In het afgelopen kwartaal heeft KPN er nog wel klanten bijgekregen op gebied van zowel mobiel en breedband als Interactieve TV, maar de groei was lager dan in vorige kwartalen. Opnieuw namen meer klanten zowel een vast als een mobiel abonnement af.
De groei van het aantal consumentenklanten met mobiele abonnementen betrof 23.000 in het afgelopen kwartaal. In het vorige kwartaal kon KPN er nog 36.000 nieuwe mobiele abo's bijschrijven en een jaar geleden waren dat er zelfs 70.000. Wel nam de daling van het aantal prepaidklanten af: 2000 klanten vertrokken, waar dat er vorig kwartaal 58.000 waren en een jaar geleden 38.000. In totaal heeft KPN nu 3,63 miljoen mobiele abonnees. KPN meldde nog dat 'aanhoudende concurrentie' van invloed was op de prestaties van Telfort en Simyo, maar details hierover gaf het bedrijf niet.
Het aantal breedbandaansluitingen nam toe met 15.000, minder dan de 22.000 nieuwe internetklanten die KPN vorig kwartaal ontving en de groei van 34.000 aansluitingen van vorig jaar. Ook bij Interactieve TV, de iptv-dienst van KPN, was er sprake van afnemende groei: er waren 34.000 nieuwe afnemers, tegenover respectievelijk 53.000 nieuwe klanten in het eerste kwartaal van dit jaar en een groei van 64.000 tv-abonnees vorig jaar.
KPN zag het percentage klanten met zowel een breedband- als een mobiel abonnement stijgen van 23 procent vorig jaar naar 33 procent. Het deel van de klanten dat zowel een vaste telefonieaansluiting als een mobiel abonnement van KPN heeft, nam toe van 26 procent naar 38 procent.
KPN's kwartaalomzet daalde met 3,7 procent tot 1,68 miljard euro. De nettowinst nam toe met 1,3 procent tot 160 miljoen euro.