KPN heeft bij een proefopstelling in Delft 4g-snelheden van 297Mbit/s gerealiseerd door middel van 3 component carrier aggregation. Het telecomconcern zegt dat klanten vergelijkbare snelheden op korte termijn kunnen verwachten bij gebruik van bepaalde smartphones en abonnementen.
De snelheid van bijna 300Mbit/s is behaald bij een test met Ericsson en Qualcomm. De bedrijven hanteerden hiervoor 3 component carrier aggregation: een techniek waarbij de 2600MHz frequentieband gebundeld wordt met de 800MHz- en de 1800MHz-frequenties. Tweakers schreef begin februari al dat KPN deze techniek in ging zetten.
Hans de Boer, designer mobile innovation radio bij KPN, belooft dat het concern binnenkort handsets gaat aanbieden die de technologie ondersteunen: "En dan kan iedereen het straks gebruiken, mits hij het juiste abonnement heeft." Wanneer de 3cca-technologie breed uitgerold wordt is niet bekend, maar dit lijkt dus op korte termijn te gaan gebeuren.
De toestellen die overweg kunnen met de netwerktechnologie zijn smartphones met chips die 4g via LTE Cat. 9 ondersteunen. Het gaat daarbij onder meer om de Snapdragon 810-soc van Qualcomm, die bijvoorbeeld in smartphones van LG, Xiaomi, Oppo, Sony, Microsoft, Motorola en vermoedelijk HTC zal zitten.
Ook Vodafone gaat de 2,6GHz-band overigens inzetten voor hogere 4g-snelheden.