Telefoon- en beeldschermfabrikant Sharp heeft een prototype laten zien van een klaptelefoon met vouwbaar scherm. Volgens de fabrikant kan een gebruiker het scherm driehonderdduizend keer vouwen. Sharp denkt het scherm binnen 'enkele jaren' in massaproductie te kunnen nemen.
Het gaat om een vouwbaar oledscherm met een grootte van 6,18 inch en een resolutie van 3040x1440 pixels. Aan de bovenkant zit een inkeping. Sharp toont een prototype waarbij het scherm naar binnen buigt, vergelijkbaar met hoe de Samsung Galaxy Fold met het scherm omgaat. Sharp meldt volgens Gizchina dat het scherm ook buitenom kan vouwen, zoals bij de Huawei Mate X.
Hoewel Sharp een prototype laat zien, gaat de fabrikant volgens Gizchina de telefoon niet zelf verkopen. Het bedrijf zou hiermee aan andere bedrijven laten zien wat het kan, zodat die het scherm voor hun toestellen kunnen inkopen. De Japanse krant Mainichi schrijft dat Sharp verwacht het scherm binnen 'enkele jaren' op de markt te kunnen brengen.
Onder meer Samsung en Huawei zijn bezig met vouwbare smartphones. De twee fabrikanten brengen respectievelijk de Galaxy Fold en Mate X dit jaar op de markt. Tweakers schreef onlangs een achtergrondartikel over vouwbare smartphones.