Gerucht: aankomende versies Apple iPad Pro krijgen Thunderbolt-ondersteuning

De aankomende versies van de Apple iPad Pro-tablets krijgen een USB-C-poort met Thunderbolt-ondersteuning. Dat claimt financieel persbureau Bloomberg. Thunderbolt-poorten zaten tot nu toe alleen op Mac-producten van Apple.

De iPad Pro-modellen hebben al enkele jaren USB-C-poorten en ook de nieuwste iPad Air werkt met een USB-C-poort, maar die ondersteunden tot nu toe geen Thunderbolt. De ondersteuning voor de Intel-techniek moet snellere dataoverdracht mogelijk maken, meldt Bloomberg. Bovendien maakt het de iPads compatibel met sommige modellen externe ssd's, als die werken met Thunderbolt.

De ondersteuning is vermoedelijk relatief makkelijk in te bouwen, omdat de Macs met Arm-socs die Apple eind vorig jaar uitbracht, ook ondersteuning voor Thunderbolt hebben. Die ondersteuning is wel beperkter dan bij Intel-Macs, zo bleek toen tijdens de review. De iPads moeten nog wel een Thunderbolt-controller hebben. Tweakers schreef onlangs een Plus-artikel over het tienjarig bestaan van Thunderbolt.

Bloomberg vermeldt dat de nieuwe iPads in april moeten uitkomen. De grote versie met 12,9"-scherm heeft volgens het financiële persbureau een miniledscherm. Daarover gaan al anderhalf jaar geruchten. Het gebruik van een backlight dat bestaat uit minileds moet resulteren in een hoog contrast, goede hdr-weergave en uniforme weergave. Een miniledscherm heeft duizenden dimbare zones die onafhankelijk van elkaar in- en uitgeschakeld kunnen worden.

Volgens Bloomberg komen er later dit jaar nog meer nieuwe iPads: een dunnere en lichtere versie van de goedkoopste Apple-tablet en een nieuwe versie van de iPad mini met groter scherm dan de huidige 7,9"-lcd.

iPad Pro 2020
IPad Pro 2020

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

18-03-2021 • 13:42

66

Submitter: robcoenen

Reacties (66)

66
63
28
3
0
24
Wijzig sortering
grappig... zouden ze dan meteen TB4/USB4 implementeren vraag ik me af..
Ja natuurlijk. Die implementatie hebben ze al voor de M1. Ik hoop dat ie iets meer volwassen is maar aan de andere kant, 1 scherm aan je iPad is ook wel prima ook.
De M1 SOC ondersteund thunderbolt 3 (uit 2015) - en ook met beperking - en geen thunderbolt 4. Thunderbolt 4 ondersteund twee 4K@60hz monitoren. Er zijn straks vast wel thunderbolt hubs die claimen 2x4k@60hz te ondersteunen maar valt te bezien waarop vals gespeeld wordt. Voor thunderbolt 4 certificatie is Intel VT-d based direct memory access (DMA) protection nodig, Ben wel benieuwd of Apple daar aan wil of nog op thunderbolt 3 blijven.
Op de Apple website:
Twee Thunderbolt/USB 4-poorten met ondersteuning voor:
- Opladen
- DisplayPort
- Thunderbolt 3 (tot 40 Gb/s)
- USB 3.1, 2e gen. (tot 10 Gb/s)
Lekker verwarrend weer.
@xavalon Thunderbolt 4, wat de M1 gewoon ondersteund is ook gewoon TB3. Thunderbolt 4 betekend enkel zoveel als dat het product alles onder USB4, 3.2 t/m 2.0, de verschillende alt modes, PowerDelivery, QuickCharge, HDMI, DisplayPort, Ethernet én dus Thunderbolt 3 + die alt modes etc. volledige ondersteund. Waarbij de volledige snelheid voor USB4 tunnelling dus 40Gb's is net als bij Thunderbolt 3 en een minimale verplichting van 32Gbps bandbreedte voor PCI link. Zie ook:
https://en.wikipedia.org/...(interface)#Thunderbolt_4

Als je het al oververschillen wil hebben, dan is het enigste waar Apple voor de MacBook Air en Pro, ivm o.a. warmtebezwaren van is afgeweken, het geadviseerde aantal controllers, door er daar slechts 1 in te plaatsen ten opzichte van de nieuwe mac mini die er wel 2 kreeg, waardoor er bij de M1 laptops slechts 1 extern beeldscherm aangesloten kan worden, maar door Apple's eigen implementatie wel tot de resolutie van 6K van hun eigen XDR HDR display van 5000,-

[Reactie gewijzigd door DaveFlash op 24 juli 2024 14:56]

Netjes, vraag mij af of je dan je TB3 Dock voor je Macbook ook kan gebruiken met je iPad.
En ik vraag mij af hoeveel comments straks over USB C op de iPhone gaan.
USB-C op de iPhone gaat nooit, maar dan ook nooit gebeuren. Ik zou als geen ander overal dezelfde kabel voor willen gebruiken maar USB-C heeft ook nadelen, de poort gaat makkelijker stuk, het vraagt meer moeite om een USB-C kabel in te steken dan een Lightning kabel en Apple weet als geen ander dat mensen hun iPhone veel vaker moeten "insteken" dan hun MacBook / iPad met USB-C. USB-C neemt ook gewoon meer ruimte in het toestel al is dit een kleiner nadeel.

Het grote voordeel van USB-C is natuurlijk de snelheid van dataoverdracht. Maar bij iPhones is dit van heel weinig belang omdat er heel weinig mensen zijn die hun iPhone nog met kabel aansluiten om data over te zetten. Enkel mensen met heel veel data doen dit wel wanneer de iPhone nieuw is en ze hun backup van 300GB willen overzetten op hun nieuwe iPhone, daarna is het gedaan met het overzetten van data. Bij de iPhone is dat dus een heel klein pluspunt, terwijl het bij de iPad wel een belangrijk punt is voor het aansturen van schermen, verbinding maken met externe harde schijven, etc.

Ik herinner me de felle kritiek die Apple in 2012 kreeg toen ze de overstap maakten van 30pin naar Lightning en Apple zou minstens evenveel kritiek krijgen voor de overstap naar USB-C op de iPhone. Ja de mensen die 1 cable for all wilden zouden juichen maar er zou exponentieel meer kritiek zijn dan positieve reacties. Voor mij is het duidelijk dat Apple nu doelt op de volledige verwijdering van de Lightning poort, dat is de volgende stap en er komt geen USB-C.
Ik denk dat Lightning port gewoon over paar jaar zal verdwijnen van de iPhones onder het mom van “neemt veel ruimte in beslag”, net zoals de 3.5mm Jack, en we dan alleen maar draadloos laden hebben op de iPhone.

Zou overigens wel ook met de fysieke simkaart mogen gebeuren, maar zal nog een tijd duren voordat alle providers eSIM ondersteunen.

[Reactie gewijzigd door gise op 24 juli 2024 14:56]

Ja dat is wat ik zeg. Het gaat weg en zonder extra tussenoplossing.
Vodafone ondersteunt al e-sim op iPhones sinds Juni vorig jaar:
https://www.vodafoneziggo...dafone-introduceert-esim/
Er zijn veel meer providers anders dan Vodafone.
Zeker buiten de EU.
Fysieke Sims werken altijd en overal op de planeet.
Ruimte ?
Mooi onzin Argument met toestellen die de 7 inch naderen.
Er zijn ook meer providers die het ondersteunen, hoor:
KPN
Simyo
T-Mobile
Truphone
Ubigi
Vodafone

https://support.apple.com/nl-nl/HT209096
Klopt maar dat zijn ze lang niet allemaal.
Met Truphone kan je voor vrijwel overal een Esim ter wereld een Esim kopen maar je hebt niet altijd die keuze als je van de Baas een simkaartje krijgt en je vooral in het buitenland vaak met reguliere Sims goedkoper uit bent.
Makkelijk is het zeker maar meestal betaal je voor dat gemak.
Zowel iPad als iPhone met lightning hier en een half dozijn tablets en telefoons met USB C en er is 0 verschil met het steken van welke connector dan ook, gaat gewoon allemaal erg eenvoudig.
In de laatste 15 jaar tijd nog nooit een connector stuk gehad.
Niet één USB A, B, C, mico of Lightning dus het gaat erom hoe je met je spullen omgaat.
Ruimte is een onzin Argument want de toestellen worden jaarlijks groter en het verschil is zo minimaal.
We zien Android toestellen met veel meer tech aan boord en grotere displays, fors grotere accu en gewoon de 'grote' USB C connector dus ........

[Reactie gewijzigd door Bomberman71 op 24 juli 2024 14:56]

Het insteken van een Lightning kabel verschilt heel sterk van het insteken van een USB-C, het uittrekken ook. De meeste mensen zeggen dit. Bij Lightning heb je ook een duidelijk voelbare "click" als je het insteekt. USB-C bestaat nog niet zo lang dus hoe heb je dit al 15j kunnen testen?

M.b.t. schade:
Een Lightning connector zal veel minder snel schade toebrengen of lijden wanneer het onder een slechte hoek ingestoken wordt. Want dit gebeurd constant en na verloop van tijd krijg je problemen omdat er vervorming kan zijn binnenin. En als je dit doet met USB-C gaat de kans op schade volgens mij sterk omhoog. Ondanks het feit dat iPhones er sterk op vooruit zijn gegaan op vlak van batterijduur (behalve de SE 2020) worden ze nog steeds veel vaker ingestoken dan een iPad of MacBook en dus niet vergelijkbaar op vlak van kans op schade.

Waarom is ruimte een "onzin" argument? Ik denk persoonlijk niet dat het de hoofdreden is waarom Apple er niet voor kiest voor de iPhone, maar het is zeker geen onzin argument. Als je ziet hoeveel puzzelwerk het is in een iPhone om er alles in te krijgen. Elk bedrijf kan kiezen wat hij met de ruimte doet en tot welk gewicht / grootte hij wilt gaan en het blijft dus een spel van prioriteiten. Ofwel maak je de iPhone iets kleiner in volume en zet je er een kleinere batterij in, je haalt misschien een poort weg zoals de jack voor extra ruimte voor een grotere batterij of een grotere taptic engine, etc. Ik wil maar zeggen dat je bij elke kubieke millimeter een keuze moet maken waar je voor gaat. En ik vind het persoonlijk niet gek dat Apple bij Lightning blijft ook omwille van deze reden, al blijf ik erbij dat ik denk dat de hoofdreden is:
We zijn veel te dicht bij de verwijdering van de poort om nog een tussenstap (USB-C) te voorzien. Wij tech mensen willen allemaal USB-C, maar de meeste mensen zouden razend zijn omdat al hun Lightning kabels dan "voor de vuilbak zouden zijn" en dat het weer een moneygrab is van Apple.

[Reactie gewijzigd door diskopogo op 24 juli 2024 14:56]

Het verschil tussen iphone en de concurrenten is dat je paar modellen met duizenden kan vergelijken. De trade of die apple neemt doet de concurrenten ook alleen je kan kiezen uit 1001 trade off.
Ergen is er wel Android smartphone die kwa trade off beter bij past.
Met apple ben je beperkter.
Heb je helemaal gelijk in.
Met mijn iPhone 8 heb ik exact dezelfde experience als met een nieuwe 12.
Niks echt nieuw, zelfde GUI, zelfde apps, zelfde beperkingen..
Ja ok, wat sneller, betere camera maar dat is het in de praktijk ook wel.
Zelfs op een Max ziet het er hetzelfde uit en wordt het scherm niet meer of minder gebruikt.
Oersaai en na 10 minuten is het weer hetzelfde als het vorige model.
Je zegt altijd dat je zoveel Apple toestellen hebt maar je bent er altijd zo negatief over. Stop eens met liegen, we weten hier allemaal dat je al die Apple producten niet hebt en dat je dat gewoon zegt om geloofwaardig over te komen.

Denk je echt dat de mensen zo dom zijn?
Denk wat je wilt denken .. Ik heb geen reden om te liegen en heb de devices die ik claim.
Triest dat jij direct het slechtste van iemand denkt die je niet eens kent.
Alles wat ik zeg berust op de waarheid, maar jij kan daar niet mee omgaan schijnbaar.
In jouw ogen is alles top en durf je zelfs te stellen dat een SE een all-day battery heeft.
Nogmaals, geloof maar wat je wilt, ik lig daar niet wakker van.
Je komt net kijken op Tweakers als een noob en nu ga je bijdehand doen.

[Reactie gewijzigd door Bomberman71 op 24 juli 2024 14:56]

Je hebt wel een reden om te liegen over de toestellen die je hebt, zoals ik zei, om geloofwaardig over te komen met je felle kritiek richting Apple. In zo goed als elk artikel waar het onderwerp een of ander Apple toestel is, heb jij er toevallig altijd ook een exemplaar van. Natuurlijk kan dat, maar als ik dan je comments zie op deze website waar je herhaaldelijk uithaalt naar die Apple toestellen. Dat klopt gewoon niet. Je zou zelf ook niet geloven dat iemand die constant iets negatiefs over Tesla zegt zelf een Tesla heeft, en misschien meerdere Tesla's. Sorry maar je kan mensen niet voor de gek houden.

Wanneer heb ik gezegd dat se iPhone SE een batterij heeft die de hele dag meegaat? Ik heb zelfs gisteren exact het tegenovergestelde gezegd. Ik quoteer: "Ondanks het feit dat iPhones er sterk op vooruit zijn gegaan op vlak van batterijduur (behalve de SE 2020) worden ze nog steeds veel vaker ingestoken dan een iPad of MacBook en dus niet vergelijkbaar op vlak van kans op schade."

Ik heb veel negatiefs te zeggen over Apple. Maar jij doet letterlijk niets anders.

Ik zit al lang op Tweakers maar comment niet zo veel. Ik heb daar geen tijd voor.

Ik ben niet de enige die er zo over denkt hoor, de mensen zijn niet dom.
Een se iphone se bestaat niet eens, stop eens met die onzin. 😉
Ik ben een techhead en dan gebruik je van alles.
In tegenstelling tot de meesten ben ik gewoon eerlijk en omdat ik op vrijwel alle platformen zit kan ik de verschillen zien en kritisch zijn.

Alles wat ik roep kan ik onderbouwen door praktijk ervaring en dat doe ik ook.
Wat jij doet is naar de fout toe corrigeren en zeggen dat UsbC minder is op basis van jouw ervaringen bij een Applestore, een plek waarbij je nauwelijks usbC gaat zien (in verhouding).
Je baseert niks op feiten maar je eigen waarneming.
Feit is dat er een veelvoud meer Android toestellen op deze planeet zijn dan iPhones en dus ook mega veel meer usbC poorten in gebruik.
En dan tel ik alle andere devices niet eens mee zoals eerder opgenoemd (game consoles, headphones, etc).
Als UsbC een zwakke poort was en steeds stuk ging dan was er inmiddels allang wat anders geweest.

Jij houd je vast aan je ervaring als werknemer bij de Genius bar waar je mensen voorziet van de zoveelste gescheurde lightning kabel en het wisselen van een accu enzo.
Wat jij doet is naar de fout toe corrigeren en zeggen dat UsbC minder is op basis van jouw ervaringen bij een Applestore, een plek waarbij je nauwelijks usbC gaat zien (in verhouding).
Sinds wanneer zijn ervaringen van Apple klanten mijn eigen ervaringen? Het zijn de klanten die de toestellen gebruiken en dan naar de Apple Store komen om problemen te verhelpen of vragen te beantwoorden. Mijn taak was dan om o.a. vast te stellen waar de schade aan te wijten was en de meeste klanten zijn hier heel eerlijk toe en geven dan ook toe dat ze de connector er vaak schuin in staken (en dat merk je heel snel als je de connector van dichterbij onderzoekt).

USB-C nauwelijks te vinden in Apple producten?
De iMac, iMac Pro, Mac Pro, Mac Mini, MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iPad Air, iPad Pro hebben allemaal één of meerdere USB-C poorten. En dan moet je de verschillende maatvarianten nog in rekening brengen samen met de oudere modellen. Dat zal hoogstwaarschijnlijk nog steeds veel minder zijn dan het aantal USB-C poorten bij Android omdat je een Android toestel al voor 30$ kan verkrijgen terwijl het goedkoopste USB-C Apple toestel rond de 600$ kost.

Niemand gelooft dat je al die Apple toestellen hebt zoals je dat zo vaak doet, omwille van de reden dat ik reeds aanhaalde. Ik geloof dat je een tech fanaat bent maar je frustraties richting Apple zijn voor mij niet enkel een teken maar zelfs bewijs dat je vaak liegt over het in bezit zijn van die toestellen.

Mijn neef die al een tijdje in de Mediamarkt werkt krijgt veel meer Android toestellen binnen ter herstelling dan iPhones, zelfs als hij rekening houdt met de hogere verkoop van Android toestellen (omdat ze zoveel goedkoper zijn) t.o.v. Apple toestellen. En het gaat hier dan niet alleen over fysieke schade zoals een vervormde poort waardoor de connector geen contact meer maakt en dus ook niet meer oplaadt, maar ook over falende schermen, falende knoppen en batterijen die een plotse duik nemen in capaciteit met als resultaat dat het toestel vaak zomaar uitvalt terwijl het toestel nog geen jaar oud is. Hij komt wel vaak mensen tegen die een kapotte smartphone hebben door waterschade en die verzwijgen dat dan (had ik ook in de Apple Store maar in mindere mate). Hij moet ook batterijvervangingen doen voor alle merken en zegt zelf dat op vlak van iPhones, hij meestal iPhone 6s en iPhone 7 batterijen moet vervangen, heel af en toe komt hij een iPhone 5s tegen. En dit zijn hele oude toestellen en de reden dat hij de nieuwe versies niet vaak van een nieuwe batterij moet voorzien is gewoon omdat ze heel lang meegaan.

Kan je wat moeite doen om correct te schrijven?
"praktijk ervaring" -> praktijkervaring
"UsbC" -> USB-C
"Applestore" -> Apple Store
"Jij houd" -> Jij houdt
Ik ben geen Neerlandicus, wellicht jij wel.
Jij komt aan met usbC devices van Apple die de meesten niet hebben.
Als je kijkt naar computers dan heeft Apple nog niet eens een kwart van de markt.
Alle iPhones op deze planeet (en dat zijn er heel veel) hebben geen UsbC.
Alle headsets en oortjes van Apple ook niet. En dat geld ook voor vrijwel alle iPads want de recente pro modellen en de air 4 zijn percentage gewijs maar een heel klein groepje en dat weet jij ook.


Maar dan nog. Nog nooit over een usbC gate gehoord en ze doen het prima op iedere Mac. Niks mis mee en als ze snel stuk gingen dan werd dat breed uitgemeten.
Dat mensen dingen stuk maken is een feit maar dat ligt meer aan de gebruiker als aan het design.
De iPad is een erg goed product en gaat erg lang mee (de accu ook) en daarom vind je ze na jaren nog steeds. De pro modellen en de recente air vind je alleen bij de liefhebbers.
Van de 100 iPads in een wijk durf ik te stellen dat 5% een usbC poort heeft, de rest lightning.

Dat er uitval is aan electronica over de gehele lijn is normaal. Daar houd een fabrikant ook rekening mee en dat zien we overal.
Ook bij Apple en ik neem aan dat jij genoeg sorus voorbij hebt zien komen mbt het keyboard. Algemeen bekend en breed uitgemeten in de diverse media.
Voor usbC ontbreekt dit gewoon.
Misschien ben je in de wat dat er in het begin wat kritiek was mbt het laden en dat niet alle (oude) laders dat even goed deden met usbC.
Zelfs kabels waren vrij kritisch maar dit had allemaal meer te maken met goedkope producten dan wat anders.
Net zoals lang niet iedere lader of lightning kabel de iPhone of iPad goed oplaad. Niks vreemds aan.

Vwb je accu, ik denk dat we kunne stellen dat die vroeger in een iPhone ruk waren. Ze waren nooit geweldig, degradeerde erg snel en middels software probeerde ze dat zelfs te verbloemen. En dat weet jij ook.
Zelfs na 1 jaar al en schoorvoetend gaf men het toe en kwam er een fix dat je deze Throttle stand kon uitzetten en de accu kon laten vervangen tegen gereduceerd tarief en later zelfs gratis.
Men deed dit omdat het gewoon onder de maat was.
En JA, ze zijn in dat opzicht dus vooruit gegaan maar in wezen zijn ze op niveau gekomen en niet meer dan dat.
Alleen de Max toestellen hebben geweldige accuduur en dat heeft gewoon 10 jaar geduurd.
Jij doet het voorkomen alsof men een wonder vericht heeft.

[Reactie gewijzigd door Bomberman71 op 24 juli 2024 14:56]

USB-C zit al bijna 6 jaar in de line-up van Apple. Er zijn er toch al heel wat, niet te onderschatten. Natuurlijk zal Apple nooit zoveel marktaandeel halen, hun goedkoopste computer is ongeveer 5x duurder dan de goedkoopste Widows computer. Maar dat wilt nog steeds niet zeggen dat ze er geen grote aantallen USB-C toestellen zijn van Apple.

Ik weet niet of je in een Apple Store al geweest bent maar ze zijn bomvol, zelfs tijdens deze pandemie zijn ze relatief vol met lange wachtrijen buiten. Ik heb dus m.a.w. heel veel klanten over de vloer gekregen en heb mijn vaststellingen kunnen doen. En niemand kan mij serieus vertellen dat Belgische klanten hun toestellen op een andere manier insteken voor het opladen dan mensen uit andere landen ofzo. Lightning is voor de iPhone specifiek, de betere connector omwille van het feit dat zware dataoverdracht ongeveer 1-2 keer per toestel moet gebeuren en dat is bij het overzetten van je data van je vorige iPhone naar de nieuwe. En zelfs met de draadloze methode waar je gewoon via iCloud en wi-fi je backup er terug op zet, gaat het snel. En dan zoals ik zei, de iPhone wordt nog steeds heel veel ingestoken voor het opladen. Het gebeurd veel minder sinds de release van de iPhone X, XS, XS Max, etc. maar het wordt nog steeds vaak ingestoken en dan wordt het ook vaak ingestoken ook als opladen niet per sé nodig is zoals voor CarPlay.
Misschien ben je in de wat dat er in het begin wat kritiek was mbt het laden en dat niet alle (oude) laders dat even goed deden met usbC.
Ik weet niet wat je hiermee bedoelt? Je denkt dat ik misschien dacht dat er kritiek was m.b.t. het opladen via USB-C? Neen, daar heb ik nog nooit iets van gelezen. Ik ontken niet dat er zulke problemen waren in het begin op andere platformen maar zelf heb ik hier nooit iets van gelezen of vernomen.
Net zoals lang niet iedere lader of lightning kabel de iPhone of iPad goed oplaad. Niks vreemds aan.
Natuurlijk zijn er altijd een paar gevallen zijn waar er een probleem is met de kabel of de connector in het toestel. Maar wat wij vaststelden in de Apple Store is dat de Lightning connector in de toestellen met de jaren steviger is geworden. Dit komt volgens mij duidelijk doordat Apple leert door naar de feedback van reparaties te kijken en na te gaan wat de bekendste problemen zijn en deze aan te pakken. Wij kregen erg weinig klanten die problemen hadden met hun Lightning connector. We kregen wel nog mensen die problemen hadden met het opladen maar 70% van deze problemen waren te wijten aan de kabels zelf die ze gebruikten nl. Lightning kabels die ze op Ali Baba hadden gekocht waar de iPhone dan een melding gaf dat het niet compatibel was. Wat wij ook vaak kregen was dat mensen met hun oplaadkabel kwamen en we merkten dat de connector was gecorrodeerd. En dan nog natuurlijk veel gevallen van waterschade op de oudere toestellen zoals de iPhone SE 2016, iPhone 6s en ouder.

Mijn grootste kritiek over Lightning in het algemeen is dat de kabels die Apple meelevert onvoldoende stevig zijn t.h.v. de overgang van kabel naar dat hardere stukje. Daar komt de kabelisolatie snel los en ik weet dat dit enorm vervuilend is. Wij verkochten in de Apple Store Lightning kabels aan de lopende band, ik geloof dat dat nu nog steeds zo is. Ik had eens gelezen dat Apple aan het werken was aan Lightning kabels met een ander omhulsel maar daar is nog niets van gekomen. Als ik Apple CEO was had ik alle Lightning kabels van de verpakkingen van alle toestellen verwijderd, de prijs van het toestel met 20€ verlaagd zodat de klant een kabel kan kopen indien hij er nog geen heeft, en een nieuwe, duurzamere Lightning kabel uitgebracht.

Wij kunnen allebei slechts suggereren waarom Apple niet voor USB-C kiest in de iPhone en ik zelf denk dat deze redenen en de andere redenen die ik eerder aanhaalde ook hun redenen waren. Ik zal het natuurlijk nooit zeker weten. Ik schat zelf in dat Apple tegen ten laatste 2023 volledig draadloos gaat. Als ik het mis heb dan heb ik het mis, dat kan goed zijn.

M.b.t. accuduur ben ik het helemaal met je eens dat iPhones niet lang genoeg meegingen, tot en met de iPhone 8. Alle Plus modellen en de iPhone X hadden goede accuduur. De iPhone 12 mini zit wat mij betreft op de rand van goede accuduur en de iPhone SE 2020 doet het hier gewoon niet goed. Vanaf de iPhone XS is de accuduur op alle iPhones (buiten de iPhone SE 2020 en iPhone 12 mini dus) echt heel goed beginnen worden en heeft zijn piek bereikt in de iPhone 11 Pro en iPhone 11 Pro Max.

Maar we moeten ook niet doen alsof Apple onder moet doen voor andere flagships. Apple doet het nu heel goed op vlak van accuduur. Enkel de iPhone SE en iPhone 12 mini in de huidige line-up hebben echt verbetering nodig.

Natuurlijk gaan de Max modellen het langst mee. Maar dat wilt ook niet zeggen dat de iPhones die iets minder lang meegaan, zoals de iPhone 11 Pro, het ook niet geweldig doen en aan de verwachtingen voldoen. We hebben dit ook gemerkt aan de verkoop van externe batterijen in de Apple Store, deze vlogen van de planken voor de iPhone 7, 6s, etc. maar sinds de iPhone 11 is er ware ommekeer gekomen. Dat heeft natuurlijk ook met gewicht te maken maar de mensen klagen nu niet meer over wegsmeltende accuduur.

Als Apple iets moet verbeteren m.b.t. accu's is de tarieven voor vervangingen verlagen of het makkelijker maken ze te vervangen want de duurtijd die nodig is om een batterij te vervangen ook bijdraagt aan de kostprijs van de vervanging. Als ik me niet vergis bedraagt de kostprijs van een batterijvervanging in een iPhone 11 Pro 75 euro en dat kan volgens mij niet. Ik vind dat een batterijvervanging van een iPhone SE 2020 en iPhone 12 mini maximum 30 euro zou moeten kosten, de iPhone 12, 12 Pro zou 40 euro mogen kosten en van een Max model 50 euro. Ik denk dat de mensen deze prijzen zouden aanvaarden.
Jij doet het voorkomen alsof men een wonder vericht heeft.
Waarover heb je het precies?
de een noemt het oersaai, de ander noemt het gebruiksgemak/gebruikersvriendelijkheid.
Apple spul/software zit gewoon efficiënt in elkaar, alle instellingen zijn op een logische plaats te vinden.

De ene noemt een iphone een beperking, maar er zijn gewoon mensen die een toestel willen waar ze van weten dat het werkt zonder poespas wat de meesten toch niet gebruiken.
en 5-6 jaar software ondersteuning.
ja ik gebruik nog een Iphone SE uit 2016 Maar dat komt omdat ik niet zo'n grote koelkast wil kopen. Ik zag ergens iets staan dat Apple achter bleef met grote schermen, zij zijn de enige die WEL naar de consumenten luisteren. Niemand vroeg naar grote schermen.
Opeens was het een wedstrijdje wie grootste en dikste (foon) op de markt kon brengen en de consument kon dus geen handzame foon meer kiezen helaas

ik ben een beetje afgedwaald sorry ;)

[Reactie gewijzigd door Cri S op 24 juli 2024 14:56]

De iPhone SE bestond in 2014 nog niet eens, stop eens met die onzin.
Chill gast, typefoutje 2016 moet er staan. Hoezo stop eens met die onzin?

[Reactie gewijzigd door Cri S op 24 juli 2024 14:56]

Neen maar het onderwerp was wel USB-C. Ik heb 5 en half jaar in de Apple Store gewerkt en kan je zeggen dat we bijzonder weinig Lightning geralteerde problemen vaststelden, problemen met USB-C waren er toch wel heel erg veel en dan zagen we ook dat ze de poort hadden geforceerd in een bepaalde richting door in een verkeerde hoek in te steken. Mijn werkt nog steeds in de Mediamarkt en krijgt ook veel mensen over de vloer kreeg die problemen hadden met hun USB-C uitgeruste toestellen.

Waarom ben je Apple aan het bashen over dingen die er letterlijk niets mee te maken hebben? Bovendien helemaal oneens. De batterijduur is er heel sterk op vooruit gegaan, het scherm van de laatste generaties kreeg telkens de beste score van display mate, etc. De camera's van iPhones zijn ook in de top 3, voornamelijk sinds de iPhone 11 en iPhone 11 Pro toen ze een grote stap maakten. En als het dan komt op performance doen de iPhones het veel veel beter dan de rest. Apple zou gemakkelijk een paar jaar dezelfde chip kunnen uitbrengen en nog steeds voor zijn op de rest. Always on display is echt een gimmick, ik heb het op mijn Apple Watch S6 waar ik wel makkelijker begrip kan tonen waarom het er is maar zelfs daar vind ik het een gimmick. Hoge schermverversing dan 60Hz is in mijn optiek enkel van belang als je de Apple Pencil wilt gebruiken. Ik heb ook de iPad Pro 2020 die een 120Hz scherm heeft en ik merk niets als ik dan overschakel naar mijn iPhone. Ook al verbruikt het slechts 10% extra batterij in mijn volgende iPhone, ik zet het uit.

Ik begrijp echt niet waarom je over die andere zaken begint, ik heb zo het gevoel dat je frustraties of jaloezie uit naar Apple. Komt echt zo uit het niets...

Ik heb zelf ook android, windows, macOS, iOS in huis. Windows gebruik ik verplicht voor het werk. macOS gebruik ik voor thuiswerk en prive omdat het zoveel beter werkt al mis ik 1 programma die er niet mee compatibel is. Ik weet perfect waar ik over praat. Hiernaast heb ik nog ervaring in de winkel dus ik weet er wat van

[Reactie gewijzigd door diskopogo op 24 juli 2024 14:56]

Maar het ging toch over USB-C en Lightning?

Je zegt dat je over Android ook kan bashen maar ik moet zeggen dat ik je vooral kritiek zie uiten over Apple.

Je kan vinden over Apple wat je wilt maar op basis van de verkoopcijfers van hun toestellen, diensten, stijgende marktwaarde, tevredenheidsenquetes, etc. ondanks de hogere kostprijzen denk ik toch dat we kunnen vaststellen dat ze het heel goede dingen maken. Apple zal bijna nooit de eerste zijn met een bepaald product of feature, maar ze zullen zo goed als altijd de beste zijn als ze ermee komen. De Apple Watch is hier het perfecte voorbeeld van, ze waren niet de eersten, wel de beste. En gebrek aan innovatie zie ik helemaal niet. Apple heeft vrij recent aangekondigd dat ae hun hele computerlijn gaan switchen naar Apple Silicon en de performance van die toestellen is belachelijk goed. Mijn 13" MacBook Pro is pakken sneller dan vele Windows machines die 30-60% meer kosten. De batterijduur is ook fantastisch. Ja zeg maar dat ze van TSMC komen en al, Apple werkt zelf heel hard aan het ontwerp mee en optimalisatie met de software en harware.

En neen ik baseer mijn ervaringen op wat ik heb ervaren in de Store en wat ik online lees, van mensen hoor, etc.
en nog een fenomeen bij windows systemen, ze worden na een tijd al zo traag, daar heb je bij Apple systemen dan weer geen last van. Ik ben nu aan mijn 9e jaar bezig met mijn Macbook Air uit 2012, gaat nog als een trein. Apple kost wat meer, maar als ik er nu al 9 jaar mee doe heb ik het goed gedaan.
Mbt Apple bashen, het is een lightning topic en dus Apple topic en is de link snel gelegd.
Het ging dus over USB-C / Lightning, Apple gerelateerd en dus begin jij over het ontbreken van een always on display op de iPhone, etc. M.a.w. Ik kan nu beginnen over de bosbranden in Californië. Ahjah want Lightning / USB-C - Apple - hoofdkantoor - Cupertino - Californië. Sorry maar dit slaat nergens op. Het odnerwerp ging over USB-C / Lightning, dat wilt niet zeggen dat je het onderwerp kan veranderen omdat je uit deze onderwerpen afgeleiden kan halen.

Iedereen heeft zijn eigen workflow, ik vind het persoonlijk veel gemakkelijker op Mac, met name een MacBook want ik zet elk programma die ik gebruik op een apart desktopscherm en dan kan ik swipen met 3 vingers op de trackpad om heel snel naar het ander programma te gaan. Dat is nogal omslachtig op Windows. Dan is er nog een veel subjectiever punt nl. het esthetische aspect, ik vind macOS, zeker sinds Yosemite, aantrekkelijker dan Windows. En dat speelt voor mij een belangrijk punt voor het gebruik, maar dat is natuurlijk subjectief.

Ik hoor wel vaker dat bedrijven vaak voor Windows kiezen omdat een server opzetten met Windows makkelijker is. Daar weet ik absoluut niets van maar dat en de compatibiliteit met meer software zijn nog 2 punten die Microsoft in z'n voordeel heeft naast de startprijs van Windows laptops, dat net zoals bij Android telefoons, een pak lager ligt dan de goedkoopste Mac.
usb-c op mijn iPhone hoef ik echt niet :) Ik vind lightning echt super, net als de magsafe op de MacBook. Ik werk alleen al daardoor nog steeds op de MacBook uit 2015. Laat Apple lekker zijn gang gaan met hun eigen poorten en hopelijk blijft usb-c op geringe apparaten want ik vind het persoonlijk niet zo fijn.
Ahhh magsafe ... laat apple maar die aansluitingen verzinnen. Geweldige manier van opladen
Anoniem: 501293 @maxxer2918 maart 2021 15:28
Magsafe is echt super.

Ik weet alleen niet of je nou sarcastisch bent of niet?
Ik ben het helemaal met je eens!
Hoe vaak ik wel niet mijn vorige iphone op een lader heb gelegd en deze er niet helemaal goed op lag, volgende ochtend wakker worden... en leeg.

De fysieke lichting poort gebruik ik alleen nog maar voor mijn apple Carplay, maar mocht er een product komen die dit draadloos kan overnemen (officieel) of mijn volgende auto wel wireless carplay ondersteund, dan zal voor mij de noodzaak van een kabel volledig wegvallen.
Tja, hoe slordig moet je zijn ....
Als ik mijn iPhone op mijn Samsung laadpad leg krijg ik in 1 seconde een oplichtend scherm en hoor ik een duidelijke chime.
Sorry hoor maar dat is voor mij de duidelijkheid dat hij prima ligt en gewoon oplaad.
haha nee echt niet vond het een geweldige manier van laden veel netter dan wat we nu hebben zou graag meer van dat soort oplossingen zien
Wat is een TB3 Dock? Je kunt de huidige USB-C docks/dongles voor MacBooks al wel gewoon gebruiken met de iPad Pro. Enkel dan geen TB, maar wel alle andere functies.
ik gok sommigen wel, sommigen niet.
Ik dacht ook over een TB3 hub te beschikken en tot mijn verrassing werkt die prima op mijn iPad Pro 2020. Laad zelfs op via de hub. Blijkbaar ondersteund mijn TB3 hub dus ook usb-c functionaliteit. Ook een usb-c naar Displayport kabel op 4K monitor werkt prima op iPad Pro. Alleen full screen zit er niet in, want zwarte balken. Apps als Shiftscreen 3 maken het een beetje goed om full screen websites te tonen.
De vernieuwing van de iPad mini vind ik eigenlijk nog groter nieuws. Thunderbolt support zat er wel aan te komen en vind ik dus niet echt verrassend nieuws. Een nieuw iPad mini design zag ik niet aankomen
Even een overzicht omtrent de iPad Mini:
  • Apple working on edge-to-edge iPad mini (vermoedelijk niet in 2021 gereed) (Kang 康总: 97.8% accuraat)
  • New iPad mini coming in 2021 with larger display (Mark Gurman: 89.1% accuraat)
  • New 8.5-9-inch iPad mini coming in the first half of 2021 (Ming-Chi Kuo: 76.6% accuraat)

[Reactie gewijzigd door robcoenen op 24 juli 2024 14:56]

Betekent dit dat straks de normale USB-C niet meer past in een Ipad?
Thunderbolt 3 en 4 gebruiken gewoon de USB-C connector en alle apparaten die het implementeren ondersteunen ook USB op dezelfde port. Zoals altijd met USB-C kan het even zoeken zijn wat wel en niet werkt.

De Thunderbolt 2 connector zou niet in de dikte van een iPad passen.
Volgens Bloomberg komen later dit jaar nog meer nieuwe iPads: een dunnere en lichtere versie van de goedkoopste Apple-tablet
Doe mij maar meer batterij, meer geheugen en meer opslag..
Ik zou graag een grotere iPad Pro willen hebben, 15 inch of zoiets. Ik teken heel veel erop en het kan mij niet groot genoeg. Fantastisch apparaat.
Ik ook, ik heb nu de grote pro omdat die groot is, niet voor de pro stuf.
Maar kan nog groter. 15” zou gaaf zijn.
Toch wel bijzonder als ik op het plaatje klik ik een ander plaatje te zien krijg
gewoon nog 's klikken...
Persoonlijk vind ik de grootste pijnpunten van de huidige iPads de batterijduur en schermhelderheid. Ik heb de 11" iPad Pro 2020, geweldig ding. Maar de batterijduur valt toch een beetje tegen. Ik vind dat deze zeker 30% omhoog zou mogen. Er komen vooral veel klachten over batterijduur van mensen die de iPad Air 2020 hebben. De lage schermhelderheid is vooral een pijnpunt wanneer je buiten zit, en ik heb de iPad Pro dat al een helderder scherm heeft dan de andere modellen.
Ik gebruik daar een gepolariseerde zonnebril voor. Niet elke hoek werkt dan even goed (soms olievlekken) maar je ziet wel een hoop meer dan zonder of met een normale zonnebril.
Doe ik ook. Maar toch nog onvoldoende soms. Natuurlijk zou een extra hoge helderheid de batterij extra belasten, maar ze kunnen evengoed doen war ze op de Apple Watch en iPhone hebben gedaan. Enkel als de lichtsensor detecteert dat de peikhelderheid nodig is, dat hij dit activeert.
Er zal vast iemand op mij kunnen reageren die zegt, in mijn werkveld is de ipad pro het perfecte apparaat, maar, voor wie is die apparaat nou. Als je echt werk wil verzetten pak je wel een laptop, met volwaardig OS, en voor huis tuin en keuken gebruik is het ding zwaar overspecced. Heb wel erg goede dingen gehoord over de pencil, dus misschien dat je er als artiest oid iets mee kan.

Ik heb de pro 2017 gehad, maar enkel omdat Apple het vertikte om volstrekt basale functies als stereo speakers en een gelamineerd scherm naar de goedkopere modellen te brengen. De Air heeft die 2 zaken nu ook, de instap ipad is hier in nog steeds gehandicapped.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.