Sonos introduceert soundbar met Dolby Atmos-ondersteuning

Sonos heeft zijn soundbar Arc gepresenteerd. Dat is de opvolger van de Playbar en in beperkte mate de goedkopere Beam. Sonos introduceert daarnaast de 2.0-speaker Five en de derde generatie Sub-subwoofer.

De Arc is het eerste product van Sonos dat Dolby Atmos ondersteunt. De nieuwe soundbar heeft acht elliptisch gevormde woofers voor de lage tonen en drie tweeters voor de hoge tonen, waarvan er twee naar boven gericht staan. Ook zitten er vier far-fieldmicrofoons in. De afmetingen van de Arc zijn 87x1142x116mm.

Via software worden geluidsprofielen gemaakt op basis van de ruimte waar de Arc in staat en de audioapparaten die een gebruiker heeft staan. Daarbij houdt het apparaat er rekening mee of je muziek beluistert of televisiekijkt en natuurlijk of het bijvoorbeeld stereo, Dolby Digital 5.1 of Dolby Atmos is. Verder is de Speech Enhancement beschikbaar om stemmen te verduidelijken en de functie Night Sound om harde geluiden zoals explosies met lager volume te laten plaatsvinden.

De Arc is te bevestigen aan de muur. Het bevestigingsmateriaal moeten gebruikers los kopen. De europrijs daarvan is nog niet bekend, maar in de VS kost het 79 dollar. Via hdmi-earc of -arc is de soundbar aan te sluiten.

De Arc is te besturen via de nieuwe Sonos-app, Apple AirPlay 2, een afstandsbediening, Amazon Alexa of Google Assistant. Hij kan op zichzelf gebruikt worden of bijvoorbeeld in combinatie met een Sub en One SL-surroundspeakers, wat de geluidskwaliteit ten goede moet komen.

Sonos heeft ook de nieuwe 2.0-speaker Five aangekondigd. Dit is de opvolger van de Play:5 en hij zou ook hetzelfde klinken, maar heeft meer geheugen, een snellere processor en een nieuwe wifiradio. De Five heeft drie tweeters en drie zogeheten midwoofers. Een 3,5mm-poort zit er ook op. Voor het eerst is dit formaat speaker ook geheel in het wit te verkrijgen. De behuizing heeft dezelfde afmetingen als de vorige generatie Play:5. De derde generatie Sub heeft eveneens dezelfde afmetingen en klank als zijn voorganger en meer geheugen, een snellere processor en wifiradio.

De nieuwe apparaten komen op 10 juni uit in Nederland. De Arc kost 899 euro, de derde generatie Sub kost 799 euro en de Sonos Five kost 579 euro. Sonos komt in die maand ook met een nieuw besturingssysteem voor zijn audioapparaten. Daarmee gaat de audiobandbreedte omhoog en zou meer focus op personalisatie en gebruiksvriendelijkheid komen te liggen.

Sonos Arc
Sonos Arc

Door Chris Broesder

Redacteur mobile

06-05-2020 • 22:00

164

Reacties (164)

164
164
90
7
0
60
Wijzig sortering
Dat Sonos als enige in zijn segment nog steeds geen enkele vorm van DTS ondersteuning biedt mag in het artikel staan.

Ik vind het werkelijkwaar absurd en eigenlijk een beetje schandalig. Maar wel de hoofdprijs vragen.

Je bent toch kwa codecs, aansluitingen (en waarschijnlijk ook geluidstechnish) beter af bij de concurrenten als Denon en HK. Alhoewel Sonos op softwaregebied wel jaren voor loopt. In mijn persoonlijke beleving blaast de HK citation bar met sub de Playbar met sub omver, en dat stukje geluid is toch waar het voor mij om draait. Maar goed, dat kan ook helemaal met smaak te maken hebben. En uiteraard weten nog niet hoe de Arc en zusjes zullen klinken.

[Reactie gewijzigd door rohitpenace op 25 juli 2024 02:27]

Tja, komt omdat Sonos een tijd terug heeft aangegeven dat een audio certificering een vorm is van geldklopperij, en dus overbodig zou zijn. Raar dat het bedrijf nu afwijkt van zijn eigen visie.

Overigens ben ik van mening dat je bij alle concurrenten ten alle tijde beter af bent dan bij Sonos, een bedrijf dat zijn eigen producten softwarematig gaan bricken zodat het bij een retour o.i.d. nergens meer voor gebruikt kan worden. Schandalig bedrijf in mijn ogen.

Typisch een bedrijf dat gaat bepalen a.d.h.v. software updates wat de levensduur van een product is. Ze ondersteunen een aantal jaar hun producten, komt er een functionaliteit bij op een nieuwere iteratie van een productlijn, zoals bijvoorbeeld ondersteuning voor spotify, dan kan je de nieuwe lijn met korting kopen als je de oude opstuurt en zij die gaan bricken. I.p.v. ook de software op de oude lijn van de update te voorzien (indien technisch haalbaar uiteraard).
Dat is eigenlijk ook niet eerlijk, want ze staan er juist om bekend erg lang support te leveren voor hun producten. De eerste generatie van bijna 10 jaar geleden krijgt nu pas de EOL status (alleen essential en security updates). Dat is best prima, ook in AV land!
Dat je Sonos niet snapt heeft meer te maken dat je simpelweg de doelgroep niet bent. Sonos gebruikers zijn geen hifi-"nerds", die willen een product dat er leuk uitziet, beetje aardig klinkt, en makkelijk aan te sluiten is. Die hebben geen zin om uit te zoeken hoe je boxen precies moet positioneren, hoe je het een en ander moet opstellen, bekabeling enz. Dit is puur gebruikersgemak, een stukje design en redelijke service.

Persoonlijk ben ik jaren fan, iets wat me wel tegenstaat is het risico van een nieuwe generatie. Ik wacht met opzet bij Sonos af omdat ze helaas de vervelende gewoonte hebben met beroerde ondersteuning voor oudere producten.
Dit is puur gebruikersgemak, een stukje design en redelijke service
Geen geluid hebben als je Blu-ray of DVD alleen een DTS track heeft noem jij gebruikersgemak?
Ik heb nog nooit een DVD of Blu-ray gezien met alleen DTS... Behalve natuurlijk van die Demo discs...
Volgens mij is er officieel een verplichting voor DVD om op zijn minst een Dolby Digital of PCM track te hebben. (Moet die track natuurlijk wel net in de taal zijn die jij wilt hebben)
Maar vooral in de begintijd van DTS kan ik me films op DVD herinneren die alleen een DTS track hadden. Daar stond het dan ook wel heel duidelijk op de hoes.

Maar bij Blu-Ray gebeurt het heel veel dat er alleen DTS tracks zijn. En echt niet alleen bij demo discs of obscure films.

De eerste twee Blu-rays die ik uit de kast pakte hebben alleen DTS tracks: Guardians of the Galaxy 2 & Doctor Strange.
Mijn Rome en Game of Thrones Blu-Rays hebben ook alleen DTS tracks.

Ik zou het verrekte vervelend vinden als ik die Blu-Rays niet kon spelen.
Dat zijn inderdaad niet de minste...
Zoals al eerder aangegeven gaan deze mensen voor gemak. Geen blu-ray of DVD maar Netflix en Amazon Prime. Zo is er voor ieder wat wils.
Het gemak om van tevoren te moeten weten dat je nooit een Blu-ray wilt afspelen?

Er zijn genoeg mensen die alleen Netflix etc kijken en nooit een Blu-ray afspelen, en die hebben dan geen last van deze beperking.
Maar ga nou niet ontkennen dat het een beperking is, want dat is het natuurlijk wel degelijk.
Dat hangt natuurlijk af van je perspectief. Ik zal bijvoorbeeld geen fysieke media dragers meer gebruiken of kopen. Voor mij maakt het dus niet uit.

Voor jou is het anders, en zal daarom waarschijnlijk voor een ander product kiezen.
Dat is het discussie punt niet.

Er word gezegd dat die Sonos bar prima is voor mensen die voor gemak kiezen en dit soort dingen allemaal niet weten.
Maar juist die mensen kunnen dus tegen deze beperking aan lopen. Juist voor die mensen zou je moeten zorgen dat je DTS ondersteuning hebt.

Als je doelgroep mensen zoals jij zijn, die deze dingen allemaal wel weten en weten dat ze geen discs meer gaan gebruiken en dus niet tegen de beperking aanlopen, dan is het geen probleem. Maar dat is dus duidelijk een andere doelgroep.
Mijn stelling is dus juist dat mensen die voor gemak kiezen geen discs meer gaan kopen maar gewoon vanuit hun luie stoel alles streamen.
Wellicht hebben die mensen al discs, die ze vervolgens niet meer kunnen afspelen.
Zoals verderop in de reacties iemand al meldde dat hem overkomen was.

Kijk eens wat verder dan alleen je eigen situatie.
Of je zet in je blu-ray speler gewoon downmix naar PCM aan, dan speelt het wel of niet ondersteunen van de Sonos geen rol meer.
Persoonlijk ben ik jaren fan, iets wat me wel tegenstaat is het risico van een nieuwe generatie. Ik wacht met opzet bij Sonos af omdat ze helaas de vervelende gewoonte hebben met beroerde ondersteuning voor oudere producten.
Juist een reden om ver van dit soort merken / producten weg te blijven is een beroerde ondersteuning. Daarnaast is het geluid okay maar niet bijzonder, zijn features dus beperkt en heeft het product een hoge prijs. Met name ook dat laatste is iets waarbij je dan meer / langer support mag verwachten.

Je hoeft ook helemaal geen hi-fi "nerd" te zijn om een andere set aan te sluiten. Je speakers positioneren is heel erg simpel (tenzij je een waardeloze kwaliteit kiest). Dat komt niet zo nauw als je het hier doet lijken. Zeker niet voor de mensen die gewoon een lekker surround geluid willen (de niet hi-fi nerds zoals jij ze noemt).

De hi-fi nerds gaan tot het uiterste (in gradaties). Maar die houden dan ook rekening met de ruimte en het eventueel aanpassen van de ruimte op hun wensen voor het geluid.
Inderdaad, heb sonos en denon getest thuis, 5.1 opstelling. Denon vond ik beter klinken, heeft meer aansluitmogelijkheden, qua aansturing met de telefoon en extra toeters en bellen is de Denon vrij sober en simpel, maar dat vind ik juist ook prettig, in tegenstelling tot Sonon, waar je heel vaak updates krijgt en bijna gedwongen wordt om te upgraden.
Volledig mee eens dat in die Citation bar + Sub een geweldig geluid zit. Maar op software gebied is dat wel echt om te janken. Heb dat eens moeten installeren, was gewoon niet te doen. Heb de installatie 3 of 4x doorlopen waarna ik er mee gekapt ben. Moest iets met de telefoon koppelen wat niet gelukt was, hij wou gewoon niet koppelen. Uiteindelijk direct via bluetooth een paar muziekjes kunnen afspelen, maar als ik daar elke avond mee moet stoeien ben je heel snel klaar mee.
Installatie van mijn Denon set ging heel goed, de bar bedraad aangesloten en deze maakt een eigen 5Ghz netwerk, je kan kanaal enz instellen, zodat je geen overlap hebt met je eigen wifi. Bediening via de app, het werkt prima. Sonos stopt idd wat meer energie in de user interface en allerlei automatische zaken.
Bij dit toestellen (persoonlijke ervaring met HK ook) heb je vaak het probleem als er 5Ghz en 2,4Ghz band aanstaan. Nog moeilijker wordt het als je in een gebouw zit met nog meer netwerken. Ik heb zelf de 5Ghz band even afgezet, plots werkte het wel. Daarna de 5Ghz band weer aan, geen enkel probleem.
Dit al voorgehad bij "smart"-stopcontact, bij boxen,... bij van-alles. Kan maar 1 van de 20-30 problemen zijn dat ik al tegengekomen ben dat relatief eenvoudig op te lossen was, maar "je-moet-het-maar-weten".
Helemaal mee eens, betreft DTS. Ik had mijn vooronderzoek blijkbaar niet goed gedaan toen ik een Beam en 2 Symfonisk-speakers had gekocht en vervolgens Lord of the Rings op Blu-ray Wilde gaan kijken en op geen enkele manier surround-geluid uit die disc getrokken kreeg. Wat was me dat een teleurstelling, zeg. Dat terwijl het technisch vast mogelijk is, maar er simpelweg geen licentie voor is.

Gelukkig werkt de setup met gewone TV en streamingdiensten wel prima!
Oprechte vraag; maar horen mensen nou echt dat Atmos op zo'n bar?

Ik was een keer in Barcelona op een conferentie van Samsung en daar hadden ze een kamer ingericht met hun ''top of the line'' dolby surround set soundbar en hier kon ik dan horen hoe awesome het was.
Moet heel eerlijk zeggen dat het echt niet aan te horen was, alles klonk erg schel en het had weinig ''oef'' en volume. Volume als in vol. Ja ik hoorde wel enig surround erin maar het kwam meer overeen met een goedkoop 5.1 setje dan het Atmos wat je bij een instap versterkertje hebt. En dan was dit een set met een prijskaartje van in de duizenden. Weet helaas niet meer welke.

Of waren mijn verwachtigingen te hoog?

Ah ik zie dat @DeArmeStudent mij voor was, nou eigenlijk gewoon zijn vraag dus :)

[Reactie gewijzigd door Xm0ur3r op 25 juli 2024 02:27]

Een soundbar moet het gewoon hebben van reflectie in een ruimte. Speakers staan zo opgesteld in een sidebar om de meeste 'hoeken' te vullen met geluid. En het werkt vaak ook op zo'n manier dat je bepaalde tonen juist meer 'achter' je lijkt te horen dan dat het van vooraf aan komt.

Ik zeg niet dat soundbars gebakken lucht zijn; ik heb er zelf ook eentje, redelijk geprijsd ook, maar om nu te zeggen dat dit het alternatief is voor een goede echte home cinema set? No way. Het enige praktische aan een soundbar is juist de eenvoud in opstelling en ruimte dat het nodig heeft.

Maar voor de rest.. atmos is een techniek met speakers op je plafond. Dat kan je nooit (her)produceren met een soundbar. Vroeger in de 90's deden ze dit soort techniek ook al met reflecties enz. Maar echt een succes was het nooit geweest. Het verslaat een fysieke speaker voor/onder/achter/boven je gewoon niet.
Men heeft het over reflecties om iets na te bootsen.
Een goede ruimte is echter dood d.w.z er zijn geen reflecties, hoe meer het er zijn zorgen juist voor ongecontroleerd geluid. Dat wil men met software dan tegengaan. Een succes zal dat nooit zijn.

Dobly atmos in een goede opstelling met veel speakers werkt goed maar tegenwoordig heeft zelf een mobiele telefoon dolby atmos. Jammer dat dolby het merk atmos dus ten gelde maakt om overal op te plakken.

In mijn kelder een home cinema gemaakt. Alle muren zijn voorzien van houtvezelcement platen 1.5 cm dik met daarachter 3.5 cm steenwol (kun je goedkoop op marktplaats kopen, paar euro per m2) Hierdoor slaat het geluid voor heel groot deel dood en heb je dus geen reflecties.

Dan opstelling met voor link recht midden en sub.
in het midden 2 speakers aan het plafond en den 2 achter speakers.
Alle speakers gebruikt gekocht dus voor niet te veel kun je mooi opstelling maken met echt goed geluid.

Een goede sub geeft ook veel extra waarde, als ik dan lees deze soundbar met tig kleine subs dan komt daar nooit dat echte diepe dikke sub geluid uit.

Maar vooruit als je tv gewend bent is een systeem als in dit artikel een goede aanvulling maar wonderen moet je er niet van verwachten. Wil je echt realistisch geluid zul je je ruimte moeten optimaliseren, een normale woonkamer zal daar niet echt geschikt voor zijn.
Ik heb het soundbar gebeuren nooit begrepen.
Vanuit een audio-technisch standpunt is dit gewoon pure achteruitgang.

Echter is het allemaal relatief, in een huiskamer situatie zul je altijd met allerlei reflecties te maken krijgen.
Die software matig oplossen is inderdaad een soort "stopverf". Symptoom bestrijding.
Echter ook 5.1, 7.1, 9.2 systemen zijn niet heilig.
Bij meerdere speakers krijg je last van fase verschillen en interferentie.

Het komt er uiteindelijk op neer dat je alleen in een ruimte zoals je kelder een ideale opstelling kan maken.
(adequate demping, adsorptie en reflectie zijn dan echter ook nodig)
(en let op dat je een ruimte niet helemaal dood maakt zoals in een anechoïsche kamer. dat klinkt heel onnatuurlijk)
Heb jaren een soundbar niet begrepen, had het ook niet nodig met oude plasma scherm. Daar zat goed (genoeg) geluid in. Na aanschaf van een platte TV i.c.m. verhuizen naar nieuwe woning begreep ik de "noodzaak" van een soundbar wel. Had geen zin meer om in het nieuwe interieur de complete en grote stereo installatie aan te sluiten. Geen gezicht om de zuilen op 1 meter van de muur in de woonkamer te plaatsen....

Ben voor gemak voor sonos beam+sub gegaan, daar komt verrassend goed geluid uit. Stereobeeld is het enige grote minpunt t.o.v. oude stereo systeem. De trueplay tuning zorgt in onze woonkamer voor een goed hoorbare verbetering. Het bediengemak is voor iedereen in het gezin leuke bonus.

Voor echte hifi (high res) ervaring plof ik normaal op de bank met highres player+koptelefoon. Ook dat heeft de sonos voor groot deel overgenomen omdat het gewoon fijn klinkt.
Heb je niet overwogen om twee boekenplank speakers en een sub te gebruiken?
Dan hoe je geen grote speakers op een meter van de muur te plaatsen en heb je toch goed geluid.
Hoi, dat is wel het plan. Wil in het Sonos ecosysteem blijven omdat het zo fijn integreert en bedien gemak op hoog niveau staat. Alleen de play 5's (huidige gen 2) zijn het net niet. Kwaliteit en stereobeeld vind ik t.o.v. andere actieve kleine speakers rond EUR 1100 per paar wat minder, Heb je suggesties?
Ik heb helaas geen ervaring met actieve speakers.

Ik ben een fan van Bowers & Wilkins (met name 600 en 800 serie) en die hebben tegenwoordig ook actieve wireless speakers in die prijs klasse. Maar ik heb ze nooit gehoord en geen idee of het compatible is of dat ze hun eigen propietaire systeem gemaakt hebben.
Die formation flex zijn wel heel erg klein, dus dat moet wel compromissen betekenen. Reviews zijn positief, maar ik kan me voorstellen dat een grotere actieve speakers een betere prijs/prestatie heeft.
Laatste heb ik dus gedaan, alleen plafond is beton dus helemaal dood is het niet maar denk wel dood genoeg om mooi realistisch geluid te krijgen.
Merk het als we film kijken en speelt zich ergens af dan klinkt het denk ik ook zo. Een optimaal geluid geeft naar mijn mening een film een extra dimensie, je beleefd een film dan toch anders, realistischer. Dit ook in combinatie met een groot scherm via een beamer.

Maar goed de hele soundbar rage is natuurlijk bedoeld om in een woonkamer toch iets beter geluid te krijgen. alle was meer is dan normale tv speaker klinkt dan al heel veel beter.

Probleem is als je geluid van een goede ruimte en speakeropstelling gewend bent is teruggaan geen optie.
Dat is niet helemaal waar. Een goede ruimte is zeker niet dood zonder reflecties. En een complete kamer reflectieloos te maken is zelfs sterk af te raden. In een compleet dode ruimte krijg je vreselijk geluid uit je set. Het is een kwestie van de reflecties op de juiste punten in de kamer te verminderen en de rest open te laten zodat het geluid om een natuurlijke manier door de kamer heen gaat. Door de eerste reflectie punten af te dekken voorkom je dat hetzelfde geluid een fractie van een ms later nogmaals langskomt. Alleen een kamers waar opnames gedaan worden is volledig reflectieloos.

De software waar je het over hebt heet Audyssey en is zeer krachtig. Audyssey meet de afstand tot je speakers en vangt tonen op zodat het geluid wordt afgestemd op de akoestiek jouw kamer. Dit is echt geavanceerde techniek en werkt wel degelijk zeer goed.

Wat betreft de sub en woonkamer helemaal mee eens. Een sonos sub doet dan echt niet mee. Ga je voor een goed subwoofermerk, daar heb je veel meer profijt van. SVS is goed verkrijgbaar in NL.

Edit: of doel je op de software in de Sonos? Dan heb je inderdaad een punt.

[Reactie gewijzigd door biggydeen2 op 25 juli 2024 02:27]

Vooruit helemaal dood zoals je in testruimtes zien is het extreem.
Maar kijk eens in een bios, de wanden links en rechts zijn vaak bekleed met geluid absorberend materiaal of zichtbaar of achter het doek. Plafond heeft ook nog vaak absorberend geluid.
De vloer is open maar heeft dan vaak tapijt stoelen.

Audyssey is leuk maar vrij basic het meet idd de afstand en bepaald dan het volume/ sterkte tot jou positie. Nog stap verder dirac live die veranderd actief ook je luidsprekers. Helaas is dirac vrij duur.
Neemt echter niet weg dat software tot een bepaalde manier zaken kan compenseren.
Voor het geld vind ik de sonos sub mooie aanvulling in een sonos set up. Als je puur voor een HT set up gaat is sonos niet de eerste keuze. Maar hoe veel mensen bouwen hun woonkamer om tot HT ruimte met overal speakers opgesteld? SVS maakt leuke subs maar de "grote" jongen zijn lomp groot. Ik zou zeggen ga eerst zelf luisteren en beroordelen want of foums wordt een hoop geschreven waarbij ik twijfel om mensen zelf de apparatruur gehoord/gezien hebben.
Dat is waar maar dan hoef je ook geen sonos sub te kopen van 800 euro. Koop dan een simpele sub van een paar honderd euro. Met 800 euro kom je al snel in de buurt van professionelere subs van echte subwoofer merken. En ja daar zit wel degelijk verschil in.

Op avforums staan vele honderden topics en zitten mensen met extreem veel audio ervaring. Dit zijn mensen die vele duizenden euro's spenderen en veel zaken testen. Dat wil niet zeggen dat Sonos slechte subs maakt ofzo maar voor dat geld zijn er gewoon betere keuzes. Echter als je al een Sonos opstelling hebt past een sonos sub daar ook weer goed bij natuurlijk.

Een dedicated setup voor hetzelfde geld klinkt gewoon beter. Sonos blinkt echter uit in gemak, compact design en goede interface (en wireless). Maar qua kwaliteit loopt het gewoon achter op de echte audio merken. Dat is ook niet erg, Sonos is een prima oplossing. En voor een huiskamer waar je af en toe een filmpje kijkt of muziek luistert is het ook zeker een aanrader. Maar als je wat meer tijd wilt besteden voor dat beetje extra kwaliteit kijk dan naar een dedicated set + receiver en echte sub.
Oprechte vraag; maar horen mensen nou echt dat Atmos op zo'n bar?
Punt is dat heel veel multikanaals geluid tegenwoordig steeds meer in Dolby TrueHD beschikbaar is. Dat is ook - eindelijk - steeds meer het geval in de online streaming media zoals dat beschikbaar is bij de grotere / bekendere streamingdiensten zoals Netflix, Disney+ en Amazon. Maar ook de minder grotere zoals Hulu. Mensen willen dat simpelweg kunnen afspelen, of ze het verschil nu horen of niet.

Doordat het daar nu ook langzaam mainstream begint te worden, kan Sonos dit (eindelijk, naar mijn idee) gaan doen.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 25 juli 2024 02:27]

De online diensten, ik neem Netflix als voorbeeld, stellen niets voor op beeld en audiogebied. Dolby Atmos is bijv. op Netflix een stream van rond de 700 Kbps waar een True-HD track op een willekeurige Blu-ray vaak de 17 Mbps raakt. En ja, met audio en video is dat een wereld van verschil op apparatuur die dat verschil kan laten zien of horen.

En een soundbar....tsja. Het is leuk voor mensen die het geluid van hun TV zat zijn maar zal nooit en te nimmer en (volwaardig) alternatief zijn voor een degelijke versterker en degelijke speakers. Plaatsing is één, klankkast is twee en dat maakt het al geen wedstrijd. Zou het ook nooit aanraden aan mensen omdat qua budget er ook meer dan afdoende (tweedehands) alternatieven zijn die zoveel beter zijn dan welke soundbar dan ook.
Ik zou het iedereen aanraden. Want het is de gulden 80-20-regel! Voor 20% van de prijs heb je 80% van het eindresultaat. Het is goedkoop, simpel, geen gedoe met kabels door je hele huis en je hebt gewoon goed geluid.

Je geeft zelf al aan, streaming diensten hebben als bron al niet voldoende kwaliteit. Leuk dat je dan een dikke audio set hebt, maar als je niets hebt om er op af te spelen...
Probeer eens een Cinema set aan te schaffen (5.1.2/4 of 7.1.2/4), en zeg dan nog eens dat je met de soundbar 80% van het eindresultaat kunt halen.
Ik heb een 5.0 set gehad met Dali zensor 7's, Dali Vokal, Dali senzor 1 en Marantz SR5009. Dit heeft de WAG test alleen niet overleefd en ik ben nu beperkt tot een playbar en een sub. Ja het niet zo goed, maar het zijn geen megastappen vooruit. Dus een 80/20 regel maar dan als 80% van het optimale geluid en er is nog 20% te winnen.
Ik bedoelde er eigenlijk mee dat je met een soundbar die Atmos ondersteund niet op 80% komt van het eindresultaat in vergelijking met een daadwerkelijke lossless home cinema set.
Maar dat is niet waar de gemiddelde consument naar kijkt. Die ziet gewoon Dolby Atmos en die hoort ook niet echt het verschil tussen een 700KBps versus 17MBps (ik ga ervan uit dat je byte bedoelt en niet bit). Sonos is bedoeld als "high end" audio voor de gemiddelde consument die gemak wil, niet de audiofiel die de best mogelijke audio wilt kunnen beluisteren.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 25 juli 2024 02:27]

KBps inderdaad tov het wel kloppende Mbps, je hebt gelijk. Maar de gemiddelde consument is dus juist gevoelig voor dergelijke argumentatie en ook wat een soundbar "kan". Wat het niet kan of doet hoor je niet (tot je het verschil ervaart) en ergens is dat zonde. Nogmaals, ruimtegebrek is een valide argument maar er zijn er genoeg die zichzelf te kort doen om iets te kopen waarvan ze denken dat het goed is maar wat zoveel beter kan, vaak binnen hetzelfde budget.
Je wilt niet weten hoeveel muziek/geluid door middels van dsp wordt bewerkt. In een proef opstelling heb ik het verschil tussen volwaardige Dolby Atmos en Dolby 5.1 etc. vergeleken. Zelfs op je koptelefoon is het mogelijk om een pseudo-acoustiche geluidsweergave te maken.

Geef het een kans en probeer Dolby Atmos, zelfs de grote merken beginnen het te omarmen, te beluisteren.

Voor muziek klinkt het raar om met surround/dolby atmos sfeer te creëren maar voor films kan dit behoorlijk indrukwekkend worden.
Ik heb 2x een Atmos opstelling in huis (gameroom en woonkamer) dus ik ben op de "hoogte" :+
Ook met games overigens; de Xbox One ondersteunt Atmos in sommige games (Gears of Wars, Crackdown 3 bijv.) en dat voegt ook daadwerkelijk iets toe.
Kloppen je nummers wel? Je beweert nu dat een Blu-ray met een film van 2 uur 120GB aan enkel True-HD audio bevat. Dat lijkt mij nogal veel.

Verder horen mensen, ook audiofielen, het verschil in resolutie tussen 700kb/s en hoger niet. Als je het blind test tenminste. Bij Atmos is het een kwestie van andere geluidsproductie/opname/engineering. Dat maakt wel een verschil, maar heeft weinig met bitrate te maken.

[Reactie gewijzigd door Dorstlesser op 25 juli 2024 02:27]

Mbit/sec dus dan kom je op 15GB uit voor 2 uur.
Beste Rob,
Je benoemt meer dan afdoende tweedehands alternatieven. Kun je me advies geven waar je op doelt? Ikzelf kom nog uit de tijd van de gescheiden voor- en eindversterker, de bedrade Bose 301 en eerste Acoustimass serie en ervaar de meeste soundbars als een slecht alternatief voor bovengenoemde.
Benieuwd naar je ideeën!

Groet Nick
Je vergeet het belangrijkste in je verhaal en dat is een geoptimaliseerde ruimte waar je zo min mogelijk weerkaatsing van het geluid hebt.

Degelijke speakers zijn idd een voorwaarde en die kun je gebruikt voor weinig kopen. speaker technologie is nu niet echt heel veel veranderd de afgelopen 40 jaar. Heb zelf zo bijv in home cinema 2 speakers gekocht 150 euro die ooit in jaren 80, 1000 gulden per stuk koste. Geluid wat er uitkomt is nog steeds heel goed. Je kan zit je op een budget dus beter kijken naar goede gebruikte speakers.

Enige dat ik aanraad nieuw te kopen is subwoofer. Gebruikt kun je daar geluk maar ook pech mee hebben.
Wellicht begrijp ik je comment verkeerd, maar Dolby TrueHD is bij geen enkel van die genoemde streaming diensten beschikbaar. De enkele titels die ze in Dolby Atmos aanbieden maken gebruik van een lossy Dolby Digital Plus audio stream met daarop een Dolby Atmos laag.

De lossless Dolby TrueHD audio stream met wel of geen Dolby Atmos laag is enkel te vinden op HD/UHD Blu-ray schijfjes.
Dolby TrueHD is onderdeel van Atmos zover ik altijd begrepen heb?
Klopt, maar er zijn dus twee versies van Dolby Atmos. Een zit bovenop een Dolby TrueHD stream (lossless) en de ander op een Dolby Digital Plus stream (lossy). Vrijwel alle streaming diensten gebruiken de laatste. Dat is overigens niet heel gek, want een gemiddelde Dolby TrueHD stream komt aardig in de buurt van de gemiddelde streaming video bitrate :D
Inderdaad, eigenlijk altijd DD+ (ofwel AC-3). Ga je blurays afspelen of download je e.e.a. kun je wel kijken naar True-HD en dit afspelen op de Sonos Arc (neem ik aan).
Ik ben in ieder geval blij met mijn 5.1 setup met losse versterker waar al mijn apparaten middels hdmi op zijn aangesloten :) Deze ondersteunt geen Atmos, wel de standaard HD audio formaten. Maar Atmos op 5.1 hoef ik ook niet eigenlijk, laat staan in een soundbar..
De top of the Line Samsung set kost rond de 800, dus duizenden lijkt me licht overdreven.
Verwachtingen zijn te hoog, hoe moeten zulke miezerige speakers vol geluid geven. In mijn thuisbioscoop op iedere hoek 2x hpm-100 speakers staan uit 1976 en daarboven op jbl 4311 monitor speakers ook uit 76. Alles gewoon in stereo. Dan heb je pas kwaliteit. Alles aangestuurd met een pioneer a91d versterker uit 1987.
Je kan idd ook beter gewoon hele goede gebruikte speaker kopen. Voor naar verhouding weinig heb je dan super geluid.

Maar ja in een woonkamer willen de meeste mensen geen grote zware houten kasten hebben. Geluid moet er zijn maar het moet liefst niet zichtbaar zijn waar het vandaan komt.
Tja... dat heet nou marketing. Ik durf te stellen dat met een fatsoenlijk 2.0 systeem een betere geluidservaring te bereiken is als met al die 5.1 (of meer...) Atmos setjes op een rij.
Heel leuk al die ruimtelijke effecten en het kan ook zeker nog wat bijdragen, maar dan moet je wel eerst de basis een beetje onder controle hebben.
Liever een "brullende" dinosaurus uit 2 speakers, dan eentje die "piept" uit 12... maar goed t.o.v. van de ingebouwde speakertjes in TV waarschijnlijk al een hele vooruitgang.

[Reactie gewijzigd door batteries4ever op 25 juli 2024 02:27]

Onze oren zijn stereo en die 5.1 geluiden komen bij mij niet over als natuurlijk. Ik hoor in t dagelijks leven niet een klein beetje geluid specifiek uit een bepaalde hoek komen.
Nou, dat is niet helemaal waar: ondanks het feit dat je met twee punten alleen L-R zou kunnen meten hoor je toch wel degelijk of een geluid van voor of achter komt, dus er valt wel degelijk wat te halen. Alleen vind ik, net als jij zo te horen, dat de 2.0 geluidskwaliteit belangrijker is dan er een hele berg speakertjes aan toe te voegen.
Hier wel eens een soundbar gehoord, ook in winkels, en nee, dat evenaart niet een 'echte' 5.1/7.1 set. Ik heb al jaren 2 ceiling speakers, en dat maakt wel echt verschil. Bijv die drone in ReadyPlayerOne. Man man, je gaat letterlijk omhoog kijken wat er boven je zweeft. Supervet.
Ik heb niet alle reacties gelezen maar uit een aantal haal ik dat een soundbar niet beter is dan een 5.1 set up.
Zit er namelijk al een tijd aan te denken om er één aan te schaffen. Heb nu een simpel 5.1 set up (Yamaha receiver en Klipsch speakers), maar wil de receiver vervangen voor een versterker met Dolby Atmos. Of dus zo'n soundbar ...
Ik denk dat je huidige set up rondjes loopt om een soundbar. Mijn ervaring is dat een receiver met een stel (bescheiden) boekenplank speakers vaak al een stuk beter klinkt dan een soundbar. Klipsch is een behoorlijk gerenommeerd speakermerk, dus ik denk dat die speakers van aanzienlijk betere kwaliteit zijn dan een soundbar. Een soundbar zou ik alleen kopen als je weinig ruimte hebt of normale speakers in je woonkamer niet mooi vindt.

Dolby Atmos in zo'n soundbar is ook niet te vergelijken met echte dolby atmos. Het is puur softwarematig en met plaatsing van de speakers in de soundbar geregeld. Het effect is aardig, maar komt echt niet in de buurt van een volwaardige Atmos set. Maar voor een volwaardige atmos set praat je ook over hele andere bedragen.

Ik ben zelf terug gegaan van een 5.1 Home cinema setje van Sony naar een 2.0 systeem met zuilspeakers en receiver. Geen dolby surround effect meer, maar het geluid wat eruit komt is zo ontzettend veel beter.
Dus als ik het goed begrijp kan ik beter een goeie receiver met Dolby Atmos ondersteuning aanschaffen. Nog tips welk merk? Ik kijk weleens bij vraag en aanbod en zie regelmatig receivers van diverse merken voor niet al teveel geld te koop staan. :)
Ik zou in de pricewatch eens een selectie maken van wat je er allemaal op en aan wil hebben (qua aansluitingen etc.). Daar komen dan waarschijnlijk wel een aantal bekende merken zoals Yamaha en Denon uit, maar er zijn denk ik nog veel meer aanbieders. Ik ben zelf niet helemaal thuis in de dolby atmos receivers, dus als je daarover echt een goed advies wil zou ik even een topic aanmaken op het forum of naar een goede audiozaak gaan.

[Reactie gewijzigd door Erwin186 op 25 juli 2024 02:27]

Toch wil ik hier wel even op reageren....ik heb een gemiddeld goede 5.1 set hier staan met Qacoustics 3020's een 3090c center en een SVS sb1000 subwoofer.

Ik heb laatst een Sonos one gekocht om 2 Google homes te vervangen en dit vergeleken met 1 Qacoustics 3020 i.c.m. de SVS subwoofer. Je praat dan (met de versterker erbij) over bijna 1200 euro tegen over een speaker van 180 euro, en om eerlijk te zijn klinkt mijn set (waar ik heel blij mee ben) niet dik 1000 euro beter.

Ja ik krijg wat voller geluid, en ja het laag kan veel meer aan. Maar om te zeggen dat het echt zo gigantisch veel beter is.....nee dat niet. Laat staan als je hier nog een subwoofer aan hangt en iets van een play bar.
Voordat ik trouwens van alles om mijn oren krijg. Heel mijn set is gekalibreerd, en heb er veel tijd in gestoken om het mooie geluid te krijgen wat ik nu heb en ben er overigens nog steeds heel blij mee.

Ik haat het om te zeggen want snij mezelf in mijn vingers met mijn set, maar Sonos doet echt iets goed hier....

Ondanks ik altijd heb gezegd dat ik voor een echte 5.1 zou gaan, ben ik nu toch aan het twijfelen als je het gemak ook nog eens meeneemt. Het enige wat me nog tegen houdt is dat ik niet van de Apple/Sonos achtige praktijken hou, door alles dicht te timmeren.

[Reactie gewijzigd door Wachten... op 25 juli 2024 02:27]

Nou, dat ziet er hoopgevend uit voor Sonos.
Er is immers vraag naar Dolby Atmos en ook een HDMI aansluiting bij voorkeur met HDMI 2.1.
Waarom zou je perse HDMI 2.1 willen? Audio loopt via HDMI ARC. Dat zit gewoon op voorgaande HDMI versies vanaf 1.4.
Voor next gen consoles misschien? Als ik mijn ps5 straks wil aansluiten met hdmi 2.1 en deze Sonos ARC support alleen hdmi 2.0 dan kan mijn console dus max 4k op 60hz supporten. Misschien zijn er nog wel meer voorbeelden of redenen maar dit is diegene waar ik baat bij zou hebben.
Voor next gen consoles misschien?
Nee, want deze soundbar heeft verder geen HDMI inputs. Je kunt dus niet je PS5 aansluiten en hebt daardoor ook geen gezeik met een max 4K/60hz signaal.

Je sluit deze soundbar enkel aan op een (e)ARC HDMI poort van je TV. Alle andere apparaten sluit je ook gewoon direct aan op je TV. De TV stuurt vervolgens alleen het geluid door van elk apparaat naar de soundbar. Het enige voordeel van HDMI 2.1 in dit geval dat je met eARC een lossless multichannel geluidsspoor kunt sturen van de TV naar de soundbar. Dat maakt het afspelen van Dolby TrueHD bijvoorbeeld mogelijk.
Ah, kijk! Weer wat geleerd ;)
Technisch gezien zou eARC ook moeten kunnen op HDMI 2.0b, alleen is er nog geen TV fabrikant geweest die dit via een firmware update mogelijk heeft gemaakt. Ik vind het lossless voordeel overigens aanzienlijk, 37Mbps (eARC) t.o.v. 3Mbps (ARC), maar dan moet je materiaal dit wel ondersteunen (Netflix dus niet).

[Reactie gewijzigd door MaZo op 25 juli 2024 02:27]

Oplossing: PS5 direct op de tv met hdmi2.1 aansluiten en de soundbar op de arc poort werkt ook en dan heb je die limitatie niet
Kan ik bevestigen. Werkt helemaal top op deze manier: ps4 pro op hdmi n (non ARC) en sonos beam (oid) op hdmi n ARC
Volgens whats-hifi (https://www.whathifi.com/...erything-you-need-to-know) heeft de ARC maar een "single HDMI port". Je PS5 moet je dan sowieso aan de tv aansluiten. HDMI poort zal er vermoedelijk alleen voor de audio return channel op zitten.
Omdat formaten als Dolby Atmos niet werken via ARC, er is niet genoeg bandbreedte, via eARC werkt het wel maar daar is dus HDMI 2 of hoger voor nodig.

https://www.whathifi.com/...erything-you-need-to-know
eArc is formeel onderdeel van HDMI 2.1 maar in de praktijk zie je eArc ook op HDMI 2.0 zoals op mijn Denon AVR 2600. We zijn vendors die wel (een paar) 2.1 features implementeren maar niet alles doen en niet certificeren en dus niet 2.1 mogen voeren.
Het is al genoemd maar eARC valt onder HDMI 2.1 hoewel dit ook soms door fabrikanten aan HDMI 2.0 wordt toegevoegd.
Voor Atmos loopt het geluid dus via eArc, de opvolger van Arc (wat alleen DD en DTS kan doorsturen).
Sonos ondersteunt dit:
Als je verbinding maakt met een tv met eARC, worden de volgende Dolby-audioformaten ondersteund: Dolby Atmos, TrueHD, MAT, Dolby Digital Plus en Dolby Digital.
Voor een soundbar; HDMI 2.1 en Dolby Atmos?
Je hebt daar toch geen 48Gbit/s 4K voor nodig? En Atmos, 5.1, 7.1 of meer speakers dat kan een soundbar die onder de tv hangt toch nooit weergeven zoals het bedoeld is? Of mis ik iets hier? :)

Edit: hieronder met uitbreiding van meerdere speakers: dan wordt dit een center speaker?

[Reactie gewijzigd door Hulliee op 25 juli 2024 02:27]

Eerst was ik ook nogal sceptisch over een Dolby Atmos Soundbar, maar afhankelijk van de ruimte en met 2 draadloze achterspeakers kom je een heel eind. De soundbar heeft namelijk midden speakers, links- en rechts speakers, opzij links- en rechts speakers, en naar boven wijzende links- en rechts speakers. Wanneer die goed ingesteld staan dan klinkt het echt fantastisch. Star Wars IX gisteren gekeken in Dolby Vision en Dolby Atmos op mijn LG OLED met LG SK10Y soundbar en dus LG SPK8-S achterspeakers. Het geluid zat je gewoon midden in en klonk super. Alleen jammer dat het nog niet in 3D kan, maar daarvoor was ik al naar de bioscoop geweest.
Trouwens gaat het geluid dan via een optische kabel of via HDMI 2.0 eARC.

[Reactie gewijzigd door mr.Millenarian op 25 juli 2024 02:27]

Optische kabel kan alleen Dolby Digital of DTS-core decoderen. Voor TrueHD en DTS-HD/X/HR heb je een HDMI aansluiting nodig.
Je begint al goed afhankelijk van de ruimte.
Uiteindelijk bepaald de ruimte de kwaliteit van je geluid.

Als je tv geluid gewend bent zal wat jij omschrijft al super klinken.
Ga je een stap verder en neem je een geoptimaliseerde ruimte, lees een ruimte die zo min mogelijk geluid weerkaatst en dus liefst dood is qua geluid.
Combineer dan met goed aantal speakers bijv voor: links midden rechts en sub
midden 2 aan het plafond
achter 2 op ca 1 meter hoogte.
Goede versterker/receiver die deze opstelling ondersteund.

Dan ervaar je het geluid nog heel anders en is de opstelling die jij noemt leuk maar niet meer dan dat.

Kijk je film en speelt zich af in een grot hoor je ook echt de akoestiek van die ruimte, idem met andere ruimtes.
Center en left front en right front (3.0)
Je kan los nog 2 rear speakers plaatsen en eventueel een sub. Met een iOS device is het vervolgens te tunen (TruePlay) voor beter geluid.
Persoonlijk vind ik het er prettig. Ziet er goed uit, werkt eenvoudig en werkt goed. Kost alleen wel redelijk wat.
Correct, dan wordt het de center (met left front en right front erbij in)
Ik heb er zelf weinig verstand van, dus vandaar de vraag: levert zo'n soundbar nu vergelijkbaar surround geluid vergeleken met een ouderwets 7.1 speakeropstelling? Of moet ik dit meer zien als een 2.1 setup?
Ik mag aannemen dat je deze soundbar kunt uitbreiden met meerdere luidsprekers.
Weliswaar niet goedkoop maar dan krijg je wel een ruimtelijk effect.
Strikt genomen kun je Dolby Atmos met minder luidsprekers uitvoeren maar audio liefhebbers zien liever meer luidsprekers in een ruimte.
Is uitbreidbaar met 2 rear speakers en eventueel een sub voor een 5.1 opstelling. Hopelijk op termijn ook nog 2 extra speakers zodat het een 7.1 kan worden.
Dit is gewoon een soort 3.0 achtig systeem ja. Het probeert wel surround na te bootsen, maar er gaat natuurlijk niks boven een echte Atmos of 5.1 of 7.1 setup. Pas als je het kan uitbreiden met speakers erbij dan wordt het pas interessant voor surround. Het is maar net wat je zoekt he, grote kwalitatieve speakers of een in verhouding duurdere oplossing zoals dit wat waarschijnlijk veel simpeler in gebruik is, maar voldoende voor TV en hier een daar een serie.
Je kunt met Sonos gewoon een 5.1 opstelling maken. Maar ook dan betaal je de hoofdprijs.
Maar dan blijf je een setup houden met alleen tweeters en een hoop equalization..
Het is absoluut niet hetzelfde als een dedicated multikanaals set-up. Ik heb wel echter vaker Atmos soundbars gehoord die opvallend goed geluid hadden, dus ze zijn voor mensen die simpliciteit en uiterlijk willen absoluut geschikt.
Don't bother als je al een 7.1 set hebt staan of zelfs al een beetje 5.1 set..
Dit is leuk en goed genoeg voor als je als je serieus geluid wil is dit het net niet. Wel heel lekker compact en mobiel.

Een mooie middenweg is een 3.1/3.0 opstelling, als compact en/of goedkoper gewenst is, heb ik een tijd gehad even als een soundbar en de 3.0 vond ik persoonlijk een stuk beter, stond wel een stuk minder strak.
Zou je hem kunnen koppelen aan twee SYMFONISK lampen van Ikea?
dan heb je ook al meer surround sound.
Die kan je in ieder geval als rear-kanalen gebruiken. Weet niet of je ze ook als Stereo kan inzetten.
Ja dat kan, mits het hetzelfde type is, dus of 2x lamp of 2x bookcase.
Ja, die Ikea speaker zal ongetwijfeld ook met de nieuwe S2 software gaan werken.
It also brings me immense joy that the Sonos app made a suggestion — with no reason to think I’d purchased a duo of Symfonisk lamps — that I should pair two of them as the rear surround speakers for my Sonos Beam soundbar. Lamps as surround speakers. What a world.


https://www.theverge.com/...helf-speaker-review-sound
Zelf heb beam met play one, ja je hoort wat meer surround geluid. Je hebt ook wel test filmpjes voor dat. Maar echt achterovervallen doe je er niet van. Ik heb ook nig niet een thuis bios gehoord. Maar klinkt iedergeval beter dan de tv speakers.
Dat mocht eens een keer tijd worden. En natuurlijk net nadat ik in december de hele zooi heb aangeschaft :+.
Eindelijk eARC en HDMI2.1 zo lijkt het. DTS ondersteuning erbij had het echt de ultieme soundbar gemaakt, toch jammer dat ze weigeren die licentie af te dragen.
Huidige Playbase met Sub is al top en Dolby Atmos kan ik voorlopig nog wel missen dus ik zal in ieder geval niet gaan upgraden maar als je nu op zoekt bent naar iets wat werkt, draadloos is en voor de afmetingen die het heeft nog goed klinkt dan is dit de soundbar die je moet gaan halen naar mijn idee.

Het heeft wel een hoog JBL bass gehalte maar gelukkig is dat helemaal te finetunen naar je eigen smaak. Hier staat de sub op -3 in ieder geval en Treble op +2 en standaard spraakverbetering staat aan want anders hoor je wel heel weinig van de dialogen. Maar zoals gezegd, allemaal keurig in te stellen.

[Reactie gewijzigd door GeeMoney op 25 juli 2024 02:27]

Waar lees jij HDMI 2.1, want dat lees ik in hun eigen documentatie vooralsnog niet.
Vandaar mijn “zo lijkt het”.
Dolby TrueHD is supported en eARC ook. Het lijkt dan haast naar HDMI2.1 te neigen maar deze specs zijn nog niet vrijgegeven inderdaad.
Wat voegt 2.1 nog toe dan eigenlijk? Dat zou toch alleen nuttig zijn bij video verwerking toch? En voor een soundbar en eArc lijkt mij dat niet noodzakelijk, maar ik ben geen hdmi expert :)

Edit: hieronder al uitgebreid behandeld lees ik nu

[Reactie gewijzigd door Tweaqer op 25 juli 2024 02:27]

En terecht, surround certificering op een soundbar.
Ugh.
Met die certificering speelt hij het in ieder geval af en hoor je dus iets ;) .
Niet iedereen wil of heeft plek voor 7.1 waar menig bioscoop nog jaloers op is.
Ik zocht iets wat er qua design OK uit ziet, het liefst draadloos is, gemakkelijk in bediening is (ook de vrouw kan ermee overweg), zowel streaming/spotify als ook een leuk geluid bij films kan produceren.
Die tikt hij gewoon allemaal aan.
Ik heb hem uitgebreid met de Sub en twee Ones voor achter dus theoretisch een 5.1 geluid en ik kan je verklappen dat dat nog aardig goed werkt na met Trueplay de posities bepaald te hebben.
hier staat: ik mocht geen speakers van mijn vrouw. :P
Grote lompe klank kasten hoefden van mij ook niet ;) .
En er staan er anders nu toch 4. (1 Sub, 2 achter speakers hangend en de soundbar).
Niets is audio uit de tv :) .
Weet iemand of ze nu met deze apparaten ook DTS gaan ondersteunen? Want ik heb het gevoel dat ze dezelfde fout maken als met de Playbar. Heb zelf een Playbar met 2 play:3 apparaten en heb altijd jammer gevonden dat ik geen DTS heb kunnen spelen. Verschil tussen pcm en DTS of Dolby is duidelijk.
Dat lijkt er niet op. Zo te zien kiezen ze voor Atmos en daarmee voor de codecs van Dolby.
Anders zou DTS wel worden benoemd denk ik. Ik geloof dus niet dat ze investeren in én Atmos (Dolby) én een licentie voor DTS.
Gezien de hoge prijs zouden beiden wel ondersteund worden, Dolby en DTS.
Ik denk het toch echt niet. Streamingsdiensten beschikken ook vaak over de Dolby codecs, en daar moeten ze het van hebben. Heeft Sonos zelf ook al eens aangegeven. DD, DD+, Dolby True-HD en Dolby Atmos zal dus mogelijk moeten zijn.
Wel dom. Mijn Sony soundbar ondersteund TrueHD en DTS-HD audio.
Dus 8 woofers en 3 tweeters (waarvan 2 omhoog?) in iets meer dan een meter.
Imho heeft Atmos hier niet bijster veel nut?

Het idee bij Atmos is (afaik) dat de 'locatie van het geluid' ook opgenomen is in de data. Waardoor je in een setup met speakers op verschillende (niet symmetrische) locaties, het geluid kan laten mixen door het geluidssysteem (op basis van afstandsinformatie) om de een accurate weergave te krijgen op de luisterpositie?

Die Sonos apparaten zijn best leuk, maar waarom niet een 5.1 of 7.1-2? En daarnaast zijn ze bijzonder duur.

[Reactie gewijzigd door Accretion op 25 juli 2024 02:27]

5.1 is wel gewoon mogelijk, mits je er 2 satelliet speakers bij koopt en een sub. Kost wel een hoop extra, maar persoonlijk vind ik het zeer goede kwaliteit. Deze Arc gaat er dan ook zeker komen zodra onze nieuwe tv kast staat.
8 Woofers klinkt leuk maar bij woofers is het eigelijk heel eenvoudig.
Grofweg gezegd hoe groter de diameter hoe lager het geluid.
Lager geluid meer bas en dus meer werking.
8 kleine subs blijven kleine subs die nooit zo laag komen als 1 grote sub.
Grote sub is natuurlijk grote kast en soundbar nemen mensen omdat het klein is.

Door er 8 te gebruiken verkoopt het leuk qua marketing maar echt veel doet het niet. d.w.z als je normaal tv geluid gewend bent zal het een meerwaarde hebben. Ben je echte sub gewend is een soundbar gewoon speelgoed.
Waarom een product "arc" noemen als je het vervolg kaarsrecht maakt... 8)7
Audio Return Channel?
Waarschijnlijk omdat de voorgaande versie geen ARC ondersteuning had en dat door heeeeeel veel mensen als groot nadeel werd gezien ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.