Tele2 activeert 4g+ op al zijn zendmasten

Tele2 heeft 4g+ aangezet op zijn netwerk. De provider gebruikt nu alle frequenties waarvoor het licenties heeft gekocht. De provider is niet van plan om in Nederland 4g aan te gaan bieden via lte-u op 5GHz. Dat zegt technisch directeur Francois Mairey van Tele2 Nederland.

Tele2 heeft alle antennes met zowel 800Mhz als 2,6GHz uitgerust, waardoor 4g+ overal werkt, zegt Mairey in een vraaggesprek met Tweakers. In de praktijk gaat dankzij 4g+, waarbij telefoons op meerdere frequenties tegelijk met een zendmast kunnen communiceren, de downloadsnelheid omhoog van ongeveer 40 naar 80Mbit/s. In theorie stijgt het tot 225Mbit/s.

Daarmee gebruikt Tele2 al zijn spectrum voor 4g+, maar er is inmiddels een nieuwe technologie die providers kunnen inzetten om de snelheid verder op te schroeven: lte-u, 4g via het vrijelijk te gebruiken 5GHz-spectrum. Mairey denkt niet dat het goed zou werken in Nederland. "Nederland is een land met veel wifi-netwerken, ook op diezelfde 5GHz. Als wij dat zouden gebruiken voor ons 4g-netwerk, is dat denk ik te druk."

Het 4g-netwerk dekt nu 80 procent van Nederland, waar 92 procent van de bevolking woont. Tele2 wil binnen vier maanden landelijke dekking hebben. Hoewel alle masten 4g+ hebben, reikt de daarvoor gebruikte frequentie van 2,6GHz minder ver dan de 800MHz-frequentie. Het is niet bekend hoe hoog het dekkingspercentage van het 4g+-netwerk is.

Tele2 kondigde woensdag zijn nieuwe abonnementen aan, de eerste sinds zijn 4g-netwerk eerder dit jaar live ging. Ondanks eerdere problemen met het overzetten zitten nu ongeveer 400.000 klanten op het 4g-netwerk: 30.000 hebben wel een toestel met 4g, maar zitten op oude abonnementen, waardoor ze volgens de provider niet over kunnen op 4g.

Dekkingskaart Tele2 4g

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

11-11-2015 • 15:53

89

Reacties (89)

89
88
70
2
0
0
Wijzig sortering
Begrijp ik uit dit bericht nu dat ze 800 en 2600 bundelen, maar geen 1800 hebben?
(Zit niet achter PC dus kan hun frequenties ff niet opvragen)

Dat drukt het bereik van lte-a wel erg sterk dan. En dat is wel zonde ook, want dan blijven ze steken op 225 waar concurrenten 300 bieden.
Maar eerlijk is eerlijk, ze zijn dan op 4G gebied in één klap verder dan T-mobile. En dat is toch een best nette prestatie voor een nieuwkomer. :)

Maarrrrr.... Bieden ze ook meteen VoLTE?
Die terugschakeling naar 2/3G tmobile is natuurlijk niet ideaal voor ze.
Ze hebben geen 2G en 3G meer straks, dus ze zullen wel moeten :)
Hoe kom je daar bij? Ik wist nog niets van plannen dat ze hun samenwerking met T-mobile gaan stopzetten. Heb je daar een bron van? :) Dat zou een behoorlijk aparte ontwikkeling zijn, dus ben erg benieuwd!
Alstu.

"Op termijn wil Tele2 helemaal onafhankelijk worden van het T-Mobile-netwerk. Volgend jaar wordt daarin een volgende stap gezet door ook bellen over 4G mogelijk te maken. Dodds zegt een streefdatum te hebben voor het volledig verbreken van de band met T-Mobile, maar deze niet te willen delen."
Zeer zeer interessant, hartelijk dank voor de link!
Alles enkel op 4G... Poeh. Ze durven wel. Maar dan moeten ze wel heel erg hard gaan timmeren aan het bereik, jammer dat hij die streefdatum dus niet wil noemen.

Maar wie weet komt een en ander geforceerd in een stroomversnelling als T-Mobile wordt verkocht. Tenzij opeens blijkt dat Tele2 T-Mobile gaat overkopen natuurlijk, dat zou ook wel een stunt zijn. :P

Het zal me benieuwen in ieder geval, het is wel een aparte zet.
Ben er met de huidige frequenties van Tele2 ook niet helemaal gerust over; als ze alles over 4G smijten hebben ze relatief sneller last van capaciteitsproblemen, zeker op het beperkte spectrum dat ze nu hebben. Misschien dat ze over een paar jaar wat frequenties erbij kunnen kopen natuurlijk, but that remains to be seen.

Interessante tijden in ieder geval. :)
De frequenties hebben invloed op bandbreedte en bereik, capaciteit wordt voornamelijk gevormd door dichtheid van eNodeBs. Laat Tele2 nu een zeer dicht netwerk aan het opbouwen zijn....
Het stopzetten van het T-Mobile contract lijkt mij nog niet eenvoudig, niet iedereen wil meteen een VoLTE telefoon aanschaffen. Wordt nog een lastige kwestie voor T2, of lang aan T-Mobile vast zitten, of met veel subsidie klanten een nieuwe telefoon geven of een grote batch klanten aan een andere partij verkopen.
In het vraaggesprek met nu.nl kwam dat aan de orde

Interview:
http://www.nu.nl/mobiel/4...e-databundels-bieden.html

Aanvullend:
http://www.nu.nl/mobiel/4...onderdag-beschikbaar.html

Dat is dus geen aparte ontwikkeling maar het streven van Tele2 om het eerste 4G only netwerk te worden ter wereld. Aangezien Tele2 nu nog veel geld moet afdragen aan T-Mobile proberen ze 4g toestellen met VoLTE mogelijkheid te pushen naar klanten zodat ze dat in 2016 kunnen activeren. Afijn je kunt het zelf lezen in het artikel :)

Ze hebben dus niet zoveel frequentieruimte als de andere providers en dat zou in de toekomst nog spannend kunnen worden, ook vanwege het feit dat die geveilde frequenties in december 2012 nu nog zeker 14 jaar vaststaan. Die 3 component carrier aggregation waar jij het over hebt kan Tele2 dus niet toepassen. De concurrenten bieden die 300 Mbit trouwens ook nog niet. KPN houdt een gesloten proef in Delft bijvoorbeeld.

En om te reageren op jouw andere bericht: T-Mobile gaat ook op de korte termijn 4g+ bieden dus ze lopen achter de schermen niet per se achter, ze wachten nog even tot 4G900 overal is aangezet en dan kan LTE-A ook aan na wat testjes. Het netwerk is er hardwarematig klaar voor. Nu alleen nog goed implementeren.
Ze kunnen wel de 2600 MHz ruimte van Ziggo er nog bij kopen, dat is nog 20 MHz.
Hoe gaan ze dat dan doen met alle *bliep klanten, als ze geen 2G/3G meer doen? Gaan die dan direct ook op 4G?
Bliep zit voor zover ik weet op het T-Mobile netwerk, niet op het Tele2 netwerk.
Tele2 heeft een eigen 4G netwerk, en enkel fallback 2G/3G naar T-Mobile.

Dat Tele2 dus van 2G/3G afwil, of tenminste: van T-mobile afwil, wil niet zeggen dat bliep klanten dan ook opeens geen 2/3G meer hebben.
Bliep klanten hebben m.i.v. 2 april j.l. allemaal een nieuwe simkaart gekregen omdat Bliep van T-mobile MVNO een Tele2 MVNO werd...

Zie ook https://getblieper.bliep.nl/faq.html

[Reactie gewijzigd door pa2ra op 22 juli 2024 13:57]

T-Mobile heeft het snelste LTE netwerk van NL ook de upgrade voor hen naar LTE A is een redelijk kleine stap omdat de geschikte aparatuur volgens mij al geinstalleerd is.
T-mobile *had* het snelste netwerk van Nederland. Intussen bieden KPN en Vodafone op een sterk groeiend aantal plekken 225MBit, waar T-mobile op 125 steekt; en is KPN (van Vodafone weet ik t niet zeker) ook al bezig in de randstad met three component carrier aggregation, waarmee ze al tot 300MBit/sec bieden.

T-mobile had even een voordeel, maar is dat intussen alweer kwijt.
Of ze dat voordeel terug weten te krijgen is de vraag. In de randstad kunnen ze, als het lte-a netwerk een keer af is, mogelijk wel gemiddeld een hogere throughput bieden, maar erbuiten... Meh.
Overigens haalt T-mobile in de praktijk wel de hoogste snelheden.
Ook dat wás het geval, maar is het niet zeker of dat nu nog steeds zo is.
Dat komt omdat de eerste tests zijn uitgevoerd op T-Mobile LTE-1800, maar bij KPN en Vodafone is gekeken naar LTE-800; want die hadden de strategie: eerst bereik dan snelheid. T-mobile had de strategie: eerst snelheid, dan bereik.

Nu zijn KPN en Vodafone ook druk bezig met de uitrol van 1800, en op steeds meer locaties is dat gerealiseerd. Op die plekken, waar je dus netjes enkel 1800-1800 vergelijkt (dus geen gebruik maakt van LTE-A en dergelijken, gezien het dan opeens weer oneerlijk zou zijn voor T-Mobile die dan veel trager uit de bus komt ivm geen LTE-A actief), is het gewoon puur varierend welke provider er het snelste uit de bus komt. Op de ene locatie is KPN de snelste, dan weer Vodafone en dan weer T-Mobile.
Als je LTE-A er wel bij betrekt, dan is T-Mobile op een sterk groeiend aantal plekken juist de traagste. Dat kan in de toekomst wel veranderen, maar dat moet dan wel eerst gebeuren natuurlijk.

Wat wel zo is, is dat T-Mobile in de randstad op meer plekken een betere LTE-1800 dekking heeft en dus daar wel iets vaker in gebouwen een betere snelheid kan realiseren, omdat het netwerk veel fijnmaziger is. Dat is wel zo fijn als je in de randstad woont, en veel op kantoor zit. :)

Moet je veel reizen en woon je niet in een grote stad? Dan zou ik toch liever kiezen voor veel bereik en een stabiel netwerk, dan op beperkte plekken een hoge snelheid. :P En dan kom je op dit moment al heel snel uit bij KPN of Vodafone.
Maar het netwerk van T-Mobile is dan ook nog niet af. We zullen zien hoe het gaat als de uitrol voltooid is. :)

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 22 juli 2024 13:57]

Wat zou de reden zijn (naast een datalimiet) dat mobiel internet niet als vast internet kan worden gebruikt? De snelheden zijn immers zo hoog dat ze makkelijk kunnen concurreren met abbonementen van Ziggo e.d.
Nee, ze hebben nog geen VoLTE.
Naar verwachting hebben ze dat eind 2016 voor elkaar las ik op Nu.nl
Zover ik weet is er nog geen VoLTE telefoon in de winkel te verkrijgen. Zodra dat gebeurd zal er pas een VoLTE stroomversnelling zijn.
Anoniem: 382732 @Jaco6911 november 2015 17:35
iPhone 6, Samsung S5/S6 ondersteunen VoLTE net als veel LG en Sony phones. Dat het nog niet zichtbaar is in Nederland komt omdat er hier nog geen VoLTE operator actief is.
Heb je ze zien werken? Van wat ik hoor werkt alleen de S5 OK.
Ik dacht ook dat het niet out of the box is maar dat speciale software nodig is.
Ja. Op de iPhone 6 werkte het in Amerika prima, in NL niet gezien.
Op de Galaxy S6 werkte het hier in Nederland behoorlijk goed, er zaten nog wat kinderziektes in (zowel netwerk als telefoon kant) maar over het algemeen waren er weinig problemen en werkte het 90% van de tijd prima. :)
Die laatste 10% zal de komende maanden nog opgelost worden voordat het gelanceerd wordt. Dan heb ik het over KPN, overigens.
Die software kan natuurlijk prima geregeld zijn als het om telefoons gaat die via Tele2 zijn gekocht.

Er zijn sowieso al genoeg netwerken verspreid over de hele wereld waar VoLTE draait. Met misschien hier en daar een aanpassing is dat dus ook echt wel voor Tele2 aan de praat te krijgen.

Sowieso gaat ook KPN, na een pilot (uitgevoerd met de Galaxy S6), in het nieuwe jaar VoLTE ondersteunen.
Alle Android telefoons sinds Kitkat ondersteunen in principe VoLTE, maar helaas is het zo ingeregeld dat voor elk type toestel de provider een specifieke carrier update moet ontwikkelen (met instellingen, certs etc), en in de praktijk betekent dit dat providers het enkel doen voor een beperkt aantal toestellen (Galaxy S5, S6, 1 model Windows Phone, etc).

Dezelfde ellende speelt ook bij WiFi Calling (gaat Tele2 dat trouwens ook invoeren?).
Dit is geen VoIP maar HD voice support.
Het kan wel heel nuttig zijn op drukke gebieden (festivals, evenementen, treinstations, voetbalstadions).
Er is een situatie waarop de telefoon de mast niet meer kan bereiken maar andersom wel, en daar wordt gebruik van gemaakt bij LTE-A. Je telefoon zendt terug op 800 maar ontvangt op 800+2600. Vodafone doet het ook zo waardoor het bijv. blijft werken bij een RSRP van -135 dBm op 1800 MHz. Je zit dan tuurlijk niet op 100+ Mbps vanwege de lagere signaalsterkte maar het zorgt wel voor een snellere verbinding naar de eindgebruiker toe.
Zonde dat zij maar 225 mbit aanbieden.... Maar ik persoonlijk heb helemaal niets aan dergelijke snelheden....nu niet en ij de komende 5 jaar zeker ook niet. Ik kijk geen tv op mijn iphone, ik download af en toe een serie app updates, ik luister naar spotify and that's it. HD TV? Zelfs met connection sharing heb ik er geen behoefte aan. Ik kijk TV thuis via de vaste lijn - neit via mobile..... Voor sommigen is dat misschien wel nodig maar dan nog heeft for the forseeable future (voor zover ik weet wat de trends zijn) niemand die bandbreedte nodig. 300 of 225 mbit? Voorlopig een gimmick lijkt mij. Tenzij jij mijn leefwereld ff kunt verhelderen en een tip geven waarom een dergelijke capaciteit nodig is natuurlijk :) Ik sta open voor suggesties :)
Ze bieden later volgend jaar pas VoLTE.

Zie artikel over aankondiging van de nieuwe abonnementen
Kan niet klagen , supersnel !
Leuk voor de korte termijn, maar hoe zit het met de frequentieruimte die je nodig gaat hebben op de langere termijn?
Onder andere KPN denkt al een stap verder door 3 banden te bundelen. nieuws: KPN haalt bij 4g-test 297Mbit/s door 2,6GHz-band in te zetten
kun je nagaan wat er vrij komt als het 2G en 3G netwerk in de toekomst worden uitgeschakeld.

Maargoed, niet iets om je op de korte termijn zorgen over te maken.
Op de lange termijn ga je van 4G naar een nieuwe 5G techniek.
En de snelheden, zul je als gebruiker verschil merken tussen het maximale wat Tele2 volgens dit artikel kan bieden van 225 Mbit/s en het maximale wat je meld over KPN van 297 Mbit/s?
Anoniem: 382732 @swhnld11 november 2015 17:37
Hangt ervan af wat je doet. Er zijn mensen die het heel belangrijk vinden dat een film waar je 2 uur voor nodig hebt om m te bekijken binnen een paar minuten binnen is. Dan telt iedere seconde....
Ook op een mobiele verbinding ja?

Wordt een duur grapje dan.
De kans dat 2G / 3G op korte termijn uit gaat is nagenoeg 0. Veel M2M (Machine to Machine) toepassingen draaien op 2G/3G en zijn juist door de aard van hun dienstverlening onbemande apparaten. Denk aan sluizen, gemalen en zo. Niet voor niets moeten die dingen tegenwoordig met 12 cijferige nummers uitgerust worden om de 10 cijferige 06 reeksen te ontlasten.

Wellicht komen er minder kanalen beschikbaar in de 2G / 3G masten, maar opheffen? Nee hoor, dat gaat nog wel even duren :)
Ik bedoelde ook niet van vandaag op morgen. Veel m2m toepassingen met lage databehoefte kunnen (uiteindelijk) doorschuiven naar het LoRa-netwerk. nieuws: KPN wil eind 2016 landelijk dekkend LoRa-netwerk hebben

Auto's en stadsbussen (met WiFi) moet je dan logischerwijs uitrusten met 4g. Maar sluizen, gemalen, reclameborden, frisdrankautomaten of weet ik veel allemaal zouden best op LoRa kunnen werken.

Voor sneller internet moet er onder andere gestapeld worden met frequenties. Je ziet het ook al bij Wi-Fi ac welke >80MHz nodig heeft voor de beloofde snelheden. Wil men, voordat 5g uitontwikkeld en gemeengoed is (op wellicht hogere frequenties als >10GHz), 4g++++ gaan bieden dan moet je ook stapelen met MHz lijkt mij :)

[Reactie gewijzigd door swv op 22 juli 2024 13:57]

Overmorgen ook niet hoor, dat gaat nog vele, vele jaren duren.

Kritische spullen waaronder sluizen en zo zullen niet snel verhuizen naar LoRa, dat is echt bedoeld voor leuke dingen die niet direct kritisch zijn als ze een polletje missen. Of veel meer polletjes.

Voor mobiele frequenties boven de 10GHz zijn volstrekt onbruikbaar en daarmee kansloos voor mobiel, dan heb je om de 100 meter een antenne nodig en binnenshuis totaal geen bereik. Wat mij betreft prima overigens. Radarverkeer zit daarnaast rond de 10GHz, daar mobiel naast zetten gaat echt niet gebeuren. https://www.agentschaptel...iles/frequentieposter.pdf

Rond 2020 zou de 700MHz vrijgemaakt moeten zijn, een briljant goede band qua bereik, zie ook: nieuws: Mobiele netwerken krijgen vanaf 2020 frequentie erbij voor bereik binnenshuis

KPN heeft inmiddels bereik op LoRa in Den Haag en Rotterdam, niet geheel toevallig locaties waar ze zelf wat hoge panden hebben (Pr. Beatrixlaan kent een hoog technisch pand in Den Haag, evenals het Maanplein en in Rotterdam o.a. het datacenter Waalhaven en het pand bij Hotel New York in de buurt, Toren op Zuid). Gave techniek overigens dat LoRa. Met een batterijtje 10 jaar dataverkeer :)

[Reactie gewijzigd door Houtenklaas op 22 juli 2024 13:57]

Zoveel van die 5Ghz WiFi netwerken zijn er eigenlijk niet hoor, het meeste is nog altijd 2.4Ghz. Veel routers kunnen slechts of 2.4 of 5.0 en oudere apperaten kunnen niet op 5.0, dan moet je wel op 2.4 blijven of een andere router aanschaffen die het wel beide uit kan zenden.

Hebben ze aardig snel gedaan bij Tele2 met die uitrol, al zijn ze er nog niet natuurlijk. Het lijkt op de kaart al heel wat, maar daar zitten toch nog flink wat gaten tussen en is niet echt goed dekkent.

Ik haal overigens met T-Mobile al zo'n 100Mb/s 'zonder' 4G+, dus die snelheden van 40 naar 80 zijn wel vrij laag?
Laat ze alsjeblieft weg blijven van 5Ghz banden. Woon in een flat waar 2.4Ghz gewoon bijna onwerkbaar is geworden, ook all die geactiveerde hotspots maken het 2.4Ghz spectrum nog voller.

Heb ook net heel mijn netwerk over op 5Ghz AC, heerlijk stabiel en snel.

[Reactie gewijzigd door Jonathan-458 op 22 juli 2024 13:57]

Wacht maar todat de massa overgaat op Wifi AC dan is het weer huilen. De 80mhz en zelfs 160mhz brede kanalen zorgen er weer voor dat er straks weer veeel te weinig ruimte is.

Zie dit leuke artikel:
http://www.smallnetbuilde...kill-the-5-ghz-wi-fi-band
Klopt, uiteindelijk zal 5Ghz de zelfde problemen krijgen als 2.4Ghz, maar tegen die tijd hoop ik dat er weer een (tijdelijke) oplossing is.
gelukkig komt 5GHz niet zo ver door muren, dus zul je er minder last van moeten hebben als de hele buurt op Wifi AC overgaat
Woon in een flat waar 2.4Ghz gewoon bijna onwerkbaar is geworden, ook all die geactiveerde hotspots maken het 2.4Ghz spectrum nog voller.
Hotspots van ISP zijn over het algemeen extra SSID's op hetzelfde kanaal als de prive wifi.
Niet als de 5Ghz voor 4G ingezet wordt zoals in het artikel beschreven wordt. Er wordt dan een andere technologie gebruikt op dezelfde frequentie. Een extra SSID maakt inderdaad niet uit :)

[Reactie gewijzigd door davasch op 22 juli 2024 13:57]

Jawel,SSIDs vreten relatief veel ruimte. Omdat die het verst moeten komen, en ook voor oude netwerken op oude standaarden (54mb e.d.) te zien moet zijn wordt dat op een oude modulatievorm zeer inefficient en vaak uitgezonden.
Uit onderzoeken van Agentschap Telecom blijt dat op heel drukke plekken als flats het aandeel van de SSSIDs in de tientallen procenten van de ruimte zit.
Tele2 heeft (nog) niet zo'n hoge mastdichtheid waardoor dat de gemiddelde snelheden naar beneden drukt. Overigens geven de andere providers ook relatief lage gemiddelde snelheden aan voor 4g/4g+, maar dat neemt niet weg dat pieksnelheden véél hoger kunnen liggen zoals bij jou :)
Als ik het goed begrepen heb zal het vermogen van Tele2 om banden in 4G+ samen te voegen beperkt zijn. Dit zou in ieder geval zo moeten zijn doordat ze zelf geen 2G of 3G frquenties hebben omdat ze die eerst gebruikten van T-Mobile, maar dat samenwerkverband stopt
Uiteindelijk klopt dat ja: KPN, Vodafone én T-Mobile kunnen bijvoorbeeld de huidige 3G-band (2100 MHz) nog omzetten naar 4G straks, als 3G-gebruik afneemt. Die band wordt binnenkort ook nog eens opnieuw geveild, over een paar jaar, dus in theorie kan Tele2 daar dan ook op meebieden.
Die band wordt binnenkort ook nog eens opnieuw geveild, over een paar jaar, dus in theorie kan Tele2 daar dan ook op meebieden.
De veiling zou eigenlijk eind 2014, begin 2015 plaats vinden (omdat per 1 januari 2017 de licenties verliepen). Maar deze veiling is uitgesteld, maw de licenties lopen langer door (tot eind 2020). Een reden was o.a. dat het voor Tele2 een onhandig moment zou zijn omdat er nog geen 4G op 2100MHz beschikbaar is en men dan een aantal jaren met een licentie zit zonder dat men er iets mee kan.
Overigens moeten KPN, Vodafone en T-Mobile wel voor deze verlenging betalen

Een veiling staat nu voor 2019 gepland (en beschikbaar per 1-1-2021), en mogelijk dat hier ook 700MHz geveild gaat worden.
Ok, binnenkort is dus een rekbaar begrip :p

Overigens is 4G op 2100 MHz op sommige plekken wel al in gebruik. In de metro in Barcelona bijvoorbeeld door Vodafone Spanje. Waarschijnlijk is daar voor gekozen zodat het over bestaande antennes of leaky coax heen kon.
Toen men in 2013 hier naar keek was blijkbaar er nog geen 4G op 2100MHz apparatuur. Op zich is dat natuurlijk altijd een kwestie van tijd, dus ik vind het een beetje een non-argument - maar goed, men wilde pas de frequentie veilen als ook Tele2 daar wat aan zou kunnen hebben.

Is in Barcelona 4G op 2100MHz aangelegd? Of heeft men de 3G infrastructuur gebruikt? (Want dan hoef je met 4G op 2100MHz niets te vervangen).
In Barcelona is er alleen 4G op 2100 MHz in de metro. Daarvoor hoeft alleen bij zender/ontvanger wat te worden aangepast en niet in de antenne-infrastructuur.

Zodra je de metro uitloopt heb je in Barcelona 4G+ op 1800+2600 MHz bij Vodafone.es (300 Mbps trouwens, 20+20 MHz). In de metro heb je max. iets van 35 Mbps (5 MHz 2100 MHz-kanaal, dus net zo breed als bij 3G wat er ook draait op 2100 MHz in de metro).

Providers zouden daar in NL trouwens ook eens aan kunnen denken op plekken waar nu nog geen 4G-dekking aanwezig is indoor en in tunnels. 4G op 900 MHz zou ook nog kunnen op allerlei plekken waar juist een 900 MHz-installatie is. Kanaal van 5 MHz in een korte tunnel voldoet prima, daar is geen 20+ MHz aan spectrum nodig :P
Of ze nemen T-Mobile voor 3 mlrd over die nu te koop staat ;)
Met de licenties waar KPN blauw voor heeft gelegen en Tele2 ze voor een prikkie op de kop heeft getikt, nu wordt het interessant, 24GB limiet voor 35 euri/mnd, zo leech je onderweg nog eens een serietje mee, terwijl je in het OV zit bijv. :)
Jammer dat Tele2 een brakke naam heeft- mooie aanbieding of niet, voor de service en kwaliteit hoef je er in ieder geval niet te zijn. :/
Service ben ik tevreden over. Het kost wat tijd, maar ze lossen de problemen wel op. Dat het minder snel gaat dan bv een kpn of vodafone is niet zo heel erg. Als ze er maar wat aan doen. Dit heeft mij gelukkig al enkele honderden euro's gescheeld door foutieve info.
Dat zijn mooie geluiden, goede zaak. Tele2 heeft imo altijd een beetje het imago, zoveel mogelijk mensen binnen te harken, de dienst lijdt daaronder, problemen worden te langzaam gefixed met een hoop ergernis tot gevolg, personeel wordt ook niet echt gemotiveerd om dan nog goed werk te leveren etc. etc. Goede wijn behoeft geen krans, als jij als ISP de moeite waard bent, hoef je niet te stunten om marktaandeel weg te knagen, maar een beetje bekendheid opnieuw opbouwen zal ze geen kwaad doen, met deze actie.
Zodra je het backoffice te pakken hebt, kan het frontoffice ineens ook heel snel. Maar tot die tijd: een gletsjer beweegt sneller.

Overigens lijkt Tele2 voor de overstap naar 4G een facturatiesysteem te hebben aangekocht dat voor veel extra administratieve rompslomp zorgt. En ten onrechte bedragen factureert danwel facturen zoek maakt.

De enige Tele2-afdeling die er bovenop zit en (té) snel handelt is debiteurenbeheer.
Hier in het centrum van Roermond ook 4G+, met een downloadsnelheid van zo'n 92 Mbit/sec., maar dan wel met Vodafone. Dan heb je een beetje een idee wat je in de praktijk kunt verwachten met Tele2.
Ik trek zonder 4G+ op het KPN LTE-1800 netwerk boven die snelheden naar beneden.
Piek die ik daarmee aangetikt heb was iets van 130MBit/sec.

Moet binnenkort nog eens eens mét 4G+ testen, maar om de een of andere reden krijg ik m'n iPhone 6S niet zover om CA toe te passen. (En er is ook geen enkele methode om na te gaan of het wel of niet geactiveerd is :/ Tenzij een Tweaker hier een app weet te vinden...)

Op het Vodafone netwerk ook hoger.
Ik denk dat mensen in de praktijk wel hogere snelheden dan 92MBit/sec kunnen gaan halen met 4G+, al ligt het er wel sterk aan wat het bereik is van het 1800/2600 component natuurlijk. Als je heel sterk 800/900 bereik hebt, maar 1800 geeft *** bereik: dan zal je alsnog niet heel erg veel verder dan een 50MBit/sec komen. ;( Maar gezien het bereik steeds beter en beter wordt, denk ik dat een gemiddelde throughput van 125MBit/sec begin volgend jaar bij alle providers wel gerealiseerd is.
Ik haal een downloadsnelheid van rond de 80 Mbps met T-Mobile op 4G (zonder plus). Dus de snelheid kan best variëren. Het hangt ook aan de gebruikte frequentie en de capaciteit af.
Hilversum Mediapark net geen 200 Mbps met Vodafone :P
Bij het hoofdstation is een 224 MHz speedtest met t Mobile gespot.
Op Vodafone 4G+ haal ik geregeld meer dan 100 Mbit/sec. Reken er maar op dat ze de core van het netwerk steeds meer aan het tweaken zijn en alle bottle necks eruit aan het strijken zijn.
In Arnhem (Overmaat) heb ik laatst zelfs 206 Mbit/sec gehaald op Vodafone 4G+, zie screendump.
Als ze de datalimieten opheffen zou mijn 40/4 vdsl verbinding de deur uit kunnen :-)
Da's toch snel genoeg?
Ik heb jouw snelheden gedeeld door 10 :'(
Hier in Maastricht en omstreken geeft mijn S6 al een paar weken 4G+ aan, waarschijnlijk eerst getest en nu voor het bredere publiek geactiveerd. 8-)
Ik denk dat ze zich een beetje verkijken op hoeveel 5GHz netwerken er in Nederland zijn, ik denk dat als we net de 5% aantikken we in onze handjes mogen wrijven dat er al 'zo veel' gebruik van word gemaakt.
Krijgen we dan niet het 2,4GHz probleem (te vol) op 5GHz als ze die in gaan zetten voor LTEu? Of werkt dat niet zo?
Wat betreft lte-u: volgens mij is dat vooral voor situaties zoals festivals e.d. nuttig: daar is vaak geen 5 GHz-wifi en daar is wel capaciteit nodig voor een grote groep mensen. De 5 GHz-band is erg groot, dus er is maar een klein stukje nodig voor meer capaciteit.

Uiteindelijk zie ik zeker wel zin in de techniek maar echt alleen voor dit soort situaties + bijv. extreem drukke plekken in steden. Drukte zal daar vaak meevallen op de 5 GHz-band vermoed ik, zeker bij festivals maar ook nog wel redelijk in toeristische gebieden in steden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.