Steeds meer makers van smartphones stappen over op de microsimkaart, de kleinere versie van de simkaart die voor het eerst werd toegepast in de iPhone 4. Na Apple, Motorola, Nokia en Sony lijkt nu ook HTC te gaan overstappen.
De microsimkaart heeft als voordeel voor de fabrikant dat hij minder ruimte inneemt, waardoor er meer ruimte is voor overige componenten, zoals de camera of accu. De microsimkaart bestaat al enige jaren als standaard, maar werd voor het eerst toegepast door Apple in de iPad en iPhone 4 uit 2010.
HTC zal zijn quadcore-smartphone One X, die eind deze maand op telecombeurs Mobile World Congress gepresenteerd zou worden, ook met een microsim uitrusten, meldt Modaco. Daarmee is HTC de recentste in een reeks fabrikanten die in de afgelopen maanden zijn overgestapt op de kleinere simkaart.
De eerste grote smartphonefabrikant die overstapte na Apple bleek Nokia, die zijn N9 met microsim in juni vorig jaar presenteerde. Daar kwamen later de Windows Phone-toestellen Lumia 800 en 710 bij. Motorola toonde met de Razr in oktober zijn eerste toestel met microsim. Sony's nieuwe topmodel Xperia S, dat in januari op elektronicabeurs CES werd gepresenteerd, heeft eveneens geen ondersteuning voor traditionele simkaarten. Samsung, LG, ZTE en Huawei hebben nog geen toestellen met microsim.
De kleinere simkaarten vereisen dat gebruikers hun oude simkaart verknippen of een nieuwe microsim aanvragen bij hun provider. Alle grote Nederlandse en Belgische providers leveren inmiddels op verzoek microsims.
De One X zal bovendien als eerste HTC-smartphone een nfc-chip bevatten. De smartphone, die draait op een quadcore-processor in de vorm van Nvidia's Tegra 3, is bovendien de eerste HTC met Android die geen uitbreidbaar geheugen heeft; het toestel heeft wel 32GB intern opslaggeheugen. Bovendien heeft de One X volgens de informatie geen capacitieve knoppen onder het scherm, maar net als de Galaxy Nexus alleen knoppen op het scherm.