je posting echt inhoudelijk zou zijn, je zou weten dat Samsung 5 jaar updates garandeert.
Updates =! upgrades

Maar goed, 5 jaar aan updates is nog steeds een prima ondersteuningsperiode, daar niet van. :)
Laten we een reminder inplannen over 3 jaar, en dan zien of je nog steeds de nieuwste versie krijgt. Ik durf er wel een wedje op te leggen :+
Heel inhoudelijk is dit niet en neigt naar flamebait ;) . Ik zou zeggen op het randje. Het is in ieder geval off topic, net zoals mijn post :).
Edit: De mening mods komen weer door hoor. manmanman. Het is gewoon een inhoudelijke reactie. Hoezo is dit ongewenst..
Bedoel je die ene +2? Want dat is duidelijk een meningmodder (je post is alles behalve informatief). De rest straft je voornamelijk af omdat je mening tegen de feiten in gaat :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 11:26]

Ik ben het met je eens dat het niet informatief is. Dat was ook niet mijn bedoeling met mijn comment. Maar een knipoog naar een update beleid van Android toestellen, en mensen gaan gelijk los. Inhoudelijk is het wel, en dat is hoe het moderatie systeem bedoeld is. Maar mensen misbruiken (ook die +2 dus) het systeem. Dat vind ik jammer.
De laatste generatie S en A telefoons krijgen 4 android upgrades, 5 jaar lang security updates.
Maar wanneer je de upgrade kan verwachten hoeft niet te betekenen dat er een kortere periode (in vergelijking met Apple) van support is, toch? :?
Bovendien is Apple ook niet perfect. Tuurlijk hebben ze een goede naam opgebouwd, maar zonder harde beloftes kunnen ze bij wijze van spreke morgen nog beslissen om de iPhone 13-ondersteuning te laten vallen.
zeker doen, dan denk ik dat Apple snel afgeschreven is want dit is een van hun grote selling-points.
Al kan ik me wel herinneren dat ze met de eerste Apple Watch de ondersteuning vrij snel lieten vallen in mijn opinie. Maar goed, die Watch was ook niet echt te voorzien van feature-updates want ondanks dat het een revolutie was, was het een traag apparaat.

[Reactie gewijzigd door Zezura op 23 juli 2024 11:26]

Daarom zei ik ook "bij wijze van spreke". In de praktijk is de kans klein, maar zonder harde update-/upgradebeloftes kunnen ze theoretisch gezien doen wat ze willen.
Helemaal waar! En wat zijn nu beloftes van een kapitalistisch bedrijf waard.

[Reactie gewijzigd door Zezura op 23 juli 2024 11:26]

Het is niet de vraag wat de beloftes waard zijn, het is de vraag of je iets hebt om ze op te wijzen. Als Samsung 5 jaar updates belooft en na 4 jaar trekken ze de stekker eruit, dan kan de gemeenschap Samsung in ieder geval terechtwijzen. Of ze daar naar luisteren is een tweede, maar je kunt als klant tenminste iets.

Bij Apple kunnen ze morgen tabee zeggen tegen welk toestel dan ook en dan kun je helemaal nergens over klagen omdat er geen beloftes zijn gedaan.
Je hebt sowieso recht op minimaal 2 jaar ondersteuning. Omdat het hoort bij degelijkheid van het product (In Nederland).

Maar ja, mijn MacBook komt uit 2013, is al lang voorbij degelijkheid eis en wordt niet meer officieel ondersteund door Apple en ik heb gister nog een update doorgevoerd die ze gepushed hadden om een bug op te lossen met Word. Dat zegt wat over Apple, in vergelijking met PC-fabrikanten.. *kuch Acer*

[Reactie gewijzigd door Zezura op 23 juli 2024 11:26]

Hangt ervanaf welke leveranciers je nog meer op doelt. AmigaOS 4 krijgt al ruim 15 jaar updates (via ingebouwd updatebeheer, zeg maar net als op Linux) en upgrades en AmigaOS 3 al zo'n 30 jaar (recentste upgrade was begin dit jaar nog). En ik kan ook prima een willekeurige Linux-distro (wel eentje die niet constant de systeemvereisten opschroeft) installeren op een pc uit 2010 en nog steeds updates en upgrades ontvangen.

Maar goed, ik wil er geen wedstrijdje verpissen van maken: uiteraard is het zeer netjes dat Apple nog updates levert aan een 9 jaar oud apparaat dat misschien niet eens zoveel mensen meer in gebruik hebben. Ere wie ere toekomt. :)

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 23 juli 2024 11:26]

Yes, ik kijk Linux & Co over het hoofd. Maar je hebt gelijk. Het is bij Linux zo vanzelf sprekend dat packages worden ge-update in vergelijking met systemen zoals Windows & iOS.
helaas.
Veel schillen en kleine afwijkingen en ook desinteresse denk ik.

Gelukkig zien we wel dat veel nu 4 jaar updates geven.
Vaak is dat dan 2/3 majors en nog extra security updates.

Door de verschillende SOC's etc is het wel lastiger om drivers etc te blijven ondersteunen.
Qualcom heeft in het verleden ook gewoon support gestopt. Daar doe je als OEM weinig aan.

Neemt niet weg. Dat het OS meer los zou moeten komen van de hardware.
Net als Windows. De vele configuraties aan bios versies. Hardware, drivers etc. Houdt ook niemand tegen om 21h2 te installeren.
Door de verschillende SOC's etc is het wel lastiger om drivers etc te blijven ondersteunen.
Dat is meer een Android-probleem, want Ubuntu Touch ondersteunt nog keurig toestellen waarvan de OEM al lang geleden vergeten is dat ze die specifieke SOC ooit hebben gemaakt.
Buiten alle reacties om en enigszins buiten de scope, maar toch;

Ervaring leert dat Google app developers ook actief wijst op het (verplicht) upgraden van libraries met security issues. Vorige week nog een mail gehad mbt UnityAds. Apple heeft ons nog nooit gewaarschuwd voor security flaws in libraries. Ik zou het toejuichen als Apple dit ook omarmt.
Ziet er mooi schoon uit! Ik vraag me af of one ui 5 nu ook lichter gaat worden qua resource
Opzich is OneUI 4.1 ookal bijzonder licht, maar waar het fout gaat is alle Samsung bloatware. Dat is echt teveel.
Dat laatste ben ik compleet mee eens. Enige waar ik van baal is dat ik op mijn note 20 ultra helemaal links alleen maar Samsung free heb maar dat mijn galaxy a52 5g kan ik kiezen tussen Samsung free en google news.

Liefst wil dat de note 20 ultra ook google news heeft. Hopelijk brengen ze dat met Android 13 ook.
Dit kun je instellen hoor. Ik dacht scherm 'ingedrukt houden', helemaal naar links swipen en dan kun je kiezen wat je wilt.
Verwijderd @R2L11 juli 2022 10:10
Nee de note 20 ultra (exynos) heeft alleen Samsung free

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 11:26]

Ben je er zeker van?? Op mijn S20U kon ik het destijds ook instellen?
https://www.youtube.com/watch?v=XH3FzXDzUj4&t=46s
Verwijderd @R2L11 juli 2022 10:37
Nee die optie heb ik niet. Ik heb alleen samsung free

https://www.reddit.com/r/...n_for_google_discover_im/

Dit dus

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 11:26]

Heb je de Google app wel geïnstalleerd?
Ja die zit erop.
Nova launcher met Google Companion iets voor jou? Gebruik ik al jaren naar tevredenheid...

[Reactie gewijzigd door Cybergamer op 23 juli 2024 11:26]

Dank je wel voor de tip. Ik had smart launcher 6 ook gekocht en geprobeerd maar dat is teveel wennen vind ik.
Waarom zet je niet gewoon een widget met nieuws op je homescreen? Ik vind beiden niet echt top, maar dan is je keuze vrijheid een stuk groter.
Als het goed is moet dit dadelijk allemaal te verwijderen zijn dit is ook de reden dat ik tijdelijk over ben gegaan naar een IPhone, omdat ik niet tegen bloatware kan en rommel.
Ben ik de enige die dat swipe gedoe helemaal niets vind? Ik gebruik nog steeds die 3 'knoppen' aan de onderzijde.
Ik vind het swipen juist weer gemakkelijker.
Het terug swipen van pagina is met kleine handen vaak gemakkelijker dan helemaal onderaan een knop in drukken.

Komt overigens door de Iphone, daardoor ben ik het gaan gebruiken en wil daardoor niet meer terug naar knoppen :P
Die 'toetsjes' vind ik juist blindelings. Hoef er geeneens bij na te denken. Heb dat swipe gedoe een hele tijd (maanden) gebruikt, maar ik kan er niet aan wennen, dus hier weer terug naar de 'toetsjes'. Voor het werk heb ik een iphone (hou zakelijk en privé graag gescheiden) en daar vind ik het swipen ook waardeloos. Gebruik dat kreng daarom alleen nog maar om te bellen hahaha... :+
Kost je een hoop schermruimte.
Daarom heb ik ook de S22U. Verder is de balk waar 'de knoppen' inzitten meestal enigszins doorzichtig, dus niet heel storend. Maar aan de reacties te zien ben ik inderdaad een van de weinigen die dit nog gebruikt.
Mwa in mijn omgeving gebruikt praktisch iedereen de 3 normale knoppen nog hoor, persoonlijk gebruik ik de 3 "swipe" knoppen ipv de 3 druk knoppen. De enkele "swipe" knop snap ik niet.
Pff, die halve centimeter is amper merkbaar met hoe groot de schermen tegenwoordig zijn.
Daarom heb je de keuze :).
Jup. Vind het gewoon niet handig werken met swipen en ook niet intuitief. Als je vaak je telefoon op tafel hebt en even wilt drukken, dan is een knop veel fijner.
Toen de optie kwam om die weg te halen via de gesture-controls heb ik het meteen gedaan. Vond het niet visueel niet mooi om (altijd) die balk te hebben en vind het fijn genoeg werken. Maar heb via een custom launcher sws vanalles lopen aanpassen
Normaal gesproken ben ik ook meer van de knopjes maar ik vond toch al langer dat balkje onderin een beetje storend en ruimte wegnemen. Nu, eenmaal gewend aan het swipen vind ik dat swipen eigenlijk toch best redelijk werken. Alleen valt mij wel op dat het niet altijd soepel werkt en soms vooral met sluiten van apps dit niet altijd direct werkt.
Je hebt ook de 3 gestures swipe knoppen en deze vind ik perfect!
Links omhoog swipe = appbeheer
Center omhoog swipe = homescherm
Rechts omhoog swipe = terug

Als dit niet in de nieuwe android versie zit ga ik afhaken. :P
Maar dan op de juiste manier, met terug button links :P
Ik ben rechtshandig en bedien mijn telefoon 9/10 met mijn rechter duim dus voor mij logischer om de button rechts te plaatsen
Ik ben ook rechtshandig maar als ik mijn duim rechtsonder wil plaatsen gaat dat aardig krampachtig. :)
Notificaties hebben nieuwe, grotere iconen. Ook zien menu's om te vragen om permissies er anders uit. In plaats van de stijl die Samsung zelf hanteerde, lijkt het erop dat Samsung de Google-vensters gaat laten zien. Die zitten ook midden in het scherm, in plaats van onderin.
Dat is jammer. De onderkant van het scherm vindt ik makkelijker te bedienen.
Dat vind ik toch jammer hè, Windows Phone liet zien dat je veel interface elementen goed onderin het scherm kon stoppen, zoals een adresbalk voor je browser, knoppen, notificaties waar je interactie mee nodig had, enzovoorts. Makkelijker met één hand te bedienen en het zat niemand in de weg. Tegenwoordig is het qua interactie één stap vooruit, twee stappen terug met dit soort acties.
iOS begint dit ook eindelijk ook pas te doen. Better late than never denk ik dan?
OneUI staat bol van dit soort zaken, maar bij belangrijke notificaties vind ik het niet raar en het zit ook weer niet zo heel erg ver naar boven.

Ik vind het altijd zo onderbelicht in reviews hoe goed het met 1 hand te bedienen is en snap niet waarom vooral iOS nog steeds alles bovenin blijft zetten en een swipe-navigatie eigenlijk wel verplicht is om een beetje handig te werken.
terwijl het mogelijk wordt om van een venster een pop-up te maken door van rechtsboven naar beneden te vegen.
die optie had ik volgens mij al bij de note 4.

op mijn Z fold 3 heb ik die optie ook, alleen zit het nu tijdelijk in multistar(good lock onderdeel met extra multi-tasking opties)
hopelijk komt ook de optie voor vertical scrolling erbij...maar geziene de screenshots ben ik bang voor... :(
Eerlijk gezegd hoeven die notificatie icoontjes echt niet groter want soms kan ik mij er wel wat aan ergeren. Voor werkelijk elke piepkleine verandering of dat er weer iets nieuws toegevoegd is in een app staat er dan een notificatie. Uiteindelijk heb ik gewoon alle meldingen uitgeschakeld en alleen de noodzakelijke meldingen weer ingeschakeld. Ik weet, je kan die notificaties op het hoofdscherm helemaal uitschakelen maar dat vind ik dan weer de andere kant.

Verder, misschien in tegenstelling tot vele anderen, vind ik One UI prettig werken. Misschien wel omdat ik al jaren Samsung gebruik en het een gewenningskwestie is. Alhoewel als ik dan een smartphone gebruik van een ander merk is het echt even wennen.
Laat ze alsjeblieft vooral werken aan de smoothness van OneUI. Mijn oude Pixel 5 voelt met mid-range hardware van 1.5 jaar ouder sneller en snappier aan dan de S22+ en vergeleken met de Pixel 6 pro met 120hz voelt de S22+ echt als een telefoon van 4 jaar geleden aan. Gesture navigation is ook drama op OneUI.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.