Microsofts omzet uit mobiele telefoons en smartphones daalde met meer dan de helft. Het bedrijf leverde 5,8 miljoen Lumia-smartphones, veel minder dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar. Microsoft had ook veel goed nieuws te melden in zijn kwartaalcijfers.
De mobiele divisie, die ingeschoven zit bij het More Personal Computing-onderdeel van Microsoft en voortkomt uit de overname van Nokia's telefoontak, haalde 54 procent minder omzet, terwijl de leveringen van Lumia-smartphones daalden van 9,3 miljoen een jaar geleden naar 5,8 miljoen afgelopen maanden. Komende maanden komen de Lumia 950, 950 XL en 550 uit, waardoor de leveringen zouden moeten stijgen, maar Microsoft geeft geen exacte verwachtingen daarvan. Ook de leveringen van Surface-tablets daalden, volgens het bedrijf vanwege de aanstaande release van het nieuwe model Surface Pro 4.
Ondanks de tegenvallende telefoonleveringen had Microsoft ook veel positiefs te melden in de kwartaalcijfers. Zo kwamen er drie miljoen abonnees bij voor Office 365 en komt het totaal uit op achttien miljoen. Het aantal gebruikers van Xbox Live groeide met 28 procent en komt uit op 39 miljoen. Het aantal geleverde gameconsoles daalde, door het uit de handel verdwijnen van de Xbox 360.
Het aantal gebruikers van Windows 10 ligt op 110 miljoen, waarvan acht miljoen zakelijke pc's. Microsoft verwacht dat begin volgend jaar het aantal zakelijke pc's met Windows 10 zal toenemen. Bovendien denkt het meer omzet te gaan halen door de verkoop van hardware met Windows 10 die komende maanden zal uitkomen.
Microsoft haalde in totaal een omzet van 21,6 miljard dollar, omgerekend momenteel rond 19,5 miljard euro. Netto inkomsten kwamen uit op 4,6 miljard dollar. Dat was mede te danken aan het bedrijfsonderdeel Intelligent Cloud, waar de omzet met 8 procent steeg.