Google Docs, Sheets en Slides voor Android krijgen donkere modus

Google begint met het beschikbaar maken van een donkere modus voor Google Docs, Sheets en Slides. De ondersteuning voor een donker thema wordt vanaf maandag geleidelijk aan beschikbaar gemaakt voor Android-gebruikers.

Google zegt op een G Suite-blog dat het donkere thema de interface en de door gebruikers gemaakte content op zodanige wijze aanpast dat het 'beter bruikbaar is in omgevingen met weinig licht'. Ook leidt de donkere modus tot een gereduceerd accugebruik, aldus Google.

De instellingen in de drie genoemde apps passen zich automatisch aan als in het Android het donkere thema wordt ingesteld. De donkere modus is echter ook individueel per app in te stellen, waarbij dat onafhankelijk is van de instelling in het OS.

Gebruikers die de donkere modus hebben ingesteld, kunnen bekijken hoe hun huidige document of sheet eruit ziet als er niet zou zijn gekozen voor het donkere thema. In de instellingen van de bewuste apps is dat in te stellen.

De donkere modus voor Docs, Sheets en Slides komt beschikbaar voor alle G Suite-klanten en gebruikers met persoonlijke accounts. Google zegt dat het de donkere modus vanaf maandag beschikbaar maakt, maar dat het in potentie langer dan vijftien dagen kan duren voordat de functie ook daadwerkelijk is in te stellen.

Google Docs donkere modus

Door Joris Jansen

Redacteur

06-07-2020 • 21:27

55

Reacties (55)

55
55
36
0
0
7
Wijzig sortering
Nu de grootste techwebsite van Nederland nog }>
Hier Custom CSS 'kopen' met je verdiende karmapunten.

En dan kan je hier een thema uitzoeken.
Ik heb 15 euro betaald voor een jaar support en banner vrij. Blijkbaar zit custom css daar niet bij. Valt me een beetje tegen eigenlijk. Mogen ze wel aanpassen.
Je krijgt karma punten voor het modereren van reacties op artikelen en reviews. Je krijgt ze volgens mij alleen als je moderatie overeenkomt met het gemiddelde (iets in die trant, dus alles +3 of alles -1 levert geen punten op ;) )
Beetje krom systeem dan. Maar waarschijnlijk geen goed alternatief?
Imho is het een prima systeem. Dit voorkomt een beetje dat de moderaties niet kloppen. Karma punten heb je zo bij elkaar gespaard als je bij de artikelen die je leest een aantal modereert.
De costum css is ook niet zo prijzig in de karma store ;)
Een feature zoals dat hoort echt niet achter een 'karmastore' te zitten. Helemaal niet omdat het door gebruikers zelf beheert wordt.

Nog even en je koopt lootboxes met je karma met een kans op een willekeurig thema.
Mee eens, echt belachelijk :) Straks moet je eerst genoeg in google docs hebben gewerkt voor dat je donkere modus unlocked.
Vreselijk systeem. Zo mag ik niet meer modereren omdat mijn moderaties teveel afweek van de algemeen geldende mening op Tweakers. Vooral door politiek geladen berichten waar veel op gevoel wordt gemodeerd en ik bv ondanks dat ik met bronnen onderbouw wordt afgestraft. Special tnx to Telegraaf O+ . Vroeger was het veel prettiger hier.
Anoniem: 1322 @HakanX7 juli 2020 11:06
Tweakers kiest ervoor om zwaar te modereren. Dat is veel beter voor de adverteerders, niet te veel controverse en meningen. Het draait sinds de overname van de Persgroep veel meer om geld verdienen (snap ik ook wel) en niet zozeer om de community. Pricewatch krijgt ook de grootste voorrang op alle zaken.

Mijn moderatie rechten zijn ontnomen omdat 'ik mijn stem gebruikte om reacties omhoog te halen waar ik het mee eens was' en niet zoals een robot puur de regels volgde. Als ik de rechten weer terug wou dan moest ik maar een smeekbede doen. Bizar systeem, bizarre site..
Het systeem is juist zodat onpopulaire meningen niet begraven worden onder -1 'niet mee eens' votes. Dat werkt niet altijd, maar zolang je netjes en on-topic blijft hoort de comment minimaal op +1.
Anoniem: 1322 @Wolfos7 juli 2020 22:58
Dus dan ga je maar selectief mensen censureren? Het systeem is raar en ouderwets imho. Daarnaast werkt het totaal niet want ik zie regelmatig reacties die volledig ontopic en relevant zijn volledig de grond in worden gemod. Niet zo moeilijk ook als je ieder Apple, Google, Microsoft of ander nieuws bericht wat een fan base heeft bekijkt.

Het heeft voor mij in ieder geval tweakers als nieuwsbron afgedaan. Ik gebruik het voornamelijk voor de pricewatch, daar wordt toch de meeste ontwikkeltijd in gestoken.
Leuk, maar daarmee kan je niet met een klik de dark modus uit- of aanzetten.
Ik gebruik vaak deze chrome extensie, elke site ondersteunt dan min of meer dark mode.
Top, dank voor de links!

Het is goed om te zien dat steeds meer websites een donkere modus aanbieden. Bij een witte achtergrond heb je veel meer achtergrond verlichting in de kamer nodig om een beetje comfortabel naar het scherm te kijken, terwijl je met een donker scherm voldoende heb aan oriëntatielicht. Het kijkt dus niet alleen veel prettiger, maar het is ook nog eens goed voor het milieu :)

[Reactie gewijzigd door Drumatiko op 23 juli 2024 10:47]

Nee zo makkelijk komen ze er niet vanaf. ze kunnen dit best ff inbouwen.
Zo perfect is die helaas niet, prijsverloop tabellen in de pricewatch worden er helaas onleesbaar door.
Maar beter dan niks.

[Reactie gewijzigd door Xfade op 23 juli 2024 10:47]

voeg dit stukje css eraan toe

.graph > div:nth-child(2) {
background-color: rgba(27, 27, 27, 0.75) !important;
}
Kijk, dat is beter. Bedankt.
Hier Custom CSS 'kopen' met je verdiende karmapunten.

En dan kan je hier een thema uitzoeken.
Wow, beste Tweakers tip ooit!! Ik heb ruim voldoende karma, maar had geen idee dat dit kon op Tweakers. Fijn.

Voelt alsof ik een cheat in een game ontdekt heb haha. thanks!
Heb nog 2k te weinig. :/
Je krijgt karma voor modereren, dus even de moderatieregels doornemen en al die grijze nulletjes wegwerken. Met een beetje Apple artikel ben je zowat op de helft ;)
Of stylus installeren indien chrome en code copy pasten :)
uitzoeken en dan?
moet ik die code copier en ergens plakken?
Er staat een vinkje naast met 'gebruiken'. Die aanvinken en dan de pagina refreshen.
Bedankt man, heb al verschillende keren gedacht de css te gebruiken, maar mijn eigen css kennis is beperkt, wist niet dat er thema’s waren 🙂
De perfect dark en perfect dark bug fix zijn ideaal <3
Super Offtopic: Dankjewel voor de link, MaxICT doorstrepen in Pricewatch yes PLZ!
hardware info is er er al mee bezig :9
hardware info heeft dat allang prima voor elkaar.
was meer als grap bedoeld dan als serieuze reactie ook @Potenscia
Ehm, die hebben dat al hoor. Probeer maar eens. De achtergrond wordt donkerblauw, en dat helpt aardig goed.
Anoniem: 1174526 @Bakkertje_016 juli 2020 21:42
Ik heb uit betrouwbare bron vernomen met Computer Totaal hard aan het werk is voor een donkere modus. :*)
Werd eerlijk gezegd tijd ook. Tweakers is volgensmij de laatste die geen donkere modus heeft
Kun je toch in browser instellen? Ik bedoel in het algemeen elke webpagina.
Nu de grootste techwebsite van Nederland nog }>
Nu.nl heeft al een optie voor donkere modus... }>
Met chrome://flags/#enable-force-dark heb je overal donkere modus.

Ik gebruik dat al tijdje, eerst in Crome, nu in Vivaldi. Werkt ook voor Android versies. Bij Vivaldi zit die zelfs in instellingen.
Dat is volgens mij alleen in Chrome, qua pagina's, niet in andere apps. Daar heb je in Android 10 de "override force dark" voor in developer options.

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 23 juli 2024 10:47]

Gmail heeft bij mij nog niet eens een donkere modus... Heb een telefoon met amoled scherm dus ze mogen die donkere modus wel eens voor iedereen beschikbaar maken.
Dark mode bij Gmail heb ik echt al sinds een half jaar. Staan je settings wel goed?
Ja, draai alleen Android 7 en dan heeft Gmail schijnbaar geen donkere modus
Ja, werkt alleen op Android 10 en hoger volgens mij.
Die kende ik niet, maar werkt eigenlijk verrassend goed!

Helaas lijkt er geen mogelijkheid te bestaan om dit alleen 's avonds automatisch in te schakelen in plaats van de hele dag.
Gaat dit voornamelijk om notebooks met Android? Zoals Chrome OS? :?
De drie genoemde apps zijn niet iets wat ik persoonlijk prettig vind om mee te werken op telefoons.
Ook leidt de donkere modus tot een gereduceerd accugebruik, aldus Google.
Dat zal wel alleen voor OLED-schermen gelden, toch? :P
Bijde, omdat ook bij lcd de helderheid omlaag gaat.
Geen idee of dit nog op huidige toestellen van toepassing is. Maar mijn oude Lumia 920 was met een dark modus een stuk zuiniger, omdat bij wit er 3 subpixels volop moesten branden.
Is er bekend wanneer dit ook voor iOS wordt uitgerold?
Ze mogen de webversie ook ineens meenemen dan... O-)
Volgens mij is Youtube nog maar de enigste website van google die een donkere modus ondersteunt momenteel... 8)7

[Reactie gewijzigd door Robinho96 op 23 juli 2024 10:47]

Donkere modus... 20 jaar geleden was dit gewoon een theme in je programma :?

Als je kijkt welke gigantische sprongen Linux en Windows tussen 2000 en 2010 gemaakt hebben, zitten we nu al 5 jaar te leuteren over kleurtjes, icoontjes en of Paint nu wel of niet in de Store moet.
Ik zelf zie het nut niet in van een donkere modus. Nou ja oke ik snap wel waarom. Maar ik bedoel meer van als het te vel licht is dan zet ik me computer of telefoon wel minder vel. Dan werkt het tenminste voor alles en niet alleen de bepaalde website of programma's.
Toch vreemd hoe dit steeds als belangrijk wordt gevonden. Ken niemand die hier zelfs maar gebruik van maakt.
Ik weet wel van een aantal vrienden dat zij dit gebruiken, maar persoonlijk heb ik ook liever zwart-op-wit dan wit-op-zwart.
Moet ik wel bij opmerken dat ik bij AutoCAD weer wel op de default zwarte achtergrond werk, omdat het contract met de verschillende kleuren van de lijnen hoger is. In Revit werk ik dan weer wel op een witte achtergrond. Blijkbaar is het dus ook wel een stuk gewenning.
Een snelle look met die donkere modus. :*)
Een snelle look met die donkere modus. :*)
Om eerlijk te zijn vind ik het niet zo mooi staan als het Word document of Excel sheet zelf ook een zwarte achtergrond heeft... Ik snap dat het anders te weinig effect heeft om bijv. alleen de menu's te doen, maar echt prettiger lezen vind ik het niet.

Datzelfde heb ik met browsers die een dark mode hebben. In de meeste gevallen van ik de content op een webpagina niet mooier of overzichtelijker op worden. Liever dat dus websites eigen initiatief nemen door een aangepaste CSS te bieden en dat daardoor de darkmode beter uitstraalt.
De instellingen in de drie genoemde apps passen zich automatisch aan als in het Android het donkere thema wordt ingesteld.
Hier kan je alleen maar blij van worden. :9

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.