Echter zit er nogal een verschil tussen een bedrijf of persoon die producten verkoopt en 100 euro winst maakt per product en daarmee miljonair wordt of een bedrijf dat nooit winst maakt dat kapitaal ophaalt van investeerders en daarmee miljarden waard is.
100 euro winst per product. Waar denk je dat die winst vandaan komt? Door software die zichzelf heeft geschreven, machines die zichzelf hebben gemaakt en onderhouden? Ik denk het niet, ik denk dat iemand flink geld heeft geïnvesteerd om bijvoorbeeld salarissen te betalen van programmeurs en ander personeel. En uiteindelijk ga je naar een situatie toe waarbij er meer inkomsten zijn dan dat er uitgaven zijn, de winst.
Er wordt gespeeld met lucht en dat is blijkbaar miljarden waard.
Dat is een opmerking die altijd waar is, aandelen hebben altijd precies de waarde die de markt er op dat moment voor over heeft.
Tot de hele boel ineens inklapt, dan mogen jij en ik de rekening betalen. Net zoals in 2008.
Vertel, wat heb jij dan betaalt in 2008?
Een rekening in de vorm van verloren pensioengelden
Je bedoelt diezelfde pensioengelden die eerst flink werden aangevuld met de rendementen op de investeringen? Of vergeet je dat voor het gemak maar even?
verloren banen (banen mogelijk gemaakt door miljardenleningen in een bedrijf dat geen winst maakt
Dan is het ook geen verloren baan, want zonder die lening zou die baan er nooit zijn geweest. Er is dan sprake van een tijdelijke baan die tijdelijk werk en belastinginkomsten heeft opgeleverd. Niks meer en niks minder. Dus eigenlijk een werkloos die tijdelijk een baan heeft gehad en vervolgens weer werkloos wordt. Volgens keer maar geen werk gaan doen, dan is het tenminste duidelijk dat deze beste man of vrouw altijd werkloos is. Een werkloos die werk heeft, dat moet je niet willen

geen gezond bedrijf met een buffer)
Ik zie kansen voor je! Vrijwel zeker dat jij het beter gaat doen in het bedrijfsleven, je denkt aan zaken die vrijwel iedereen compleet negeert. Wat houdt je tegen om vandaag nog te beginnen?
afkoopregelingen door de overheid, leningen van de overheid of andere vormen van staatssteun (belastingvoordeel etc).
Dat is een keuze van de overheid, ze hadden de boel (imho) ook (gedeeltelijk) kunnen laten omvallen. Maar daar hebben ze het lef niet voor, ook dat levert weer teveel werklozen op.
Ondertussen wordt de rente laag gehouden, want dat is 'gunstig' in de financiële markt. Minder gunstig voor de gewone man die de huizenprijs ziet oplopen en zijn pensioen ziet afnemen.
Of mijn huis nu bedrag X of Y waard is, ik woon onder hetzelfde dak. En de verhouding met een ander huis zal ook niet heel anders worden, de groep potentiële kopers wordt namelijk niet groter of kleiner door de rente. Het inkomen en vermogen van de kopers bepaalt de prijs.
Miljarden vloeit er de financiele wereld in, met geld dat iedere dag wordt bijgedrukt. Leuk hoor, 1000 miljard die kant op pompen. Maar effectief maakt dat ons geld veel minder waard. Geld waar ik hard voor gewerkt hebt wordt elke dag minder waard.
En dus zorg je er voor dat je jouw geld omzet in iets wat wel wat oplevert! Koop een stuk grond, zet er windmolens op, zonnepanelen, ga soja verbouwen, whatever, maar doe iets met je geld. Aan de zijlijn op een stoeltje gaan zitten en zeuren over anderen, dat is te treurig voor woorden.
Ik moet bijna gaan betalen om geld op mijn rekening te hebben.
Dan doe je dat toch niet? Waarom zou je (privé) meer dan 100.000 euro op je bankrekening zetten wanneer het niets oplevert en je er niets mee doet? Betaal je huis af, ga investeren, geef het aan een goed doel, maar klagen over kosten, dat zou ik je niet willen adviseren.
Dat terwijl banken en investeerders niet meer weten wat ze er mee moeten.
Who cares? Zolang ik maar weet wat ik met m'n geld wil doen. En soms weet ik ook wel wat ik met geld van een investeerder wil doen, daarvoor klop ik dan ook bij hen aan.
Dan voel ik me vastzitten in een spel die ik nooit kan winnen.
Gezien onze sterfelijkheid kun je toch al niet winnen. Het enige dat je kunt doen, is het spel meespelen en er voor zorgen dat je er plezier aan beleeft en dat je trots bent op je eigen resultaten. Wat jij doet, wat jij bijdraagt aan jouw eigen omgeving.
En ga je vooral niet druk maken over zaken waar je geen invloed op hebt, daar wordt je zo zuur van.