De astronauten die zich momenteel in het internationale ruimtestation bevinden komen voorlopig nog niet naar de aarde. Het vaartuig dat de bemanning had moeten ophalen, kampt met problemen. Daardoor wordt de lancering met minimaal een maand uitgesteld.
Dat blijkt uit uitspraken van de Russische ruimtevaartorganisatie Roscosmos tegenover persbureau Tass. Komende donderdag zou de bemanning van het internationale ruimtestation terug moeten komen, maar dat is uitgesteld. De Russen kampen namelijk met problemen met hun Progress-capsule, die bedoeld is voor vrachtvervoer: kortgeleden raakte een capsule na lancering met een Sojoez-raket stuurloos. Pogingen om de Progress weer onder controle te krijgen, mislukten. De capsule stortte neer en verbrandde in de dampkring. De regels schrijven dan voor dat er geen nieuwe lanceringen plaatsvinden totdat het probleem is opgelost.
Omdat volgende lanceringen worden uitgesteld heeft ruimtevaartorganisatie Roscosmos besloten dat de ISS-astronauten deze week niet worden opgehaald. In plaats daarvan wordt de lancering met een maand uitgesteld. De plannen kunnen echter nog veranderen, waardoor het ook mogelijk is dat de astronauten nog langer op het ruimtestation moeten verblijven.
Uit een eerste analyse van de stuurloze Progress bleek dat er iets mis ging bij het loskoppelen van de derde trap van de Sojoez-raket en de capsule. Er wordt nu gekeken of er een raket met een andere derde trap kan worden gebruikt.