Microsoft geeft Office 2021 samenwerkfuncties uit Office 365 en toont ontwerp

Microsoft heeft bekendgemaakt dat Office 2021, dat op 5 oktober uitkomt, dezelfde samenwerkfuncties zal krijgen die Office 365 al heeft. Users moeten daarvoor wel OneDrive gebruiken. De prijzen van Office 2021 zijn gelijk aan Office 2019, zo was al bekend geworden.

Office 2021 krijgt naast de realtime-samenwerkfuncties uit Office 365 ook Teams, de videovergaderapp van het bedrijf. Die app is echter al los en gratis beschikbaar. Office 2021 zal 150 euro kosten en verder is er ook nog de zakelijke variant van Office 2021, die ook Outlook aan boord heeft en 250 euro kost. De pakketten zijn een alternatief op Microsoft 365, het Office-pakket met een maandelijkse vanafprijs van 7 euro per maand.

Verder krijgen de Office-apps een nieuwe visuele stijl die aansluit op de stijl van Windows 11, dat op dezelfde dag beschikbaar zal zijn. Het ontwerp behelst neutralere kleuren en rondere hoeken. Ook zullen de Office-apps zich conformeren naar de lichte of donkere modus van het os. De apps zijn wel toegespitst op Windows 11, maar het Office-pakket kan ook gewoon draaien op Windows 10 en de nieuwste drie versies van macOS.

Microsoft heeft een apart overzicht van de toevoegingen en verbeteringen online gezet. Dat is een optelsom van vele kleinere wijzigingen, verspreid over alle apps in het Office-pakket.

Office 2021 ontwerp

Door Mark Hendrikman

Redacteur

02-10-2021 • 12:01

148

Submitter: VirinR

Reacties (148)

148
143
51
3
0
48
Wijzig sortering

Sorteer op:

Weergave:

Ben geen Microsoft Office gebruiker, maar wat is de reden van die zoekbalk in de titelbalk? Zoekt die door alle documenten? Zoekt die in het document? Moet dat zo prominent in beeld? Evenals al die samenwerkingicoontjes; maar ik neem aan dat die niet standaard zichtbaar zijn?
Dat is een van de meest nuttige recente toevoegingen aan Office. Hoef je niet te zoeken als je iets wil doen wat je zelden doet en niet weet waar het staat.
Dergelijke zoekfunctie hebben Google Docs al zolang ik me kan herinneren.. Erg handig inderdaad!
Waar kan je deze functie vinden in Google Docs of Sheets? Ik heb net gezocht of ik een vergelijkbare functie kan vinden binnen een document maar het is me niet gelukt.
In het help menu of alt+/
Dat werkt echt top! Dank je :)
Iets wat macOS in elke menubalk heeft van elk programma (ja, Apple waardeert die menubalk nog steeds), een omgeving waar consistentie hoog in het vaandel staat.
Dat is in essentie de nieuwe clippy. Je kan daarin op zoek gaan naar functionaliteit die je wenst te gebruiken.
Is er ook een shortcut voor? Ala powertools of command pallet?
CTRL+F

Althans...op een Mac.
Ctrl op een Mac? Bedoel je niet Command?

Maar Ctrl+F betreft het doorzoeken van een document, terwijl deze nieuwe zoekbalk het doorzoeken van de menu's betreft.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 24 juli 2024 21:10]

Excuus idd. Command + F
Waarom zou je daar een shortcut voor willen, het is 1 klik en dan kun je typen, daar is toch geen shortcut voor nodig? Of zie ik dat verkeerd?
Met een hand standaard op het toetsenbord en je toch wel moet typen in zo'n zoekvak, is een toetscombinatie vele malen sneller dan met de muis naar het zoekvak.
Alt+q is wat je zoekt, denk ik. Werkt nu ook al in 2016, 2019 en 365.
Precies ik vindt het persoonlijk een erg handige toevoeging, scheelt een hoop gegoogle als je opeens een (voor mij) obscure of moeilijk vindbare functie nodig hebt of ergens de sneltoets niet voor weet! :)
Soms is het erg handig als je zo van die kleinere vensters wil verplaatsen, en er dan een zoekbalk reageert ipv het venster via zijn overvolle titelbalk. 8)7 🙄

Verder wel handig dat zoeken prominent in beeld staat. De stijl van MacOS lijkt me echter wel iets handiger.
Ik vind het uiterlijk maar niks, je ziet niet eens goed in wat voor applicatie je zit. De bekende kleuren hebben ze er grotendeels uitgesloopt op een knopje na aan de rechter kant.
Maar je ziet toch aan de inhoud in welke app je zit? En als je echt de kleur terug wenst. dan kan dat ook gewoon. Je kan onder File --> Account gewoon opnieuw kiezen voor het thema genaamd Colorful. Dat brengt de kleuren in de titelbalk terug.
Je kan het thema nog steeds op "kleurrijk" of, als je de Engelse versie gebruikt, "colorful" zetten hoor. Dan wordt wel enkel de titelbalk gekleurd, maar dat lijkt me wel genoeg om het verschil te kunnen zien per applicatie.

[Reactie gewijzigd door Robinho96 op 24 juli 2024 21:10]

Dat is een fijn om te weten.
Dat is echt onbeschoft, ik zou nog eens terug lezen wat je schrijft. Ik denk dat je even nog eens goed moet nadenken. Ik ben een power-user en ik hen soms enorm veel workspaces en vensters open die over elkaar staan. Dan is het fijn om aan de bovenkant te zien welke vensters, welk programma het is om direct te switchen. Dus doe even niet zo denigrerend want ook power-users kunnen last krijgen van verlies van overzicht.

Overigens is niet aan jou om te bepalen wat iemand wel en niet zou moeten kunnen of doen.
Icoontjes in je telefoon zijn ook makkelijker te herkennen door het verschil in kleur.

De naam van de app staat er ook bij, maar even snel op een pagina gluren en gelijk herkennen waar de app staat die je nodig is, is gemakkelijker dan alle titels lezen.
Is er eigenlijk verschil in functionaliteit tussen MS365 en Office 2021?
Niets. Voor het overige zijn er wel verschillen zoals dat je met MS365 altijd de nieuwste versie hebt, en 1TB OneDrive cloud opslag dat je erbij "krijgt" en als je de Home gebruikt, kunnen 5 anderen ook gebruik maken van diezelfde Office met elk hun eigen cloud opslag.
Bij M365 Business Basic krijg je ook Sharepoint Online, Exchange Online en Yammer.
MS365 altijd de nieuwste versie hebt
Was dat maar zo via de scholen. Volgensmij heeft de TU nog steeds de 2016 release van office 365. Zelf kan je je ook niet inschrijven voor een nieuwere release of zelfs beta testing, want alleen de administrator kan dat.
Je kan wel een eigen setup maken met een nieuwere release. Moet je wel admin rechten hebben op je pc. Kan via Office Deployment tool.
Ah dat wist ik niet, handig voor de volgende keer als ik in aanmerking kom met een office 365 pakket (veel bedrijven maken namelijk gebruik van 365, dus wie weet)
Als je je documenten niet met Microsoft wil delen via Onedrive zijn die 'collaboratie'-functies in ieder geval geen reden om over te stappen van 2019 naar 2021.
2cts

Laatste gratis versie van Apple's Keynote kan zoiets soortgelijks ook.

Verder heeft het ook Pages en Numbers (nu met pivottables)

https://support.apple.com/en-us/HT207247

[Reactie gewijzigd door obimk1 op 24 juli 2024 21:10]

Pages is een heerlijk programma die met sommige functies zelfs beter aan voelt dan word.

Numbers daarin tegen kan nog niet ruiken aan excel.

In andere woorden, als je boeken schrijft of enkel brieven en documenten maakt is het Office pakket van Apple prima. Maar zodra je excel achtige dingen moet doen voldoet numbers echt niet
Ik denk dat Excel een van de meest waardevolle programma's is dat er bestaat. Het is echt het Zwitserse zakmes van de kantoorprogramma's. Als je bedenkt hoe divers Excel binnen bedrijven gebruikt wordt dan is Excel echt een koopje en ze blijven functionaliteit toevoegen.

Ja, het gros gebruikt nog niet 1% van wat Excel kan, maar er zijn een hoop Power users die echte kunststukjes maken.
Het gerucht gaat rond dat niemand 100% van excel kan gebruiken ;)

Nee maar zonder gein. Het is een ontzettend krachtig stukje software waar je werkelijk alles mee kan. Ik denk ook dat excel de reden is dat MS office nog steeds het “go to” software pakket is voor bedrijven
Numbers is inderdaad "mank" in vergelijking met Excel, maar krijgt wel meer functionaliteit, heb "vroeger" oa geavanceerde Pivot tables in Excel gemaakt.
En hoe compatible is dat met Microsoft Office?
Gratis is niet altijd beter... zeker niet in het bedrijfsleven.
Mac office kan PC office documenten lezen en schrijven.
Je vergeet alleen dat documenten maar beperkt uitwisselbaar zijn.

Net als libereoffice ook Office documenten kan maken. Blijft een deel toch nog incompatibel met Office.

Zeker als je veel Office automatisme gebruik voor opmaak of forms.
Dus je hebt ook een Mac en kunt vergelijken door ervaring?
Toevallig wel ja. Pages is een goede tekst verwerker. Maar kan niet 100% compatibele zijn met word. Net als veel excel bestanden niet werken in Numbers.
Pages en Numbers zijn geen gratis apps. Dit is gelicenseerd aan een Mac.

Pages is niet gericht op echt kantoor gebruik zoals bv Word wordt gebruikt. Macro’s en andere automation taken werken niet in Pages.

Dat betekend niet dat je geen mooie documenten of werkstukken kan maken. Ook wil dit niet zeggen dat je pages niet zakelijk zou kunnen gebruiken. Dat is natuurlijk afhankelijk hoe jij word zou gebruiken. Alleen wat je gewend ben in office zal niet of anders werken in pages.
Dat is helemaal niet gratis, je betaald dik voor een Mac.
De prijs van het OS, Support en Software pakketten is ruim verwerkt in Apple producten. Iedereen heeft het over de “premium” prijs van hun apparaten maar bijna alles zit in die prijs verwerkt (ja ook winst ;))
Je betaald ook dik voor een Mercedes, Audi, BMW, dit is een eigenlijk niet echt een geweldig argument. Dus gelijkwaardige PC's zijn "goedkoper", en Mac's hebben vaak ook superieure schermen en kleurweergave. LTT heeft een vergelijking gemaakt tussen Mac's en PC's met gelijke HW (ook het scherm) en dan waren Macs niet duurder. En Macs van 10 jaar oud werken vaak nog steeds, en kunnen vaak een 2e leven krijgen met goedkope SSD's en CPU upgrade.

En met al die "dure" Apple HW wordt gegarandeerd dat je voor ten minste 5 jaar relevante SW updates krijgt (Mac, Iphone, Ipads, Watch, TV)

En alle Apple SW heeft ook een uitgebreid Beta programma (MS?)
En alle Apple SW heeft ook een uitgebreid Beta programma (MS?)
Microsoft insider is het uitgebreide beta en development programma van.. Microsoft.
Vraag me alleen af waarom je beta tests wilt doen van Microsoft software, aangezien de releases al vaak aanvoelen als betas.
Apple heeft Developer en Public Beta's.
Dat is dikke onzin...

Je zit wel in de beta, maar de echte developers mogen het voor je oplossen (geen dank).

Waarom werkt zoveel van linux op MacOS en niks van MacOS op linux..., wel eens bij stil gestaan?? 8)7

Juist, omdat bedrijf A nog triester is dan mega bedrijven als Coca Cola en Nike..

Die hele Apple beta is gewoon een massa end2end test, niks meer.

[Reactie gewijzigd door DutchKevv op 24 juli 2024 21:10]

Intelligentie van een plantsoen onderhouder?

Mac OS is UNIX en LINUX is gebaseerd op UNIX, en gedeelten van Mac OS zijn ook "open source"

Had mijn eerste computer voordat jij geboren was, en sinds 1995 internet.
Wat moet ik hier nu uitmaken dan?

Jij bent beter omdat je ouder bent...
Je vind MacOS serieus 'open source'...

Je verdiend ook 20K bij bedrijven als de Rabo met deze shit?
Bepaalde gedeelten van Mac OS zijn "opensource", (BSD), ik heb meer ervaring met verschillende computers en besturing systemen, mijn werk was oa het storing zoeken en repareren van computer chip machines. Mijn jaarlijks winst uitkering was gelijk of hoger dan "shit".

Beledigende, niets wetende met je achterlijk geklep.


https://en.wikipedia.org/wiki/Darwin_(operating_system)

[Reactie gewijzigd door obimk1 op 24 juli 2024 21:10]

Heb ik ergens gezegd dat ik beter dan jou ben...?
Meer ervaring omdat ik ouder ben (dat is een feit), en je denkt dat ik onzin verkoop, dus jij verkoopt ook onzin als baan?

Dat ik onzin "verkoop" is beledigend..
Dat ik onzin "verkoop" is beledigend..
Sorry dat ik op zo'n manier communiceerde. Was inderdaad kort door de bocht.
bedankt, kritiek kan ik best hebben, maar geef wel aan waar ik tekort schiet of de plank mis.
Klopt,

Dus net zo dom om te zeggen dat je je audio systeem 'gratis' krijgt bij je Mercedes..

Dat doet niemand volgens mij, of wel?

Waarom wel bij Apple dan, de 'totaal plaatjes, is toch waar je voor betaald bij Apple' word jou verkocht, toch?

Morgen roept > half tweakers weer dat de meerprijs van Apple, is, OMDAT je software krijgt die deugt, alsof Android niet werkt met Windows enzo..

Namelijk 50% van een Iphone komt gewoon uit de Samsung fabriek, he ;)

Je betaald dus dik voor ALLEEN maar die Coca Cola / Red Bull 'voordelen', > 50% verkoopt met liefde de onderkant van zijn ziel voor die onzin.

Of haal jij een MacBook vanwege die speciale Intel CPU, die ook in 25.000 andere laptops zit?

[Reactie gewijzigd door DutchKevv op 24 juli 2024 21:10]

Dus je hebt NIKS meegekregen van Apple's instap M1 processor die een jaar! geleden is geïntroduceerd door Apple met superieure accu duur (20 uur), snelle ARM SOC, en Intel overklast met performance en veel minder hitte productie.

Dus je hebt echt niks begrepen en meegekregen van wat er gebeurd is in het afgelopen jaar.

Je loopt echt een 1 jaar achter, geen wonder dat ik voor ASML heb gewerkt.

[Reactie gewijzigd door obimk1 op 24 juli 2024 21:10]

Als je een touch-apparaat hebt is er nog een andere goede reden, het scrollen is een stuk responsiever geworden. Het voelt nu meer als andere windows-apps.
“alternatief op Microsoft 365”

Dat is een beetje vreemde manier om het te duiden: Office 2021 is inbegrepen in bij alle Microsoft 365 abonnementen. Microsoft 365 is niet enkel de web apps, het is een abonnementsdienst. Office 2021 is dus vaak niet een alternatief, maar een onderdeel van het abonnement. Voordeel van get abonnement is dat je altijd de nieuwste office suite hebt. De web apps zijn een leuk extraatje, maar bij bedrijven zal vaak toch de “echte” Office geïnstalleerd staan. Alleen het allergoedkoopste zakelijk abonnement heeft geen Office inbegrepen.

Zie hier: https://www.microsoft.com...siness-products?market=nl

[Reactie gewijzigd door Sannr2 op 24 juli 2024 21:10]

Die webapps zijn waardeloos. De helft van de Excel bestanden bij ons zijn niet bruikbaar of slechts deels leesbaar met zo'n webapps.
Ik dacht dat Office 2019 of misschien zelfs 2016 al co-authoring (samenwerken in hetzelfde Excel-bestand) had, mits je bent ingelogd op een 365-account. Kan iemand daar duidelijkheid over geven? Het artikel suggereert namelijk dat het pas in deze versie wordt toegevoegd. Of moet ik het zo opvatten, dat het nu ook werkt op gratis OneDrive in plaats van uitsluitend met 365?

[Reactie gewijzigd door Z-Dragon op 24 juli 2024 21:10]

Zolang ze niet fixen dat custom fonts (lees: zelf-geinstaleerde fonts zoals van Google Fonts) niet werken in de versie voor macOS blijft dit hele office pakket voor mij een grap. Het is vooralsnog natuurlijk gissen of ze dit eeuwenoude probleem met deze versie eindelijk hebben aangepakt of niet.
Ze zouden de TTF bij in de *.docx container kunnen gooien in het geval van Word... Maar dan zit je weer met de bestandsgrootte enzo...
Los van het delen van bestanden en of fonts wel of niet ingebakken moeten worden in docx, ik moet toch gewoon custom fonts kunnen gebruiken in Word? Ik begrijp echt niet hoe dat ter discussie staat voor Microsoft.
Maar wat werkt er dan niet? Als je het font installeert op Mac OS dan zal dit, na een herstart van het OS, ook gewoon zichtbaar zijn in Word.
En daar heb je het mis helaas. De office suite voor macOS lijkt in specifieke gevallen nog altijd geen niet-standaard fonts te ondersteunen.
Ik gebruik al jaren ons interne font op een Mac in Office. Zoals al door meerdere is aangedragen is het niets meer dan font installeren, herstarten en het font is zichtbaar is Office. Wellicht is er dan toch iets met je font want hier werkt het prima. Ons font wordt zo nu en dan nog bijgewerkt waardoor ik deze laatst nog eens opnieuw heb moeten installeren, zonder problemen.
Geen enkele font van Google Fonts werkt.
Ligt dat aan Microsoft of Apple? Kun je de fonts wel installeren in het OS? Bij Microsoft installeer je fonts ook in het OS en dan kunnen applicaties deze gebruiken (althans, zo deed ik dat in het verre verleden)

Customs fonts is natuurlijk lastig als je documenten wilt delen met personen die dat font niet hebben. Meesturen zal niet gaan omdat aan fonts vaak een licentie hangt.
De fonts werken in alle programma's, behalve in Office. Is een bekend probleem en er wordt al jaren niets aan gedaan.
Je kunt in de opslagfuncties ervoor kiezen om de lettertypes in het document in te sluiten. Zelfs om alleen de gebruikte tekens op te slaan om het bestand klein te houden.
Zit daar niet een beperking aan? Dus alleen voor rechtenvrije fonts?
Lijkt een macOS dingetje te zijn, in Windows kan je alle (extra) geïnstalleerde fonts gewoon gebruiken, op macOS lijkt dit afhankelijk van het soort applicatie? Adobe vermeld dit voor hun eigen applicaties:
Mac OS X has native support for Type 1 and OpenType fonts, which can be installed just like other font type on OS X. However, fonts installed in OS X system locations are not available to “Classic” applications (see section below).
https://www.adobe.com/nl/...l-instructions.html#macOS
Heb zelf net even enkele fonts op mijn Mac geinstalleerd vanaf fonts.google.com, en na Word te herstarten waren ze gewoon zichtbaar.
Kan het zijn dat @Grabbels gewoon het verkeerde type installeert? Ik meen dat je bij google fonts (en websites) meestal verschillende types geserveerd krijgt en elk OS daar de voorkeur uit pakt. Voor windows pak je meestal de .TTF maar volgens mij kun je op MacOS beter wat anders pakken?
Check Google. Het is een bekend probleem, al jaren.
Maar als @Blokker_1999 zegt dat het bij hem wel werkt...
maar als je zou googlen en ziet dat het een onopgelost probleem is bij vele mensen...
Classic applicaties bestaan allang niet meer. Dit ging om de Carbon API. Die is sinds 10.8 al verdwenen, Adobe mag hun documentatie wel eens updaten.
Ik ben verplicht om de bestanden op te slaan in OneDrive dan? Mag ik ze niet lokaal op een schijf opslaan?
Hoe wil je samenwerken met anderen als ze niet op een gedeelde locatie staan? De samenwerkingsfunctionaliteit binnen Office vereist al jaren sharepoint of onedrive.
Wat dacht je van een gedeelde netwerk locatie?
Werkt dat ook voor tegelijkertijd in office documenten werken?
Vroeger wel in ieder geval, als je de optie daarvoor activeerde voor dat document.
Volgens mij heeft dit nooit gewerkt en wat dit altijd een OneDrive functie.

Misschien dat er een thirdparty app was welke dit mogelijk maakte maar by design is dit een OneDrive feature.
Correctie het is een Sharepoint functie die toevallig ook alleen op Onedrive werkt
Correctie, OneDrive is Sharepoint ;)
Mijn antwoord was niet helemaal juist. Het kon vroeger wel, maar alleen in Excel. Zoek maar eens op "shared workbook". Dat werkte gewoon zonder OneDrive.
Een klassieke file server doet aan file locking, er kan maar 1 persoon tergelijkertijd schrijven naar een file. Sharepoint en dus ook onedrive hebben die beperking niet met Office bestanden.
Gaat wel vaak mis op sharepoint merk ik: dan krijg je je files niet meer gesynct en moet je een nieuwe versie opslaan. Weg integratie.
Gaat of ging? Vroegah was Sharepint echt een drama wat dat betreft. De laatste jaren hoor ik er nooit meer iemand over klagen.
Omdat niemand maar in Sharepoint zit, maar syncs op heeft gezet met Onedrive Business dus alles staat lekker lokaal bij je in je normale mappen structuur.

Zodra je online op Shareprullenbak inlogt is het hetzelfde gedrocht als jaren terug met op tig plekken waar je rechten kan toewijzen en intrekken en is het vaak niets meer dan een veredelde netwerkdisk die een ITer ooit heeft gesycned naar de cloud.
Mensen begrijpen vaak niet het verschil tussen sharepoint onedrive en teams. Bestanden blijven maar openen in webversie, sync met sharepoint werkt niet als onedrive niet verbonden is, rechten in teams werken door in sharepoint, maar anders.. Wat men eigenlijk wilde is prettige en vertrouwde bestandsmanagement, waar de bestanden niet op je eigen hd staan, maar in de cloud, maar nu dus die dramatische web interface, of slecht werkende sync.
Vaak moet ik via VPN inloggen bij bedrijven waar ik NDA's voor moest tekenen, naast contracten waar uitdrukkelijk staat vermeld dat informatie hun netwerk en/of Nederland pertinent niet mag verlaten. Op straffe van contractbreuk, financiële compensatie en rechtszaken.

Nu zie ik de allure wel van samenwerken in 1 document tegelijkertijd, maar als dat alleen via OndeDrive kan, dan is dat meteen helemaal geen optie. Want hoe je het ook went of keert, je kan niet garanderen dat Microsoft geen backups maakt van jouw data naar servers in de V.S. Natuurlijk zullen ze melden dat ze dat niet doen, maar dat is geen garantie want er is niet echt een transparante controlemogelijkheid.

Samenwerking in 1 document binnen een LAN, dat is de enige optie die wel door de beugel kan in de bedrijfsomgevingen waarin ik bezig ben.
Als jouw tenantbeheerder of contractmanager vastlegt dat data alleen op MS servers in Amsterdam, Ierland, of een ander West-Europees land mag opslaan, mag je er vanuit gaan dat dit wordt nageleefd. Het niet nakomen hiervan door MS zijn de claims en reputatieschade niet waard.
Nee ik wil niet samenwerken. Ik kan toch wel kiezen voor Document opslaan als... op een harde schijf? Dat OneDrive gebruik ik helemaal niet.
Daarom is office primair bedoeld voor zakelijke toepassingen.

Daar is samenwerken key, zeker met meer thuiswerken.
Natuurlijk kan dat nog steeds. Die andere dingen kunnen alleen ook.
Ergens anders opslaan blijft gewoon mogelijk.
Alleen als je tegelijk in documenten wilt werken met elkaar dan moet het op OneDrive staan.
Inderdaad maar ik vind het geen ongegronde vrees. Ze hebben het met OneNote al onmogelijk gemaakt om het alleen lokaal te bewaren :F

Nou zullen ze met Office daar wel moeilijker naartoe kunnen anders wordt het ook een stuk lastiger om documenten naar klanten te mailen bijvoorbeeld.
Ik heb Office 365 en kan mijn notities prima lokaal opslaan (mijn Nextcloud mapje).
Welke versie van Office gebruik je?
Office 365 voor Mac. Vreemd dat het bij jou wel kan. Ik heb het nogmaals gecheckt maar het kan echt niet.

Er was vroeger een veel uitgebreidere OneNote die bij Office zat. Maar toen ze met de "dumbed down" versie voor Windows 10 kwamen (die op Windows met het OS meegeleverd kan, en die ook alleen in O365 werkt), is de volledige versie verdwenen uit office voor Mac. De dumb versie heeft de tabs aan de linkerkant en veel minder opties, de echte versie had de tabs bovenin.

Dit is al jaren geleden dus de oude versie gebruiken werkt ook niet.

Ik had begrepen dat de oude versie op Windows ook zou verdwijnen.

Ps: Ondanks dat ik O365 heb, zoek ik toch een open source opvolger. De nieuwe OneNote voor Mac is tergend traag en echt een flut app. En ik hou er niet van dat een provider mijn data gegijzeld houdt.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 24 juli 2024 21:10]

Dan is het een beperking van de Mac versie inderdaad.
Ik kan het hier prima doen in de Windows versie, net zoals op mijn werk.

Zie hier
Ja dat is het stomme eraan, de Mac had gewoon een volledige versie van OneNote.. Maar die hebben ze als een blok laten vallen :'(
Het plan was om OneNote op alle platforms cloud-only te maken. De Mac, iOS en Android versie zijn dit al, de Windows 10 versie heeft het en de 2016 versie met offline opslag zou op den duur gaan verdwijnen. Hier heeft Microsoft echter zoveel backlash op gekregen dat ze het teruggedraaid hebben en je nog steeds notebooks lokaal kunt opslaan op Win32. Het nadeel is dat je nu in zakelijke omgevingen een splitsing hebt van mensen die hun notebooks in ODSP opslaan of lokaal (Win32 users). Het voordeel van de cloud opslag is wel het makkelijk delen en tegelijk werken in notebooks, dat past natuurlijk helemaal in hun M365 strategie.
Waarom klaagt eigenlijk niemand over de prijzen?
2016 wordt nog 10 jaar ondersteund, Office 2019 ineens nog maar de helft, net als 2021.
Prijzen gelijk, of te wel, 2x zo duur geworden!
Office2016 wordt nog maar 4 jaar ondersteund hoe kom jij op nog 10 jaar?, de mainstream is vorig jaar al afgelopen en de extended updates support is in 2025 ten einde.
Het vreemde is wel office2019 is tegelijk out of support als 2016, deze krijgt maar 2 jaar extended support.
10 jaar in totaal!
Als je even doorleest snap je dat je daar overheen leest, want ik zeg duidelijk dat de prijs dus eigenlijk verdubbeld is...
Ja en? Koop jij lekker een MSDN versie voor een paar Euro, daar gaat het toch helemaal niet om?
Als je zo'n versie op een bedrijf installeert ben je nog illegaal bezig ook!

Iets dat normaal 579 Euro kost en jij koopt voor 20 Euro, denk je dan serieus dat dat volledig volgens de regels van Microsoft is?
Stel dat je de 150 euro betaald en er 10 jaar mee doet. Dat is altijd beter dan 7 euro x 12 maanden x 10 jaar = 840 euro.
Ik heb zelf destijds 10 euro betaald via een kortingsactie via de zaak voor office 2010.
Dus even rondkijken voor zo’n actie en je bent altijd goedkoper uit.
Bij ons was zo'n actie met Office 2016. Maar dan was het 15 Euro... Inflatie ;)
Dat pakket van 150 euro is wel interessant. Outlook hoef ik niet. Windows 10 en 11 hebben Windows Mail aan boord.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.