Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Google stopt met videogesprekken voor groepen in Hangouts

Google lijkt definitief gestopt te zijn met de mogelijkheid om met groepen te videobellen via Hangouts. Gebruikers van die dienst worden in een nieuwe versie van de app automatisch naar Google Meet gestuurd.

De doorverwijzing zit in versie 36.0.340725045 van Google Hangouts voor Android, schrijft Android Police. In die versie faseert Google het groepsbellen via video uit. Gebruikers die de app starten, krijgen een banner te zien waarin staat dat ze Google Meet moeten gebruiken. Als ze een groepsgesprek willen beginnen, maakt Google automatisch een link aan voor Meet die via de chat kan worden gedeeld. Ze kunnen die dan in de Meet-app of in de browser openen.

Het is nog wel mogelijk een een-op-eengesprek te voeren met contactpersonen, maar er zit een nieuwe menu-optie in de app waarmee gebruikers een Meet-gesprek kunnen opzetten. Google besloot al in 2018 om op termijn te stoppen met Hangouts, dat lange tijd de standaard video- en chatdienst was geweest. Dat zou in 2020 moeten gebeuren, maar de dienst is nog steeds bruikbaar. Aanvankelijk zou de chatdienst opgaan in Allo en Duo, maar inmiddels lijkt Meet de meestgebruikte chatclient te zijn voor het bedrijf.

Wat vind je van dit artikel?

Geef je mening in het Geachte Redactie-forum.

Door Tijs Hofmans

Redacteur privacy & security

27-11-2020 • 13:07

48 Linkedin

Submitter: TheVivaldi

Reacties (48)

Wijzig sortering
Prima actie. Hangouts (groep) calls zijn voor ons team altijd buggy geweest (moeite met connecten bijv) en meet is gewoon een stuk moderner.
wij gebruiken Meet voor onze club, maar het is wel een verschrikkelijk stuk in elkaar geknutseld hobby project. Ik zou dat nooit willen gebruiken binnen een bedrijf. Bij ons op het werk hebben we Teams (van MS) en dat is toch een heel stuk uitgebreider en moderner kwa werken in deze huidige thuis werk cultuur.
Ik vind juist Meet veel fijner werken dan Teams en heb daar ook veel minder gezeur mee. Teams is echt drama en veel van onze klanten ervaren heel vaak problemen omdat het gewoon niet echt simpel is qua gebruik.
Een uitkomst is om de webversie te gebruiken, ik heb ook sterk het idee dat Teams trage word naarmate er meer groepen in zitten, de organisatie waar ik voor mijn project zit is gigantisch en Teams is daar niet op vooruit te branden, terwijl onze eigen organisatie die vrijwel leeg is perfect werkt.
Ik gebruik Teams ook zakelijk (offline), op een laptop (i5 7th gen, 16GB RAM en 256GB SSD) , en het is in mijn beleving een resource-slurper. Zodra ik een video-call heb waarbij ik een scherm presenteer/deel dan kan ik mijn laptop amper gebruiken.
Die hoor ik van meer mensen. Vooral op een dualcore i5 of i7 die je in laptops vind.

Apparaat is dan gewoon niet meer bruikbaar.
De magie van Electron gebruiken voor alles :Y)
Ik heb om die reden een dedicated i7 pc met webcam neergezet. Apart scherm etc. eraan voor het videobellen zodat mijn werkstation niet met een Elektron resourcehog takketraag wordt.
Triest dat in 2020 zo een oplossing nodig is om een videostream af te spelen. De overhead van applicaties lijkt grenzeloos te kunnen groeien.
Dat is inderdaad een enorm issue met Teams, vooral wanneer je er een 4K scherm aan hebt hangen. Op dat moment is het gewoon gedaan met de laptop, je kan niks meer. Het wordt er niet beter op.
Ik pak wat dat betreft sneller het good old Skype voor Business, dat blijft tenminste draaien.
Haha dus teams is fantastisch zolang je het maar niet gebruikt?

Ik gebruik het nu ook veel voor werk bij verschillende klanten maar tot nu toe werkt het altijd wel prima (de Windows cliënt gebruik ik meestal).
Dat lijkt me toch weel heel sterk dat teams trager wordt naarmate er meer gebruikers zijn. Wij zijn met 150.000 gebruikers en ik ervaar toch echt niet dat het trager is dan toen we nog maar met 10.000 waren.

[Reactie gewijzigd door klakkie.57th op 27 november 2020 15:46]

Ik doelde meer op het aantal teams wat er in zit, zelf vind ik teams een stuk minder vriendelijker qua slack, ben zelf ook niet zo een voorstander om allerlei functionaliteiten zoals filesharing, documentatie en chat te delen.
Als ik mij niet vergis hebben wij nu z'n 25000 werknemers op teams zitten, ik zou het eens na moeten vragen (bedrijf zelf is meer dan 50K en nog niet iedereen is gemigreerd). Er zitten ook ontzettend veel groepen in dat systeem, alhoewel ik dat wat minder gebruik. Kwa traagheid merk ik daar eigenlijk niets van.

Met Meet heb ik juist veel audio problemen want hij begrijpt niet dat ik soms blue tooth, dan wel andere audio sources wil gebruiken.
Waar zou dat dan aan liggen? Dat het bij de ene niet werkt en bij de ander wel?

Op de afdeling waar ik werk hadden we laatst een kwartaalsupdate via Teams. En daar zaten toen zo'n 140 man in. Werkte vlekkeloos, incl. screensharing en zo.
Wel iedereen op mute en zat te luisteren.

[Reactie gewijzigd door Malfoi op 27 november 2020 20:41]

Ik kan het niet precies zeggen omdat men de laatste tijd ook wat zaken qua networking en client protection heeft gedaan, als ik eenmaal in de call zit werkt het wel naar behoren.
zakelijk plop eigen jitsi server neer :+ https://github.com/jitsi ook niet afhankelijk van 3e
Er zijn veel grote Nederlandse organisaties, die helaas niet even een eigen jitsi server neer ploppen. Ik ken er een paar die bijna alles zelf hosten, veel betalen voor Cisco, weten dat Cisco niet aan GDPR/Schrem voldoet en desalniettemin geen jitsi implementeren.

En, trouwens, voor privé
  • via https://jitsi.nluug.nl/ ook met Presenter Mode.
  • of whereby.com, gratis tot 4 personen waarbij alle deelnemers tegelijk hun scherm kunnen delen en tegelijk ook via video camera zichtbaar zijn. Heel fijn bij collaboratie bv troubleshooting. Dat kan naar mijn weten niet bij Teams.
True - opensource/kostenloos wordt bij veel commerciële partijen als “niet goed” bestempeld.

Vraag je vervolgens 1500euro voor implementatie, is t ineens akkoord. Gekke bedrijfsvoering, maar komt voornamelijk door onbegrip/onwetenheid.

Dat een gemiddelde toko niet 123 een vm met dienst-x in t leven kan roepen is me een raadsels
Wij gebruiken Meet al sinds de introductie binnen ons bedrijf en werkt vele malen beter dan Zoom/Teams native apps. Om alle features binnen Zoom/Teams te gebruiken moet je de client lokaal installeren. Bij meet kan het allemaal in de browser.
Ik gebruik Teams anders perfect binnen mijn werk omgeving via de (Edge) browser op mijn MacBook... Voor alle persoonlijke doeleinden stuur ik iedereen naar Meet. Daar heeft mijn inziens WhatsApp compleet de boot gemist, als zij cross-platform video calls hadden mogelijk gemaakt, dan had dat serieus opgepikt geweest.

En dan heb je nog Duo... binnenkort dan toch ook op de graveyard zou ik denken.
Meet is inderdaad nog ver van volwassen, maar deze thuiswerkperiode is er wel erg veel aan functionaliteit aan toegevoegd, zoals:
- Hand raising
- Polls
- Q&A
- Breakout rooms
- Achtergrond vervagen of vervangen
- 50 camera's tegelijk zien
- opname functionaliteit (niet alleen meer de Enterprise licenties)

Wat mij erg tegen staat is de 'pingeltjes' als anonymous viewers aan de vergadering proberen deel te nemen.. En waar ik echt nog op wacht is delegates / moderators.. maar de basis is best in orde.
Vergeet Jams niet (gedeeld whiteboard)
wow, dat wist ik niet... Elke aanpassing in Zoom of Teams komt voorbij hier op tweakers, maar van al deze dingen hier toch niks gezien.
Wel net eens opgezocht, en het is enkel voor betalende gebruikers uiteraard :)
Wij gebruiken Meets voor het bedrijf. Werkt. En geen client installatie. Werkt perfect op elke Chromium browser en Firefox. Nooit gebruikt op Safari.
Teams kan je ook in de browser gebruiken. Ik vind wel en heb al verschillende meetings gehad in Teams en Meet maar qua kwaliteit in videobeeld wint Teams.
Eigenaardig. Ik heb precies de tegengestelde ervaring. Teams is echt een drama qua gebruiksvriendelijkheid. Google Meet daarentegen werkt eigenlijk overal en altijd.
Met hoeveel personen kunnen jullie tegelijk werken dan?
Moet binnenkort ook een dergelijk iets opzetten binnen onze vereniging.
Gelukkig maar een paar man maar toch.
Ben benieuwd met hoeveel je tegelijk hieraan kunt meedoen
Ben benieuwd wanneer Meet wordt uitgefaseerd voor de volgende chat app... Die zijn bij google meestal geen heel lang leven beschoren...
Google heeft niet de beste reputatie met hun communicatie apps, maar ik ben niet ontevreden met Google talk en hangouts. Hangouts begint wel wat achter te lopen in functionaliteit.
De grootste variatie zit in hun experimenten met video bellen en Social media, maar de basis van de chat app gaat al best een lange tijd mee. Mijn gok is dat Meet nog wel een tijdje mee kan en dat ze eerst de stekker uit hangouts en duo zullen trekken.
Ik ben eigenlijk verward van de sychronisiteit van hun overlpappende apps hangouts/meet/duo en nog een paar varianten hiervan voor business.

Ik had graag hangouts omdat het al op elke gsm stond, dat maakte het gemakelijk
Niet, want Meet is geen consumenten app. Het is onderdeel van GSuite waar miljoenen bedrijven in zitten (tegenhanger van Office 365).

Mensen klagen veel over het stopzetten van Google apps maar dit is vrij normaal in de software wereld. Alle organisaties gaan geen tijd of geld steken in een dienst niet performed of groeit zoals verwacht. Neem als voorbeeld Windows Phone. Prima product maar had niet de groei om het tot een succes te maken. Dan krijg je de hakbijl.
Wat ik vooral fijn vond aan Hangouts is dat je een 'long-term' vergaderlink kunt maken en die met mensen kunt delen. Iedereen die naar die link gaat komt dan in hetzelfde gesprek terecht. Zo hebben we verschillende 'videorooms' ingericht waar je op een spontaan moment heen kunt gaan voor een vergadering.

Ik weet dat er vele vergadertools zijn die concept ondersteunen, maar helaas hoort de 'opvolger' Google Meet daar niet bij. In Google Meet het namelijk niet meer helemaal mogelijk om op deze manier te werken. Hier moet de organizer (oftewel degene die de meeting link heeft aangemaakt) altijd aanwezig zijn om mensen toe te laten tot de vergadering.
Binnen een bedrijf? Wij hebben bijvoorbeeld dagelijkse stand-up en dat is altijd dezelfde link. Iedereen kan daar gewoon op elk moment van de dag mee inloggen (binnen dezelfde organisatie). Alleen externen moet je toegang verlenen.
Excuses dat ik erbij moeten vermelden: dit ging inderdaad om een privesituatie. Binnen organisatie werkt het inderdaad wel met Google Meet!
Het is niet waar wat je zegt. Meet links blijven bestaan voor herhalende vergaderingen zoals standups of tweewekelijkse planningen.

Ik zie dat anderen het ook hebben geconstateerd ;p

[Reactie gewijzigd door Benoo888 op 27 november 2020 17:01]

nu nog heel hangouts stoppen. Vanaf de eerste dag was het een krampachtig reactieproduct dat voor zover ik gezien heb nooit echt een kritische userbase heeft kunnen vergaren.
Dit is echt een meme at this stage :+ Bedrijven die nu nog zouden overstappen op communicatiediensten van Google buiten Gmail zijn volgens mij toch echt niet goed wijs :9
Voor de gebruikers van Teams op laptops zonder dedicated GPU.
Kijk eens in de opties en schakel de hardware acceleratie uit.
Een tip die ik ooit gelezen heb, maar zelf nog niet uitgetest heb.
Ik gebruik ook teams voor contact met wel. Geen problemen. En regelmatig gesprekken gehad met Plus 300 mensen...
Ik volg het allemaal niet meer zo. Er is Hangouts, maar er is ook Voice. Dan is er ook nog Meet. Welke moet ik nou gebruiken?
Het verbaasd me eigenlijk dat hangouts nog zo'n grote userbase had dat het is blijven bestaan.

Nadat het de opvolger werd van gtalk heb ik bijna iedereen zien verdwijnen, want eigenlijk niemand in mijn omgeving gebruikte hangouts.

Kwam denk ik ook omdat er genoeg ander aanbod was op dat moment, en in tijden van gtalk wat minder.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.


Apple iPhone 12 Microsoft Xbox Series X LG CX Google Pixel 5 Sony XH90 / XH92 Samsung Galaxy S21 5G Sony PlayStation 5 Nintendo Switch Lite

Tweakers vormt samen met Hardware Info, AutoTrack, Gaspedaal.nl, Nationale Vacaturebank, Intermediair en Independer DPG Online Services B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2021 Hosting door True