Sony maakt PS4 Pro om te voorkomen dat gamers overstappen naar pc

Sony heeft de PlayStation 4 Pro gemaakt, omdat het wil voorkomen dat gamers overstappen naar pc-games. De drie jaar oude PS4 kan nieuwe pc's grafisch niet bijhouden en met de Pro-versie wil Sony dat gamers weer een paar jaar vooruit kunnen.

Sony ontkent dat de krachtigere PlayStation een reactie is op Microsofts komende, krachtigere Xbox, met de voorlopige naam Project Scorpio. "Ik zag data die grote invloed op me had", zegt Andrew House, directeur van Sony's entertainmenttak, in een interview met de Britse krant The Guardian. "Het suggereerde dat er een dip is midden in de cyclus van een console als spelers die de beste grafische ervaring willen, beginnen over te stappen naar de pc. Dat is immers waar ze die beste grafische ervaring kunnen krijgen. We willen die mensen in ons ecosysteem houden."

Naast de refresh van de PlayStation 4 drie jaar na de release, valt ook op dat de PS4 Pro geen ultra-hd- blu-rayschijfjes kan afspelen. Dit is met name opvallend aangezien Sony's filmtak een groot voorstander is van het formaat en Sony in het verleden bijvoorbeeld de PS3 aanprees vanwege zijn eigenschap om reguliere blu-rays te kunnen afspelen.

Het bedrijf heeft geredeneerd dat streaming voor veel gebruikers belangrijk is en wie videomateriaal in 4k-resolutie wil bekijken, kan dat doen via Netflix en YouTube. Het is nog onbekend of Sony ondersteuning inbouwt voor zijn eigen 4k-streamingdienst Ultra, waar gebruikers per film kunnen afrekenen. Sony presenteerde de PS4 Pro samen met een kleinere PS4 afgelopen woensdag op een eigen evenement.

PlayStation 4 Pro

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

09-09-2016 • 09:40

303

Reacties (301)

301
291
151
11
0
97
Wijzig sortering
Ik vind dit toch maar een vreemd argument. Consoles hebben altijd achtergelopen op PCs als het op grafische kracht aan kwam. Mensen die een console kopen ipv een PC doen dat omdat de console goedkoper is dan een game PC, ze geen geklooi met drivers, spel-instellingen etc hebben, en ook simpelweg voor het gemak (lekker languit in de sofa in de huiskamer gamen).
Ik kan dan ook moeilijk geloven dat gamers overstappen van console naar PC omdat het op PC er ineens allemaal zoveel beter uitziet. Wie dat zo belangrijk vindt zal gewoon direct al een PC gekocht hebben ipv een PS4.

[Reactie gewijzigd door Twixie op 23 juli 2024 15:37]

Ik denk dat deze generatie de trend echt doorbreekt. Vroeger waren consoles custom platformen met hun eigenaardigheden die soms tot leuke creaties in staat bleken te zijn. Tegenwoordig zijn het dichtgetimmerde x86 "PC's". Van het "console hardware voordeel" blijft er maar 1 groot voordeel over: devs kunnen hun games voor een handje vol hardware optimaliseren. Namelijk PS4/Xbone, en eventueel refreshes van de generaties (zoals deze).

Maar dat laatste wordt ook steeds meer waar. Ten eerste zie je de trend van "low overhead" 3D API's zoals Mantle en Vulkan. Daarnaast kon je bij launch van PS4/Xbone voor een kleine meerprijs een even krachtige gaming PC neerzetten. Tegenwoordig er zelfs onder. Kost je dan wel moeite natuurlijk.

Daar zit dan nog geen Windows bij; maar SteamOS is gratis en menig gamer zal minstens een 1/4 (misschien wel de helft) van zijn game catalogus direct kunnen spelen. Daarnaast heb je Steam Link eigenlijk voor de "couch gaming", en de belachelijke steam sales die je op PS4/Xbone gewoon niet aantreft. Alles bij elkaar is Steam een zeer competitief en vloeiend platform geworden, itt vroeger waarbij het PC gaming landschap aardig versplintert was (denk aan hardnekkige DRM die buggy was of perse allemaal troep mee wil installeren).

Ik heb zelf ook een PS4 staan, maar helaas verzamelt die enkel maar stof. Toch heb ik er 1 naast mijn gaming PC aangeschaft omdat een vriend van mij GTA V MP van PS3 verder op PS4 wilde spelen, nog voordat de PC versie uit kwam (PS3+PS4 bij elkaar al zo'n 1,5 jaar GTA V MP gespeeld voor PC). Maar aangezien ik ruwweg 5-6 euro per maand moet betalen om online te kunnen, heb ik dat na een half jaar stop gezet. Dat bedrag betalen voor een "2nd platform" met een paar spellen was mij iets te veel van het goede.

TBH weet ik niet of de PS4 Pro het echt gaat worden. Bij aanschaf van de PS4 had ik de verwachting dat die goed zou zijn voor 5-6 jaar gamen, maar blijkbaar is dat al niet meer waar. Die 400 euro die ik dan opnieuw zou uitgeven aan Sony, heb ik een half jaar terug al in een GTX970 gestopt.

[Reactie gewijzigd door Hans1990 op 23 juli 2024 15:37]

Persoonlijk denk ik dat die trend niet doorbroken gaat worden. Niet omdat je argumenten niet goed zijn, op zich valt daar weinig tegen in te brengen.

Echter, de console bestaat al sinds de jaren 80 gewoon naast de pc. Op een grote tv vanaf je bank gamen is lekker gemakkelijk, geen toetsenbord en muis nodig. Alleen een controller en lekker casual. De console is beter geschikt voor lekkere huiskamer spellen zoals Mario Kart, of de gemiddelde fighter ( kan ook prima op de pc, maar die ervaring is gewoon anders als van de relax bank in de huiskamer met de koelkast op 2 stappen afstand.
Net zoals je de andere kant op moba's en strategie spellen ook prima op een console kunt spelen, maar de ervaring daarvan op een fatsoenlijke gamepc aanzienlijk beter is overigens..

Het feit dat de pc weer een beetje terug komt, steam een goedwerkend platform is en er ook steeds meer content ook vanuit japen op steam verschijnt is waar.
Ik geloof ook best in je verhaal dat de pc weer een gedeeltelijke comeback maakt in de gaming markt.

Alleen geloof ik er niet zo in dat alle console gamers nu direct aan toe zijn om hun consoles
in te ruilen voor een pc. Voor jou gaat dat misschien op en wellicht voor meer mensen, maar dat wil niet zeggen dat dit voor de massa zo is.
Volgens mij gaat het erom dat je met je PC ook een console ervaring kunt creeren met bijvoorbeeld Steam Link. Daarom moet Sony met de markt mee omdat er imiddels naast Nintendo en Microsoft een nieuwe concurrent bij is gekomen. De casual games waar jij nu namelijk over spreekt, kun je tegenwoordig dus ook op je PC spelen, echter kun je de echte PC games (RTS, MoBo etc.) niet op de PS4 spelen. Dus een PC biedt een completere ervaring.

Als ik naar mijzelf kijk heb ik bijvoorbeeld MGS5 via Steam Link op de bank gespeeld, waar ik alle voorgaande MGS games op mijn console heb gespeeld. Zelfde geldt voor Project Cars, Forza Motorsport. En als ik een shooter wil doen loop ik naar boven en start ik Battlefield op. En dit alles op de PC.
Ja, en de console ervaring is steeds meer op een PC ervaring gaan lijken, althans, de negatieve kanten dan. PS1 spellen werkten gewoon goed, want patchen was niet mogelijk in die tijd, nu is het net een PC qua patches.

Maar de voordelen van de PC, die hebben we er niet voor terug gekregen. Je hebt totaal geen controle over je console, Sony (of MS) kan bepalen dat je een abbonement moet nemen als je zelfs maar een paar keer online wilt spelen, of dat al je digitale content niet meer geldig is op de nieuwe generatie, of dat er perse Singstar boven aan je spellenmenu moet staan.
Ik denk vooral dat mensen vanaf de PC niet zomaar naar een console gaan, maar andersom wel. Hierdoor zal vroeg of laat de pc toch wel de overhand krijgen. Zeker nu dus blijkbaar de massa de graphics steeds belangrijker vindt worden.
De PC heeft juist een grote leegloop door de consoles en nu gaat die trend door met smartphone. Denk dat PC markt nooit meer helemaal zal herstellen naar wat het was begin deze eeuw, de massa gaat niet terug na de PC.

Uit de oude doos. :)
nieuws: Marktaandeel pc-games loopt terug

En die trend is nog steeds gaande alleen hebben de smartphones het stokje overgenomen om aandeel weg te snoepen van de PC markt.
https://newzoo.com/insigh...016-mobile-generating-37/
Dat zijn normale huis-tuin-keuken PC.

De revenue van PC Games in 2015 was 33.7 miljard dollar.
De revenue van PC Gaming hardware was 24.6 miljard dollar

De revenue van hele Playstation divisie (inclusief PS3, PS4, PSVita, PS+ en andere zaken) voor 2015 was maar 11,567 miljard.

Dus, 58,3 miljard vs 11.5 miljard, meer dan 5 keer zoveel. Cijfers van Microsoft en Nintendo heb ik niet opgezocht maarja, die zijn niet zo groot en relevant meer als Sony.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Er zijn al ruim 20 miljoen XBox One's verkocht dus dat lijkt me toch wel relevant.
Hardware is belangrijk voor omzet, niet voor winst.

Maarja laten we vanuit gaan dat Xbox One divisie 5 biljoen omzet heeft in 2015, en dat Nintendo misschien 1-2 biljoen omzet heeft met WiiU (3DS en andere zaken vallen niet in dezelfde categorie)
http://www.ibtimes.com/ps...-sold-2013-launch-2361021
Het lijkt erop dat de PS4 ongeveer 2x zoveel consoles verkocht heeft. Dus gezien zij het meest succesvolle console platform hebben is het zeer aannemelijk dat zij ook de meeste omzet hebben t.o.v. hun concurrenten Xbox en Nintendo.

Willen consoles dus meer omzet maken dan PC gaming, volgens de cijfers van Koning Willy, dan moeten Xbox en Nintendo juist veel meer omzet makend an Sony en niet minder. Oftewel, na een kleine berekening blijkt dat de Xbox dus niet heel relevant is voor deze vergelijking.
Nu neem je ten eerste wel de winst van de PC games mee, en niet de winst op de games op de console dit maakt jouw vergelijking al scheef.
Ten tweede zegt de winst niks over het leeglopen van een markt. Game pc's zijn gemiddeld per stuk minstens 2-4x zo duur als een gemiddelde console. De winst over één enkele veel duurdere Game-pc is dus waarschijnlijk veel hoger dan de winst over één goedkope console. Je kan dus niet zeggen de PC-markt maakt meer winst dus hebben ze meer gebruikers en loopt deze niet leeg. En ten derde zoals Lekker Ventje ook al zegt is het zomaar weglaten van de Cijfers van Microsoft en Nintendo niet bepaald handig.
Dus je wilt dat het nog erger wordt? Van die 11,567 miljard moet er hardware en services zoals PS+ enz. er van af.

17,4 miljoen PS4's sold in 2015 keer 349$ is 6,072 miljard omzet

Blijft misschien nog 4 miljard over voor games, vergeleken met 33.7 miljard dus.

Oh en dit is OMZET geen WINST want die was maar 401 miljoen.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Even voor de duidelijkheid, billion is in het Nederlands miljard en geen biljoen. :Y)
Dat betwijfel ik sterk. Pc-gaming doet het beter dan ooit, en ik zie meer en meer mensen opnieuw investeren in een game-pc nadat ze een aantal jaren geleden waren "overgestapt" naar console.
Door de komst van f2p games trekt de pc markt behoorlijk aan. Neem even het voorbeeld van league of legends. Die hebben 60 miljoen actieve spelers per maand. Die getallen zijn niet mis. En dan hebben we het nog maar over 1 game. Dus het argument dat de pc minder gespeeld gaat worden gaat niet echt meer op.
https://stari.co/app/uplo...aaa8969f58f1e-800x450.jpg
Zoals je ziet is het marktaandeel van PC-spellen enorm gegroeid sinds de oude doos...
Als en wanneer PC gaming terugkeert naar de enthousiastelingen, worden games misschien weer eens een uitdaging, ipv de eenheidsworst shooters.

Van mij mogen mainstreamers best naar smartphone uitwijken hoor, lopen ze ook niet meer in de weg.
In jouw logica houd je er geen rekening mee dat mensen die eerst niks hadden misschien beginnen met een console, voordat ze eventueel naar pc gaan.
Inderdaad, niet iedereen die wil smullen van de beste grafische pracht koopt dan maar meteen een gaming pc. Ik wil als ik een spelletje speel gewoon lekker relaxt op de bank kunnen zitten en opgezogen worden door games als Uncharted 4. Die er natuurlijk al subliem uitzien op de huidige ps4. Maar ook een game als Battlefield 1 zou ik graag op 1080p 60fps maxed out willen spelen. Ipv 900p met settings rond medium en 45/60fps.

Vroeger zelf veel gespeeld op pc en altijd bezig geweest met tweaken en optimaliseren voor de beste ervaring. Was daar een beetje klaar mee, maar het oog voor detail is niet verloren gegaan en stoor me aan veel huidige games, dat ze al niet meer soepel mee kunnen. Het landschap van consoles is aan het veranderen. En ik vind het een goede zet, want ik verloor mijn interesses voor consoles altijd na de eerste 3 jaar van release. Veel games niet gespeeld omdat ik niet kon genieten van lage resoluties / textures / framerates. Als de pc met een veel betere ervaring kwam.

[Reactie gewijzigd door swoutr op 23 juli 2024 15:37]

Ik wil als ik een spelletje speel gewoon lekker relaxt op de bank kunnen zitten en opgezogen worden door games als Uncharted 4.
In 2002 is er iets uitgevonden, ze noemen het HDMI! Ik heb van bronnen gehoord dat je ze bij de Action kan kopen, 7.5 meter voor 5 euro.

Prachtig spul.
Ok, maar hij heeft wel een punt. Natuurlijk kost het meer moeite en is het niet zo out of the box als een ps4, maar punt blijft dat je dat ook gewoon met een PC kunt doen d.m.v. Steam big picture.
Als je een laptop hebt met een hdmi poort (of displayport met adapter) of een prebuild PC (bijvoorbeeld Alienware Alpha) is het wel plug and play.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Top. Mag jij me uitleggen hoe ik Star Wars Knight of the old Republic zonder gedoe kan spelen. 360 controller is al aangesloten en het systeem staat op HDMI aangesloten. Controller companion is al geinstalleerd.

Komen we nog niet verder, want de game speelt gewoon niet prettig gezien er geen officiele controller support is. Je mist zelfs een paar moves. Puur om even een voorbeeld te noemen.

Voor wie geen gedoe wilt en gewoon lekker vanaf de bank een spellentje wilt doen moet gewoon lekker bij de console blijven. Dan weet je dat je niet voor zulke verassingen staat.
Een game uit 2005? Hoeveel FPS is die ook alweer op de PS4 en XB1? Ohjah 0 ;)

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Je mist het punt. Op een console werkt iedere game die beschikbaar is direct, op de PC lang niet altijd.

Edit: Wacht, begin je nu over FPS? Sorry, dacht dat we serieus in discussie zaten maar je roept maar gewoon wat kreten zo te lezen. Excuus!

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 221563 op 23 juli 2024 15:37]

Ohjah? Op consoles kan je geen spel uit 2005 spelen. Zie jij het ironie in je voorbeeld niet eens?

Op consoles werkt lang niet iedere spel, meeste games zijn gewoon broken. Witcher 3, Fallout 4, Just Cause 3 allemaal broken games die onder 20FPS lopen dat is echt onspeelbaar.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Vreemd, want mijn xbox versie van genoemd spel speelt heerlijk. Ook op de 360.

Toevallig zelf ook de console versie van Fallout 4 gespeeld. Nergens geen last van.
Ja geen last van dus Digital Foundry liegt?

Noem jij een game die in de laatste 2 jaar is uitgekomen die slechter op mijn PC draait dan op consoles.
*off topic: alleen jammer dat uncharted 4 een ps4 exclusive is :+
Je kan geen PC bouwen voor 300 euro. Punt.

En desktops zijn al jaren aan het uitsterven, gaming of niet.
Inderdaad, want je kan een PC bouwen voor onder 100 euro ;)

Punt.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Dat dus. En veel van mijn vrienden hebben niet eens een PC om te gamen, alleen voor beetje Youtube, Netflix en om te Googlen.
Wel hebben ze allemaal een PS4.

Ik tevens ook. Tegenwoordig valt er wel wat meer te gamen op een MacBook maar grandioos is t nog niet. Af en toe op de PlayStation is prima.
Als je kijkt naar wat je kan streamen tegenwoordig als "early access" is het vrijwel altijd de console versie van game X - de PC heeft nog steeds de reputatie dat er alleen piraten op de pc zitten - Steam betaalt me wel terug, de game winkel om de hoek ook als ik de dlc code niet gebruikt heb, de massa mediamarkt en co- nee pc games ruilen we bij voorbaat niet- zelfs console games wordt soms moeilijk gedaan terwijl je nergens een game kan kopiëren.

Console zal altijd blijven naast de pc en dat vind ik prima, wil ik een rondje PC met super beeld top; slinger ik de pc wel aan. En luiheid FIFA op de bank met vrienden en pilsje kan er ook gewoon prima bij. Die paar euro voor PSN plus achja als ik me om elke euro druk moet gaan maken moet ik maar meer gaan werken (30u p/week) leven is maar 1 keer te doen... Het is verschillend publiek en dat blijf je houden omdat mensen eenmaal gelukkig allemaal een andere mening hebben.
Je vergeet het feit dat PC tegenwoordig ook als console gezien kan worden. Met de steam machine en het feit dat je op je PC gewoon je controller kan aansluiten. Een HDMI kabeltje in je TV en je hebt gewoon een console. Zo simpel als dat. Binnenkort is die HDMI kabel niet eens meer nodig met de velen andere oplossingen om je games gewoon op je tv te laten streamen.

Ik ben altijd een console gamer geweest. Maar tegenwoordig zie ik het gemak er niet meer in. Het is veel makkelijker met je PC en net zo casual als je er een klein beetje moeite insteekt om je set-up aan je TV te koppelen.

Een gaming laptop van nu is trouwens ook al beter dan de consoles die beschikbaar zijn. Dat maakt aansluiten op je TV al helemaal makkelijk. En twee xbox controllers erbij. Klaar is kees.

[Reactie gewijzigd door Nimac91 op 23 juli 2024 15:37]

Anoniem: 221563 @Nimac919 september 2016 13:21
Helaas zijn er nog teveel games die geen tot brakke ondersteuning voor controllers hebben. En met apps als Controller Companion kom je een deel, maar het toetsenbord volledig weglaten is geen optie. Denk bijvoorbeeld aan de momenten dat je je character een naam moet geven.

Of dat Steam het lang niet altijd goed aangeeft wanneer een game controller ondersteuning heeft, of tot in welke mate.

Vandaar ook dat Steam zo'n aparte controller heeft ontwikkeld, puur om zoveel mogelijk te ondersteunen.

Dit blijft voor mij de voornaamste reden om geen investering in een flinke game pc te doen.
Bijna al mijn PC spellen hebben controller ondersteuning en zelfs als Big picture zegt dat het spel afhankelijk van M+T is dan reageert mijn XB360 controller gewoon.

Bethesda is inderdaad één die wel controller geeft maar dat je nog wel Muis nodig hebt om dat BP het spel start en dat je dan nog de Bethesda launcher hebt.

Ook met Naam moet je soms het Toetsenbord gebruiken en weer is het Bethesda met Elder scrolls en Fallout..

Ach hun platform was eerst PC en sommige dingen zijn niet af te leren :+
Alle games die zowel op pc als console zijn hebben gewoon prima controller support, werkt dan gewoon jet als op de xbone. Ik game altijd met controller en loop haast nooit tegen problemen aan, alleen pc exclusives hebben het niet altijd standaard aan boord, maar dan kan je het ook vaak gewoon zelf wel opzetten.
Leuk, totdat je online gaat gamen en jij het met je controller opneemt tegen mensen die met toetsenbord/muis spelen.
Als ik me goed herinner is dat het argument geweest van Microsoft om geen crossplay te introduceren tussen de xbox en pc, terwijl dit volgens mij het hele idee van live was. Na onderzoek bleek dat pc gamers altijd wonnen van spelers op de xbox die een controller gebruikte.
Ja, ik speelde op pc met controller online, Battlefield 4 bijv, en stapte later over naar de PS4, was een wereld van verschil wat betreft m'n scores en dat verschil zat em duidelijk in niet meer tegen mensen met toetsenbord/muis spelen.
Een HDMI kabeltje in je TV en je hebt gewoon een console.
Wat mij verbaast is dat niemand het heeft over het afspelen van blurays en het gebruik van een console als media device. Het zal misschien niet meer zo populair zijn, maar voor mij is het een belangrijk punt. Nu zijn er zeker veel goede multi media oplossingen en met de komst van streaming zoals Netflix is dat voor vele waarschijnlijk voldoende. Echter heb ik nog nooit mijn blurays lekker af kunnen spelen op een PC of laptop. Een HDMI kabeltje lost dat niet op. Uiteindelijk heb ik een externe speler gekocht waar vervolgens afgrijselijke software bij kwam: de volledige Cyberlink Media Suite (3 versies oud), die af en toe blurays afspeelt maar veelal ook niet. En zelfs dan nog steeds niet lekker werkt. Dat terwijl ik sinds 8 jaar geleden al honderden films op bluray heb kunnen kijken op mijn PS3.

Misschien dat er tegenwoordig betere oplossingen zijn. Ik zou graag mijn blurays gewoon met VLC willen afspelen via een laptop bijvoorbeeld. Maar de redenen voor mij waarom ik een console heb gekocht in het verleden en waarom ik het weer zou doen:
- Handig afspelen van allerlei media, maar voornamelijk bluray support.
- Ik vind het fijn om te werken aan een bureau en hou daarom liever mijn PC en TV gescheiden.
- Ideaal om lekker op de bank te hangen en geen muis en keyboard te hoeven gebruiken. Ik vind een controller persoonlijk erg prettig gamen. Velen hebben mij verteld dat keyboard/muis gamers beter zijn in bijvoorbeeld shooters, maar dat is voor mij niet relevant. Ik speel het voor vermaak, niet omdat ik er per se goed in wil zijn. Persoonlijk vind ik vliegen en rijden in games makkelijker met een controller.
- Ik weet dat er ook voor de PC allerlei handige oplossingen zijn, maar ik heb daar nou eenmaal weinig zin in. De PS is namelijk eenvoudig en ik heb er in alle jaren nog nooit problemen mee gehad. Geen hardware is ooit stuk gegaan, de software heeft altijd prima gewerkt (ook na 8 jaar), geen geklooi met drivers of games die ik niet meer kan draaien en geen update van Windows 10 die mijn laptop in de soep laat lopen en ik de boel weer volledig kan herinstalleren :(

Echter kan ik zo ook een hele lijst van punten opnoemen waarom ik graag een PC gebruik. Ik heb namelijk ook vaak zat games op de PC gespeeld. Voor mij is PC vs Console nooit een issue geweest en kunnen ze prima in 1 huis leven. Beide hebben op dit moment voor mij genoeg voordelen om niet de een boven de ander te kiezen.

[Reactie gewijzigd door Zenomyscus op 23 juli 2024 15:37]

Dat argument gaat echter ook niet meer op. Ik en een heel aantal van mijn vrienden hebben de zetel ervaring nu gewoon met de pc. Ofwel gewoon de PC langs de TV, of een compacte mini PC gemaakt, of via steam-link en alternatieven. Gewoon op de bank hangen en een xbox controller gebruiken. Steam big picture mode en klaar. Windows DPI op 150% en je kan ook perfect gewoon je huiskamer TV gebruiken om wat te browsen of een film op te zetten (als je al niet een van de vele gebruiksvriendelijke mediaspeler apps gebruikt)
Inderdaad. Ik heb een PS4 en een HTPC naast mijn TV staan en ik speel eigenlijk net zoveel Steam Big Picture mode als de PS4. Kwa functionaliteit (apps, streaming van NAS, Netflix) is de HTPC een stuk makkelijker en gebruiksvriendelijker.

Als ik heel eerlijk ben is de enige reden waarom ik uberhaupt nog een PS4 heb het feit dat ik de exclusives (Uncharted bv) wil spelen.
Op dit moment is het vooral zo dat de omzet qua PC-gaming die meegeteld wordt ook veel zaken als gratis MMO's met micro-transacties en MOBA's en indie-games zijn.

De AAA-titels blijven in beginsel ontworpen voor de consoles en hooguit iets mooier gemaakt voor de PC. Omdat de verkoop voor dat soort games nou eenmaal hoger ligt op de consoles.
Prima keuze, na 3 jaar een hardware update en daar ben ik blij om!!
De originele Xbox was een pentium 3 systeem, xbox heeft dus twee keer x86 gehad en maar een keer uitstapje naar een exotisch platform, nou ja zo exotisch is powerPC ook weer niet en min of meer ook PC hardware. GPU waren ook veel al gewoon varianten op de computer GPU's van die tijd.

NES en SNES waren ook gewoon computer van die tijd en niet meest snelle varianten, wel bekende 6502 cpu werd gebruikt, die vond je ook een veel computers, zoals de BBC micro, C64, etc.

De xbox360 en ps3 waren echte high end consoles, GPU en cpu waren toen beter of gelijk met de snelste PC hardware. Het ligt niet aan x86 dat Xbox one en ps4 achter liepen, is keuze om low end hardware te gebruiken, als ze high end hardware hadden gebruikt dan was de PS4 ongeveer zo snel als de PS4 pro nu pas is.

Edit/
Steam console zijn dood, er is niet veel interesse in dat soort machines is gebleken.

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op 23 juli 2024 15:37]

is dit niet ook vooral gedaan vanwege het VR gebeuren?
dat zou voor mij in elk geval reden genoeg zijn om de overstap te maken
Als je de definitie van TBH kent, zal je vrij goed weten dat dit een opmerking is van persoonlijke en gevoelsmatige noot. Ik kan daar geen feiten mee afdrukken en dat is absoluut niet mijn bedoeling. Dat geef ik ook zo aan.

Hoezo kan ik dit zelf "natuurlijk" wel even invullen? Dat gaat de consument voor ons doen. Ik kan enkel mijn eigen situatie invullen. De rest is maar een schatting of een sentiment. Het valt mij tegen dat de enige inhoud die je reactie kent, persoonlijke aanvallen bevatten.

Gecombineerd met de typische reacties die je plaatst (die hoef ik niet eens op te zoeken - puur door de gemiddelde reactie score af te lezen), zegt jouw laatste zin iets over jezelf.

[Reactie gewijzigd door Hans1990 op 23 juli 2024 15:37]

Zoveel hebben ze niet echt achter gelopen hoor. De PS4 liep bij launch al verschrikkelijk achter. Bij de PS2 en PS3 was dit toch wel anders. Daar waren echt zeer mooie graphics te zien die voor die tijd echt indrukwekkend waren, en enkel voor de zwaarste pc's ook haalbaar waren. Bij de PS4 release kon je met een mid-range kaart al dezelfde graphics halen. De sprong van ps2->ps3 graphics was ook veel groter als van ps3->ps4. Je ging immers van 480i of 480p (heel enkele game uitgezonderd hoger) naar 1080p. Een enorme stap.

Daar komt bij dat de PS3 meer als media entertainment apparaat was. Het was de goedkoopste blu-ray speler die te koop was op dat moment. En dan kreeg je nog "gratis" een game-console erbij.

Dus zo vreemd is dat argument helemaal niet. Absoluut gezien hebben consoles achter gelopen ja. Maar dan kijk je naar de high end game pc's vs consoles. Bij de PS4 kon je bij launch al een sterkere PC samenstellen voor relatief weinig geld. Tel daarbij op dat de gemiddelde gamer ook ouder wordt (de Nes/Snes/N64/PS generatie is nu full-time aan het werk) en meer te besteden heeft, en de overgang naar de PC wordt een stuk makkelijker gemaakt.

En zelfs bij jeugd zie je de overstap plaatsvinden. Voor mijn neefje (13) een game-pc samengesteld op een budget. i3+rx480 is niet zo heel gek duur. IPS scherm is niet nodig voor ze, want natuurgetrouwe kleuren zijn voor photoshop ed. Plus dat shooters vooral populair zijn.... en die spelen lekkerder op de PC. Zelfs voor kids die dus weinig met pc's nog doen.

Na het bouwen kreeg ik na een week de vraag of ik voor 3 vriendjes ook een PC wilde samenstellen. Dus de trend lijkt wel degelijk aanwezig.
Vergelijk maar eens Uncharted 1 met Crysis 1, in hetzelfde jaar uitgekomen.
En wie kon Crysis 1 draaien bij launch? zo'n beetje niemand op de hoogste settings, hell, zelf op medium settings was het een ramp.

De grap "But can it run Crysis" is niet op niets gebaseerd. :Y)
Daar komt bij dat de PS3 meer als media entertainment apparaat was. Het was de goedkoopste blu-ray speler die te koop was op dat moment. En dan kreeg je nog "gratis" een game-console erbij.

Precies daarom snap ik niet waarom er geen UHD blu-ray speler in de ps4 pro zit. In de pricewatch staan er op dit moment maar 2, die beide duurder zijn. Daarnaast beschikt de Xbone S wel over de mogelijkheid om UHD blu-rays af te spelen.
Ze wilden onder de 399 blijven met de prijs en geen verlies lijden. Daarom verzinnen ze nu een onzinnige smoes. Benieuwd of ze in de PS5 weer wel een UHD speler zetten en wat voor smoes ze daarvoor dan verzinnen om dat te rechtvaardigen.
Eigenlijk is de Pro wat de ps4 bij de launch had moeten zijn.... maar dan betaalde je destijds geen 399.-
Ik denken een prima beslissing, ze zitten in iedergeval niet stil!!!!
De PS4 is een mooi apparaat maar heeft niet zoals de eerdere PS's meerwaarde binnen een huishouden. Zoals Waah hierboven al zegt:
Daar komt bij dat de PS3 meer als media entertainment apparaat was. Het was de goedkoopste blu-ray speler die te koop was op dat moment. En dan kreeg je nog "gratis" een game-console erbij.
En MS past nu Sony's trucje toe om te gaan zorgen dat de One S mogelijk gekocht gaat worden door mensen die een UHD Bluray speler willen. aka jammer SONY.....

[Reactie gewijzigd door gekko90 op 23 juli 2024 15:37]

IPS scherm is niet nodig voor ze, want natuurgetrouwe kleuren zijn voor photoshop ed
Het is wel echt mooier, schijnt. Dus heeft wel zeker toegevoegde waarde.
Ik heb beide gehad. Je contrast is met ips lager dus dat maakt het niet per se mooier. Het is uniformer in kleur. Maar dat is vooral belangrijk voor fotografie ed.

Dus nee, ips is niet per definitie mooier.
De tijd die het mij gekost heeft om gaten te boren, kabels te trekken en m'n PC zo in te stellen dat deze in de woonkamer zijn tweede beeldscherm heeft in de vorm van mijn TV, was ongeveer de helft van de tijd die ik aan een gemiddelde Gran Turismo 6 update kwijt ben geweest.

Nu ben ik bevooroordeeld omdat ik het sleutelen aan PC's gewoon leuk vind, maar sinds de generatie van de PS3 is voor mij het gebruiksgemak met sprongen achteruit gegaan. Een console was plug and play, hetgeen van die generatie niet gezegd kan worden. Zoals bij bovenstaand voorbeeld, even snel en casual een potje racen was er niet bij omdat het updaten langer duurde dan mijn vrije avond.

De voordelen van een console zijn dus wel naar de PC gebracht, terwijl de nadelen van een PC juist naar de consoles zijn gebracht. De trage hardware maakt vervolgens het leed van het laatste punt alleen maar erger. Wellicht dat het met de PS4/Xbox One beter is, maar voor mij was de keuze om geen nieuwe console te halen overduidelijk. De graphics waren eigenlijk geheel geen reden, want die vind ik op de huidige consoles eigenlijk al mooi genoeg.
Dit zijn toch wel non-argumenten. Je vergelijkt de hoeveelheid werk die je had om je PC als een huiskamer-game-machine te krijgen, met de tijd die je moest wachten op de GT6 update. Ga tijdens dat wachten dan gewoon iets anders doen he.

Ik vind de PS3 en PS4 nog altijd plug & play, zeker vergeleken met een PC. Zelfs het installeren van updates kan je vol-automatisch laten doen, zodat die al geinstalleerd zijn als je je in je zetel plofts. Zelfs idem met de games zelf installeren. Via de Store of de app (IOS, Android..) kan je gewoon aangeven dat ze moeten gedownload en geinstalleerd worden.
Da's wel heel kort door de bocht. Om een PC te hebben die qua comfort vergelijkbaar is met een console, heb je toch al wat werk. Vermoedelijk begint het al met het samenstellen van de PC, want alle kant-en-klare game PCs die ik gezien heb waren toch wel lompe bakken die vooral voor bureau-gaming bedoeld zijn.
Vervolgens moet je ook de nodige software installeren en configureren (Windows, Steam, etc...). Dan zit je nog met toetsenbord+muis die niet bepaald handig zijn in de woonkamer. Ik lees dat er wel alternatieven zijn met Steam, maar het is toch allemaal wel effen werk, en zeker niet out-of-the-box.
De enige lompe bak voor bureau-gaming is de PS4.
Ik speel het afgelopen 2 jaar bijna iedere dag lekker relaxed en heb geen enkel probleem.
Dan zit je nog met toetsenbord+muis die niet bepaald handig zijn in de woonkamer.
Misschien heb je ooit van "Google" gehoord :)

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Leugens? Noem het dan eerder ignorance ;).
Ziet er inderdaad naar uit dat ik toch eens naar die gespecializeerde hardware moet gaan kijken, want zo een Alienware ziet er inderdaad wel heel slick uit.
Jij bent de gene die staat te liegen alsof je geen controller op PC kan gebruiken... |:(

Je hebt meer dan genoeg keuze als je kant en klaar wilt, Steam-machines, Steam Link, Laptops, Prebuilds etc.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Ik geloof niet dat je mijn punt helemaal snapt. Uiteindelijk is het slechts een anekdote en geen argument, het argument is eerder dat gemak en gegarandeerde kwaliteit voor een console sinds de vorige generatie niet meer vanzelfsprekend zijn. Dit terwijl dit voor de PC juist alleen maar is toegenomen, beide platformen zijn meer naar elkaar toegegroeid en in mijn optiek is dat voor de PC een voordeel, maar voor de consoles juist een nadeel.

Het komt er naar mijn mening slechts op aan waar je maten mee gamen, en of je liever in goede hardware investeert met de daarbij hogere eenmalige kosten, maar betere prestaties en lagere terugkerende kosten. Of dat je liever lagere eenmalige kosten hebt, maar duurdere games en abonnementen voor aanvullende diensten als online gamen.
Ja en nee. De PS4 ligt al sneller ver achter dan de PS3 in het begin deed. Ja, elke console ligt achter en ja dat doen ze al op het moment dat ze zijn aangekondigd. De PS3 had echter tot op laatste moment nog zeer mooie games waarbij ontwikkelaars toch iedere keer iets mooiers wisten te creëren, zelfs op de 7 jaar oude console. Neem de Uncharted serie, The Last of Us en zelfs GTA V als voorbeeld. Allemaal prachtige games op toch behoorlijke oude hardware.

De PS4 en Xbox One hebben beiden al een behoorlijke achterstand. Ik snap de introductie van de PS4 Pro wel en ik denk dat het niet eens een slechte keus is. Ik heb er ook wel 400 euro voor over (staat zelfs al in pre-order hier). Ik verkoop een van onze PS4 systemen gewoon voor een schappelijke prijs en leg wat bij voor de PS4 Pro.

Heb zelf geen zin om een dure game PC bij te houden en zit liever beneden op de bank te gamen, wat toch makkelijker gaat met een console dan een PC. Alles kan natuurlijk, maar goed, gemak dient de mens... zeker mij ;)
Dat is ook het enige wat ik mis aan pc gaming: met de controller op de bank kunnen spelen.
Ja ik gebruik steam home streaming om via mijn game pc naar de htpc te streamen en dit werkt gewoon goed.
Probleem is echter dat als je shooters wilt spelen zoals op de ps4 dit gewoon niet kan omdat mensen met de muis het onspeelbaar voor je maken.
Als ze nou detecteren dat je een controller gebruikt en op die manier matchmaken op de servers dan zouden de consoler echt overbodig worden.
Dat is een prima manier ja. Grappige is dat ik met een muis gamen in FPS games niet eens meer goed kan :p . Ben ook een casual gamer nu, ben ook al wat ouder natuurlijk ;) . Ik prefereer echt een controller, en vooral de Dualshock 4.

Laat de PS4 Pro maar komen. Ik sluit hem aan op een full HD scherm, maar ook dan heeft de Pro voordelen. Kijk vooral uit naar Uncharted 4 met nog mooiere graphics.
Ik vind met toetsenbord en muis gamen niet eens leuk meer. :+ Ik game op mijn PC met mijn x360 controller of stuur, en anders maar niet. Dat was met de Mass Effect serie wel even lastig aangezien die alleen KB+muis support had(ze hebben controller support er letterlijk uitgesloopt voor de PC :( ), maar Xpadder loste dat probleem prima op :Y)
Ik vind dat helemaal geen vreemd argument. Er zijn daadwerkelijk een aantal mensen in mijn kring overgestapt omdat ze deze generatie na een aantal jaar al tegen vinden vallen. Voorheen waren consoles op dat moment een stuk krachtiger voor die tijd. Dat is bij deze generatie een stuk minder.

Ik zelf heb een console omdat ik het gewoon relaxed vind omdat ik inderdaad geen geklooi heb met instellingen enzovoorts. Dat 'geklooi' doe ik wel op mijn werk ;-)

Daarom ben ik gewoon blij dat ik straks met de PRO weer wat dichterbij de grafische kwaliteit van PC zit :)

[Reactie gewijzigd door arjentjuh op 23 juli 2024 15:37]

In eerste instantie heb je daar gelijk in, maar tegenwoordig is bijv steam wel aantrekkelijker geworden met de Steam link. Daarmee kan je ook lekker languit op de sofa in je huiskamer gamen. er zullen daardoor wellicht meer mensen overstappen naar pc vanwege de grafische kracht.

Daarnaast is het met VR is grafische rekenkracht ook belangrijker geworden. Wellicht vindt een deel van de doelgroep daadwerkelijk grafische pracht niet zo belangrijk, maar dat ís wel belangrijk wil je een goede VR experience hebben. Er zullend daardoor wellicht ook meer mensen overstappen naar de Pc.

D.L.D.R: het belang van grafische kracht wordt belangrijker en het pc platform is zich ook aan het ontwikkelen richting de casual gamer.
Alleen zie je nu dat er steeds makkelijker en goedkoper een game pc kan plaatsen die redelijk stil is en klein in om rond om je tv te hebben hangen. En ook steeds meer manier zijn om een mooi en makkelijke interface krijgen op hun tv. Steam big pictures bv. heb je geen toestenboard meer nodig(tenzij je iets moet veranderen).
Consoles hebben altijd achter gelopen op de high end PC's dat klopt. Echter is de achterstand op dit moment zo groot geworden dat high end PC's van 5+ jaar oud met een vrij goedkope grafische update alweer een voorsprong hebben.
Ten tijde van de PS3 (zelfs nog toen de slim uitkwam) was het verschil tussen console en PC veel kleiner.

Tel daarbij op dat een groot deel van de markt zeer gevoelig is voor de grafische pracht en praal (van met name de grote titels) en Sony's keuze wordt al logischer.

Het argument wat is zo snel echter niet voorbij heb zien komen is de ondersteuning van VR. De huidige PS4 is daar echt niet goed genoeg voor, maar Sony vond dat ze hun product al vorig jaar moesten aankondigen om hype bij Oculus en HTC weg te halen.
Eens.
Naarmate het verschil in grafische pracht groter wordt, zal de verleiding tot overstappen naar het PC platform ook toenemen. Vooral als je dat grafische belangrijk vindt.
Anderzijds zal iemand van Sony niet zeggen dat de Playstation nooit grafisch beter heeft gepresseerd dan een high end gaming PC, waardoor het een nogal onlogisch verhaal wordt.

Als hij gewoon had gezegd; het grafisch verschil wordt te groot, meer mensen stappen om die reden over, we moeten wat doen. En dus de pro versie. Zonder al die marketing blabla, dan was het voor een gemiddelde Tweaker een stuk logischer geweest.
Anoniem: 524287 @Twixie9 september 2016 10:38
De PlayStation 3 was bij de launch wel uitgerust met veel zwaardere hardware in vergelijking met de pc's van toendertijd dan de PlayStation 4. Sony en Microsoft leidden beide flink verlies op de hardware aangezien de PlayStation 3 een €500 grafische chip aan boord had (7800GTX). De PlayStation 4 werd gelanceerd met een 7850/7870 van €200 en een cpu die normaal gezien enkel in tablets wordt gebruikt. Hierdoor draaide Sony geen verlies op de hardware, maar is ook de levensduur van de consoles vele malen lager.

Microsoft deed overigens exact hetzelfde, maar dan nog een stapje erger. De 7790 in de Xbox One ging voor €120 over de toonbank en heeft dezelfde tablet cpu als de PlayStation 4.

Het is dus niet vreemd dat de consoles nu al een opfrisbeurt moeten krijgen. De puf is er al uit en er zit gewoonweg niet meer paardenkracht in. Zeker niet voor 1080p/60 gaming of fatsoenlijke 4k gaming.
Ik vind het ook een vreemd argument. Een console en een PC geven een totaal andere game ervaring.

Console, relatief goedkoop, ideaal voor de casual games met name racing en ideaal door het grote scherm meestal van de tv en het prachte geluid van de homecinema set. Strategy en shooters vind ik een drama om te spelen op een console.

De PC daarentegen geeft betere graphics maar dat kost dan ook een pak meer. De PC is voor sommige games beter geschikt zoals shooters en strategy en natuurlijk kan je met een PC meer dan met een console.

Er zullen waarschijnlijk hele volksstammen vinden dat je heel goed op de consoles overweg kan met shooters en strategy maar als je heel veel jaren al op een PC gamed kan ik er maar niet aan wennen. BF4 bv op de console is echt niet te doen als je al jaren BF op de PC hebt gespeeld.

Daarom heb ik ze allebei, GTA5, F1 2016, Dirt, NFS op de PS4. Battlefield, Company of Heroes op de PC. En met Battlefield 1 op komst ben ik bang dat ik de PS4 voorlopig veel minder ga gebruiken.
Ik vind dit toch maar een vreemd argument. Consoles hebben altijd achtergelopen op PCs als het op grafische kracht aan kwam.
Dat klopt niet helemaal. De vorige generatie consoles waren bij de introductie zeer krachtig en liepen zelf iets voor. (weliswaar met de nodige problemen, ring of death etc) Na een tijdje werden ze wel ingehaald door PC's maar door software optimalisatie konden ze nog redelijk concurreren en pas de laatste jaren werden aan alle kanten voorbij gestreeft door PC's.

Deze zogenaamde 'next gen' generatie was al underpowered bij de introductie.Microsoft sloeg volledig de plank mis met hun visie, Sony deed het iets beter maar nog steeds teleurstellend. Beide consoles hadden bij hun introductie al met gemak 1080p/60fps games moeten ondersteunen.

Ik heb nu opnieuw het gevoel dat Sony's verbetering maar minimaal is, maar wel een jaar eerder dan MS. Persoonlijk zie ik wel wat in het concept om elke paar jaar een nieuwe versie uit te brengen met backward&forward compatibility, vergelijkbaar met telefoons en tablets.

Ik kies nog steeds voor gamen op een console vanwege het gemak.
Ik denk toch vooral de games, building games kan je niet op een console spelen, dus dat zou dan voor mij een reden zijn om eerder een pc te kopen, nadeel is inderdaad wel het instaleren van alles
Ik koop een console omdat ik liever Nights of azure speel dan GTA5 op 60fps maar ik ben dan ook niet de gemiddelde gamer ;)

Maar niet iedere PC hoeft duur te zijn. De master race types met een GPU van 500 euro zijn ook een minderheid.
Ik weet nog toen de xbox360 uitkwam, dat als je een PC in vergelijkbare configuratie wilden hebben je makkelijk 2000 tot 3000 euro ervoor kwijt zou zijn.

Het probleem bij deze generaties is dat het gewoon mediocre x86 pc's zijn. Ja ze zijn een stuk sneller dan de vorige, maar een vergelijkbare PC bouwen lukt je wel voor 400 a 500 euro. Het voordeel wat de vorige consoles hadden was bij deze generatie niet aanwezig. Al voor de launch ging overal het internet de vraag al rond van waarom niet voor ongeveer hetzelfde geld een PC kopen die nog veel meer kan.

PC is wat dat betreft echt met een comeback bezig. Mede ook omdat veel populaire games als League of Legends, Counter Strike etc. PC only zijn.

De markt is aan het consolideren. Een smartphone als communicatie/gaming device voor onderweg en een PC/Laptop voor alle entertainment/communicatie thuis.

Ken al genoeg mensen die niet eens een TV meer thuis hebben staan, maar enkel gewoon alles doen met hun computer.

Wat dat betreft begint de console gewoon een beetje een verleden tijd product te zijn. Waarom nog een TV met zo een stoffige bak eronder neerzetten, terwijl je eigenlijk al nooit meer tv kijkt en alle games ook prima op je PC te spelen zijn?

[Reactie gewijzigd door ro8in op 23 juli 2024 15:37]

Nouja "altijd"... er was een tijd dat pc's niet een 2d spel met een scrollende camera konden draaien, terwijl de consoles dat vrolijk wel deden, maar die tijd is al lang voorbij.

De groei van kracht gaat zo snel dat consoles steeds kortere life-cycles moeten krijgen om het bij te houden, een bijkomst van "Moore's Law".
Met een PC kan je ook gewoon lekker languit op een sofa in de huiskamer gamen, hoor.
Degenen die dat niet denken weten het niet beter.
En bovendien kan ik totaal niet omgaan met controllers, alleen KB+M.
PC biedt oneindige vrijheid mogelijkheden en kan je elke controller aansluiten
en ook lekker mods installeren om het gameplay te verbreden.
Consoles heeft dat allemaal niet. Sony mag brullen wat ze maar willen: ik blijf op de PC
en zal nooit meer een Sony console kopen.
Geklooi met drivers en spelinstellingen? Ik kan me niet herinneren dat ik dat in de afgelopen jaren heb gehad. Oh en wist je dat een TV en controller ook zijn aan te sluiten op een PC?
Ik sta een beetje versteld van de hoog gewaardeerde reacties waarin enorm veel incorrecte feiten worden aangehaald.

Tot de huidige generatie waren consoles veel krachtiger dan op dat moment in een pc te krijgen was. Hier betaalde je ook naar: 700 euro was de release prijs van bv de ps3. De huidige generatie was bijna de helft en om daarvan te verwachten dat die gelijk aan vorige generaties 7 jaar meegaat is in mijn ogen wat kortzichtig. Een van de redenen waarom deze tussentijdse upgrades al lang van tevoren aan te zien komen.

Het mogen duidelijk zijn dat de schrijvers van de reacties geen fans zijn van consoles, sales zijn er ook bij ps4 en om zoveel tijd wordt een degelijke titel zelfs gratis verstrekt (voor die 6 euro per maand online kosten). Maargoed als mensen windhoos, xbone of crappie schrijven zegt dat meestal al dat je de mening met een korrel zout moet nemen. Meestal komt dit neer op onkennis over een platform in mijn ogen. Of simpelweg azijnzeikerds zijn, maar ik ga liever uit dat eerste.

Console spelers zijn niet gewend dat de tv die ze kopen heel ver achter lopen op de console die erop zit aangesloten. Dit is nu wel het geval, voor mijn 4K tv en nu uitkomende HDR tv's was geen ondersteuning. Ook bij mij was er een moment dat ik ging twijfelen of mijn controller op pc aansluiten niet een betere optie was. Ik ben daarom heel blij met de nieuwe hardware en software updates die zijn aangekondigd. Ik zal toch zeker niet de enige zijn.

Als laatste zie je veel kritiek op het "gemis" van een UHD speler. Ook wordt de ps3 aangehaald en naar de concurrentie gewezen. Hier wordt in mijn ogen een belangrijk punt over het hoofd gezien. Microsoft zette bij introductie de xbox One als all in one entertainment apparaat neer voor in de woonkamer. Sony koos voor een gamer only weg, met mogelijkheden om media af te spelen (sommige pas na veel gevraag uit de community). Een UHD speler draagt niets bij aan een game ervaring en het weglaten zorgt ervoor dat de kosten relatief laag kunnen blijven.

And as always, thanks for reading ;)
Anoniem: 789025 @Twixie10 september 2016 09:12
Als dit werkelijk Sony's argument is zijn ze voor mij in elk geval te laat. Ben van de zomer terug naar de pc gegaan icm Steam Big Picture en het bevalt prima.

De druppel die de emmer deed overlopen voor mij was de dramatische performance van Until Dawn, die gewoon moeite had met constant 30fps. Elke videokaart van 100-150 euro laat dat soort prestaties ver achter zich. Geef mij liever dat dan maar. Bovendien zijn Steam Sales vaak een stuk aantrekkelijker dan die van de PS store.
Ik zou willen overstappen naar pc voor de grafische kwaliteit. Zo heb ik bv fallout 4 geprobeerd op pc omdat ik de game niet vloeiend vond lopen op ps4.

Ik moet zeggen dat Ik meer tijd heb doorgebracht met het oplossen van performance problemen op de pc dan dat ik effectief het spel heb kunnen spelen.

Framerate op pc is gelockt op 30 fps, unlocken kan via aanpassen game files maar dan moet je het toch weer vastzetten op 60fps via je videokaartdriver, mouse lag issues, tearing, noem maar op.

Maw je hebt 2 opties:
Plug en play stotterend spelen op ps4 of uren zwoegen om het iets of wat vloeiend spelend te krijgen op pc.

Nu komt er natuurlijk een 3e optie bij met de ps4.5, maar ook daar gaat het waarschijnlijk niet soepel genoeg spelen naar mijn zin.

Conclusie: dev's kunnen tegenwoordig hun games niet meer afstellen of kiezen voor 30fps op ps4, dus moeten we het maar allemaal zelf oplossen op pc.

[Reactie gewijzigd door humpus op 23 juli 2024 15:37]

Wat voor systeem gebruikt u dan ? want mijn systeem is een simpele Dual core met GTX 950 en laat grafisch pracht en praal zien.

Via Steam was het code activeren en downloaden en gamen en echt nog geen minuut daarna bezig geweest met instellingen etc.
Het hangt niet van het systeem af, maar van het spel. Helaas zijn er veel games die kiezen voor vsync op 30 fps, maar ik vind dat gewoon ver ondermaats.

Op ps4 kan je dit niet aanpassen, op pc wel, maar dan moet je wel met een notepad editor de gamefiles gaan editen.

[Reactie gewijzigd door humpus op 23 juli 2024 15:37]

Bedankt voor de reactie en excuus ik bedoelde Fallout 4 maar had het niet vermeld..
Wat een helder licht deze man.....volgens mij is dit niets nieuws: al jaren is er een strijd tussen de console en de PC.

Wat er volgens mij gebeurt is dat de kwaliteit van de games op een PC inmiddels grotere stappen neemt dan dat ze op de consoles voor elkaar (willen) krijgen.

Als ze als console bouwers zorgen dat de hardware beter en sneller geüpdate wordt en dat de games net zo krachtig worden als op een high end PC hebben ze misschien recht van spreken, maar ook daar zit een kostenplaatje aan vast.

Als je kijkt naar wat Microsoft doet (Xbox games op de PC) heb je straks alleen nog maar een PC en kies je afhankelijk van waar je wilt spelen voor je PC scherm of je TV scherm.

Sony zal ook moeten inzien dat de console in de (nabije) toekomst alleen nog maar gezien wordt als een Media Hub en dat het gamen op een console verleden tijd wordt.....
Anoniem: 695873 @Isheara9 september 2016 10:54
PC gamers denken vaak dat de kwaliteit van een goede game in de graphics en de fps zit.

console gamers denken vaak dat de kwaliteit van een goede game in de gameplay, het level disign en in het script van de game ligt.

Specs maken geen goede console dat doen de beschikbare exclusieve titels die er voor beschikbaar zijn.
Wat als die exclusieve titels straks ook ineens beschikbaar worden voor de PC, zoals nu al gebeurt met een aantal titels die zowel op XBone en PC te spelen zijn?
Anoniem: 695873 @Isheara9 september 2016 11:39
Dat zie ik niet gebeuren, het is de sterkste troefkaart die consoles in handen hebben.

Zelfs Nintendo kan met crappy hardware puur overleven door de populairiteit van hun franchises. Zou Nintendo alles naar PC brengen dan verwacht ik dat Nintendo niet meer aktief kan zijn op de console markt.

Microsoft is natuurlijk al van origine PC en ze hebben nog weinig exclusives (en vooral weinig 2nd party development teams) over.

De keuze die Microsoft gemaakt heeft begrijp ik daardoor.

Playstation heeft ook veel exclusives en een legio aan 2nd party development teams. Misschien niet het meest populaire game genre maar voor elke fan van JRPG's is een Playstation sowieso al een must have en dat is al zo sinds de PS1. (Nintendo verloor toen meteen de Final Fantasy franchise)

Geven ze dit uit handen dan verliezen ze een veel te groot gedeelte van hun fanbase.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 695873 op 23 juli 2024 15:37]

WiiU exclusives = Cemu emulator
Xbox One exclusives = Zijn er niet, allemaal inmiddels op PC
Playstation 4 exclusives = Tot nu toe maar 9 stuks (indies niet meegeteld), komen in de toekomst toch naar PC via PlayStation Now.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

WiiU exclusives begrijp ik niet helemaal, de meeste werken alleen in combinatie met de tablet controller. Hoe ga je zoiets op de PC emuleren?

Wat Xbox One betreft geef ik je volkomen gelijk.

PS4: Komt alles naar PC met PS now? Ik denk hier met name aan de vele JRPG's waar Playstation groot in is (Ni No Kuni, Tales of, Disgaea, Atelier etc). dus niet de Uncharted, God of War, Gran Turismo en Ratchet en Clank series. Mocht alles van Playstation naar de PC komen dan zal mijn inziens het aantal Playstation gamers in der tijd aanzienlijk terug gaan lopen.
Super Mario Maker
dus niet de Uncharted, God of War, Gran Turismo en Ratchet en Clank series. Mocht alles van Playstation naar de PC komen dan zal mijn inziens het aantal Playstation gamers in der tijd aanzienlijk terug gaan lopen.
nieuws: Sony brengt PlayStation Now-dienst voor streamen van PS3-games naar W...
Fair enough: PlayStation lijkt zijn exclusiviteit dus ook kwijt te raken en met de aantal games genoemd in het artikel zullen ook de minder grotr PS4 titels wel naar de PC komen.

Mario maker ziet er idd geslaagd uit op de PC, alleen kun je Mario maker volledig op de tablet controller spelen. De game vergt geen 2 schermen om te kunnen functioneren zoals bv Captain Toad treasure track of Tokyo Mirage session dat wel doen. Zulke exclusives zullen op de PC niet werken.
Game streaming is the future daarom komt er ook geen PS5...
Als het ooit komt zal het nog jaren duren voordat de grote PlayStation exclusives op PC te spelen zijn. PlayStation Now is voor PS3 games, laat staan dat ze daar een Grand Tourismo op uit gaan brengen. Afgezien van remote play dan, maar dit vereist natuurlijk ook de aanschaf van een PlayStation.

PlayStation 5 komt er zeker, bij de presentatie van de PS4 Pro, werd gezegd ".. but that will not be for this generation.". Daaruit is in mijn ogen wel te concluderen dat een volgende generatie gaat volgen. Daarnaast is Nederland niet de hele wereld, wij hebben internet dat streaming al aankan, maar dat geldt zeker niet voor de rest van de wereld. Kijk hoeveel kritiek er is op missen van UHD speler, meeste dragen aan dat hun verbinding niet toelaat tot hoge kwaliteit video streamen. Als laatste vergeet niet het offline aspect, je wilt niet altijd vast zitten aan een internet verbinding, dat bleek bij de introductie wel weer, dat is 3 jaar geleden. Dat gaat over 3-4 jaar niet anders zijn, wanneer de tijd rijp is voor een PS5 ;)
Ik weet ook wat de hoge heren van MS en Sony hebben gezegd dat ze twijfelen, echter had ik al een weddenschap kunnen afsluiten 3 jaar terug dat deze hardware geen 7 jaar zou meegaan. En dus een upgrade model erg voorspelbaar was en op z'n laatst een reactie op de Xbox One S. Ontwikkeling is al veel langer in gang.
Gran Turismo je bedoeld die racegame met stofzuiger geluiden voor auto's? Nee dankje, we hebben meer dan genoeg racing sims (Asseto Corsa, Project Cars, IRacing etc.) en daarbij krijgen we Forza Motorsport (het allerbeste console racing franchise) en Horizon (het allerbeste open world arcade racing franchise) er nog erbij.

Voor PlayStation Now heb je maar 5Mb/s internet nodig, landen die dat niet hebben zijn waarschijnlijk niet de doelgroep voor gaming. Wel grappig dat Oost Europese en Aziatische landen veel beter internet hebben dan de VS.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Het gaat niet om een bepaalde titel, ik doel op recente PS exclusief titels. Het gaat bij PlayStation Now over games van minstens 3 jaar oud, die op 720p werden gestreamt. Niet zo gek dat daar maar 5mb/s voor nodig is. Daarnaast was de "always-online" feature niet alleen beklaagd uit een hoek, maar over de hele wereld zaten spelers die hier tegen waren. Ook de klachten van UHD streamen komen vanuit de hele wereld inclusief europa (Zweede, Finland, Belgie, UK) dit omdat het niet voor iedereen mogelijk is dikke internet verbinding te krijgen, denk aan mensen in buiten gebieden in Nederland.
Gelukkig denkt Sony niet zoals jou, zij zullen niet zeggen schijt aan die 80% van onze base, gamen is niet voor jullie. En daarom komt er een PS5, met 100% zekerheid.
Sony denkt ALLEEN maar aan hunzelf en hun portemonnee zoals je de laatste maanden en dagen hebt kunnen ervaren. Ze hebben zelf aangegeven in een interview dat een PS5 waarschijnlijk nooit zal komen
[sarcasme] Wow, denkt een bedrijf aan zijn eigen portomonee? Das nieuw! [/sarcasme] Elk bedrijf wil winst maken en dat is hun voornaamste doel. Een slecht product neerzetten zorgt er daarentegen weer voor dat ze ook geen winst maken, dus ze zullen altijd zo goed mogelijk product proberen neer te zetten.

Als je een keer mijn reactie leest zie je al dat ik je reactie ontkracht.
"Ik weet ook wat de hoge heren van MS en Sony hebben gezegd dat ze twijfelen, echter had ik al een weddenschap kunnen afsluiten 3 jaar terug dat deze hardware geen 7 jaar zou meegaan. En dus een upgrade model erg voorspelbaar was en op z'n laatst een reactie op de Xbox One S. Ontwikkeling is al veel langer in gang."
De onbewuste hints die ze geven zijn vaak nog veel belangrijker, geven vaak veel meer aan dan een opgezet gesprek, omdat zeggen dat er geen PS5 meer komt de verkoop van PS4 stimuleert.
Klopt, maar Microsoft of Valve zijn bij lang niet zo evil als Sony.
Ze denken dat ze met hun arrogantie meer geld gaan maken terwijl dat de tegenovergestelde is.

Eventjes op een rijtje zetten (in chronologische volgorde)

- Als enige geen EA Access willen
- Als enige geen cross platform play willen
- Crappy PS+ games voor maanden op een rij
- Daarna wel PS+ prijs omhoog doen
- Liegen over 4K mogelijkheden van PS4 Pro
- Geen 4K Blu-ray in de PS4 Pro
- Microsoft uitscheden (unproffesional noemen) op Twitter nadat ze een marketing tweet hadden uitgestuurd over wat de Xbox One S wel kan vergeleken met PS4 Pro.
- Als enige geen mods voor Fallout 4 en Skyrim Remastered

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

"Ze denken dat ze met hun arrogantie meer geld gaan maken terwijl dat de tegenovergestelde is."
Dit valt ook over de aanpak van een van de rijkste techbedrijven te zeggen "Apple". De redenen zijn dus irrilevant. Daarnaast zijn dit allemaal discussies op zich en geloof ik jou toch niet ik je snel zal overtuigen dat Sony niet het "monster" is zoals dat door jou wordt beschreven in mijn ogen :)
Dat is complete onzin, anders zouden er geen PC gamers zijn die ook voor een midrange PC gaan. Ik run mijn games nog met een GTX 750 en een vorige-generatie i5 CPU en ik ben niet van plan om te upgraden over de komende jaren.

Dat je view op games bepaald wordt door het platform wat je draait is klinklare onzin.
Je gebruikersnaam doet recht aan hoe je erover nadenkt.
Als PC gamer denk ik aan vrijheid en modding mogelijkheden zoals mods voor GTA.
Ook kan ik zonder problemen muis en keyboard gebruiken, wat je niet
bij op consoles kunt gebruiken.
Als PC gamer ben ik nu wel een beetje beledigd :+ Vind dat echt onzin, ik en vele met mij willen gewoon dat ALLES goed zit, dus niet alleen gameplay script maar ook fps en graphics. Het is zo dom dat je überhaupt zou moeten kiezen, het is 2016 en voor games is er geld zat en technologie snel en goedkoop genoeg.
PC gamers beledigen was absoluut mijn bedoeling niet, en hierbij mijn oprechte excuses als dit zo op je over kwam.

Vaak lees ik op forums en bv in Youtube comments van PC gamers eindeloos gehamer op de graphics en fps en krijg ik het idee dat, dat voor veel PC gamers (uiteraard niet voor allemaal) het aller belangrijkste is. Misschien heb ik wel een verkeerd beeld van de comunity e verkiezen toch veel PC gamers gameplay boven graphics? Speel je bv graag MMO's of RTS games dan kun je bijvoorbeeld al niet om een game PC heen.

M'n post was iig niet bedoeld om te bashen of te beledigen maar gebasseerd op het beeld dat ik online van de "PC gamer" heb gekregen.
Daarom verkopen consoles ook zo goed zeker.
in vergelijking tot game pc's misschien wel, maar zit er daadwerkelijk nog steeds een stijgende lijn in de verkopen van consoles? Ik vraag het me daadwerkelijk af....
Ja de ps4 verkocht afgelopen kwartaal beter dan het jaar de voor en Sony mikt dit financiele jaar op 20 miljoen stukt te verkopen. Moet wel bijgezegd worden dat Nintendo met de wii u wel is afgehaakt en de console race nog maar om 2 partijen gaat ipv 3.
Zoals ik al zegt zit valt Nintendo bijna helemaal weg met de wii u tegenover de wii. En in die lijst zitten waarschijnlijk ook handhels in.
Console sales gaan iedere jaar achteruit.
Ik heb eigenlijk sinds ik het me kan veroorloven al een capabele PC en een console gehad. De voordelen van de PC zijn duidelijk maar de consoles waren altijd praktisch om even snel of samen met vrienden op de bank te gamen en ik hoefde nooit na te denken over upgrades zoals met de PC.

Met mijn PS4 merk ik echter dat spellen geinstalleerd moeten worden, hetgeen vaak lang duurt. Dan moet er vervolgens nog een update worden gedownload via het brakke WiFi van de PS4, ondanks dat al mijn andere draagbare apparaten op dezelfde plek een veel hogere snelheid halen. Even snel een spel van een vriend uitproberen is er daardoor niet meer bij. Met elkaar snel opvolgende versies van consoles moet ik nu dus ook in de gaten gaan houden of upgraden de moeite waard is. Het enige dat ik nog steeds enorm waardeer aan de PS4 is dat ik vanuit standby binnen 10 seconden weer verder kan waar ik was in het spel waar ik mee bezig ben. Maar ik ben bang dat dat niet genoeg zal zijn in de toekomst. Zeker met de komst van zaken zoals Steam link waarmee het makkelijker wordt om in de woonkamer ook via de PC te gamen.

Zelf zou ik juist liever zien dat consoles zich verder distancieren van de PC en terug gaan naar wat ze ooit waren. Dus spel er in en spelen zonder installeren, updates beperken en wanneer nodig op de achtergrond laten downloaden via een snelle verbinding en pas tijdens standby installeren, niet verplicht voor het spelen, meer games met locale multiplayer en geen tussentijdse upgrades tijdens de consolegeneratie. Met de huidige ontwikkelingen trekken de voor en nadelen van consoles steeds meer richting die van de PC, waarbij de PC de directe vergelijking wint.

[Reactie gewijzigd door Bazziek op 23 juli 2024 15:37]

Alsje de reacties leest op het internet lijkt het alsof de halve wereld blu ray films kijkt, maar dit ligt in het echt toch wel heel anders. Throwback toen de ps3 met z'n blu ray speler jaren achterliep met verkopen op de super dvd speler in de xbox360 en de wii die niet eens dvd's kon afspelen. In het echt weet een gemiddelde vrouw niet eens wat blu ray is en kijkt de massa illegaal of via een stream dienst. Helemaal als je nagaat dat 3 maanden netflix net zo duur is als een 4k blu ray. In de realiteit zou 95 procent extra moeten betalen voor die 4k blu ray speler voor die 5 procent die hem gebruikt.
Maar voor 1 PS4 game, haal ik 3 PC games... Nee sorry, ik blijf toch bij PC gaming.
Nee hoor, een PS4 game kun je tweedehands kopen én weer verkopen. Je kunt zelfs winst maken op console-games soms :)

Laten we hier echter niet weer de oude discussie oprakelen. Qua prijs kunnen PC en console beide duurder / goedkoper zijn, en verder is het ook een kwestie van persoonlijke voorkeur. Ieder z'n eigen.

Ik vind het fijn om wat meer keuze te hebben in de console-wereld, en ben best geneigd de PS4 Pro te halen naast m'n gaming-PC.
Het gekke is, ik ook. Ik ben eigenlijk wel bereid om de PS4 Pro te halen, omdat er toch wel wat exclusives zijn die ik "moet" spelen. Maar zodra die weer uitgespeeld zijn, ligt de PS4 weer in de kast en komt er pas weer uit als er een nieuwe game uitkomt, of als ik zin heb om eens wat oude games op te pakken. (PS3 ervaring).

Waar ik mij aan erger op consoles is de frame drops, en toch vaak zichtbare aliasing en gelimiteerde FPS. Laat ik nou niet de discussie beginnen "Alles boven de 30-60fps merk je toch niet" want dat is onzin.

Youtube/Netflix streamen 4k, hartstikke mooi. Maar wat nou als je een 4k tv hebt die dit ook ondersteund? Maar hoe dan ook, zoals je zegt, ieder z'n ding.

Edit: Typo

[Reactie gewijzigd door LocoDenishr92 op 23 juli 2024 15:37]

Je hebt gelijk dat eigenlijk alle 4k-tv's zelf ook al streaming ondersteunen - die functies in de PS4 Pro zijn dus niet zo nuttig (misschien dat de PS4 Pro wel meer diensten gaat ondersteunen, afhankelijk van het land, en dat de kwaliteit omhoog kan vanwege meer rekenkracht). Sony vreest gewoon dat het verkoopargument "meer rekenkracht! Mooiere graphics!" alleen niet genoeg is, en daarom zetten ze buzz-woorden in als 4k (ook om 4k-tv's te verkopen). Bij elke nieuwe console proberen de makers zoveel mogelijk handgrepen voor marketing te bieden.

Maar gewoon als krachtigere game-console vind ik 'm wel interessant. Komende en bestaande games zijn er een stuk mooier / soepeler op te spelen, ook op 1080p, en dat staat mij wel aan. Zeker omdat je voor $399 behoorlijk wat rekenkracht krijgt, en de games tweedehands te kopen en verkopen zijn. Voor mij gaat het ook om specifieke titels, zoals Uncharted 4, Bloodborne en Horizon Zero Dawn. HDR is ook een mooie nieuwe techniek, en wie VR wil halen krijgt op de Pro ook een betere ervaring dan op de gewone PS4. Multiplatform-games speel ik overwegend op PC. Het is een fijne aanvulling voor liefhebbers. De rivaliteit tussen console en PC is onnodig en kinderlijk; kies wat je het liefst hebt, of kies beide, maar de "wat is beter"-discussie is erg triest.

[Reactie gewijzigd door geert1 op 23 juli 2024 15:37]

HDR werkt ook gewoon op de pc hoor. En als je de rekenkracht wil, koop je de gpu van de ps4 pro gewoon los, kost 250 euro ipv 400 euro. (polaris 10 = radeon 480)

Denk trouwens niet dat het een 4k game machine is. Het is 2688x1512 upscaled. Dus een fractie hoger dan 1440p. En dan meestal op 30fps.
Ja, een PC kan meer en kan krachtiger zijn als je dikkere hardware koopt dan in een console zit. Dat is vanzelfsprekend en geldt al generaties lang. Waarom dit blijven aanstippen? Wil je dat anderen geen console kopen omdat jij het niets vindt? Of denk je dat mensen de argumenten nog niet kennen hier? Doe gewoon lekker je voorkeur.

HDR kan ook op de PC, maar dat wil niet zeggen dat het geen goede nieuwe functie is voor deze console.

De PS4 Pro kan overigens wel native 4K renderen, maar het hangt uiteraard van het spel af of dat gebeurt. Afhankelijk van het spel wordt gekozen voor native 4K voor minder zware games, en anders upscaling of 1080p. En frame rates van 30 of 60. Zoals ik zei: het is een nieuwe optie voor wie 't wil, met zo ongeveer dubbel de GPU-kracht van de PS4. Haal 'm of haal 'm niet. De Tweakers-doelgroep die geeft om maximale kracht en mogelijkheden moet bij de PC zijn, zoals altijd. En een console kan er ook naast (voor de leuk, voor de exclusives of om met PS4-vrienden te spelen); het is niet het één of het ander.
Ja, een PC kan meer en kan krachtiger zijn als je dikkere hardware koopt dan in een console zit. Dat is vanzelfsprekend en geldt al generaties lang. Waarom dit blijven aanstippen?
Omdat dit een PC vs Console draadje is. Ictturk vergelijkt 3 PC games met 1 PS4 game. Jij noemt alle voordelen van de PS4 Pro, ik zeg dat je dat ook op pc kan.

Ik snap niet dat jij nu een beetje gaat roepen dat het allemaal niet uit maakt. Ga dat maar ergens anders verkondigen. Het gaat om de verschillen in dit draadje.
Dan vergeet je even het voorbeeld van de naamgeving mee te nemen. Noem iets pro (terwijl dat gewoon klinkklare onzin is) en de gewilligen blaten het allemaal na.

Is niet anders bij Apple met bijv. de iPad pro, al is daar nog wel wat voor te zeggen. Maar een playstation die in een professionele omgeving wordt gebruikt? Laat me niet lachen!
De keuze voor "Pro" is inderdaad nogal bizar, maar een roos zou ook niet anders ruiken als ie anders werd genoemd :)
Vind het hier vooral raar dat Sony geen 4K ondersteuning voor blue-ray aanbied. Dat is juist iets wat niet in een smart TV zit. Streaming wordt dan mischien wel steeds groter, maar met name hogere streams zoals 4K kan nog lang niet overal (in NL maar zeker wereldwijd) want niet iedereen heeft een 15 mbps of hogere internet aansluiting.

Dus schijfjes blijven voorlopig ook nog wel bestaan.

Extra vreemd is ook dat juist de concurrentie (Xbox one s) het juist wel kan, terwijl Sony juist ook een aanbieder is van 4k blue-ray schijven via hun film afdeling. Daarnaast was het kunnen afspelen van blue-ray op de ps3 juist een groot verkoop argument in die tijd, (maak zelf ook nog dankbaar gebruik van de ps3 als blue-ray speler. blue-ray disks op een HTPC is altijd weer gedoe en gezeur dat het soms weer niet (goed)werkt.... zelfs niet met een gekochte versie van powerDvD.... en de meeste streaming diensten bieden nauwelijks HD audio (zoals dts master audio) aan. )
Ik heb geen getallen maar ik vermoed dat als je BD sales vergelijkt met DVD dat blijkt dat DVD vele malen succesvoller is dan BD. Een van de redenen is de opkomst van streaming media die ervoor zorgen dat physical media steeds minder belangrijk worden. Als je dit doortrekt naar UHD BD dan zou je verwachten dat dit format nog minder populair wordt, hetgeen voor Sony misschien de doorslag geeft bij de keuze om hun nieuwe PS4 goedkoper te houden door het niet te ondersteunen.

Verder denk ik dat 4K niet echt de verkoopdrive zal geven die FHD wel gaf. De overstap van een PAL TV naar full HD is enorm. Van FHD naar 4K is veel minder spectaculair op de kijkafstanden waarop veel mensen kijken. Dat je in de winkel op een meter afstand weggeblazen wordt door het detail is logisch, maar dat voordeel verlies je op kijkafstanden van 2-3 meter al.

Bij elkaar redenen voor Sony om voorzichtig te zijn met het duurder maken van dit apparaat, dat als hoofddoel heeft de gamer aan te spreken.
Een TV ondersteund dan misschien wel 4k netflix, maar zo'n ps4pro heeft betere hardware om het te draaien. De soc/gpu van Smart tv is minder krachtig.
Wat maakt dat nou uit? Mijn TV is krachtig genoeg om de 4k stream in volle kwaliteit te laten zien. Leuk dat de PS4P krachtiger is, maar daardoor word de kwaliteit van de stream niet beter.
Yariva Moderator internet & netwerken @SuperVeloce9 september 2016 10:19
De gpu van een smart TV is tegenwoordig minder krachtig dan die van je Casio zwart-wit rekenmachientje. Wat geeft een TV fabrikant daar nou om :P
Steamsales, HumbleBundles, GoG, etc. ? ;)

Aangezien ik al een enorme backlog heb, kan ik rustig wachten op een aanbieding. Vaak een GotY, Gold of Special Edition zodat je gelijk ook alle DLC hebt. Ook kost PSN+ voor online spelen 50 euro/jaar. Na 4 jaar is dat weer een mid-range videokaart.

Via steeds meer manieren kan je een game op je gamepc draaien en die streamen naar je televisie. Dan heb je het voordeel van spelen op de bank plus de power van je gamePC. Resolutie van FHD is voor de meeste PC's met een fatsoenlijke videokaart een eitje, ook met hoge framerates. Ik heb ooit een PS3 gekocht voor de BluRayspeler, maar voor de rest raak ik consoles eigenlijk nauwelijks nog aan. Dan heb ik het niet eens over online-servers die na een paar jaar al uitgezet worden en hele spellen onbruikbaar maken.

Wel bizar overigens dat je dus in 3 jaar tijd aan een nieuwe generatie console toe bent.. Dat haalt wel één van de grootste voordelen van console-gaming onderuit.
De gemiddelde PSN Store sale is tegenwoordig minstens zo goed als een Steamsale. Zoniet beter. En het aantal echt goede humble bundles is tegenwoordig ook op een hand te tellen.
'vroeger' (lees: vorig jaar ) had je een punt, maar tijden zijn echt veranderd.
De PSN store is niet echt verbeterd. Als je "Koop Far Cry 3 nu van €59 voor maar €20" goedkoop vindt voor een spel van bijna 4 jaar oud. Een Steam gift van far cry 3 deluxe edition kun je nu kopen voor €5 (4,85 met korting)
Far Cry 3 is dan ook nu niet in een speciale aanbieding, die 15 euro is nu de gangbare prijs. In mei was hij in de aanbieding voor 6,99. En daar kan je dan met een beetje mazzel nog een keer een 10% kortingscode op krijgen.
Dat zit niet ver af van jouw steam gift.

En bovendien, in de Steam Store is Far Cry 3 ook gewoon 19,99. Dat jij ergens een uithoekje weet waar hij goedkoper is, tja...

[Reactie gewijzigd door chrisboers op 23 juli 2024 15:37]

Ik heb gister infamous voor 9 euro gekocht en 2 maanden geleden mgs5 voor 20. Prima prijzen hoor.
Bovenop dat PC en console prijzen dichter op elkaar beginnen te komen, heft Humble Bundle vorige week nog een Playstation bundle gehad, en even terug een Nintendo bundle. Dus zo exclusive aan PC's is dat ook neit meer.
En daarom komt Sony ook met de PS4 Pro om die 'oude tijden' weer te doen herleven. ;) Humble Bundles hebben als nadeel dat na 2-3 jaar je de meeste bundels wel hebt gehad. Nu kan je ook dubbele games weggeven/net kopen

Ik ben benieuwd wanneer ze met een modulaire PlayStation komen. Extra graphics voor 60 ipv 30 FPS, nog een module voor 4k ipv HD, etc.
Wel bizar overigens dat je dus in 3 jaar tijd aan een nieuwe generatie console toe bent.. Dat haalt wel één van de grootste voordelen van console-gaming onderuit.
Het is geen vervanger, maar een tweede keuze. Ze blijven naast elkaar bestaan, en alle games, accessoires, save games en DLC kun je meenemen. Ik vind het een prima oplossing voor consoles om bij te blijven bij de technische ontwikkelingen (o.a. vanwege de opkomst van VR, 4k en HDR, maar ook gewoon qua rekenkracht). Wie 6 jaar met z'n gewone PS4 wil doen, kan dat alsnog doen zonder ook maar één game te missen. Die console kan gewoon nog jaren plezier opleveren. Verschillende varianten van een product, voor verschillende doelgroepen, zien we bij bijna alle producten van auto's tot smartphones tot kleding. Een iPhone 6 is ook niet ineens nutteloos als de 7 uitkomt - alleen wie zich gek laat maken denkt zo. Upgrade als en wanneer je wilt, of niet. We hebben nu juist meer keuze. Ik zie geen nadeel.

Er zijn maar weinig voordelen van een console boven een PC. Het zijn verschillende opties, en wie 't beste wil kiest voor de PC. Zo is het al generaties lang, maar dat wil niet zeggen dat een console geen enkel bestaansrecht heeft. Tweakers leunen uiteraard richting de PC, maar er zijn zat liefhebbers van consoles (voor het nog net wat grotere gemak voor leken, voor de exclusives, of omdat vrienden er ook zitten en je samen met hen wilt spelen bijv). Nogmaals: ieder z'n eigen, en deze vergelijking is oud en onnodig. Iedereen kent de argumenten, en niemand hoeft overtuigt te worden. Ik speel gewoon lekker op beide.

[Reactie gewijzigd door geert1 op 23 juli 2024 15:37]

mensen vergelijken vaak de waarde van een ps4 met een game pc. maar houden dan rekening met het feit dat je op een game pc veel meer kan doen als alleen gamen.
En plus dat een PS 300-400€ kost, een GamePC kost meer, en de meeste vergelijkingen zijn met gamepc's van 1000€ of meer. Dat is natuurlijk niet realistisch.
Nou ja... ik draai nog altijd op mn pc de meeste nieuwe games behoorlijk goed mee met mn gtx 680 oc
Die pc is ondertussen al ouder dan de pst maar toen al sneller.. en nu nog steeds amper issues.. (Star citizen is net een dia show maargoed die is nog in ontwikkeling en ik hoop dat die nog geoptimaliseerd wordt haha )

Onlangs een steam link met controller aangeschaft en nu doet het ding echt niet meer onder voor een console..
Die controller is overigens bijzonder uitgebreid met die 2 track pads die toch wel behoorlijk wat functies overnemen van je standaard toetsenbord en muis combinatie als je ze goed ingesteld hebt (profiles per game kan je gewoon in een simpel menu downloaden van andere gebruikers on the fly zelfs tijdens het gamen..)

Ik denk serieus dat console gaming uiteindelijk toch zal mengen met pc games en dat er uiteindelijk een soort van combinatie apparaat overblijft....
De steam machines dus... een console pc ...

En je noemt wel de prijsvergelijking daar maar vergeet dan niet dat toen de nieuwste pas uitkwam dat die dingen toen ook 800 euro kostte...
Voor dat geld had ik toch een mooie upgrade gehaald voor mn pc..
Daarbij is al het andere goedkoper....
Games... randapparatuur . .. upgrades.. allen goedkoper dan consoles...
Daar komt dan de extra functionaliteit bij die vrijwel onbeperkt is bij een pc..
Ik draai er mn muziek studio mee. Speel er games op en doe administratie.. kijk (stream met chromecast) films zonder enig probleem .. veel dingen waar consoles toch achter blijven...

Nee voor mij is het vanaf de introductie van de Playstation. 3 al duidelijk.. Doe mij maar een echte pc :)
inderdaad voor die bedragen moet je een game pc gaan vergelijken met een ps4 + bijv. (basis) laptop. (voor 600 euro heb je een aardig leuk laptopje voor dagelijks gebruik en wat 'simpel' (online) gamen (ook MMOPRGS) op niet max settings).

Een game pc koop je vooral voor de beste graphics (want daar kan de ps4 niet aan tippen) of omdat je het gewoon fijner vind spelen dan een console. In sommige gevallen kun je het combineren omdat je ook graag een zware pc wilt hebben voor bijv. video editing of andere zware software die je gebruikt, maar dat zal niet heel vaak voorkomen.

Om nou als argument aan te dragen dat je op een game pc ook kan internetten/kantoorwerk kan doen... dat kan voor dat bedrag dus ook op een losse laptop (evt met los toetsenbord) of goedkope pc die je naast je PS4 aanschaft.
Een vergelijking doe je om verschillen tussen 2 dingen aan het licht te brengen.

Je stelt voor om dingen toe te voegen aan een kant omdat deze ontbreken aan de andere kant.

Wat is er nou erg aan de conclusie dat een game pc meer kan maar is duurder?
Niets mis met de conclusie dat je meer kan met een game pc, dat is ook gewoon zo,.
Echter om een meerprijs van 600 euro te verantwoorden met een argument als "ik kan er ook op typen/internetten..... " tja...
Een meerprijs van 600 euro onderbouw je natuurlijk niet met zo'n zeer beknopt zwak argument...
Ik heb een AMD systeem met FX6350 (@4.8GHz), 8GB en een HD7970. De gpu is 2e hands gekocht (150 euro) en zo heeft m'n PC nog geen 400 euro gekost. Een PS4 verslaan is voor dit systeem een eitje. Een PC kan dus goedkoper dan een PS4 zijn maar nog steeds sneller. Kan met VSR GTA V op zelfs 1440p spelen met 60+ fps.
En plus dat een PS 300-400€ kost, een GamePC kost meer, en de meeste vergelijkingen zijn met gamepc's van 1000€ of meer. Dat is natuurlijk niet realistisch.
Je kan een Game-PC maken van €500 a €600,- die sneller is dan de PS4 PRO, met een GTX 1060 of RK 480, OK hij is dan €100 a €200,- duurder maar je kan er wel VEEL meer mee.

[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op 23 juli 2024 15:37]

weer zo'n slechte vergelijking. Met die kaarten zit je toch al gauw boven de 650€. Dus meer dan 250€, Dat is al meer dan 60% duurder.
En weet je, sommige mensen willen gewoon de console ervaring, met een paar man voor de tv samen gamen.

Ik heb beide, een stevige GamePC en een PS3. Beide voor andere soorten games. En ik speel op beide graag.
Met zulke kaarten zit je helemaal niet gauw boven de €650,- hoe kom je daar bij???

Een PC met deze hardware kost €652,-

LC-Power 2003MW

Asrock H110M-DGS

Intel Core i5-6400T

Crucial 8GB Kit (4GBx2) 8GB DDR4 2133MHz

Thermaltake TR2 S 500W

Xilence I402

Seagate Desktop HDD 1TB

Gainward GeForce GTX 1060

En als je er een een Intel Core i3-6100 in doe wat geen echte probleem is met 99% van de spellen is hij €567,-

[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op 23 juli 2024 04:04]

Je wilt natuurlijk wel een uitgebalanceerd systeem, een celeron die een 1060 of 480 aanstuurt is een beetje raar. Dus:

Moederbord 60
CPU 130
Geheugen 40
Voeding 60
Kast 50
Videokaart (1060 /480) 280
SSD 70

Dan zit je op 690€
Haal er hier en daar wat af, maar 500€ haal je niet.
Oh, en nog muis en toetsenbord natuurlijk. Tel er maar weer een paar tientjes bij.

[Reactie gewijzigd door gjmi op 23 juli 2024 15:37]

Waar heb je het over?

Ik heb het toch echt over een Intel Core i5-6400T of Intel Core i3-6100, als je goed gelezen had, en niet over een celeron.

En €567,- is een stuk minder dan €650+ waar jij het over heb, en een Gigabyte KM5300 toetsenbord en muis kost €11,81, en dan klopt €500 a €600,- want dan woord hij €579,-

En gamen op 1440 of hoger maakt de CPU bijna niks uit, en gaat het om de GPU.

€579,- voor:

Moederbord: Asrock H110M-DGS €48,01
CPU: i3-6100 €110,00
CPU Heatsink: Xilence I402 €15,00
Geheugen: Crucial 8GB Kit (4GBx2) DDR4 2133MHz €36,50
Voeding: Thermaltake TR2 S 500W €44,00
Kast: LC-Power 2003MW €25,49
Videokaart: Gainward GeForce GTX 1060 €223,99
HDD: Seagate Desktop HDD 1TB €47,51
Toetsenbord en muis: Gigabyte KM5300 €11,81

Of €647,- voor:

Moederbord: Asrock H110M-DGS €48,01
CPU: i5-6400 €176,50
CPU Heatsink: Xilence I402 €15,00
Geheugen: Crucial 8GB Kit (4GBx2) DDR4 2133MHz €36,50
Voeding: Thermaltake TR2 S 500W €44,00
Kast: LC-Power 2003MW €25,49
Videokaart: Gainward GeForce GTX 1060 €223,99
HDD: Seagate Desktop HDD 1TB €47,51
Toetsenbord en muis: Gigabyte KM5300 €11,81

Een SSD is niet nodig, dat is een luxe, als je wil dat je PC sneller opstart of programma's of spellen sneller opstart.

En vergeet niet dat PlayStation Plus 5 jaar ook +/- €250,- is, en dan zie je dat een Game-PC van €579 of €647,- helemaal niet zo duur is.

[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op 23 juli 2024 15:37]

En jij houd er geen rekening mee dan de meeste mensen liever werken op een laptop die mobiel is dan een grote pc voor simpele zaken.
En jij houd er geen rekening mee dan de meeste mensen liever werken op een kleine PC.

En je kan een Game-PC heel klein maken, mijn Mini Media/Console PC is maar , 245mm x 95mm x 236mm, kleiner dan een XBOX 360 Slim, en er zit een GeForce GTX 950 LP in, en die is veel sneller dan de XBOX One en PS4.

[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op 23 juli 2024 15:37]

De PS4 pro is er dan ook niet om PC gamers over te brengen, maar om mensen op console te houden.
Ik denk dat Sony beetje reageert op een probleem dat niet bestaat, als console gamer kunnen zaken als framerate en resolutie mij gestolen worden, moest ik dit belangrijk vinden speelde ik wel op mijn gaming pc die stof staat te happen.
Sommige van de beste games aller tijden zijn gemaakt op hardware die 100x trager was, een game als super Mario world draait ook niet op 1080p 60fps, toch op gameplay niveau nog altijd ongeëvenaard.
tegenwoordig wordt de focus te veel op graphics en te weinig op gameplay gelegd.
Grappig feitje: de SNES liep op een framerate van 50/60 fps (gebaseerd op regio) en new super Mario world liep dus weldegelijk op 60 fps. Mijn probleem met ps4/xbone games ligt hem juist in het feit dat game devs altijd maar eye candy willen laten zien, en daardoor niet echt vaak een vloeiende game ervaring neerzetten. De 60/90 fps regel van Sony vindt ik daarom wel een stap in de goede richting, en meer generaties consoles zullen ook wel impact hebben.
Toen bijvoorbeeld GTA San Andreas uitkwam op de ps2 draaide deze ook op 25 FPS, toch vond ik het nog altijd een geweldig spel en heb ik er mij nooit in gestoord. Aan een lage fps wen je ook na een tijdje
Naast technische eigenschappen van games zijn er zeker andere factoren waar Sony op focussed. Bijvoorbeeld de mogelijkheid om een (kleine?)selectie mods te downloaden voor Skyrim. Helaas omdat de playstation een gesloten systeem is, zullen alle beslissingen uiteindelijk door Sony genomen worden wat betreft content, zal dit altijd achter lopen én minder content in zijn totaal zijn in vergelijking met de PC.

Ook is het niet zo dat elke game op de PC de grafische kracht probeert te pushen. Er zijn enorm veel indie games die je als mario liefhebber waarschijnlijk wel kan waarderen. Ik heb een hoop games in mijn Steamlijst die ik ook kan spelen met de laptop van mijn vriendin, welke een Intel GPU heeft van de i5. Je kan een betere pc voor ongeveer 350 euro bouwen met meer grafische kracht.

Ik denk juist dat je laatste stelling andersom moet zijn. Tegenwoordig wordt de focus meer op gameplay gelegd en niet op graphics. Het mag misschien wel deels waar zijn bij games met een groot marketing budget, maar dat is grotendeels bij bedrijven zoals EA, Ubisoft en Activision het geval. Deze bedrijven verkopen anders niet wanneer er meer gefocussed wordt op de (saaie en rehashde) gameplay die ze meestal brengen.

Maar er is genoeg leuks te vinden dat de laatste 20 jaar is uitgekomen wat ook zonder hoge specs te spelen is. Een catalogus die met een paar uitzonderingen na alleen op de PC nog te spelen is, zelfs de games van oudere consoles kan je op de PC volgens mij allemaal vinden via emulators.

[Reactie gewijzigd door BigBrotha op 23 juli 2024 15:37]

Daar komt bij dat ik de online ervaring qua communities nog steeds ondermaats vind op consoles. Ik heb zelf ook een console maar ik speel games waarbij teamplay en coördinatie belangrijk is toch veel liever op pc. Ik merk dat het vinden van een "guild" of community gewoon veel moeizamer gaat en veel mensen hun headsets gewoon niet gebruiken (of een complete dierentuin thuis hebben waardoor je overdonderd word met lawaai.).
Bij mij is dit net omgekeerd, omdat ik nog een hele hoop vrienden heb die gamen op ps4, ik heb dus wel altijd een party openstaan als ik mijn ps4 opstart
Nieuwe PC-games kosten over het algemeen toch al snel ook zo'n 50 tot 60 euro en schelen dan niet veel met PS4-games.

Of wil je me wijs maken dat ik straks de nieuwe Call of Duty spiksplinternieuw voor de PC kan kopen voor zo'n 20-25 euro? :?
Nee denk eerder aan 30-45 euro. Maar goed, altijd beter dan 70 euro mee eens?

Neem Battlefield 1 bijvoorbeeld op de PC, die kun je nu voor 40 euro preorderen.
Kun jij een Battlefield 1 PS4 game vinden op internet die je kunt preorderen voor onder de 54 euro?
Media markt komt met elke grote release met een deal voor z'n 52 euro. Die disc kan je nog later door verkopen ook.
Ja, dan ben je het spel kwijt, ik kan nog steeds Human Revolution spelen met up to date resolutie en framerate :)

Kopen en doorverkopen kost ook moeite en tijd. En dat allemaal voor een inferieure spelervaring.

[Reactie gewijzigd door Koning Willy op 23 juli 2024 15:37]

Ja als een pc hebt van 1000 euro. De ps4 pro kost maar 400.
1700 euro bedoel je.

400€ hardware
300€ 5 jaar PS+
1000€ extra betalen voor games, als je 10 games per jaar koopt die 20 euro minder kosten op PC.
Ik heb je net laten zien dat games niet 20 euro duurde hoeven te zijn en bij ps plus krijg je gewoon 3 gratis games per maand. Genoeg mooie plus games al gekregen.
Spoiler alert, bij Netflix krijg je ook duizend gratis films.
+1 komt ook nog is bij dat je perse psn+ moet hebben tegenwoordig.
Ik heb een MSI GT70 2od met een 780M.. maar nu kan ik zeggen .. of laptop er uit en nieuwe laptop kopen zodat ik straks alle games weer kan spelen .. Zal dan wel weer een laptopje moeten worden die alles aankan.. zit je ook weer rond de 1500 euro.. of gewoon een PS4pro halen voor 400 euro..
Als ik op die manier ga rekenen is een PS4pro toch voordeliger, want mijn laptop is snel genoeg voor alles wat ik op dat ding doe.. Alleen games gaat een probleem worden straks..
Maar voor de prijs van een gaming PC haal je de Playstation Pro en 20 games. Waarbij ook nog de garantie komt dat ze het altijd zullen doen op de juiste framerates. Bij een pc moet je maar zien of je grafische kaart het trekt.
Dat is het probleem, die garantie heb je dus niet. Dat zagen we met de PS3 toen Skyrim uitkwam wel. Op een console moet je nog maar zien of hij de 30 fps trekt, al dan niet op een lagere resolutie. Op een game PC van de prijs van een Playstation Pro en 20 console games ben je daar echter wel van gegarandeerd.
Beetje verkeerde beredenering. Net zoals je met Steam sales goede deals kunt vinden kan je als je oplet in de PSN store ook goede aanbiedingen vinden. Dat er ook regelmatig "kortingen "gegeven worden waar de PSN prijs alsnog hoger is dan de winkelprijzen is eveneens waar, maar er zijn toch ook wel zeer interessante aanbiedingen te vinden.

Daarnaast geldt net als met pc games: als je bereid bent te wachten dan zakken de prijzen vanzelf wel.
Dat is onzin, ps4 games zijn ietsjes duurder, misschien een tientje, maar die kan je idd na afloop veel makkelijker nog verkopen dan een pc game.
Niet helemaal waar. Als je naar de Playstation Store gaat zul je zien dat er een boel games super goedkoop zijn. (Tomb Raider 6,99, Wolfenstein 8,99, Alien Isolation 9,49 en nog een boel games rond de 10 en 20 euro zoals Diablo, Dark Souls 2, Shadow of Mordor en Metal Gear Solid). Ik ben het wel met je eens dat 30fps een stuk minder fijn is. Ikzelf switch gewoon tussen console en PC. :)
Of te wel ze willen meer richting PC maar komen qua mogelijkheden nog altijd niet in de buurt.

En op de lange termijn is en PS gewoon net zo duur zo niet duurder als een PC. Je smeert alleen de kosten wat meer uit waar je bij een PC initieel wat meer kwijt bent.

Vinden ze het gek dat mensen overstappen ;)

[Reactie gewijzigd door !mark op 23 juli 2024 15:37]

Enigste reden dat er nog een PS4 in huis komt zijn de exclusives. Zonder dat kunnen ze niks.
Das bij ook de enige reden en voor splitscreen games.
PC heeft meerdere splitscreen games tegenwoordig en je kan elke controller gebruiken die je in huis hebt :)
En dat is ook nog een twijfelachtig iets dat een specifieke console dat heeft.
Vandaar dat Sony waarschijnlijk ook nog geen crossplay toe staat al kan dat technisch wel. Zoals met Rocketball.
Twijfelachtige kwestie dat dus afspraken (exclusives) en keuze fabrikant (geen crossplay) beslissende factoren gemaakt worden bij een aankoop bij een (groot) aantal gamers.

[Reactie gewijzigd door Tweaker1234 op 23 juli 2024 15:37]

Groter verschil met pc is natuurlijk dat je een grafische kaart in je pc kan vervangen voor een snellere en gebruik kan maken van de snelste kaart op de markt of er zelf 2 kaarten in zetten.

PS4 was toen snel maar in 3 4 jaar tijd gebeurt er veel op gpu gebied. Probleem voor sony is natuurlijk als ze om de 1.5 jaar een update brengen met snellere gpu oude gebruikers klagen. Dat is het grote nadeel van hun systeem. Nu hebben ze dan eensnellere gpu maar de vraag is hoe lang die sneller zal zijn dan een pc 1 jaar ?

Op termijn gaan ze het denk ik toch verliezen van pc hardware.
Nja ik koop een console om lekker op de bank te gamen of met vrienden. Achter een pc kan ik dat niet. Console blijft een console en dat hoort het te zijn.

Qua performance ja daar moet aan alle consoles gewerkt worden en zolang dat nog niet optimaal is zal het altijd zo zijn dat. Heb familie en vrienden om mij heen die geen pc kopen maar gewoon een console omdat ze het voor gaming gebruiken en haast tot helemaal niet een pc willen. Want ze hebben al een laptop of tablet.

PC is leuk voor als je meer de e-sports of wat dan ook op gaat. Het is niet meer zoals vroeger pc-gaming het is stervende... Dat is ook uit berichten op tweakers voorbij gekomen etc en je zult meer en meer zien dat er minder wordt gekocht.

[Reactie gewijzigd door theduke1989 op 23 juli 2024 15:37]

Met een PC kun je ook heerlijk op de bank spelen met een controller. Kwestie van je PC of Steamlink aan de TV hangen. Verder betwijfel ik ten zeerste dat PC gaming stervende is gezien de aantal e-sports spelers, indie titels en winsten die gemaakt worden op high end hardware.

Verder moet ik er niet aan denken dat ik op een laptop of tablet moet werken. Geef mij maar een uitbreidbare desktop met een fijn mechanisch toetsenbord en meerdere schermen.

[Reactie gewijzigd door D33F op 23 juli 2024 15:37]

mechanisch toetsenbord? Zullen je collega's vast blij mee zijn ;)
Ik heb het over thuis. Op je werk zul je waarschijnlijk ook niet lekker onderuit gezakt op een bank PS4 games spelen ;).
Je doelt op werken, thuis is me-time en geen work-time en dan zit ik inderdaad lekker ondergezakt op de bank te gamen op een PS4 ipv een pc..

Ik heb de nodige hardware ervoor dat is het niet maar console vs pc qua gaming is voor mij dus echt console maar goed iedereen zijn eigen ding.
Om Rocket League met mijn 4 maten te kunnen spelen zou ik dus extra 180 euro moeten uitgeven aan 3 extra Dual Shock 4 controllers.

Op PC kan je alle controller die jij of hun hebben gebruiken.
Dat is idd het mooie van de console, echter is er voor de ps4 weinig boeiends in dit op zicht.
Je heb wel aantal spellen die je met vrienden kan spelen, een vecht spelletje, een voetbal spelletje, en een schiet spelletje.

Maar het is ook leuk om een soort mario kart enzo te kunnen spelen, als je voorbeeld na de ps3 kijkt heb je ook spellen als Sonic racer enzo.
Ze zijden eerst ja de ps4 is net uit maar ja ondertussen ook al 3 jaar ofzo, en ik merk ook dat ik hem amper gebruik nu weer( Staat al weer 3 maanden uit ofzo).
Dat heeft echter niks met consoles te maken maar met het kiezen naar een voorkeur van een console.

Er zijn genoeg mensen die een uncharted of zero dawn leuk vinden maar een mario niet.
Gaat mij er meer om dat de consoles een andere doeleinde hebben.

Lekker gamen
Lekker een filmpje erop kijken
Meer niet dat is het leuke.

Maar wat ik wel jammer vindt is dat ze de uhd-bd-roms weg doen en alles terwijl dat hun visie is. En nu alles kapot maken waar ze eerst goed in waren....
Grappig mij zet het net aan om over te stappen naar de PC. Als ik telkenmale geld moet investeren om bij te benen kan ik evengoed om de 3 jaar dat geld spenderen aan een GPU.

Los van het feit dat mede door de prijzen van games ik op langere termijn goedkoper uitkom. De kost van de rest van de PC valt in het niets want die investering moet ik professioneel toch al doen.

Ik heb een lange tijd terug een gtx970 gekocht en die is bijlange nog niet op en met de steamlink heb ik ook het gemak van de zetel.

[Reactie gewijzigd door simplicidad op 23 juli 2024 15:37]

Ik denk dat je hier wel een gevoelig punt raakt. Consoles waren juist prettig omdat je wist dat je jaren niets hoeft te upgraden. Elke drie jaar maakt een belangrijk voordeel t.o.v. consoles een heel stuk kleiner. Tegenwoordig kun je met een goede i5 jaren vooruit, en is het vaak de grafische kaart die je na een jaar of 2-3 wisselt.

We zullen zien hoe het er over een jaar of 5 tot 10 uitziet. Wellicht krijgen we straks alsnog een PS-OS :+
Je hoeft toch totaal niet te upgraden, de pro bied niets meer als de gewone ps4, alle games draaien op beide consoles. De pro heeft enkel betere resolutie, framerate en draw distance, daarvoor haalt toch niemand een nieuwe console?
Daar heb je het denk ik mis, mensen geven oneindig veel geld weg voor meer fps met name pc gamers.
Nu blijven ze spellen maken die ook op de oude ps4 blijft werken om de mensen tevreden te houden met een oude ps4.
Je kan er bijna zeker van zijn dat dit over een tijdje stopt en dat ze de oude ps4 laten vallen.
Inderdaad PC gamers geven veel geld weg voor meer FPS, console gamers boeit dit minder. En zullen de oude ps4 pas laten vallen bij de release van de ps5
Je bent wel meer geld kwijt dan alleen een GPU, denk ook aan de CPU, Memory en meer. Misschien niet elke drie jaar maar het telt wel door. Juist onder andere deze investeringen hebben mij gedreven naar een console en dat vind ik nog steeds de beste beslissing ooit. Mijn PC thuis staat steeds minder vaak aan omdat mijn X1 mij in 90% van mijn behoeftes kan voorzien. Voor de overige 10% heb ik een tablet of een mobiele telefoon voor.

Ik denk dat ik nog steeds een stuk goedkoper uit ben met een investering van 500 euro per drie jaar aan consoles dan dat ik zou zijn als ik een PC gamer was gebleven. Dan was het eerder 500 euro per jaar geweest.
Dan moet je ook de meerprijs voor de games mee rekenen en 't online abbo. Die zijn op de PC vaak veel goedkoper en ook een groter aanbod. Het valt mij toch tegen wat ik kwijt ben aan PS4 games, ook als je een tijdje wacht.

Bovendien denk ik nog steeds dat elke paar jaar je GPU updaten wel degelijk goedkoper is, ook als je er de grotere upgrade na bijv 6 jaar bij rekent (die ik sowieso doe, ongeacht PS4 heb ik een goede PC nodig, betere GPU is dan enige extra), waarbij ik ook zaken als m'n kast tegenwoordig gewoon hou bijv. Bovendien met veel grotere stappen in prestaties dan die stapjes die de PS4 nu neemt.

Ik zit de laatste tijd ook na te denken of ik niet weer over ga stappen en 's met Steam link in de weer ga bijv. Of dat ik een hele sterke HTPC maak waar ik op kan gamen en mooi weg kan werken (ook daar heb je dan meer vrijheid in).

Grootste voordeel van de Consoles vind ik vooral dat het plug 'n play is. Inpluggen, niet over nadenken en gaan. Je moet wel zin hebben in upgrades uitzoeken en het inrichten e.d. Ik snap dat veel mensen dat niet hebben, dan zou ik 't niet doen inderdaad.

Ander irritant punt is dat je de (bij hardcopy games) discs in de console moet hebben om ze te kunnen spelen. Gaat beetje in tegen 't gemak dat een Console hoort te bieden. En ik vind digitale aankopen doen vaak te duur vs de hardcopy. (zeker aangezien je ze ook niet meer kunt doorverkopen).
Dat probleem heb je niet op de PC, of daar is dan wel wat voor te verzinnen.

Ik ben sinds de Xbox 1 (omgebouwde als mediaspeler met XBMC, was geweldig) eigenlijk nooit een Console fan geweest, maar heb nu de PS4 's geprobeerd. Ze pakken me nog niet zo ... ik vind dat het ook te karig is qua games. Dus als ik weer 's even tijd heb ga ik 's een mooi systeempje samenstellen, m'n eigen gemaakte console ;-) Toch beter denk ik.

Ik ben sowieso o.a. ook een strategie speler, dus dan past de PC misschien ook beter bij je.

[Reactie gewijzigd door xs4me op 23 juli 2024 15:37]

Zoals ik al zei de investering van de PC (de cpu, geheugen,...) in mijn geval (en bij velen is dit zo) moet ik sowieso maken los van het gegeven of ik er nu op game of niet.

En inderdaad ik hoef die investering niet te maken, maar dat hoef ik op die PC ook niet. En als ik die wel wil maken dan zie ik de toegevoegde waarde niet van dat op een console te doen.

Een van de voordelen van een console was dat je een toestel koopt en (ondanks de mindere grafische kwaliteiten) je er van kon verwachten da je de beste (rekening houdend met de beperkingen) kreeg.

Nu met meerdere toestellen valt dat weg want het is echt wel een simplistische en naïeve veronderstelling dat ze "gewoon" wat de draw distance en framerate gaan terugschroeven... Dat zal echt wel zijn invloed hebben als tijd en budget zijn kop opsteekt.
Bij een console zit je overigens nog vast aan een abonnement al wil je online spelen, en de prijzen voor games liggen zo 30 tot 50 procent hoger. Initieel kan een console goedkoper zijn (en dan vergeet ik voor het gemak even dat je de PS4 hardware voor minder dan de prijs van een PS4 kan krijgen), maar er komt vrij snel een break even point waar je dat geld aan games kwijt bent.
Dat is echt onzin. Als we even 1080p en 60fps als referentie nemen, voor 800 Euro (incl Windows!) draai je tegenwoordig een prima game PC in elkaar die die specs op zn sloffen haalt, én future proof is. Daar stop je dan over 3 jaar een nieuwe videokaart van 250 Eu in, en je kan weer 3 jaar vooruit. Dan heb je voor 1000 Euro 6 jaar speelplezier.

Natuurlijk kan je gemakkelijke 500 EU per jaar aan upgrades uitgeven, maar dan praat je over een gamePC die vele malen krachtiger is dan een console, en dat is niet echt een goede vergelijking.

Praktijkvoorbeeldje: Ik heb mijn huidige PC bijna 6 jaar geleden (begin 2011) voor 900 Euro in elkaar gedraaid. Daar heb ik 2 jaar geleden een R9 280X in gezet. Ik speel doom probleemloos op 1080p en 60fps.
De i5 2500k die daar in zit, is nog lang niet uitgemaxxed. Dus over 1 of 2 jaar stop ik er weer een nieuwe videokaart in, en kan weer even vooruit.
Ik verwacht straks 9 jaar gegamed te kunnen hebben, voor een totale investering van om en nabij de 1400 Euro, en al die tijd met betere grafische kwaliteit dan een console.

Niet dat ik iets tegen consoles heb, ik heb zelf een PS4 waar ik óók met veel plezier op game, maar de vergelijking moet wel eerlijk zijn.
Budget systeem op basis van een Dual core met een 2gb Videokaart en 250gb SSD en 2x4 gb werkgeheugen iets van 550 euro met Quadcore iets van 700 euro.

Na 3 jaar de Videokaart upgraden voor 220 euro totaal 770 of 920 euro.
Het geheugen uitbreiden met nog eens 2x4 gb voor 40 euro totaal 810 of 960 euro.
Van Dual core naar Quad core gaan is 200 euro totaal 1010 of.. maar 960 euro want een Quadcore kan meer dan 6 jaar mee.

Na nog eens 3 jaar dus totaal 6 jaar nog eens een Videokaart upgrade van 220 euro dus inmiddels 1230 of 1180 euro verder.

Na een 9 jaar totaal vanaf de Bouw wordt het weer een Nieuw bouw omdat het inmiddels de langste tijd heeft gehad.

Maar je kunt nog wel een 150 euro voor het systeem terug krijgen terwijl de consoles nog amper 50 euro opbrengen en daar zit nog Software bij..

PS4 was iets van 400 euro en PS4 Pro gaat ook 400 euro kosten dus 3 jaar verder (als je met de PC mee wilt gaan) 800 euro totaal en deze Pro houd het geen 6 jaar vol.

XB1 was ook iets van 400 euro en wat de Scorpio gaat kosten geen idee.. maar ik vindt de PS4 Pro al scherp geprijst dus ga maar van meer uit dan 400 euro en deze komt in 2017 dus 4 jaar totaal en deze gaat het niet 5 jaar volhouden.

Dus voor 9 jaar gamen tussen de 1180 euro en 1230 euro uitgeven voor een PC of tussen de 800 euro en ? euro uitgeven voor Consoles is voor mij de keuze een PC.

Die 400 euro is binnen 9 jaar er wel weer uit door de voordelen van de PC zoals servicekosten besparen de downgrades te verkopen de software tussen de 5 en 40 euro kopen.

Deze software blijft ook speelbaar en is vaak gelijk een Definite edition dus een investering goed besteed en wat de komende generatie consoles gaat doen met de huidige generatie software is afwachten.

De PS3 en XB360 hadden kracht.. (de rest ga ik niet noemen) maar hadden een prijskaartje en de PS4 en XB1 presteren minder voor een koopje zou je zeggen..

Door de Refresh zoals Scorpio en Pro (als je ervoor kiest dezen te kopen en zo niet dan hoef je ook niet de PC te upgraden) wordt het plaatje en prijskaartje heel anders.

Kortom de prijs en prestatie verhouding tussen de consoles en PC hangt maar net van de persoon af en wat deze wil en of het nu Console of PC er is genoeg keuze per prijs categorie.

Dit is een PS topic excuus.. maar aan ieder die zo even een stapel geld neer legt voor een console omdat de PC zo Duur en Ongebruiksvriendelijk is ga aub eens rondkijken voordat u koopt ;)
Mijn PS4 kan nog net zoveel als toen ik hem kocht, er wordt nu enkel een extra optie geboden. Is toch juist een win-win situatie? Ik snap dat "geklaag" ook nooit zo, alsof je PS4 ineens minder kan omdat er een nieuwe versie uitkomt...
wie videomateriaal in 4k-resolutie wil bekijken, kan dat doen via Netflix en YouTube.
Alleen hebben die platformen een veel lagere bitrate dan een UHDBD en dat verschil merk je zeer goed. Het is imho dan ook spijtig dat Sony deze niet meeneemt in de nieuwe spelers, zeker omdat de PS3 een belangrijke factor heeft gespeeld in winst van de BD over de HD-DVD.
Het klopt natuurlijk dat 4K streaming flink lagere kwaliteit weergeeft dan 4K Bluray, maar het is gemakkelijk te overschatten wat de markt is voor Bluray. Films op schijfjes zijn geen enorme markt meer, en 4K Bluray zou volgens mij door slechts een klein percentage van de PS4 Pro-kopers gebruikt worden. Zou Sony een 4K Bluray-speler inbouwen, dan moest voor iedereen de prijs omhoog. Nee, iedereen klaagt nu omdat er iets ontbreekt, maar als het er in had gezeten, had 95% er nooit iets mee gedaan volgens mij.

Natuurlijk is het prima dat liefhebbers van 4K Bluray de PS4 Pro overslaan - zij kunnen terecht bij de Xbox One S.
Het is zeker een rare keuze, er zijn veel mensen die destijds een PS3/(4) hebben gekocht alleen vanwege de BD functie. Als ik in de toekomst gek genoeg ben om een UHDBD-speler te kopen zal dat ook zeker icm een console zijn, dat betekend nu dat ik een Xbox zou halen.
Ik denk dat je onderschat hoe groot de disk markt is. Klopt dat dit al jaren terug loopt, echter is het momenteel nog voor lang niet iedereen (zeker wereld wijd) mogelijk om 4K te streamen simpel weg omdat niet iedereen een verbinding kan krijgen waarmee dit kan. 4g is geen alternatief omdat je dan altijd met data limieten zit (en dat gaat heel hard met een 4k film).

Daarnaast is het ook een verhaal van vraag en aanbod. de blue-ray adaptatie is zeker versnelt omdat iedereen die een ps3 kocht ook gelijk de mogelijkheid had om blue-ray af te spelen. 4K tv's zijn er nog niet veel maar komen wel langzaam. Heb je dan gelijk al een 4k blue-ray speler in huis (in de vorm van een ps4) dan zal ook hier de aanschaf van 4k blue-rays sneller zijn omdat je dan daarvoor niet nog eerst een 4k blueray speler moet kopen.

Zeker gezien sony ook films verkoopt en daarmee dus ook 4k blue-rays vind ik het een opmerkelijke keuze om het niet aan te bieden. Zoveel extra kan het niet kosten, de hardware is er immers al, dus het zit evt. in software (licenties). Maar gezien de Xbox one s het wel kan (en deze waarschijnlijk ook goedkoper zal zijn ) kan dit niet ontzettend veel extra per console kosten.

Daarnaast is het (voor film liefhebbers) een (extra) reden om toch een ps4 pro te kopen of te 'upgraden' als ze al een ps4 hebben. Kortom gemiste kans lijkt mij.

Noe moet ik hier wel bij zetten dat een ps3 (slim) van de vorige generatie (ok onze 360 is een phat) verreweg de stilste console was, en stil genoeg om film op te kijken voor mijn smaak. Als dat bij de ps4 niet zou kunnen, dan heeft het inderdaad weinig zin om dit aan te bieden.
Je hebt gelijk dat het wel een goede functie zou zijn geweest, voor wie 't wil. En inderdaad, meer dan een paar tientjes extra hoeft het niet te kosten.

Maar kijkend naar de langere lijn, van DVD naar Bluray naar 4K Bluray, dan zie je een grote daling. De hoogtijdagen van de DVD komen nooit weer terug. Bluray is nooit meer geweest dan misschien een kwart daarvan, en 4k BR is nog weer een stap verder in een wereld waar streaming meer en meer de standaard wordt. Een 4K Bluray-speler in de PS4 Pro zou de vraag inderdaad wel verhogen, maar met hoeveel?

Ik ben het met je eens dat het wel meerwaarde zou hebben om een 4K Bluray in de PS4 Pro te zetten, maar slechts voor wie bitrate erg belangrijk is. Mensen kijken nu massaal Netflix, terwijl die kwaliteit ook niet het beste van het beste is. Bitrate is voor slechts een klein deel van het volk een essentieel aspect van de keuze. Prijs en gemak zijn grotere factoren.

Samenvattend: Het had de Pro mooi afgemaakt als er een 4K Bluray-speler in gezeten zou hebben, maar ik snap de keuze wel om 'm weg te laten met het oog op de algehele trends.
De meerprijs in licentie gelden per console zal niet veel meer zijn dan 1-2 euro (als he niet minder is), maar goed over de aantallen loopt het natuurlijk wel op.

Maar punt blijft dat ik het opmerkelijk vind dat microsoft het wel aanbied op een One S terwijl Sony, die notabene zelf voordeel zouden hebben van een hogere verkoop van 4k blue-rays via hun film tak, het niet doet.
Anoniem: 695873 9 september 2016 10:45
Een groot gedeelte van de console gamers stappen sowieso niet over naar PC.

1: Het gemak van op 1 systeem een hele console generatie aan games kunnen spelen zonder extra te hoeven investeren in je hardware.

2: Exclusives

3: Console heeft een vaste plek bij de televisie, daar is hij specifiek voor ontwikkeld.

4: Consolegaming is zo groot dat het een lifestyle is geworden.

5: Fanboys: Er zijn er zoveel dat console frabikanten er zowat al door kunnen overleven.

6: Goedkoper dan een gaming PC

7: Veel gebruiksvriendelijker en toegankelijker dan een gaming PC

8: Game collecting: Op consoles kun je een fysieke game library opbouwen die flink wat restwaarde heeft en waarvan sommige games in de toekomst zelfs nog eens veel geld waard kunnen worden ook.

9: E3: Consoles regeren op de E3 en de andere game media waardoor de marketinghype en populairiteit altijd hoog zal blijven.

10: Geen nerd skills nodig om een even goede console te hebben als de rest van de community. Geen modding, geen kennis nodig omtrent de specs, iedereen kan het.
Die argumenten kloppen inderdaad als je nog niet bent overgestapt.

Als je het van de andere kant bekijkt echter:

1 - Op mijn pc kan ik alle pc games vanaf het begin t/m nu spelen. Met emulators kan ik alle console games t/m PS2 en Gamecube generatie spelen; op hogere resolutie, SSAO etc.

2 - Pillars of Eternity, Age of Wonders 3, Mechwarrior Online, Grim Dawn, Mount & Blade (2), Shadowrun, Starcraft 2, Torment: Tides of Numenera, Total Warhammer, Xcom 2 etc. etc.

3 - Mijn pc is aangesloten op mijn monitor op mijn bureau en op mijn televisie. Vanaf de bank te bedienen.

4 - vind ik geen argument

5 - argumentem ad populum

6 - Dat is niet perse waar. Als je bij wilt blijven en je koopt deze PS4pro, dan zit je al op €800,-. +abonnementsgeld als je online wilt spelen. Daar kun je een hele nette game pc voor kopen. Als je bereid bent er wat tijd in te steken, kun je zelfs een tweedehands pc samenstellen die de PS4 prima bijhoud (zie potato masher).
Daar moet je echter wel zin in/tijd voor hebben inderdaad :P

7 - Zou kunnen, ik voel me alsof ik een dwangbuis aan heb als ik op een console speel7

8 - Daar ben ik het helemaal mee eens als hobbyist; ik koop mijn pc spellen dan ook in doosje als het kan. Maar het is niet meer zoals het geweest is.

9 - Argumentem ad populum

10 - Dit klopt, maar ik vind niet kunnen modden en klooien juist een groot nadeel (gelukkig wordt modden op consoles mondjesmaat mogelijk; zie fallout 4)
1: Je moet de wegen maar weten om alles te kunnen downloaden en te weten waar het te vinden is, het verschaft een kennis die de doorsnee persoon niet heeft.

2: Console exclusives ga ik niet benoemen dat zijn er veel te veel om maar te zwijgen over de populairiteit en de naamsbekendheid. Xcom 2 komt trouwens gelukkig naar de PS4 :)

3: Top!! Je verdient mijn respect, het lijkt me een top setting! Echter ben jij eenTweaker die beschikt over de nodige tech kennis. Het gros van de console gamers zijn Tech noobs en zien het als een hele grote hindernis om zoiets ooit te kunnen verwezelijken.

6: Ik kan bij dit argument alleen voor mijzelf praten en bij blijven en het nieuwste van het nieuwste bezitten op game gebied boeit mij niet zo heel veel. Gaming is having fun en een erg dure hobby. AAA games haal ik meestal uit de rommelbakken voor een habbenkrats en ik wacht altijd op de definitieve (unbugged) versie van een game. Door achter te lopen zijn mijn games goedkoper. Een PS4 heb ik nog niet maar al wel 10 gesealede games klaar liggen voor de toekomst. Ik kan door deze aanpak dus evt meteen een Pro aanschaffen als eerste PS4 en bespaar daarmee de dubbele investering waar andere console gamers nu mee kampen.

7: Het verschil tussen de Tweaker en de Techn00b.

8: Het is idd (helaas) stukke minder dan vroeger. Met limited editions (doe ik zelf niet echt aan) en vooral de JRPG's die vaak in een lagere print run verschijnen kun je toch nog enigsinds een waardevolle fysieke game library opbouwen.

10: Ook hier geldt weer (hou me ten goede ik begrijp je invalshoek volkomen) De Tweaker versus de Techn00b. Het gros van de console gamers is Techn00b en wil gewoon gamen zonder enige technische kennis te hebben.
Ik ben het ook wel eens met je. Het waren jouw punten vanuit mijn positie (met wat meer nerd skills :P).

In mijn eigen vriendenkring zie ik wel steeds meer console-spelers overstappen op pc. Er zijn er al meerdere van de PS3 naar de PC overgegaan.
Wat hielp, was dat ik ze adviseerde bij de aanschaf, en hielp bij het bouwen. Daardoor hebben ze voor niet veel meer geld dan een console (onder €600) toch een hele behoorlijke pc.

Punt 6 is een goede trouwens, dat doe ik tegenwoordig ook steeds vaker (alleen dan op de pc). Voorkomt ook een hoop miskopen, ben in het verleden best een aantal keer in mooie praatjes getrapt. Is aan te raden of je nu pc- of consolegames speelt (of beide)!
Tijd voor een reality check? Is het niet over het algemeen zo dat een console grafisch minder is dan een PC?
Ik kies bewust voor mijn xbox One en PC om te gamen. De ene lekker casual op bed of bank, de andere om fanatieker te spelen. Is daar wat mis mee?? Schijnbaar wel, in de ogen van Sony.

Oh well.
Ik denk dat de meeste PC gamers wel een console hebben om toch dat ene exclusief spel te spelen. Ik heb enkel een PS4 voor games die niet op PC uitkomen.
Nu toch meer en meer race games omdat het laden toch sneller is dan een PC en het is speelbaar op een groot scherm.
Nou ja, Sony heeft niet echt een hele dikke vinger in de pap bij PC gaming. Dus ik snap wel dat ze je bij console gaming willen houden. Microsoft daarentegen -hoewel natuurlijk een andere tak in het bedrijf- heeft met xbox One en PC toch een iets groter voordeel. Kijk bijv. naar het recent uitgekomen Forza : Apex. Leuke manier om in aanraking te komen met het spel, om vervolgens dan over een poos het nieuwe Forza spel voor de Xbox aan te schaffen..

In mijn geval ben ik erg blij met mijn PS4. Ik denk er dan ook echt niet aan om over te gaan op een PS4 pro. Pc gaming is voor mij niet meer wat het geweest is, maar dat komt voornameljik door mijn vrienden die niet meer gamen. Sony hoeft zich om mij dus geen zorgen te maken.
Heel eerlijk gezegd is mijn xbox ook vaak meer voor de exclusives, maar de afgelopen paar jaar merk ik ook wel vaker dat ik de multi-platform games eerder aanschaf voor de xbox dan de PC. Ik heb verder nog een paar handhelds zoals de Vita waar ik veel lol aan beleef en een Wii.

Een PS4 komt bij mij niet in beeld, al zijn er wel een paar exclusives daar die ik heel gaaf vind en zou willen spelen. Maar om het apparaat daarvoor erbij te nemen is me iets teveel van het gode.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.