Bedenker van Silent Hill-horrorgames verlaat Sony en richt eigen studio op

Keiichiro Toyama, de bedenker en regisseur van de Silent Hill-games, heeft na twintig jaar Sony verlaten en een eigen studio opgericht. Bokeh Game Studio gaat onafhankelijk aan eigen games werken. Ook twee andere voormalige Sony-kopstukken sluiten zich aan.

Naast Toyama zijn Kazunobu Sato en Junya Okura betrokken bij het opzetten van de nieuwe onafhankelijke studio. Sato was lead designer van The Last Guardian en Okura had diezelfde rol bij de Gravity Rush-games. Volgens de oprichters gaan er meer ontwikkelaars waar zij eerder mee samenwerkten aan de slag bij Bokeh Game Studio.

De drie werkten bij de Japanse gamestudio's van Sony en zijn daar weggegaan om zelfstandig te kunnen werken aan games. De ontwikkelaars zeggen aan de verwachtingen van fans te willen voldoen, maar concrete nieuwe projecten zijn nog niet aangekondigd.

Keiichiro Toyama was de bedenker en regisseur van de Silent Hill-horrorgames. In 2012 verscheen er voor het laatst een game in die serie. Toen Hideo Kojima nog bij Konami werkte, werd er gewerkt aan nieuwe titels in de serie, maar dat is gestopt toen Kojima vertrok bij de uitgever. De rechten van de serie liggen nog bij Konami. Toyama was ook de regisseur van de Gravity Rush-games.

Ondertitels zijn beschikbaar op YouTube

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

04-12-2020 • 12:36

16

Reacties (16)

Sorteer op:

Weergave:

Jammer dat hij de rechten er niet voor heeft. Bekijk de oudere Silent-Hill games vaak (nou vooral de speedruns). Zou het graag in een modern jasje willen zien wat er mee mogelijk is.

Wens ze zeker succes met hun nieuwe studio, nu de eerste resultaten afwachten!
Gelukkig hoeft het geen Silent Hill te heten om een horrorvisie te uiten, Silent Hill is eng en op zijn manier ook heel raar en typisch. Zoiets gaat mee met de persoon, dus ik heb goede hoop.
Alleen als het al een look-a-like is kan je het gaan aanvechten als rechthebbende natuurlijk.
Maar nadat HIDEO wegging en zijn eigen pad op is gegaan. Denk ik dat er meer van dit soort mensen dit zullen volgen. Hideo is dan wel weer een heer en meester, en vele kennen hem. De silent hill kent men van de games en Hideo niet van deze man. Maar goed echt afwachten dus.

Ik denk dat er iets anders aan de hand is dan ''De drie werkten bij de Japanse gamestudio's van Sony en zijn daar weggegaan om zelfstandig te kunnen werken aan games. De ontwikkelaars zeggen aan de verwachtingen van fans te willen voldoen, '' geloof niet dat Sony dit soort mensen tegenhoudt als ze weten dat het veel geld op kan leveren.
geld is ook niet alles. sommigen willen zich richten op een niche en deze niche zijn voor de aandeelhouders minder interessant dan een game die op de massa is gericht.

De risico's bij deze games zijn groot, omdat als deze niet aan slaat er veel geld verloren gaat.
De bewezen formules die jaarlijks of om het jaar flink wat opbrengen hebben weinig risico en daarnaast ook een hoge winstmarge... wat wil je nog meer als aandeelhouder.
Kojima is weggegaan bij Konami en heeft onder de vleugel van Sony (met stevige samenwerking van Guerilla) Death Stranding kunnen maken, wat wellicht een succesvolle game is, maar nog steeds niche.

Bloodborne, The Last Guardian, Demon's Souls (een van de weinige launch games voor de PS5) zijn ook spellen die niet voor het grote publiek zijn. Sony heeft dit soort spellen succesvol gemaakt en er voor gezorgd dat ze een groter publiek hebben bereikt.

Onder de streep zijn aandeelhouders blij als ze geld verdienen, of dat met inkoppertjes of niche producten is maakt ze niet uit.
Denk dat het bij de voorbeelden die je noemt ook andere aspecten een rol spelen: Demon Souls voor PS5 is een remaster wat in de kosten scheelt ten opzichte van een gloednieuw spel, The Last Guardian en Bloodborne zijn beide (spirituele) vervolgen op cult hits en daardoor een stuk veiliger als investering en ook goed voor publiciteit.

Weet niet of hun idee was om weer een horrogame te maken, maar horrorgames doen t volgensmij al een tijdje niet zo goed (Resident Evil ging steeds meer de kant op van actie game en silent hill is er al lang niks nieuws meer van gekomen) Wat het idee in elk geval wel was, was een groter risico dan Sony aan wou/wilde gaan.

Aandeelhouders zijn erg blij met geld verdienen, maar als ze moeten kiezen tussen de developers te laten werken aan risico-vol spel A met kleinere kans van slagen dan sequel B met grotere kans op meer geld dan kiezen ze uiteraard voor B
Ik ben het deels wel met je eens, maar als je puur op de centen let dan had je bijvoorbeeld jaren voor de release de stekker uit The Last Guardian getrokken :)

Wat horror games betreft: Ik heb het idee dat die juist sinds contentmakers door hebben dat mensen het leuk vinden als andere mensen schrikken die een flinke revival hebben gehad. Maar ook daarvóór met spellen als Outlast en Amnesia.

Wat de aandeelhouders betreft: Ik denk dat zo lang Sony succesvolle spellen op de markt brengt ze niet echt een mening hebben over wat voor spellen het zijn.

Als dat succes opdroogt dan is dat vrij snel weer over, dat ben ik met je eens :)
Sowieso is de kans groot dat deze drie mannen Sony Exclusives gaan maken als deel van een Japanse gentlemens agreement.
En dat zie je bijvoorbeeld weer terug in Bloodstained van de maker van Castlevania. Identieke game met zelfde gevoel en sfeer. Silent Hill was ook 1 van mijn favoriete horror games. Vond de sfeer toch beter dan Resident Evil dat uiteindelijk meer een action shooter werd.
Cheryl?, is that Cheryl?
Jezus, Wat was ik gek op SH1. Ik denk dat ik die game wel 10 keer heb gespeeld. Ik bleef het geweldig vinden..
Misschien toch films maken, wat ze ooit al eens hebben gezegd.
Ik heb nooit een Silent Hill spel gespeeld. Wel eens de PT-demo voor PS4 gedownload en gespeeld. Na 10 minuten maar weer uitgezet en verwijderd. Dit genre is niet voor mij. ;(
Als er weer een game als PT (demo van de ps4) komt die volledig wordt gemaakt. Dan heb je volgens mij best een goede game, vooral met de engines van tegenwoordig.

Mooi om te zien dat ze nu zelf iets oprichten, hopelijk ook weer in de genre van horror games!
There was a hole here. It is gone now.

"Promise".
Microsoft is watching....

Nee, even serious ik denk dat Microsoft nogsteeds opzoek is naar grote en goede game devs in Asia om over te nemen en zo ook daar haar positie te verbeteren.

Dus wie weet.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.