Callcenters die de wet overtreden? Nee joh, straks ga je nog vertellen dat er geoutsourced word, prijs naar de bodem en niemand die er wakker van ligt. Straks ga je mij nog vertellen dat die medewerkers vervolgens uitgebuit worden en dat daar gefoefeld word met contracten en personeel om toch maar die prijs naar beneden te krijgen, stel u voor.
Het positieve is dat dit soort informatie meer en meer naar buiten komt wat de wetgever en opdrachtgevers onder druk zet. Want het is bij de opdrachtgevers dat je moet zijn, als zij blijven outsourcen tot op de laatste euro dan duw je die callcenter bedrijven naar beneden. Het is gewoon geen optie om een respectabel callcenter te starten, dan heb je geen klanten want je kan nooit concurreren in die markt zonder u werknemers onder druk te zetten, zonder er schimmige praktijken op na te houden, zonder overal de laatste cent uit te persen waarbij het doel de middelen eindeloos verantwoord.
En die opdrachtgever wast zijn handen, wij waren het niet, het was vul callcenterbedrijfzelfmaarin. Kan je die callcenters keihard aanpakken, wat is het effect? Desnoods gooit men het bedrijf dicht en poef, daar is een nieuw bedrijf, al dan niet in een ander land waar ze wat minder moeilijk doen. Ik heb in het verleden aanbiedingen gekregen ver in het buitenland om daar telefonische support te doen in het Nederlands met vele beloftes om mensen te lokken. Ik trap daar niet in, er was er zelfs een die mij naar een ander continent wou lokken om van daaruit Nederlandse klanten te woord te staan, go figure waarom dat uit een ander continent moet gebeuren.
De opdrachtgever moet gewoon keihard mee aansprakelijk gesteld worden, dat is de enigste manier om hier een einde aan te krijgen. Om het met een ander voorbeeld wat recent massaal in de media kwam, als Facebook niet aansprakelijk gesteld word voor het outsourcen van screening dan is dat een drama dat nooit gaat stoppen, dan gaat het gewoon naar een ander bedrijf met een ander sausje erover of desnoods een ander land.
Ben ik blij dat ik in een bedrijf zit dat zowel leveranciers als klanten screent waarbij je eerst een reeks documenten gaat tekenen waarin gigantisch veel zaken staan zoals maar niet beperkt tot, u niet inlaten met malafide partners, u werknemers moeten correct betaald worden, man en vrouw moeten gelijkwaardig behandeld worden en ga maar door. Er staan dan nog een heleboel andere specifiek sector gerelateerde voorwaarden in over welke internationale wetgeving ten minste gevolgd dient te worden om situaties te vermijden als de partij vanuit een land opereert waar we niet akkoord gaan met de lokale wetgeving of het gebrek daar aan.
En of je nu een simpele leverancier bent die wat schroevendraaiers levert tot een dikke klant, als wij merken dat je die voorwaarden niet nakomt dan volgt er een onderzoek, niet meewerken is relatie stopt, ongunstig onderzoek, relatie stopt, ga maar op een ander. U hebt een lopend contract? Die voorwaarden hangen vast aan dat contract ofwel niet naleven is geen contract meer en verlies van verhaal. U wilt niet akkoord gaan met onze voorwaarden? Dan komt u niet in aanmerking voor een samenwerking.
Dat levert wel een boel administratie en rompslomp met zich mee bij nieuwe relaties die eerst niet weten wat hun overkomt, heeft ook te maken met de sector waar we inzitten waar we dat kunnen afdwingen tot moeten afdwingen om een reputatie hoog te houden. (lees dit is niet iets wat een doorsnee bedrijf kan gaan afdwingen en het heeft ook met imago te maken, commercieel gezien is het dus een must en klanten in de sector begrijpen de waarom wel maar vooral gewone leveranciers is effe uh wat?)
[Reactie gewijzigd door sprankel op 24 juni 2020 01:44]