De Nieuw-Zeelandse aandelenbeurs NZX is donderdag voor de derde dag op rij gesloten, nadat twee ddos-aanvallen eerder in de week voor 'netwerkverbindingsproblemen' hebben gezorgd. De beurs verwacht vrijdag weer te openen.
NZX kreeg dinsdagmiddag lokale tijd de eerste ddos-aanval, volgens de beurs komt de aanval van buiten Nieuw-Zeeland. Die aanval zorgde ervoor dat de websites en het marktaankondigingsplatform van NZX verbindingsproblemen kregen. Daarom staakte de beurs dinsdagmiddag met handelen en zou de aandelenbeurs woensdag weer opstarten.
Afgelopen woensdagochtend kreeg NZX echter weer een ddos-aanval te verduren, die 'vergelijkbaar' was met de aanval van dinsdag. Ook toen raakten de websites en het platform in de problemen en werd het handelen op de beurs voor enkele uren gestaakt.
Donderdagochtend is de aandelenbeurs voor de derde dag op rij gesloten, volgens de beurs vanwege de verbindingsproblemen die door de ddos-aanvallen werden veroorzaakt. Het is niet duidelijk welke verbindingsproblemen de aandelenbeurs op dit moment heeft. NZX zegt nu te willen focussen op het oplossen van de problemen en samen met cyberveiligheidsexperts te werken om de 'bedreiging' te kunnen stoppen.