Tropico 6 krijgt Caribbean Skies-dlc door nieuwe ontwikkelaarsstudio Realmforge

Uitgever Kalypso Media heeft de nieuwe Caribbean Skies-dlc aangekondigd voor Tropico 6. Deze uitbreiding is door Realmforge Studios gemaakt, die vanaf nu verantwoordelijk is voor de ontwikkeling van de Tropico-spellen. De dlc is vanaf 16 december beschikbaar.

Caribbean Skies krijgt volgens Kalypso onder meer drones, nieuwe gebouwen en vijf extra missies. Met de drones kunnen spelers mensen of goederen vervoeren, daarnaast zijn er Security Drones om de eilandbewoners in de gaten te kunnen houden. Een deel van de nieuwe gebouwen hebben te maken met de drones, zoals een dronefabriek en een Drone Taxi Service. Andere nieuwe gebouwen zijn de Balloon Tours en een Central Intelligence-gebouw. Tot slot zijn er vier nieuwe edicts, twee nieuwe traits, drie paleisdecoraties en een nieuwe outfit. De dlc kost 14 euro.

Waar Tropico 6 en alle voorgaande uitbreidingspakketten nog door Limbic Entertainment werden gemaakt, neemt Realmforge Studios de ontwikkeling van de Tropico-spellen nu over. Kalypso legt in het persbericht niet uit waarom de ontwikkeling naar Realmforge gaat. De uitgever zegt Realmforge voor de ontwikkeling van de Tropico-spellen volledig te hebben overgenomen, eerst was zestig procent van Realmforge in Kalypso's bezit. Sinds begin 2020 is Kalypso de volledige eigenaar van Realmforge. Voor de ontwikkeling van de Tropico-spellen is Realmforge uitgebreid met meer medewerkers en verhuisd naar een groter pand in München.

Realmforge Studios maakte eerder de dungeon managment simulator Dungeons 3 en werkt nu aan economic simulator en rts-spel Spacebase Startopia. Het is de vierde ontwikkelaar die een Tropico-spel gaat maken. Het eerste spel werd door PopTop Software gemaakt, de tweede game werd door Frog City Software gemaakt. De overige spellen werden door Haemimont Games gemaakt. Tweakers schreef eerder een review van Tropico 6.

Tropico 6 krijgt Caribbean Skies-dlcTropico 6 krijgt Caribbean Skies-dlcTropico 6 krijgt Caribbean Skies-dlc
Tropico 6 krijgt Caribbean Skies-dlcTropico 6 krijgt Caribbean Skies-dlc

Door Hayte Hugo

Redacteur

03-12-2020 • 19:31

17

Reacties (17)

17
15
13
1
1
0
Wijzig sortering
Hilarisch. Uit deze nieuwspost wordt het mij helemaal niet duidelijk wat Tropico voor een game is. Maar er staat een link naar de review... na de eerste pagina daarvan gelezen te hebben is het me nog niet duidelijk waar de game over gaat.
Er zijn ook mensen die de Tropico serie niet kennen. Mogen die wat context en uitleg?
Het is soort van anno/cities/settlers skylines achtig.

Je moet als dictator een eiland zien op te bouwen.

[Reactie gewijzigd door Horatius op 31 juli 2024 03:08]

Whoah, Whoah. Dictator? Mag ik u er aan herinnereren dat El Presidente onze glorieuze gekozen leider is; hij heeft nota bene zijn 42ste herverkiezing gewonnen met 120% van de stemmen!
Nee, dat is te kort door de bocht. Anderhalf jaar geleden kende ik Fallout (ook alweer 23 jaar oud) nog niet en intussen heb ik alle spellen (behalve tactics en 76) met veel plezier gespeeld.
Je moet idd als dictator een eiland runnen. Je begint in colonial tijden, eindigt in moderne tijden. Ondertussen moet je zorgen dat je bewoners niet in opstand komen, gebouwen laten bouwen, geld verdienen met export etc. Je hebt een beperkte vorm van oorlog voeren, allemaal defensief... de major powers komen op bezoek als je ze niet blij houdt. Slechte uitleg, maar als je van afpersen en executeren van bewoners houdt, is dit een game voor jou!
Wat Tropico qua citybuilden voornamelijk beter/anders doet, zijn je bewoners, de levens die ze leiden en de directe en indirecte invloed die je daar op hebt.
Alles met een vleugje humor.

Tropico is een enorm leuk serie, niet alle delen zijn even goed.
Het zou zomaar kunnen dat ze een betere deal kunnen maken met een partij waar ze eigenaar van zijn (de facto met zichzelf dus). Soms heeft zo'n constructie ook nog fiscale voordelen.

Maarre, drones in Tropico? Dat past toch helemaal niet in het sfeertje? Ik hoop niet dat deze switch ten koste gaat van de ziel van het spel.
Tegen het einde aan, ga je al vrij modern hoor. Zaken als luchthavens, ruimtevaart, Bio Farms en luxe zelfvoorzienende flatgebouwen enz kunnen dan gebouwd worden. Dus opzich last het wel enigszins erbij. Maar ik vind het inderdaad een vrij random toevoeging.

[Reactie gewijzigd door AlphaWierie op 31 juli 2024 03:08]

Tropico 5 had ook al een "Drone command" die je later in het spel kan gebruiken.
Opzich niet een hele willekeurige toevoeging dus.
Tropico zit totaal geen vernieuwing meer in helaas. Tropico 5 en 6 zijn eigenlijk niet meer dan tropico 4.1 en 4.2. Voelde mij aan als een dikke rip off. Hopelijk dat tropico 7 beter word.
Dat vind ik juist de kracht van Tropico. De gameplay is al zeker sinds versie 3 ongewijzigd. 4,5 en 6 hebben elk hun eigen dingetje geïntroduceerd.

Blijft een lekker spel, hopelijk is 7 gewoon weer meer van hetzelfde, maar wat moderner en met weer 1 of 2 nieuwe features.

Het is een citybuilder, daar valt ook niet veel te vernieuwen. Al kan de multi-player beter.
Ik ben benieuwd hoe ver die "security"-functionaliteit van de drones in-game gaat, naast het vervoeren van goederen en mensen.
Verder is die bananen-outfit wel heel toepasselijk.
Deed MoistCr1TiKaL niet een van de stemmen in Tropico 6?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.