Alle klanten moeten binnen anderhalf jaar op 4g kunnen, meldt Vodafone. De provider wil in april 2015 klaar zijn met de uitrol van zijn 4g-netwerk, dat dan landelijke dekking moet bieden. Vodafones 4g-netwerk werkt nu alleen in sommige delen van de Randstad.
Daarmee is Vodafone vermoedelijk de tweede provider die klaar is met het bouwen van zijn 4g-netwerk. KPN wil over vier maanden al een landelijk dekkend netwerk hebben, terwijl T-Mobile mikt op eind 2015. Tele2 heeft zijn exacte plannen nog niet bekendgemaakt en begint volgend jaar met de uitrol van zijn 4g-netwerk.
Vodafone heeft ook duidelijk gemaakt welke gebieden in de komende maanden als eerste 4g krijgen. Naast de huidige gebieden, vooral delen van de Randstad en Maastricht, Vodafones thuisbasis in Nederland, gaat het om de rest van de Randstad en enkele steden daarbuiten, zoals Groningen, Zwolle en Alkmaar.
De provider begon in augustus met de uitrol van 4g. Inmiddels zijn ook veel nieuwe telefoons geschikt voor 4g. Vrijwel alle duurdere modellen beschikken over 4g-ondersteuning voor de Nederlandse markt. Bij goedkope toestellen is dat zelden het geval.
/i/1384759308.gif?f=thumb)