Sigma brengt dit jaar 11 objectieven uit voor Panasonic S1- en Leica SL-camera's

Sigma gaat elf van zijn Art-objectieven voorzien van de L-vatting, die gebruikt wordt op de Panasonic SR- en Leica SL-camera's. Ook komt de fabrikant met een adapter om bestaande objectieven met de Sigma SA- en Canon EF-mount op de L-mount te gebruiken.

De elf objectieven die uitkomen met L-vatting, heeft Sigma allemaal eerder al uitgebracht voor andere camerasystemen. Het zijn in alle gevallen objectieven met een vaste brandpuntsafstand uit de Art-serie, waar Sigma zijn beste objectieven onder schaart.

Volgens Sigma zorgen de L-mount-versies van de objectieven voor snelle autofocus en zijn ze volledig compatibel me de af-c-stand, beeldstabilisatie en lenscorrectie van camera's die de L-vatting gebruiken. Sigma heeft nog niet bekendgemaakt wat de nieuwe versies van de Art-objectieven kosten en wanneer ze precies uitkomen.

Sigma-objectief en MC-21-adapter voor L-mountNaast de nieuwe versies van de objectieven komt Sigma ook met twee versies van de MC-21-adapter. Er komt een variant om Sigma SA-objectieven op de L-mount te gebruiken en een versie om Canon EF-objectieven op die vatting te zetten. De adapter geeft elektronische informatie door waardoor ook autofocus mogelijk blijft.

De objectieven en adapter zijn geschikt voor alle camera's met de L-vatting. In september vorig jaar kondigden Leica, Sigma en Panasonic aan samen te werken en allemaal camera's en objectieven met die fabrikanten uit te brengen. Leica heeft al een SL-camera en Panasonic bracht dit jaar de S1- en S1R-camera's uit. Sigma wil later dit jaar ook een eigen camera met fullframe-Foveon-sensor uitbrengen.

Sigma-objectieven die uitkomen met L-vatting
14mm f/1.8 DG HSM Art 50mm f/1.4 DG HSM Art
20mm f/1.4 DG HSM Art 70mm f/2.8 DG Macro Art
24mm f/1.4 DG HSM Art 85mm f/1.4 DG HSM Art
28mm f/1.4 DG HSM Art 105mm f/1.4 DG HSM Art
35mm f/1.4 DG HSM Art 135mm f/1.8 DG HSM Art
40mm f/1.4 DG HSM Art

Sigma-objectief en MC-21-adapter voor L-mount

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

26-02-2019 • 19:52

8

Lees meer

Reacties (8)

8
8
4
2
0
4
Wijzig sortering
En toen opeens was de L-mount in één klap 3 stappen voor op Nikon Z en Canon R.
Ik ben ook héél benieuwd naar Sigma's eigen FF Foveon sensor body.
Mooie line-up voor de L-MOUNT ALLIANCE....
Subscribers van Jared Polin weten wat ik bedoel ;)
Gezien de prijzen van de E-mount versies van de Sigma's, verwacht ik dat de L-mount versies even duur gaan zijn. Beetje jammer dat Sigma hun zoomlenzen nog niet ombouwt naar de E- en L-mount. Ik denk dat de 14-24 f/2.8 en 100-400 zeer aantrekkelijk zijn voor mensen met een Sony A7 of Panasonic S1. Natuurlijk werken deze lenzen met Canonmount en de juiste adapter ook heel goed, maar een native lens is toch wat handiger.
Ik ga het wel grappig vinden als Leica SL, CL en TL eigenaren opeens Sigmalenzen gaan aanschaffen.

[Reactie gewijzigd door Universal Creations op 22 juli 2024 19:21]

Ik ga het wel grappig vinden als Leica SL, CL en TL eigenaren opeens Sigmalenzen gaan aanschaffen.
Inderdaad. Tenslotte gaat het er om wat op je camera staat, toch? ;-).

Zo had je met de Leica R film camera's ook vogels die er een vreemd merk zoom op gebruikten.
Zelfde trucje als bij de Sony lenzen dus. Slijptol op de bestaande lenzen en zo'n MC-21 adapter erop lassen en klaar is Klara. Waarschijnlijk is dat wat kort door de bocht want bij de Sony varianten heb je iets meer AF features dan wanneer je dezelfde lenzen via een MC-11 op de camera zou schroeven.

Ach, in ieder geval een mooie aanvulling voor die Panasonic FF line up. Denk niet dat er veel Leica fotografen voor deze lenzen zullen gaan. Kan nooit goed zijn voor die prijs :9

En wie verzint die namen voor de adapters bij Sigma? De MC-11 was al niet heel duidelijk maar nu ze met een hoger of lager nummer andere camera mounts gaan aanduiden, wordt het er helemaal niet duidelijker op.
Waarschijnlijk is dat wat kort door de bocht want bij de Sony varianten heb je iets meer AF features dan wanneer je dezelfde lenzen via een MC-11 op de camera zou schroeven.
Ow? Zover ik tot nu toe in de praktijk heb gemerkt, is er qua functionaliteit geen verschil met een Sigma lens (uit de Global Vision lijn) direct op een A7RIII of via een adapter. De AF snelheid heb ik eigenlijk ook geen echt verschil in gemerkt. Misschien als je gaat meten, dan zal er een verschil zijn. Maar in principe laat een MC-11 de camera denken dat er gewoon een native E-mount lens op de camera zit.
Volgens mij ondersteund de MC-11 adapter geen continuos AF en werkt Eye-AF beter met de native Sigma lenzen. Maar dit heb ik alleen uit reviews aangezien ik zelf geen ervaring heb met beide oplossingen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.