Adobe heeft een versie van zijn fotosoftware Lightroom uitgebracht voor de iPad. Lightroom Mobile synchroniseert automatisch de catalogus van de desktopversie van Lightroom en gebruikers kunnen in de app bewerkingen uitvoeren en het resultaat delen.
Gebruikers hebben Lightroom 5.4 voor Windows of OS X nodig om de versie voor iPad te kunnen gebruiken, zegt Adobe. De software voor iPad maakt deel uit van een abonnement op de software voor tien dollar per maand, waarin ook het gebruik voor Photoshop CC zit.
De release is geen verrassing. In januari kwam al naar buiten dat de versie eraan kwam. Veel van de features van de desktop-versie zitten ook in mobiele variant, maar de besturing werkt uiteraard met touch. Daarom is de interface totaal anders ingedeeld. De iPad-versie synchroniseert automatisch de catalogus en wijzigingen via Adobe's eigen Creative Cloud.
Lightroom is een fotobeheerprogramma waarmee gebruikers onder meer raw-bestanden in bulk kunnen importeren en bewerken. Adobe toonde eerder een prototype van Lightroom voor de iPad maar zei niet wanneer die uit zou komen. Of er ook een versie van Lightroom voor andere apparaten en platformen komt, laat Adobe in het midden.